Jump to content

iPhone 11


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από Γερμανό το πήρα. Ξανά δουλεύει. Θα το κάνω μια επαναφορά από Τετάρτη και θα δω πως θα πάει. Υπάρχει περίπτωση να κολλάει από κάποια εφαρμογή ;;
Link to comment
Share on other sites

Από Γερμανό το πήρα. Ξανά δουλεύει. Θα το κάνω μια επαναφορά από Τετάρτη και θα δω πως θα πάει. Υπάρχει περίπτωση να κολλάει από κάποια εφαρμογή ;;

 

σου λεω πανε το πισω αν περασει το doa μετά θα φας ανακατασκευασμένο με οτι συνεπάγεται........... απλά να ξέρεις λόγο του τρόπου λειτουργίας το face id δεν εμπλέκεται και πολύ στο κλασσικό software κομμάτι όπως το ξέρουμε ετσι μια επαναφορά δεν θα δώσει κάποια λύση μόνιμη τουλάχιστον

Link to comment
Share on other sites

Από Γερμανό το πήρα. Ξανά δουλεύει. Θα το κάνω μια επαναφορά από Τετάρτη και θα δω πως θα πάει. Υπάρχει περίπτωση να κολλάει από κάποια εφαρμογή ;;

 

Απευθείας πίσω για αλλαγή συσκευής

Εάν δεν προλάβεις δεν θα σου δώσουν καινούργια μετά

Και εάν σου δώσουν τα πρέπει να περιμένεις μέχρι να την στείλουν πρώτα για να δουν το πρόβλημα

Και πολύ το καθυστερήσεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν είμαι Θεσσαλονίκη για να το πάω πίσω και δεν προλαβαίνω το 10ημερο για την αλλαγή. Σκέφτομαι να το πάω απευθείας στο istorm μόλις γυρίσω για να το δουν. Και αναλόγως βλέπουμε.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν είμαι Θεσσαλονίκη για να το πάω πίσω και δεν προλαβαίνω το 10ημερο για την αλλαγή. Σκέφτομαι να το πάω απευθείας στο istorm μόλις γυρίσω για να το δουν. Και αναλόγως βλέπουμε.

 

Μέχρι τότε ίσως με καμιά ενημέρωση να στρώσει

Ίσως είναι κάποιο bug

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Από Γερμανό το πήρα. Ξανά δουλεύει. Θα το κάνω μια επαναφορά από Τετάρτη και θα δω πως θα πάει. Υπάρχει περίπτωση να κολλάει από κάποια εφαρμογή ;;

 

Στον Γερμανο το επιστρεφεις και αυτος αναλαμβανει να το στειλει στο service.

 

Μην μπλεκεις τσαμπα με αποστολες και πηγαινε τωρα που εχεις το doa αν οντως ειναι προβλημα hardware.

Link to comment
Share on other sites

Στον Γερμανο το επιστρεφεις και αυτος αναλαμβανει να το στειλει στο service.

 

Μην μπλεκεις τσαμπα με αποστολες και πηγαινε τωρα που εχεις το doa αν οντως ειναι προβλημα hardware.

 

Τρεις μέρες δίνει ο Γερμανός για τα APPLE

Link to comment
Share on other sites

Αν τυχόν ζει κάποιος Γερμανία , έχει στα media markt μέχρι 12 το βράδυ (αν γίνετε μέλη) 5% έκπτωση και στα κινητά της apple.

Δεδομένου ότι είναι ήδη φτηνότερα από Ελλάδα , το 11 το 128αρι βγαίνει κάπου στα 807€. Καλή τιμή για τόσο νέα συσκευή apple.

Η έκπτωση αυτή του 5% ισχύει και για όλα τα pro μοντέλα.

 

Βέβαια όλα τα μεγάλα καταστήματα τις Γερμανίας γράφουν παράδοση 12 βδομάδες, που δε νομίζω να είναι τόσο πολύ.

 

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Edited by gesvts
Link to comment
Share on other sites

Αν τυχόν ζει κάποιος Γερμανία , έχει στα media markt μέχρι 12 το βράδυ (αν γίνετε μέλη) 5% έκπτωση και στα κινητά της apple.

Δεδομένου ότι είναι ήδη φτηνότερα από Ελλάδα , το 11 το 128αρι βγαίνει κάπου στα 807€. Καλή τιμή για τόσο νέα συσκευή apple.

Η έκπτωση αυτή του 5% ισχύει και για όλα τα pro μοντέλα.

 

Βέβαια όλα τα μεγάλα καταστήματα τις Γερμανίας γράφουν παράδοση 12 βδομάδες, που δε νομίζω να είναι τόσο πολύ.

 

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

 

Στην Ελλαδα για 1 μερα οποιος προλαβε ειχε 10% εκπτωση στα iphone για καρτες Εθνικης μεσω επιστροφης+δωρο την θηκη πλατης αξιας 45ευρω(οχι οτι πραγματικα αξιζει τοσο αλλα λεμε τωρα).

Αρα το κινητο εβγαινε κοντα 780ευρω(64gb παραδειγμα) με την εκπτωση και δωρο και η(overpriced)θηκη.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρήσει ότι όταν βάζω ένα ίδιο τραγούδι με τα ίδια ακουστικά ( από μαμά από iPhone 11) στο iPad Air 3 και εναλλάξ στο iPhone 11 παίζει πιο δυνατά και γεμάτα στο iPad παρά στο iPhone .

 

Ξέρει κάποιος γιατί η αν είναι κάποια ρύθμιση ;

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρήσει ότι όταν βάζω ένα ίδιο τραγούδι με τα ίδια ακουστικά ( από μαμά από iPhone 11) στο iPad Air 3 και εναλλάξ στο iPhone 11 παίζει πιο δυνατά και γεμάτα στο iPad παρά στο iPhone .

 

 

 

Ξέρει κάποιος γιατί η αν είναι κάποια ρύθμιση ;

 

 

 

Διπλάσια ηχεία σε μέγεθος ας πούμε; :)

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διπλάσια ηχεία σε μέγεθος ας πούμε; :)

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Σε Ακουστικά αναφέρομαι

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρήσει ότι όταν βάζω ένα ίδιο τραγούδι με τα ίδια ακουστικά ( από μαμά από iPhone 11) στο iPad Air 3 και εναλλάξ στο iPhone 11 παίζει πιο δυνατά και γεμάτα στο iPad παρά στο iPhone .

 

Ξέρει κάποιος γιατί η αν είναι κάποια ρύθμιση ;

 

Ετσι αποδιδει στα iphone.

Το αναφερει και στο review του το Gsmarena

 

Apple no longer includes a Lightning to 3.5mm audio adapter in the retail package of its iPhones, which means that the quality of the audio output you will be getting is entirely dependend on the adapter you get or the DAC built into your headphones if they are of the Lightning port type.

We performed the test using the official Apple adapter, so our findings will only be relevant if you go with that one. Clarity turned out excellent with an active external amplifier, although stereo separation is not ideal. However, there's virtually no degradation with headphones, meaning that you'd be getting some of the most accurate output in that case.

Loudness was only average though and some way behind the flagship standard these days. Still that would make little difference to anyone but those with super high impedance headphones and a taste for deafening volume levels.

Link to comment
Share on other sites

Σε Ακουστικά αναφέρομαι

 

 

 

Έχεις δικιο νόμισα λες για ηχεία, που όντως είναι αρκετά πιο δυνατά στο iPad.

 

Για τα ακουστικά (ενσύρματα) ισχύει αυτό που γράφει ο Fulgore1

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σε συσκευή με 64giga πόσα καταλαμβάνει το λειτουργικό και πόσα είναι ελεύθερα για χρήση (Data+εφαρμογές)
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα και εγω αλλα ακομα δεν το εχω σεταρει μιας και εψαχνα για θηκη/tempered glass.

 

Εχει δικιο ο συμφορουμιτης οτι το 11ρι οντως ειναι πιο χοντροκομμενο σε σχεση με αλλα συγχρονα κινητα.

Επισης οντως το βαρος του στην αρχη ειναι αισθητο,παλι καλα που το σωζει το μεγεθος του(κυριως στο υψος).

 

Για τα bezels μαλλον πρεπει να ειμαι στους λιγους που μαρεσουν για 2 πρακτικους λογους.

α)ειναι πιο ανετο το κινητο στο κρατημα,και τα δακτυλα δεν βρισκουν τοσο ευκολα στην οθονη σε σχεση με τις περισσοτερες android ναυαρχιδες που εχουν πλεον τις απαισιες edge οθονες.

β)Το αλλο καλο που εχουν τα bezels ειναι οτι δεν υπαρχει περιπτωση το τζαμακι που θα φορεσεις να στο πεταξει καποια θηκη που θα του βαλεις,κοινως ασυμβατοτητες σε σχεση με αλλα(android κυριως) μοντελα.

Φυσικα τα ιδια ισχυουν και στα ακριβοτερα iphone που εχουν λιγο μικροτερα περιθωρια.

Στο μονο πραγμα που χτυπανε ασχημα τα bezels γυρω γυρω,ειναι αν καποιος επιλεξει χρωμα διαφορετικο του μαυρου που η αντιθεση(κυριως με το διπλα χρωματιστο αλουμινιο)χτυπαει πιο ασχημα σε σχεση.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά την Τετάρτη το πήγα στο service το τηλέφωνο και είμαι στην αναμονή. Μου είπαν για 5-20 εργάσιμες ημέρες, ελπίζω να μην είναι τόσες πολλές. Ευτυχώς και δεν πούλησα το προηγούμενο ακόμη και έχω συσκευή να κάνω την δουλειά μου.
Link to comment
Share on other sites

Γερμανο οπως ειχα γραψει παλιοτερα.

 

Το 11αρι (σκέτο), έτσι;

Τι χρώμα; Με γειες!

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Το 11αρι (σκέτο), έτσι;

Τι χρώμα; Με γειες!

 

Στο θεμα του 11 δεν γραφω? :P

Προφανως το απλο ναι.

 

Χρωμα παντα μαυρο. βεβαια αυτο το γυαλιστερο μαυρο δεν μου αρεσει στο απλο 11ρι,προτιμαω το μαυρο στα pro αλλα θα μπει σε θηκη ουτως ή αλλως(στην αρχη για το product red πηγαινα αλλα το κοκκινο γυρω απο τις καμερες που θα φαινεται και στην θηκη μου εκανε πιο πολυ για ροζ και δεν μαρεσε).

Link to comment
Share on other sites

Καποιες γρηγορες εντυπωσεις για το κινητο σε συγκριση με το S10+ που εχω επισης.

 

Οσον αφορα το wifi και το σημα μεσα στο σπιτι πανω κατω φαινονται τα ιδια,αντε ενα ελαφρυ προβαδισμα στο S10+ κυριως στο wifi(βεβαια εχει παρει και ποσα updates το s10+),τιποτα το φοβερο ομως(παρολα αυτα βεβαια θα ηθελα ετσι για το γμτ να ειχε τις ιδιες κεραιες με τα ακριβοτερα pro,αλλα για δεδομενα Ελλαδας και διαφορα τιμης δεν πειραζει).

 

Για την οθονη τωρα.Τελευταιο Iphone που ειχα με τετοια αναλυση περιπου ηταν το iphone 6.

Η οθονη του 11 ειναι κυριολεκτικα αριστη και μαλιστα παρα πολυ φωτεινη(πολυ σημαντικο αυτο για μας στην Ελλαδα που εχουμε συχνα ηλιο).

Σε συγκριση με το S10+ αν τα βαλεις διπλα διπλα και ειδικα αν βαλεις και τα χρωματα στο S10 να ειναι πιο υπερκορεσμενα εντονα,προφανως και υπαρχει διαφορα(κυριως στα μαυρα)οπως επισης και σε περιεχομενο απο πλευρας αναλυσης,αλλα παρολα αυτα τιποτα που να δικαιολογει τα παραπανω χρηματα που ζηταει την παρουσα στιγμη το 11 pro max(σχεδον 500ευρω) ή που να ξενερωσεις πραγματικα και να θες να το γυρισεις πισω. Η οθονη του μου θυμιζει παρα πολυ την οθονη του LG G6 που ειχε περασει απο τα χερια μου περυσι απο πλευρας χρωματων.

Γενικα την οθονη του την φοβομουν παρα πολυ αλλα ευτυχως ειναι αξιοπρεπεστατη. Αυτο δεν σημαινει βεβαια οτι δεν θα ηθελα οθονη με μεγαλυτερη αναλυση/ppi ή και Amoled panel φυσικα(ακουγεται οτι τα νεα Iphone θα ειναι ολα με Amoled του χρονου),αλλα για καθημερινη χρηση ειναι οτι πρεπει(και γλυτωνεις και το θεμα του burn in των amoled φυσικα).

 

Για το βαρος ειναι αληθεια οτι μολις βγει απο το κουτι προκαλει καπως εντυπωση,αλλα μετα απο λιγο που το δουλεψα και μπηκε και στην θηκη,κανενα απολυτως θεμα,μολις το συνηθισα(βοηθαει πολυ το οτι δεν ειναι μεγαλο σε ιντσες οπως το pro max).Τα παραπανω bezels ευτυχως δεν ενοχλουν στο μαυρο χρωμα που το επελεξα,παρολο που ειναι λιγο πιο εντονα απο το XS max που ειχα το Γεναρη.

 

Τωρα που κατεβαζα εφαρμογες και επαιξα και ενα παιχνιδι για 10λεπτα το κινητο ναι ζεσταθηκε αλλα ελαφρα(εκτος θηκης αυτο),τιποτα το φοβερο.

 

Για ελευθερο χωρο που ρωτησε καποιος αν δεν κανω λαθος σου αφηνει ελευθερα περιπου 55-56GB ελευθερα με το που το βγαλεις απο το κουτι(χωρις να υπολογιζω ποσο χωρο πιανουν τα επομενα Updates φυσικα).

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Έπαιξες μόνο 10’ και ζεστάθηκε; Και τα τρία iPhones ανεβάζουν θερμοκρασία τόσο εύκολα;

Πόσες μέρες περίμενες για να στο φέρει ο Γερμανός;

Link to comment
Share on other sites

Έπαιξες μόνο 10’ και ζεστάθηκε; Και τα τρία iPhones ανεβάζουν θερμοκρασία τόσο εύκολα;

Πόσες μέρες περίμενες για να στο φέρει ο Γερμανός;

 

Εγραψα συγκεκριμενα οτι κατα την ωρα των εφαρμογων που περναγα απο το App Store ειπα να παιξω ενα παιχνιδι και το ενιωσα λιγο πιο ζεστο στην πλατη,πραγμα φυσιολογικο μιας και μου εχει συμβει στο σεταρισμα ολων των συσκευων που ειχα. Δεν ειπα οτι ζεσταθηκε πολυ ή ζεματουσε,μην βγαζουμε οτι να ναι συμπερασματα.

 

Στα του Γερμανου δυστηχως επεσα στην περιπτωση και αργησα να το παρω(ειχα ριξει προ παραγγελια,τα ειχα αναφερει σε πιο πισω σελιδα στο εδω και διπλα θεμα)γιατι ενω ειχε παει το κινητο στο καταστημα,δεν τους εμφανιζοταν η παραγγελια μεσα στο συστημα του καταστηματος.

Κοινως ειχα τρεχαματα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...