Jump to content

iPhone 11


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 χρόνο δωρεάν Apple TV έχουν όλοι όταν αγοράσουν καινούρια Apple συσκευή από τέλη Νοεμβρίου αν θυμάμαι καλά....

 

 

 

Έχεις δίκιο! Απλά οι άλλοι το διαφημίζουν κι ο Γερμανός οχι. Το τσέκαρα και δικαιούμαι.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο! Απλά οι άλλοι το διαφημίζουν κι ο Γερμανός οχι. Το τσέκαρα και δικαιούμαι.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Διαφημίζουν ένα δώρο που δινει η Apple σαν δώρο που δίνουν αυτοί;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχει ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΌ stabilization ακομη και σε 4Κ, εγώ έπαθα σοκ τρέχοντας βράδυ βγάζοντας τον μικρό που έκανε ποδήλατο...Έχει τέλεια ηχεία και μικρόφωνο, καλύτερα από οποιοδήποτε κινητό είχα (οκ δεν είχα HTC με boomsound ποτέ).

Είχα το U12 για κάνα χρόνο. Πολύ ποιοτικά ηχεία αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι σαν του 11.

Βασικά, τo 11 είναι το πρώτο κινητό στο οποίο ακούω "μπάσο". Αν μπορούμε να το πούμε μπάσο αυτό που βγαίνει από τα ηχεία ενός κινητού (γι' αυτό και το έβαλα σε εισαγωγικά). Και το S10+ είχε τρομερά ποιοτικό ήχο αλλά δεν είχε αυτό το "μπάσο" του 11. Γενικά, μόνο "ουάου" έχω να πω για τον ήχο που βγαίνει από τα ηχεία του 11.

Όσο για το βίντεο...πάντα μα πάντα υπήρχαν τα βίντεο των άλλων κινητών...και αυτό του iPhone. Πάντα μα πάντα ήταν 10 επίπεδα επάνω από τον αμέσως προηγούμενο. Μπορεί στην φωτογραφία να έχανε αισθητά (όχι πλέον) αλλά στο βίντεο το iPhone για μένα δεν έχει αντίπαλο. Δεν είναι μόνο η σταθεροποίηση που είναι κορυφαία. Είναι και η ποιότητα εικόνας σε οποιεσδήποτε συνθήκες.

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Μεγεια Oregon!Να το χαρεις!Έχει πολύ καλή κάμερα (δες τα κόλπα για burst Mode και fast video shooting κρατώντας το κουμπί των φώτο ώστε να μη χάνεις χρόνο γι εναλλαγή σε βίντεο). Λίγο σε εσωτερικό φωτισμό χάνει σε ευκρίνεια στο zoom, αλλά γενικά είναι πολύ καλές. Για εμένα ενεργοποίησε το live photos γιατί μπορεί να σώσεις λήψεις που κανονικά θα ήταν θολες, μπορείς να κάνεις edit και να επιλέξεις άλλο καρέ). Να ξέρεις ότι το deep fusion δεν ενεργοποιειται αν έχεις τις επιλογές για να πιανει το out of frame στιγμιότυπο με τον w8de lense. Όσον αφορά το χώρο κάποιοι λένε ότι σε jpeg είναι λιιιγο καλύτερες οι φώτο.

Τις φώτο μην τις τραβάς σε 16:9 γιατί τις βγάζει σε 9mp ενώ σε 4:3 τις βγάζει σε 12.2περιπου.

Η metapho η app είναι ωραία για να βλέπεις exif data των pics(μέγεθος, αν έχει deep fusion κλπ). Επειδή το έψαχνα καιρό, χρησιμοποιώ τον brave browser για να έχω tabs σε portrait. Αλλιώς safari για tabs σε landscape. Έχει ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΌ stabilization ακομη και σε 4Κ, εγώ έπαθα σοκ τρέχοντας βράδυ βγάζοντας τον μικρό που έκανε ποδήλατο...Έχει τέλεια ηχεία και μικρόφωνο, καλύτερα από οποιοδήποτε κινητό είχα (οκ δεν είχα HTC με boomsound ποτέ). Το πληκτρολόγιο δε με βολεψε έβαλα το SwiftKey που είχα και στο Android. Προσωπικά δε με βολεψε ότι όταν κάνεις tap με το δάχτυλο δεν μπορείς να "μπεις" ανάμεσα στα γράμματα, σε πάει στην αρχή ή το τέλος της λέξης και σέρνεις το δάχτυλο μετά.

Για την μπαταρία και το optimization κάποιοι λένε να το βγαλεις γιατί δεν λειτουργεί σωστά. Γενικά έχει πολύ καλή μπαταρία.

Τέλος, δώσε 13-14€ και πάρε τον 12w charger έχει τεράστια διαφορά με τον 5αρι μαμά.

Ό,τι άλλο θες που δεν μπορώ να σκεφτώ ρώτησέ μας!

 

 

 

Μπράβο ρε φιλαράκι. Εξαιρετικές πληροφορίες. Αυτό θελουμε και όχι κοκορομαχίες. Καλή χρόνια με υγεία.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγγνώμη αν παρασύρθηκα και δεν είχε κανείς καμία όρεξη να διαβάζει μπινελίκια, αλλά πραγματικά ένιωσα ΠΆΡΑ ΠΟΛΥ ΆΣΧΗΜΑ με το πώς σχολιάζονταν τα τα όσα έγραφα, με πολύ άσχημους χαρακτηρισμους, προσωπικές αηδιαστικες επιθέσεις που -αφού δεν σβήνονται από mods - δεν μπορούσα να αφήσω αναπάντητες. Καλή χρονιά με υγεία για εσένα και όσους αγαπάς. Αν σκεφτώ κι άλλα, θα τα μεταφέρω

 

Όσον αφορά τα ηχεία του 11 είναι πραγματικά ΟΥΑΟΥ. Σε ταινία χαμηλώνω την ένταση, δεν αντεχεται τέρμα, φαντάσου το! Και όχιε παραμόρφωση, αλλα πεντακάθαρος ηχος!

Btw πριν που έγραψα "σε εσωτερικό φωτισμό χάνει σε ευκρίνεια στο zoom" εννοούσα αν ζουμαρεις στη φωτογραφία για να δεις λεπτομέρειες. Εκεί το p20 λόγω και ΑΙ ίσως είναι πιο soft και φαίνονται πιο κρύσταλλο, του iPhone πιο φυσικές αλλά με εμφανή πιο πολύ θόρυβο. Για selfie κάμερα μιλάω . Βέβαια στη μία μπήκε portrait λόγω AI αυτόματα, στην άλλη ήταν απλή photo. Αυτό μετράει γιατί έχει και beautify φίλτρο αν θυμάμαι καλά το p20.

Edited by klainmein
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον δεν έχει καλο σήμα και θέλει να έχει Internet (γιατί με το Edge ουσιαστικά δεν έχεις Internet) και για να μπορεί να κάνει tethering σε άλλους , όπως και να μη του σκίζει τη μπαταρία αυτή η συνεχής αναζήτηση κατάλληλου δικτύου (και η συνακολουθη τεράστια αύξηση ακτινοβολίας σε σχέση με το σταθερά καλό σήμα, που μπορεί να ενοχλεί μερικούς - όχι εμένα) μπορεί να κάνει αυτό που γράφει ένας σε ένα φόρουμ γιατί υπάρχουν δεκάδες ανάλογα post εδώ και πολλά χρόνια σχετικά, από iOS 7 ακόμη και τα αναφέρουν Αμερικανοι βλάχοι και τραχανοπλαγιαδες όπως εγώ:

 

Well I kinda found out a work round...and it's been working for me every single time... What I do is I enable 3G in the cellular settings. Then I scroll back to Carrier in my setting and change it from Automatic to Manual. So what Does it actually does is that it searches for each network υand since 3G is enabled it will search for your Carrier in 3G mode. So whenever my 3G goes I just go to Carrier select a different network for like 5 seconds and then select my default network... I have been using this method and it works like 9/10 If not 10/10. Well I hope it helps you all..

 

Όντως πιάνει και ας είναι λίγο πρηξιμο. Επίσης βρήκα αυτή την αναφορά:

 

Hello everyone,

I would like to lock my iPhone to 3G only mode. I know this can be done on AT&T iPhones via editing the csidata file, however this file is different on Verizon iPhones and I'm not sure if this is even possible on it. Here is the csidata file contents for Verizon phones:

 

CallListModel DtmfType=0�0

SettingsModel::UnconditionalCallForwardingActiveVa lue=0�0

TraceModuleExtreme DIAG::fEnabled=0�0

TraceModuleExtreme DIAG::fEnabledDuringSleep=0�0

TraceModuleExtreme DIAG::fStopWaitTime=0�8

TraceModuleExtreme DIAG::fMergeSnapshot=0�0

TraceModuleExtreme DIAG::fHistoryCapacity=0�80

TraceModuleExtreme DIAG::fStallProbeInterval=0xea60

TraceModuleExtreme DIAG::fStallProbeBehavior=0�0

TraceModuleExtreme DIAG::fMode=0�0

TraceModuleExtreme DIAG::fFile=default

TraceModuleExtreme DIAG::fShouldGeneratePlaintext=0�0

TraceModuleExtreme DIAG::fShouldRetainRawFiles=0�1

TraceModuleExtreme DIAG::fShouldTranslateLogs=0�1

TraceModuleExtreme DIAG::fMessageConfigView=0�3

TraceModuleExtreme DIAG::fLoggingConfigView=0�3

TraceModuleExtreme DIAG::fEventConfigView=0�3

TraceModuleExtreme::EURCoreDump::fEnabled=0�0

TraceModuleExtreme::CSILog::fEnabled=0�0

TraceModuleExtreme::CSILog::fHistory=0xffffffff

TraceModuleExtreme::fExternalUSBTracing=0�0

RegistrationModel::fRatSelection=0�5

SettingsModel::CallWaitingEnabled=0�1

SettingsModel::CallingLineIdRestriction=0�0

GsmRadioModule::fPreviousBootUptime=0xeb5

 

I'd really appreciate any help on if this can be done. I'm in a fairly weak signal area and the phone tends to switch to 1X even though I have good 3G speeds. I will only lock it to 3G when I need to tether.

 

Και γράφει ένας άλλος για κάτι που δυστυχώς θέλει jailbreak:

 

Not sure what a CSIDATA file is. But I know the same thing can be accomplished if you jailbreak and then install SBSettings and installed the EDGE toggles to turn off EDGE and leave 3G on.

 

Έχει ασχοληθεί κάποιος εδώ μέσα με τα ελληνικά δίκτυα αν υπάρχει αυτή η δυνατότητα;

 

 

Καλό 2020 σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που κάποιος θέλει το φθηνό iPhone είναι καλά αντί για XR να δώσει 150€ περίπου παραπάνω για να πάει στο 11;

Ουσιαστικές διάφορες έχουν λίγο στην δεύτερη κάμερα, στον επεξεργαστή και σε 1-2 πραγματάκια ακόμα

Κάποιος που είχε το XR και πήγε στο 11 μπορεί να μας πει την εμπειρία του;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που κάποιος θέλει το φθηνό iPhone είναι καλά αντί για XR να δώσει 150€ περίπου παραπάνω για να πάει στο 11;

 

Ουσιαστικές διάφορες έχουν λίγο στην δεύτερη κάμερα, στον επεξεργαστή και σε 1-2 πραγματάκια ακόμα

 

Κάποιος που είχε το XR και πήγε στο 11 μπορεί να μας πει την εμπειρία του;

 

 

 

Μόνο και μόνο για το night mode και την ultra wide κάμερα, εγώ θα τα έδινα τα extra 150€. Τώρα αν βάλεις τον ένα χρόνο πιο νέο μοντέλο, ένα κλικ καλύτερη μπαταρία όπως επίσης και επεξεργαστή, πιστεύω τα αξίζει σε σχέση με το πολύ καλό XR. Το δίλημμα σου πάντως είναι λογικό, λογικό δεν είναι να είσαι ανάμεσα στα Xs/max και στα 11 pro/max που τα δεύτερα είναι δυο κλάσεις πάνω

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Μόνο και μόνο για το night mode και την ultra wide κάμερα, εγώ θα τα έδινα τα extra 150€. Τώρα αν βάλεις τον ένα χρόνο πιο νέο μοντέλο, ένα κλικ καλύτερη μπαταρία όπως επίσης και επεξεργαστή, πιστεύω τα αξίζει σε σχέση με το πολύ καλό XR. Το δίλημμα σου πάντως είναι λογικό, λογικό δεν είναι να είσαι ανάμεσα στα Xs/max και στα 11 pro/max που τα δεύτερα είναι δυο κλάσεις πάνω

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Εντάξει το night mode πχ εγώ ποτέ δεν θα το είχα ανάγκη αφού δεν βγάζω και πολλές φωτό. Ούτε σχεδόν τις βασικές

 

Το xs max με το 11 pro max έχουν και σαφώς μεγαλύτερη διαφορά τιμής όμως σε σχέση με τα 150€ μεταξύ του xr και 11

 

Δεν καίγομαι να αλλάξω συσκευή απλά εχθές κοιτώντας λίγο τιμές και διαφορά είχα την απορία ότι Παίρνεις το xr ή δίνεις 150€ πάνω και παίρνεις το 11?

 

Σίγουρα οι ανάγκες του καθένα είναι διαφορετικές.

Μπορείς να κανείς άψογα την δουλειά σου και με το XR εάν δεν θέλεις να δώσεις πολλά λεφτά

 

 

Η Apple παλιά έβγαζε μια συσκευή τον χρόνο και δεν είχαμε τόσα διλήμματα

Πλέον μας ανακατεύει πολύ και μένουμε με τα παλιά στο τέλος

3 φορές αγόρασα το iPhone X. Πόσες ακόμα;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όπως διαβάζω και γνωρίζω τις ανάγκες σου, στη θέση σου θα εμένα στο X, προσοχή όμως, δε τα αγόραζα 4η φορά :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

XR καινούριο δεν θα αγόραζα. Μεταχειρισμένο (με 2ετη εγγύηση 2-3-4 μηνών) μέχρι 500 θα έδινα.

Για καινούριο θα πήγαινα κατευθείαν σε 11.

 

Το κακό είναι ότι δύσκολα βρίσκεις XR μεταχειρισμένο που να είναι φρέσκο και να έχει και 2ετή (χωρίς να σου βγουν τα συκώτια όταν έρθει η κακιά ώρα) εγγύηση.

 

Τώρα, μπορούμε να συζητάμε 2 μέρες για το τί είναι το καλύτερο και πάλι δεν θα καταλήξουμε κάπου γιατί ο καθένας θέτει άλλες προτεραιότητες.

Για μένα, χοντρικά : για καινούριο θα πήγαινα 11αρι (όπως και έκανα) και ας έχει απειροελάχιστες διάφορες στην πράξη με το XR.

 

 

from my iPhone 11

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

11 Νοεμβρίου αγορασμένο, πέσαμε στο 99%, φταίει 100% θεωρώ η γρήγορη φόρτιση που του κάνω συνεχώς έστω και με φορτίσεις μέχρι 90%, το θεωρώ όμως πολύ πρακτικό και μάλλον θα συνεχίσω έτσι

b24e291f73e148616b1efd44811ddec4.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι πιστεύω ότι η μπαταρία είναι τέτοια που έτσι είναι γραφτό να πέφτει σε άλλους γρήγορα σε άλλους πιο αργά

Έχω φίλο που το φορτίζει με ότι βρει και η μπαταρία του στο xs max δεν έπεφτε με τίποτα

Καλοκαίρι θυμάμαι να φορτίζει, να παίζει παιχνίδια παραλία, να είναι Facebook και λοιπά, με μια χοντρή θήκη που κόντευε η συσκευή να λιώσουν τα πλαστικά και πάλι η μπαταρία του είναι πάνω από 95% ακόμα και μετά από 1.5 χρόνο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα καί το XR, με κλειστά μάτια δίνεις τα 150.

Εμενα και το face ID δουλεύει ΠΟΛΎ καλύτερα πέρα από όσα αναφέρθηκαν.

Η wide camera σίγουρα αξίζει, η selfie κάμερα είναι ΠΟΛΥ καλύτερη(7MP αντι 12 και 4Κ video αντί full hd), όπως και η μπαταρία. Επίσης έχει portrait mode για όλα τα πράγματα, όχι μόνο για πρόσωπα. Έχει A13 αντί A12, 4GB ram αντί για 3.

Νομίζω ότι τα 150 είναι και λίγα ;-)

Επειδή το X το έχει ο κουμπάρος μου,αξίζει η μετάβαση, δε θα το μετανιωσεις.

Για καλό και για κακό πάρε και μια replica iphone X από κάνα Γερμανό να το έχεις, γιατί όπως βλέπω έχεις δεθει

 

ΥΓ Το σχόλιό μου έγινε χωρίς να δω ποιος ζήτησε τις πληροφορίες.

Απορώ όμως ειδικά για εσάς τους 2 από εσάς, αφού μπορείτε να γράψετε ωραία και σοβαρά, γιατί δεν το κάνετε παντα και φερθηκατε τόσο άσχημα. Ήμουν έτοιμος να σβήσω το σχόλιο, αλλά το αφήνω για άλλα μέλη που μπορεί να έχουν το ίδιο VS στο μυαλό τους.

Edited by klainmein
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν καίγομαι να αλλάξω συσκευή απλά εχθές κοιτώντας λίγο τιμές και διαφορά είχα την απορία ότι Παίρνεις το xr ή δίνεις 150€ πάνω και παίρνεις το 11?

 

Για κάποιον που δε θέλει να δώσει πολλά χρήματα, που θέλει ένα φρέσκο iPhone και δεν καίγεται για τη νέα κάμερα, το XR εξακολουθεί να είναι η καλύτερη επιλογή. Έχουν περάσει και αυτό και το 11 από τα χέρια μου και έχω ιδία άποψη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον που δε θέλει να δώσει πολλά χρήματα, που θέλει ένα φρέσκο iPhone και δεν καίγεται για τη νέα κάμερα, το XR εξακολουθεί να είναι η καλύτερη επιλογή. Έχουν περάσει και αυτό και το 11 από τα χέρια μου και έχω ιδία άποψη.

 

ετσι πιστευω κι εγω

δυσκολα να παρω ειτε xr ειτε 11 λογο της οθονης αλλα οπως ειπα και πιο πανω το ειχα σαν απορια αυτες τις μερες που διαφοροι γνωστοι ρωτησαν την αποψη μου για αγορα μιας τετοιας συσκευης

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα καί το XR, με κλειστά μάτια δίνεις τα 150.

Εμενα και το face ID δουλεύει ΠΟΛΎ καλύτερα πέρα από όσα αναφέρθηκαν.

Η wide camera σίγουρα αξίζει, η selfie κάμερα είναι ΠΟΛΥ καλύτερη(7MP αντι 12 και 4Κ video αντί full hd), όπως και η μπαταρία. Επίσης έχει portrait mode για όλα τα πράγματα, όχι μόνο για πρόσωπα. Έχει A13 αντί A12, 4GB ram αντί για 3.

Νομίζω ότι τα 150 είναι και λίγα ;-)

Επειδή το X το έχει ο κουμπάρος μου,αξίζει η μετάβαση, δε θα το μετανιωσεις.

Για καλό και για κακό πάρε και μια replica iphone X από κάνα Γερμανό να το έχεις, γιατί όπως βλέπω έχεις δεθει

 

ΥΓ Το σχόλιό μου έγινε χωρίς να δω ποιος ζήτησε τις πληροφορίες.

Απορώ όμως ειδικά για εσάς τους 2 από εσάς, αφού μπορείτε να γράψετε ωραία και σοβαρά, γιατί δεν το κάνετε παντα και φερθηκατε τόσο άσχημα. Ήμουν έτοιμος να σβήσω το σχόλιο, αλλά το αφήνω για άλλα μέλη που μπορεί να έχουν το ίδιο VS στο μυαλό τους.

 

Το Υ.Γ. ισχυει και για σενα φιλε μου , κι εσυ μπορεις να γραψεις σοβαρα κι οχι αυτα που διαβαζα 4-5 σελιδες πιο πισω.

Καλη χρονια!!!

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Το Υ.Γ. ισχυει και για σενα φιλε μου , κι εσυ μπορεις να γραψεις σοβαρα κι οχι αυτα που διαβαζα 4-5 σελιδες πιο πισω.

Καλη χρονια!!!

 

Καλή χρονιά και σε σένα. Εγώ προκλήθηκα και απάντησα, δεν το ξεκίνησα. Καλή συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

Σε τι χρωμα το εχετε παρει? Ιδου η μεγαλη ερωτηση!

 

Αν βάλεις θήκη τύπου back cover αδιαφανή δεν νομίζω να παίζει και πολύ μεγάλο ρόλο το χρώμα της συσκευής...

Link to comment
Share on other sites

κιτρινακι παντως οχι

 

:love:

 

33f273deae2dcf3f0a72bec80105827e.jpg

 

:love:

 

from my iPhone 11

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα καλή χρονιά.

 

Πείτε μου κάτι ρε παιδιά μόνο εγώ έχω πρόβλημα και προσπαθώ άλλες φορές με την πρώτη άλλες φορές με την έκτη - έβδομη να κάνω το κινητό μου hot spot προκειμένου να συνδεθεί το PlayStation 4 Pro η τηλεόραση μου Samsung , και ότι WiFi έχω γενικά ;

 

Μαρτυράω κάθε φορά ... αν εξαιρέσουμε το iPad 3 air που είναι δίδυμος εαυτός του τα αλλά κάνω αγώνα να μπουν

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...