Jump to content

iPhone 11 Pro Max


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Είχα βάλει στο iphone την ios 14 beta προκειμένου να την δω . Τωρα μερικές μέρες μου πετάει ενα μήνυμα κάθε τρείς και λίγο πως διατίθεται μια νεα ενημέρωση Ios και να πραγματοποιήσω ενημέρωση απο το Ios 14 beta . Έχω αφαιρέσει το προφίλ beta απο την συσκευή και ζήτησε επαννεκίνηση αλλά εξακολουθεί να πετάει το μήνυμα. Είμαι σε 14.2... Καμιά ιδέα;;

μολις εγινε διαθεσιμη η GM εκδοση της 14.2. Οσοι εχετε beta προφιλ μπορειτε να αναβαθμισετε κα θα λυθει το θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έφυγε η προπαραγγελία.... με 10 ημέρες χρόνο παράδοσης. Αν διατηρήσει την ίδια αυτονομία με όλες τις υπόλοιπες μικρό βελτιώσεις , θα έχουμε πάλι μια τέλεια συνταγή.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έφυγε η προπαραγγελία.... με 10 ημέρες χρόνο παράδοσης. Αν διατηρήσει την ίδια αυτονομία με όλες τις υπόλοιπες μικρό βελτιώσεις , θα έχουμε πάλι μια τέλεια συνταγή.

 

 

Ωραίος! Να το χαρείς και περιμένουμε εντυπώσεις. Μην μας ξεχάσεις.

 

Τι χρώμα;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδιά προσπάθησα να διαβάσω όλες τις σελίδες στο νήμα μου είναι λίγο αδύνατο

γιαυτό θα ρωτήσω χωρισ να θέλω να κουράσω

λόγο δουλειάς θέλω να έρχονται βαιμπερ κ λοιπά σοσιαλ όλες τις ωρες κ νύχτα αλλά έχω παρατηρήσει κάποιες φορές δεν έρχονται δυστυχώς το ίδιο κ στα μέιλ μου παρόλο που κατέβασα κ το γ μέιλ αλλά πάλι τις περισσότερες φορές αργεί πάνω από ώρα αν δεν μπω μέσα στην εφαρμογή δεν γίνεται τπτ τι μπορώ να κάνω είχα αντροιντ πολλά χρόνια κ γύρισα μετά από το ιφον 5 που ήταν το τελευταίο μου

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδιά προσπάθησα να διαβάσω όλες τις σελίδες στο νήμα μου είναι λίγο αδύνατο

γιαυτό θα ρωτήσω χωρισ να θέλω να κουράσω

λόγο δουλειάς θέλω να έρχονται βαιμπερ κ λοιπά σοσιαλ όλες τις ωρες κ νύχτα αλλά έχω παρατηρήσει κάποιες φορές δεν έρχονται δυστυχώς το ίδιο κ στα μέιλ μου παρόλο που κατέβασα κ το γ μέιλ αλλά πάλι τις περισσότερες φορές αργεί πάνω από ώρα αν δεν μπω μέσα στην εφαρμογή δεν γίνεται τπτ τι μπορώ να κάνω είχα αντροιντ πολλά χρόνια κ γύρισα μετά από το ιφον 5 που ήταν το τελευταίο μου

ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

 

Έχεις βγάλει την ανανέωση στο υπόβαθρο μήπως; (Ρυθμίσεις - Γενικά).

Επίσης αν έχεις ενεργό το μην ενοχλείται, βγαλτο.

 

Όσο για το email, δύο οι λύσεις.

1. Βάζεις τα Gmail σου στην εφαρμογή outlook.

2. Φτιάχνεις iCloud mail και κάνεις προώθηση τα gmail σου εκεί.

Υπάρχει και 3η λύση, το να κάνεις fetch το gmail κάθε 15 λεπτά, αλλά δεν θα το συνιστούσα.

 

Τέλος, αν κλείνεις τις εφαρμογές συνέχεια (κακό χούι που έχουν πολλοί), σταμάτησε το. Εάν χρειαστεί μνήμη το iOS θα τις κλείσει μόνο του. Ούτε μπαταρία τρώνε σε idle στο υπόβαθρο, ούτε τίποτα.

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδιά προσπάθησα να διαβάσω όλες τις σελίδες στο νήμα μου είναι λίγο αδύνατο

γιαυτό θα ρωτήσω χωρισ να θέλω να κουράσω

λόγο δουλειάς θέλω να έρχονται βαιμπερ κ λοιπά σοσιαλ όλες τις ωρες κ νύχτα αλλά έχω παρατηρήσει κάποιες φορές δεν έρχονται δυστυχώς το ίδιο κ στα μέιλ μου παρόλο που κατέβασα κ το γ μέιλ αλλά πάλι τις περισσότερες φορές αργεί πάνω από ώρα αν δεν μπω μέσα στην εφαρμογή δεν γίνεται τπτ τι μπορώ να κάνω είχα αντροιντ πολλά χρόνια κ γύρισα μετά από το ιφον 5 που ήταν το τελευταίο μου

ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Όπως σου έγραψε και ο από πάνω δες μερικά από αυτά

Παίζει και κανένα θέμα με το router σου

Την νύχτα αφήνεις ανοιχτό WiFi και δεδομένα 4g?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Η ανανέωση στο υπόβαθρο δεν έχει σχέση με τα push. Είναι διαφορετικά kernel wakes.

Εγώ πχ έχω κλειστό το fb στο υπόβαθρο και οι ειδοποιησεις εμφανίζονται κανονικά.

 

Για το θέμα των push, αν πρόκειται για email να αλλάξει mail client.

Αν είναι γενικό το θέμα, να ελέγξει τις ώρες do not disturb και τα notification settings.

Link to comment
Share on other sites

Θα τα παλέψω όλα αυτά παιδιά σας ευχαριστώ πολύ τα έβαλα όλα σε Outlook να δω πως πάει η αλήθεια είναι ότι έχω πάρει συνήθεια μάλλον κακία για ios από το Android όλες τις εφαρμογές μάλλον δεν πρέπει σας ευχαριστώ όλους

Υπάρχει κανένα πρόγραμμα σαν το YouTube vanced η Κατέβασμα μουσικής για offline αναπαραγωγή;

Edited by dafly7
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ένα mail από την Apple που γράφει.

Apple no-reply @mail.apple-id.com

iCloud has been stopped temporary as recent information changes were invalid-changes were made from new location Sydney..

Hi here is your case number 3136 7063

we've noticed that some of your account information appears to be missing or incorrect your Icloud will be blocked until we receive a response from you we need to verify your account information to continue using a cloud in 24 hours.

Έχει με έντονα μπλε γράμματα Verify your account>

Που λογικά σε οδηγεί σε κάποιο link.

Και κλείνει το mail Apple Support...

Apple ID |Support |Privacy Policy

Copyright 2020 Apple Inc. One Apple Park Way Cupertino CA 95014 United States All rights reserved.

Έχει κάποιος άλλος δεχτεί παρόμοιο mail???

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα mail της Apple τελειώνουν με το apple.com.

Κάτι@whatever.apple.com ή απλά κάτι@apple.com.

Για το Apple ID η κατάληξη θα πρέπει να είναι @id.apple.com οπότε καταλαβαίνεις ότι είναι ψάρεμα το mail που σου ήρθε.

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα mail της Apple τελειώνουν με το apple.com.

Κάτι@whatever.apple.com ή απλά κάτι@apple.com.

Για το Apple ID κατάληξη θα πρέπει να είναι id.apple.com οπότε καταλαβαίνεις ότι είναι ψάρεμα το mail που σου ήρθε.

 

Ναι το κατάλαβα όταν το άνοιξα και το διάβασα,και πιο πολύ μου έκανε εντύπωση τα μπλε γράμματα που λογικά έβγαζε σε link...

Αυτό όμως που μου κάνει εντύπωση είναι ότι στάλθηκε στο mail που έχω για επαλήθευση,και όχι στο mail που έχω στο Apple ID...

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ένα mail από την Apple που γράφει.

Apple no-reply @mail.apple-id.com

iCloud has been stopped temporary as recent information changes were invalid-changes were made from new location Sydney..

Hi here is your case number 3136 7063

we've noticed that some of your account information appears to be missing or incorrect your Icloud will be blocked until we receive a response from you we need to verify your account information to continue using a cloud in 24 hours.

Έχει με έντονα μπλε γράμματα Verify your account>

Που λογικά σε οδηγεί σε κάποιο link.

Και κλείνει το mail Apple Support...

Apple ID |Support |Privacy Policy

Copyright 2020 Apple Inc. One Apple Park Way Cupertino CA 95014 United States All rights reserved.

Έχει κάποιος άλλος δεχτεί παρόμοιο mail???

 

Αμα πατήσεις verify και βάλεις τα στοιχεία σου πάει περίπατο ο λογαριασμός σου

Πολύ προσοχή με αυτές τις άπατες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ναι το κατάλαβα όταν το άνοιξα και το διάβασα,και πιο πολύ μου έκανε εντύπωση τα μπλε γράμματα που λογικά έβγαζε σε link...

Αυτό όμως που μου κάνει εντύπωση είναι ότι στάλθηκε στο mail που έχω για επαλήθευση,και όχι στο mail που έχω στο Apple ID...

 

 

Οποιοδήποτε mail μπορεί να είναι το Apple ID σου, δεν έχει σημασία αυτό. Το scam απλά στάλθηκε στο mail που έτυχε να βρεθεί στα χέρια τους.

Link to comment
Share on other sites

Αμα πατήσεις verify και βάλεις τα στοιχεία σου πάει περίπατο ο λογαριασμός σου

Πολύ προσοχή με αυτές τις άπατες

 

Όχι αυτό δεν το πάτησα...Δεν Υπήρχε περίπτωση,από την αρχή κάτι δεν μου άρεσε...

Link to comment
Share on other sites

Όχι αυτό δεν το πάτησα...Δεν Υπήρχε περίπτωση,από την αρχή κάτι δεν μου άρεσε...

 

Αγνόησε το

Μην βάζεις παντού το ίδιο πρόβλημα σου

Σε ένα μόνο σημείο φτάνει

Σκέψου όλοι να κάναμε το ίδιο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αγνόησε το

Μην βάζεις παντού το ίδιο πρόβλημα σου

Σε ένα μόνο σημείο φτάνει

Σκέψου όλοι να κάναμε το ίδιο

 

Έχεις δίκιο για τα πολλαπλά ποστ,απλά το έκανα γιατι όπως το στείλανε σε μένα μπορεί να το είχανε στείλει και σε κάποιον άλλο,πιο καινούργιας συσκευής και να το διαβαζε...Γνωστοποιοντας κάτι που είναι πιθανό να το λάβουν και άλλοι κατοχοι, ίσως προλάβεις κάποιον να κάνει καποια λάθος κίνηση...

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο για τα πολλαπλά ποστ,απλά το έκανα γιατι όπως το στείλανε σε μένα μπορεί να το είχανε στείλει και σε κάποιον άλλο,πιο καινούργιας συσκευής και να το διαβαζε...Γνωστοποιοντας κάτι που είναι πιθανό να το λάβουν και άλλοι κατοχοι, ίσως προλάβεις κάποιον να κάνει καποια λάθος κίνηση...

 

Καμία σχέση

Συμβαίνουν τέτοια όλα όχι μαζικά

Κάπου βρέθηκε το email σου και ετυχες εσυ

Θα ήταν σίγουρα στην λίστα τους κι αλλά email πολύ πιθανόν από αλλά κράτη όποτε δεν είναι κάτι που συνέβη σε πολλούς εδώ μέσα στο forum

Δεν συντρέχει λόγος ανησυχίας

99% τέτοια φαινόμενα τα σβήνουμε απευθείας δεν ανοίγουν ούτε κατά διάνοια το μήνυμα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πάντως μετά από μερικές μέρες με την 14.2, θα έλεγα ότι τα πάει πολύ καλά όσον αφορά την αυτονομία της μπαταρίας!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μετά από μερικές μέρες με την 14.2, θα έλεγα ότι τα πάει πολύ καλά όσον αφορά την αυτονομία της μπαταρίας!

 

 

Συμφωνώ. Και το standby και η διαχείρηση όταν το δουλεύεις , πάνε περίφημα. Το ίδιο και στο ταμπλετ. Ένα πράγμα είναι λίγο σπαστικό που κάνει όταν βάλεις τα AirPods , ανοίγει στη lockscreen την εφαρμογή της μουσικής.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. Και το standby και η διαχείρηση όταν το δουλεύεις , πάνε περίφημα. Το ίδιο και στο ταμπλετ. Ένα πράγμα είναι λίγο σπαστικό που κάνει όταν βάλεις τα AirPods , ανοίγει στη lockscreen την εφαρμογή της μουσικής.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

 

Έτσι ακριβώς. Και δεν βλέπω τρόπο να το εξαφανίσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμάσει κανένας το τζαμι Flolab nanoarmour?....

Με το επίσημο της Belkin είμαι τις δυο τελευταιες φορές και σκεφτομαι (12 Max) για το πιο γερό όπως λένε και αν ισχύει στην πράξη.

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμάσει κανένας το τζαμι Flolab nanoarmour?....

Με το επίσημο της Belkin είμαι τις δυο τελευταιες φορές και σκεφτομαι (12 Max) για το πιο γερό όπως λένε και αν ισχύει στην πράξη.

 

Να πάρεις κάποιο να προστατεύει σίγουρα και το notch.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11 Pro Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...