Jump to content

iPhone 11


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έπαιξες μόνο 10’ και ζεστάθηκε; Και τα τρία iPhones ανεβάζουν θερμοκρασία τόσο εύκολα;

Πόσες μέρες περίμενες για να στο φέρει ο Γερμανός;

Σε πιο κινητο παιζεις παιγνιδι και δεν ζεσταινετε;;;

Edited by aenaos15

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Σε πιο κινητο παιζεις παιγνιδι και δεν ζεσταινετε;;;

 

 

 

Εξαρτάται από το παιχνίδι. Με τα RPG ζεσταίνονται όλα, η αλήθεια είναι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σκέφτομαι την μετάβαση από Android στο iPhone 11 και έχω κάποιους ενδοιασμούς. Η τωρινή μου συσκευή είναι Pixel 2 XL και έχω καλομάθει με το pure Android σε σημείο που οποιαδήποτε συσκευή πιάσω σε Android μου φαίνεται κάπως.

Εάν κάποιος από εσάς έχει προβεί σε κάτι ανάλογο θα ήθελα την γνώμη του.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέο update 13.1.3

Επιδιορθώνει πολλά θέματα

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέο update 13.1.3

Επιδιορθώνει πολλά θέματα

 

Οντως σημερα κυκλοφορησε η 13.1.3 και στο update που εκανε κολλησε στο οθονη που δειχνει το μηλο και δεν ακουει τιποτα.

Για δωστε καμια βοηθεια παιδια γιατι δεν μπορω να κανω τιποτα χωρις κινητο.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Οντως σημερα κυκλοφορησε η 13.1.3 και στο update που εκανε κολλησε στο οθονη που δειχνει το μηλο και δεν ακουει τιποτα.

 

Για δωστε καμια βοηθεια παιδια γιατι δεν μπορω να κανω τιποτα χωρις κινητο.

 

 

 

Δες εδώ

 

https://9to5mac.com/2019/09/20/iphone-11-pro-how-to-force-restart-enter-dfu-recovery-mode/

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Σ ευχαριστω φιλε!!!

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Μελλοντικός κάτοχος της συσκευής, αφού έριξα την παραγγελία, και είμαι στην φάση της αναμονής.

Μπορείτε να προτείνετε προστασία οθόνης, και φορτιστή που υποστηρίζει γρήγορη φόρτιση?

Ευχαριστώ

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για προστασια οθονης κλασσικα ενα tempered glass αρκει(εχει πχ η spigen στο 9-10ευρω)ή φυσικα αν καποιος φοβαται την εγκατασταση,υπαρχουν πλεον και με βοηθημα.

Εγω πηρα να το δοκιμασω και οντως η ολη διαδικασια βγηκε λες και το ειχες παει σε εργοστασιο να στο βαλει μηχανημα ενα πραγμα.

 

Αλλιως υπαρχουν και οι αλυσιδες οπως mediamarkt,document κλπ που αν δεν κανω λαθος εχουν δικο τους μηχανημα που τα περναει.

 

Για φορτιστες υπαρχει κλασσικα ο επωνυμος της Apple https://www.document.gr/iphone/iphone-accessories/wall-charger/ipho-acc-023-detail

που φορανε τα pro Μοντελα,αλλιως απο οτι ακουω κανει και αυτος των ipad.

 

Απο φορτιστες τριτων δεν εχω ιδεα αλλα σιγουρα θα πηγαινα σε καποιο επωνυμο πχ απο Anker μερια.

Link to comment
Share on other sites

Για προστασια οθονης κλασσικα ενα tempered glass αρκει(εχει πχ η spigen στο 9-10ευρω)ή φυσικα αν καποιος φοβαται την εγκατασταση,υπαρχουν πλεον και με βοηθημα.

 

Εγω πηρα να το δοκιμασω και οντως η ολη διαδικασια βγηκε λες και το ειχες παει σε εργοστασιο να στο βαλει μηχανημα ενα πραγμα.

 

 

 

Αλλιως υπαρχουν και οι αλυσιδες οπως mediamarkt,document κλπ που αν δεν κανω λαθος εχουν δικο τους μηχανημα που τα περναει.

 

 

 

Για φορτιστες υπαρχει κλασσικα ο επωνυμος της Apple https://www.document.gr/iphone/iphone-accessories/wall-charger/ipho-acc-023-detail

 

που φορανε τα pro Μοντελα,αλλιως απο οτι ακουω κανει και αυτος των ipad.

 

 

 

Απο φορτιστες τριτων δεν εχω ιδεα αλλα σιγουρα θα πηγαινα σε καποιο επωνυμο πχ απο Anker μερια.

Σ' ευχαριστώ για την κατεύθυνση.

Χρησιμοποιείς τον quick charge?

Διότι διαβάζω σε διάφορα site και forum, ότι οι περισσότεροι δεν τον χρησιμοποιούν σχεδόν καθόλου γιατί το φορτίζουν το βράδυ και με την επιπλέον επιλογής που μπήκε στην 13 που το φορτίζει μέχρι το 80% και μετά προσαρμόζεται αναλόγως.

Μόνο σε έκτακτες περιπτώσεις.

Και εάν σε χάλασε κάτι στην συσκευή, όχι σε σύγκριση με τις άλλες εκδόσεις, αλλά με Android συσκευή.

Σου το λέω αυτό γιατί είμαι χρόνια στο Android καλομαθημένος με τα pixel, και ήταν ο μοναδικός ενδοιασμός που είχα.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ τον φορτιστή του iPad Air 3 ( είναι 10W )

Θεωρώ δεν έχει νόημα να ( στρεσάρετε ) η μπαταρια αν δεν είναι ανάγκη .

Ο 10W είναι ιδανικός ούτε τούμπανο 30W ούτε 5W

 

Ενδεικτικά αναφέρω τους χρόνους με φορτιστή iPad 10W

 

Μετά από 1 ώρα 62%

Μετά από 1.30 ώρα 85%

Μετά από 2.00 ώρες 96%

Μετά από 2.20 ώρες 100%

Edited by dleyteris

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι να χρησιμοποιησει καποιος ταχυφορτιστη,ας χρησιμοποιησει ενα 18W ο οποιος σε μολις 30λεπτα φορτιζει απο 0% μεχρι το 55%.

 

Τα πιο πισω νουμερα τα θεωρω ψιλο τραγικα απο πλευρας ταχυφορτιστη.

Δηλαδη αν ειναι να χρησιμοποιησεις ταχυφορτιστη,χρησιμοποιησε μια και καλη ενα 18W αφου τον υποστηριζει το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα πίσω το κινητό. Πέρασα από εκεί γιατί είχα άλλες δουλειές και είπα να ρωτήσω τι γίνεται και τελικά ήταν εκεί, μάλλον κανείς δεν σκέφτηκε να με ενημερώσει. Το χαρτί έλεγε ότι επισκευάστηκε στις 15 του μήνα. Τέλος πάντων, έγινε αντικατάσταση της συσκευής. Μέχρι στιγμής όλα δουλεύουν καλά. Άντε να δούμε.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα πίσω το κινητό. Πέρασα από εκεί γιατί είχα άλλες δουλειές και είπα να ρωτήσω τι γίνεται και τελικά ήταν εκεί, μάλλον κανείς δεν σκέφτηκε να με ενημερώσει. Το χαρτί έλεγε ότι επισκευάστηκε στις 15 του μήνα. Τέλος πάντων, έγινε αντικατάσταση της συσκευής. Μέχρι στιγμής όλα δουλεύουν καλά. Άντε να δούμε.

 

Ελπίζω το κινητάκι να σε αποζημιώσει για την ταλαιπωρία σου και να το ευχαριστηθείς!!!

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ. Όλα καλά, αλλά πρόσεξα ότι ζεστάθηκε από τα πρώτα λεπτά που το σέταρα. Και δεν είχα κατεβάσει ακόμα δικές μου εφαρμογές. Είναι νορμάλ αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Το πήρε η κόρη μου και στις φωτό ενώ το δικό μου(xsmax) έχει 1Χ και 2Χ αυτής έχει 1Χ και 1/2Χ πως μπορεί να καπνει και ζουμ 2Χ;
Link to comment
Share on other sites

Άντε να δούμε εμείς πότε θα το πιάσουν στα χέρια.

Καλορίζικο φίλε μου

 

 

Ευχαριστώ! Δεν αργείτε, όλο και κάτι φέρνουν. Ίσως βοήθησε που τους ρώτησα τηλεφωνικά αν μπορώ να το πάρω από αλλού αν το βρω νωρίτερα, χαχα. Μέσα σε τρεις μέρες μου έστειλαν μήνυμα για παραλαβή.

Link to comment
Share on other sites

Άντε να δούμε εμείς πότε θα το πιάσουν στα χέρια.

Καλορίζικο φίλε μου

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

Αμεσα διαθεσιμο ειναι εδω και καιρο το 11ρι,δεν ειχε τα προβληματα διαθεσιμοτητας των Pro.

 

Απλα μιας και τα Pro μοντελα εξαντληθηκαν γρηγορα,οδηγησε πολλους προς το φθηνοτερο απλο 11ρι,αρα γιαυτο και αυτο πλεον ειναι εξαντλημενο σε συγκεκριμενα χρωματα πχ ή διαθεσιμοτητες.

 

Με λιγα λογια παντα θα εβρισκα οταν κοιταζα σε bestprice/skroutz καταστηματα που να εχουν καποια μοντελα του iphone 11(64 ή 128gb)αμεσα διαθεσιμα,σε αντιθεση με τα Pro μοντελα που με το ζορι να εβρισκες 1 ανεξαρτητως χωρου ή χρωματος.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω τέλος του μήνα θα παραλάβω.

Όντως υπάρχουν κάποιες χρωματικές επιλογές.

Το μαύρο 64αρι υπάρχει.

Το 128αρι που παρήγγειλα γιοκ.

Βέβαια η επιλογή μου ήταν μονόδρομος όσο αφορά το κατάστημα διότι έχω ανοιχτή καρτέλα και παίρνω το οτιδήποτε χωρίς χαρτούρα.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο Γερμανός έχει 128άρια και όχι 64άρια και δε δέχεται παραγγελίες. Για το Public περίμενα δύο βδομάδες, δεν είχε κανένα ετοιμοπαράδοτο.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...