Jump to content

iPhone 11 Pro Max


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρκετοί το περιμένουμε αυτό...χεχε...

Να ανακοινωθεί το 12αρι και να πάρουμε το 11 max pro σε "ανθρώπινη" τιμή.

Θέλει υπομονή κάνα 10μηνο ακόμα όμως.

 

from my 1+6t

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Το 12άρι θα έχει τον σχεδιασμό του τελευταίου ipad pro και αρκετά άλλα καλούδια, είναι πολύ νωρίς να πούμε το οτιδήποτε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το 12αρι αν ειναι σαν τις διαρροες που κυκλοφορουν, θα ειναι τελειο! Πιο 11αρι.....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το 12αρι αν ειναι σαν τις διαρροες που κυκλοφορουν, θα ειναι τελειο! Πιο 11αρι.....
Θα ξαναζήσουμε στιγμές iPhone 4 Γιάννη!!!

:-)

 

from my 1+6t

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Γενικα πολλα ακουγονται για φετος,απλα παιζει μεσα στην μεση και το 5G που θα ανεβασει τις τιμες.

 

Και τα 120hz οθονης με προβληματισαν γιατι ανεβαζουν τρελα την καταναλωση μπαταριας(και το κοστος της συσκευης).

 

Εχουμε και το θεμα του ιου που εχει παει την οικονομια προς τα κατω γενικα,αρα αν σκασει κανενα iphone 12 pro max στα 1500+ευρω το φθηνοτερο μοντελο,την κατσαμε την βαρκα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες και χρονια πολλα παιδες!

 

Κατι μου λεει οτι η αυτονομια στα 12αρια θα ειναι χειροτερη απο τα αντιστοιχα 11αρια!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες και χρονια πολλα παιδες!

 

Κατι μου λεει οτι η αυτονομια στα 12αρια θα ειναι χειροτερη απο τα αντιστοιχα 11αρια!

 

 

Δεν αποκλείεται. Κάτι θα πρέπει να δώσουν στο 13 μετά! Πάντα έτσι δε γίνεται; Αν και δεν έχω το max , μιας και το μεγεθος δε με βολεύει , αλλά το σκέτο pro , η αυτονομία του είναι υπέρ αρκετή για μένα. Πιο ευχαριστημένος σε αυτό το κομμάτι δεν θα μπορούσα να είμαι.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Χριστός Ανέστη με υγεία σε όλους.

Στα φετινά μοντέλα η Apple έδειξε όσο αφορά την αυτονομία, ότι με μικρότερη χωρητικότητας μπαταρία σύμφωνα με τον ανταγωνισμό, με σωστή διαχείριση και το software της, να παρατηρούμε εξαιρετική αυτονομία σε όλα τα μοντέλα της σειράς. Νομίζω έτσι θα κινηθεί πάλι, σε αυτό τον τομέα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στα φετινά μοντέλα η Apple έδειξε όσο αφορά την αυτονομία, ότι με μικρότερη χωρητικότητας μπαταρία σύμφωνα με τον ανταγωνισμό, με σωστή διαχείριση και το software της, να παρατηρούμε εξαιρετική αυτονομία σε όλα τα μοντέλα της σειράς.

 

Αυτό ίσχυε πάντα... απλά με τη σειρά 11 είπε να βάλει και μεγαλύτερης χωρητικότητας μπαταρίες και γιαυτό αναδείχθηκε η αυτονομία των συσκευών.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ο λόγος που αποφάσισα να μην περιμένω το 12 είναι ότι φοβάμαι πως η αυτονομία θα πάει περίπατο για μια 2ετια, ενώ θα έρθει αργότερα σαν λύση στο πρόβλημα που θα δημιουργήσουν.

Μπορεί να γίνει, μπορεί και όχι. Θεώρησα ότι αυτή η εικασία μαζί με το φλατ design που δεν θα δω στην θήκη και το 2mm μικρότερο notch, δεν αξίζουν ούτε την αναμονή ούτε το ρίσκο.

Link to comment
Share on other sites

Πάντα ότι βγάζουν είναι καλύτερο από το προηγούμενο μοντέλο έστω και σε σημεία .το θέμα είναι αν μπορείς να το πάρεις η αν αξίζει η διαφορά που θα δώσεις .φέτος έδωσαν ένα ολοκληρωμένο πακέτο μετά από χρόνια που δύσκολα μπορεί να σε δελεάσει το επόμενο μοντέλο ...ίσως κοιτάξουμε πιο εύκολα φέτος για το μεθεπόμενο .
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας έχει τα γούστα του και τις ανάγκες του. Εγώ περιμένω default app selection στο iOS 14 και μάλλον θα κάνω apple care plus σε κάνα μήνα για να χαρώ τη συσκευή όπως πρέπει για καμία 2ετια.

Μόλις βγει το 3ο μοντέλο της επόμενης γενιάς σε 2 και κάτι χρόνια, θα πάω σε εκείνο (εκτός απροόπτου).

Link to comment
Share on other sites

Σε κάθε νέο μοντέλο -ειδικά στις ναυαρχίδες- μπαίνει κάθε χρόνο και ένα νέο καλούδι που θα προσελκύσει τους αγοραστές. Φυσικά τις περισσότερες φορές αυτά τα νέα features ΔΕΝ τα δίνουν για τις προηγούμενες σειρές.

 

Στο 11 Pro/Pro Max το νέο feature ήταν ο 3ος φακός στην κάμερα και φυσικά το Night Mode. Στο iPhone 12 θα είναι το Lidar scanner, το μικρότερο notch, το box design και το νέο compact μοντέλο των 5,4'' που ουσιαστικά θα έχει το μέγεθος του iPhone SE 2020 αλλά με full face οθόνη.

 

Όσον αφορά στην τιμολόγηση μπορεί να ρίξουν κανένα 50άρι στα νέα non pro μοντέλα σε σχέση με τα σημερινά και να διπλασιάσουν την χωρητικότητα από τα 64 στα 128GB. Στα Pro ομως μοντέλα (λόγω και του 5G) θεωρείστε δεδομένη την έστω και μικρή αύξηση στην τιμή σε σχέση με τα σημερινά...

Link to comment
Share on other sites

Το βαθύτερο point είναι πίσω από αυτή την συζήτηση.

Αν δεν έχεις παράπονα και προβλήματα, κάθεσαι και συζητάς τι incremental αλλαγές θα γίνουν στο επόμενο μοντέλο, ενώ η συσκευή είναι μόλις 6 μήνες περίπου στην αγορά :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το βαθύτερο point είναι πίσω από αυτή την συζήτηση.

Αν δεν έχεις παράπονα και προβλήματα, κάθεσαι και συζητάς τι incremental αλλαγές θα γίνουν στο επόμενο μοντέλο, ενώ η συσκευή είναι μόλις 6 μήνες περίπου στην αγορά :lol:

 

Έτσι ακριβώς είναι Νίκο. Και με αυτό τον τρόπο δεν χαιρόμαστε ποτέ την συσκευή που έχουμε σήμερα καθώς μας τρώει να την δώσουμε μια και ήδη έχουν κυκλοφορήσει τα leaks για το επόμενο μοντέλο. Δυστυχώς ανήκω και εγώ σε αυτή την κατηγορία χρηστών και έχω χάσει αρκετά χρήματα με τις συχνές αγοροπωλησίες...

Edited by JIMBOAthens
Link to comment
Share on other sites

Το επόμενο μοντέλο θα έχει το πανέμορφο design του ipad pro, 6 γιγα ραμ, 120hz οθόνη, νέα cpu/gpu, ακόμα καλύτερη κάμερα, μικρότερο notch... Μια χαρά αναβάθμιση μου φαίνεται...

Ειδικά RAM / 120hz οθόνη και το απόλυτο fluidity που αυτή προσφέρει, είναι λόγοι αγοράς από μόνοι τους...

Χρόνια Πολλά και καλά σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το επόμενο μοντέλο θα έχει το πανέμορφο design του ipad pro, 6 γιγα ραμ, 120hz οθόνη, νέα cpu/gpu, ακόμα καλύτερη κάμερα, μικρότερο notch... Μια χαρά αναβάθμιση μου φαίνεται...

Ειδικά RAM / 120hz οθόνη και το απόλυτο fluidity που αυτή προσφέρει, είναι λόγοι αγοράς από μόνοι τους...

Χρόνια Πολλά και καλά σε όλους!

 

Για να δούμε Βαγγέλη, θα τα έχει όλα αυτά για τα οποία έχουμε ακούσει φήμες κατά καιρούς, γιατί για να είμαι ειλικρινής, μου φαίνονται πολλά για να τα δώσει μονομιάς η Apple σε μία αναβάθμιση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε Βαγγέλη, θα τα έχει όλα αυτά για τα οποία έχουμε ακούσει φήμες κατά καιρούς, γιατί για να είμαι ειλικρινής, μου φαίνονται πολλά για να τα δώσει μονομιάς η Apple σε μία αναβάθμιση.

 

Ναι έχει πολύ ενδιαφέρον. Αν τα δώσει πάντως, που έτσι φαίνεται από τις "καλές διαρροές", μια χαρά μεγάλη αναβάθμιση είναι από τον προκάτοχό...

Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν είναι κάτοχοι του προκατόχου μάλλον.

Πόσοι είμαστε όντως με pro Max σε αυτό το νήμα ούτως η άλλως;

Anyway

Όλες οι αναβαθμίσεις είναι καλές σε βάθος χρόνου.

Προσωπικά θεωρώ αδύνατο να συγκινηθεί κάποιος με pro max από τα παραπάνω. Εκτός αν έχει ακόμα χόμπι να αλλάζει συσκευές, πράγμα που σημαίνει ότι θα πάρει την επόμενη όπως και να είναι, οπότε δεν έχουν καμία σχέση τα χαρακτηριστικά.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Προσωπικά θεωρώ αδύνατο να συγκινηθεί κάποιος με pro max από τα παραπάνω.

 

Αν συγκινείται τόσα χρόνια 1 φορά... αν ισχύσουν οι φήμες φέτος θα συγκινηθεί 10 φορές!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν συγκινείται τόσα χρόνια 1 φορά... αν ισχύσουν οι φήμες φέτος θα συγκινηθεί 10 φορές!

 

 

Για ποιο λόγο όμως;

Το notch συνεχίζει να υπάρχει, οπότε και πάλι δεν θα αξιοποιηθεί διαφορετικά ο χώρος. Το «νέο ντιζάιν», σημαίνει απλά φλατ περίγραμμα που θα καλύψει η θήκη, το lidar θα καλύψει λογικά αυτούς τους δυο στον πλανήτη που ασχολούνται με το VR ( :lol: ) και τα 120Hz θα δώσουν ένα ωραίο αέρα στη συσκευή, με αντίκτυπο στην αυτονομία.

Τι από αυτά θα επηρεάσει την καθημερινότητα ενός κατόχου pro Max σε τέτοιο βαθμό έτσι ώστε να αλλάξει συσκευή?

Εγώ βλέπω μια καλή incremental/αναμενόμενη αναβάθμιση για όσους έχουν παλαιότερη ή διαφορετική συσκευή (όπως επίσης πιστεύω ότι τα 120hz ίσως μπουν στο επόμενο).

Όπως και το pro Max για παράδειγμα. Εάν κάποιος βγάζει άνετα τη μέρα του με XS Max ή ακόμα και Χ και έχει neural cam, δεν έχει κανένα σημαντικό λόγο να πάει σε pro/Max.

Link to comment
Share on other sites

Αν συγκινείται τόσα χρόνια 1 φορά... αν ισχύσουν οι φήμες φέτος θα συγκινηθεί 10 φορές!

 

Ακριβώς. Να το θέσω αλλιώς. Αν ισχύσουν οι έντονες φήμες, τότε στην πραγματικότητα η αναβάθμιση από 11 pro max σε 12 pro max, είναι μεγαλύτερη από αυτή xs max - - > 11 pro max.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τι από αυτά θα επηρεάσει την καθημερινότητα ενός κατόχου pro Max σε τέτοιο βαθμό έτσι ώστε να αλλάξει συσκευή?

 

Είναι αυτό που επηρεάζει κάθε χρόνο τους κατόχους της τελευταίας συσκευής όταν βγαίνει η επόμενη. Είναι τόσο απλό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για μενα 2 πραγματακια θελει το 12 Pro max (εφοσον δε φευγει εντελως το νοτς):

1) 90 ή 120hz oθονη

2) 6 gb ram

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11 Pro Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...