Jump to content

iPhone 11


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα νήματα της Apple είναι μια χαρά

Ο κόσμος δεν έχει και πολλές απαιτήσεις και πολλές φορές συζητάμε ελεύθερα

Έχω δει πολύ χειρότερα σε άλλα νήματα.

Τουλάχιστον εδώ ρίχνουμε και μερικά καντήλια στην Apple δεν την έχουμε για θεό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μια ακόμα ερώτηση σχετικά με την μετάβαση των δεδομένων από android σε iphone. Γίνεται offline; Θα δώσω το S9+ πχ στο public και θα μου αφαιρέσουν ένα ποσό από την τιμή του iphone. Όμως πως θα μεταφέρω τα δεδομένα από την μια συσκευή στην άλλη αφού θα έχω ήδη παραδώσει την παλιά στο κατάστημα για να γίνει η έκπτωση;

Διάβασα πως γίνεται να κάνω την μεταφορά όταν έχω και τις 2 συσκευές στην κατοχή μου. Αν έχω μόνο το καινούριο iphone και κάποιο backup του s9+ αποθηκευμένο στο pc (πχ samsung smart switch ή στο google drive) γίνεται τίποτα; Αυτό που με ενδιαφέρει είναι το ιστορικό στα sms,στις κλήσεις, κωδικοί wifi δεν με ενδιαφέρουν οι φωτογραφίες γιατί γίνονται εύκολα restore αν θέλω από το dropbox.

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε η 13.1.2
Πολυ το διαφημισαν το iOS 13 παρόλα αυτά μερα παρα μερα update.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως αλλάζω τις ρυθμίσεις στο πλαϊνό δεξί κουμπί προκειμένου να πατάω μόνο αυτό και να το κλείνω το κινητό;

Default Πρέπει να πατήσω το δεξί κουμπί με το βελάκι κάτω για να κλείσει

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως αλλάζω τις ρυθμίσεις στο πλαϊνό δεξί κουμπί προκειμένου να πατάω μόνο αυτό και να το κλείνω το κινητό;

Default Πρέπει να πατήσω το δεξί κουμπί με το βελάκι κάτω για να κλείσει

 

Δεν μπορείς να το πειράξεις στα iPhone

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει να ψιλό ζεσταίνεται τώρα ακόμα με θερμοκρασία εξωτερική 29 - 32 ;

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει να ψιλό ζεσταίνεται τώρα ακόμα με θερμοκρασία εξωτερική 29 - 32 ;

 

Εξαρταται τι εννοεις;;;

Αν σερφαρεις απλως οχι δεν ζεσταινεται , οταν το εβαλα πανω σε gimbal και πηρα μερικα βιντεο σε 4κ , ναι ζεσταθηκε αλλα οχι παρα πολυ.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι περίπου αυτό .. η όταν έτρεξα το Antutu , η video η όταν έκανα επαναφορά των ρυθμίσεων την ώρα της εγκατάστασης των εφαρμογών ζεστάθηκε αρκετά αλλά πρέπει να ήταν τυχαίο Γιατί έκτοτε όλα καλά .

Μπαταρία ενδεικτικά ποσό σας βγάζει;

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Ναι περίπου αυτό .. η όταν έτρεξα το Antutu , η video η όταν έκανα επαναφορά των ρυθμίσεων την ώρα της εγκατάστασης των εφαρμογών ζεστάθηκε αρκετά αλλά πρέπει να ήταν τυχαίο Γιατί έκτοτε όλα καλά .

Μπαταρία ενδεικτικά ποσό σας βγάζει;

 

Απο σημα τηλεφωνιας και ταχυτητες internet πως το βλεπεις το κινητο σε σχεση με το προηγουμενο που ειχες?

Link to comment
Share on other sites

Απο σημα τηλεφωνιας και ταχυτητες internet πως το βλεπεις το κινητο σε σχεση με το προηγουμενο που ειχες?

 

Ακόμα το ψάχνω ... πριν είχα το 7 plus το μόνο σίγουρο συγκριτικά με το 7 plus είναι ότι στην διαχείριση μπαταρίας έχω δει μεγάλη διαφορά στην διαχείριση.

Τώρα ταχύτητα Ίντερνετ και τηλεφωνίας δεν βλέπω διαφορά ... ίδια μην σου πω και ένα κλικ κάτω αλλά σαν ποιότητα κλήσης καλυτερη

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

και εδώ λέει ότι έκαιγε το 11 προς το τέλος

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Το εχω διαβασει και απο αλλους αυτο περι ζεστης.

 

Αν ειναι υποφερτη η ζεστη στην πλατη δεν υπαρχει θεμα.

Τωρα αν τσουρουφλιζεται το κινητο και δεν μπορεις ουτε να το ακουμπισεις με απλη χρηση,το πας πισω για service.

 

https://support.apple.com/en-us/HT201678

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Apple reportedly raised production of iPhone 11 by 8 million units to meet strong sales demand

 

 

https://9to5mac.com/2019/10/04/iphone-11-production/

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και θα συνεχισει να εχει τεραστια ζητηση,ειδικα οσο πλησιαζουμε στις γιορτες.

 

Η ιδια η Apple στην ουσια θελει να προτιμησουν οι περισσοτεροι το εν λογω μοντελο για να μεγαλωσει την πελατειακη της βαση κατι που εν μερη φαινεται απο το γεγονος οτι ολα τα μοντελα εχουν την ιδια μνημη ram(ενω περυσι το xr ειχε λιγοτερη)και ιδιο χωρο αποθηκευσης(οι βασικες εκδοσεις)

 

Επισης τα 60ευρω φθηνοτερη τιμη σε σχεση με περυσι διορθωνουν και τα 2 αρνητικα που εχει η συσκευη,κοινως 64gb αρχικου χωρου(οποιος χρειαζεται παραπανω χωρο αγορασει το 128ρι στα ιδια χρηματα που εκανε περυσι το XR 64gb),και τον αργο φορτιστη(παλι με τα χρηματα που γλυτωνεις μπορεις να αγορασεις ενα ταχυφορτιστη αν δεν εχεις ηδη απο αλλη συσκευη πχ Ipad).

 

Εκει που εγιναν περικοπες προφανως για να κρατηθει το κοστος ειναι στην οθονη/σχεδιασμο(bezels),ποιοτητα κατασκευης.

Βεβαια και παλι οι διαφορες αυτες δεν δικαιολογουν την τεραστια χρηματικη διαφορα,ειδικα την παρουσα χρονικη στιγμη που υπαρχει προβλημα διαθεσιμοτητας κυριως στα ακριβοτερα μοντελα.

 

Παντως αυτο που αναφερθηκε πιο πανω περι ζεστης συσκευης,το διαβασα και σε ορισμενους με pro μοντελα και εν μερη το ειδα και με το XS max(που να δειτε ειδικα το S10 τωρα το καλοκαιρι ποσο ζεστενεται για πλακα και θεωρειται και φυσιολογικο κιολας αυτο).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Κάτοχος της συσκευής εδώ και μια εβδομάδα. Σήμερα στα καλά καθούμενα σταμάτησε να δουλεύει το Face ID. Έκανα επανεκκίνηση την συσκευή, έβγαλα την ζελατίνα, έκανα επαναφορά τις ρυθμίσεις και τίποτα. Έσβησα το παλιό Face ID και δεν μπαίνει ούτε καινούργιο... ανοίγει η κάμερα για να το ρυθμίσω αλλά τίποτα, λέει να τοποθετήσω το πρόσωπο στο πλαίσιο και μένει εκεί, απλά βλέπω την φάτσα μου και δεν ρυθμίζεται με τπτ. Για επαναφορά εργοστασιακών με βλέπω αλλά επειδή σπίτι και σε υπολογιστή θα αργήσω να πάω, μήπως έχετε καμία άλλη ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Κανε ενα restart το κινητο αν δεν το εχεις κανει ηδη,καλου κακου.Φανταζομαι εισαι με την τελευταια εκδοση του ios ετσι?

Η selfie καμερα μπροστα δουλευει κανονικα?

 

Η επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων ειναι το τελευταιο βημα οπως καταλαβες πριν παει το κινητο για service, γιαυτο το λεω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Κάτοχος της συσκευής εδώ και μια εβδομάδα. Σήμερα στα καλά καθούμενα σταμάτησε να δουλεύει το Face ID. Έκανα επανεκκίνηση την συσκευή, έβγαλα την ζελατίνα, έκανα επαναφορά τις ρυθμίσεις και τίποτα. Έσβησα το παλιό Face ID και δεν μπαίνει ούτε καινούργιο... ανοίγει η κάμερα για να το ρυθμίσω αλλά τίποτα, λέει να τοποθετήσω το πρόσωπο στο πλαίσιο και μένει εκεί, απλά βλέπω την φάτσα μου και δεν ρυθμίζεται με τπτ. Για επαναφορά εργοστασιακών με βλέπω αλλά επειδή σπίτι και σε υπολογιστή θα αργήσω να πάω, μήπως έχετε καμία άλλη ιδέα;

 

σπάνια ευθύνεται software για αυτό λογικα σενσορας τα κλαταρε σε βλεπω για rma

Link to comment
Share on other sites

Έκανα επανεκκίνηση και η μπροστινή κάμερα δουλεύει μια χαρά. Πάνω στην εβδομάδα να κλατάρει; Θα δοκιμάσω από Τετάρτη μάλλον για επαναφορά και αν δεν στρώσει, ελπίζω να είναι γρήγοροι στην επισκευή και να μην κάνουν 1 μήνα.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα επανεκκίνηση και η μπροστινή κάμερα δουλεύει μια χαρά. Πάνω στην εβδομάδα να κλατάρει; Θα δοκιμάσω από Τετάρτη μάλλον για επαναφορά και αν δεν στρώσει, ελπίζω να είναι γρήγοροι στην επισκευή και να μην κάνουν 1 μήνα.

 

 

 

Αν όντως είναι hardware θέμα, θα σου δώσουν νέα συσκευή, δεν θα περιμένεις για σέρβις.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το ξαναδοκιμασα και δουλεύει... πέρασα ξανά το πρόσωπο μου. Χθες το βράδυ δεν δούλευε και χωρίς να το κλείσω σήμερα δούλεψε. Ωραία αρχίσαμε
Link to comment
Share on other sites

Έκανα επανεκκίνηση και η μπροστινή κάμερα δουλεύει μια χαρά. Πάνω στην εβδομάδα να κλατάρει; Θα δοκιμάσω από Τετάρτη μάλλον για επαναφορά και αν δεν στρώσει, ελπίζω να είναι γρήγοροι στην επισκευή και να μην κάνουν 1 μήνα.

 

ελάττωμα απο κατασκευής λέγετε rma αλλα οσο προλαβαίνεις και δεν πέρασε doa πανε να το δώσεις να πάρεις καινούργια συσκευή γιατί αν περάσει doa θα πρέπει να το πας στην apple αν το πας στην apple θα σου δώσουν refubrished

Link to comment
Share on other sites

Και ξανά δεν δουλεύει...

 

Εγγύηση Service

 

Αυτό.

Από που το έχεις πάρει;

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...