Jump to content

iPhone 11 Pro Max


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η γνώμη μου είναι πάντως ότι αυτό το ποσοστό της μπαταρίας δεν θα έπρεπε να υπάρχει, παρά μόνο η ένδειξη που υπάρχει ήδη για τη "Δυνατότητα απόδοσης κορυφής". Αυτό θα αρκούσε...

 

Ψυχολογικό πρόβλημα έχει δημιουργήσει σε πολλούς

Εγώ δεν το κοιτάω καθόλου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Ψυχολογικό πρόβλημα έχει δημιουργήσει σε πολλούς

Εγώ δεν το κοιτάω καθόλου

 

Και να θες να μη το κοιτάς... σε "τρώει" να δεις αν έχει πέσει η μπαταρία ανάλογα με τη χρήση που του έχεις κάνει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και να θες να μη το κοιτάς... σε "τρώει" να δεις αν έχει πέσει η μπαταρία ανάλογα με τη χρήση που του έχεις κάνει.

 

Έχω καταλάβει ότι όσο πιο πολλά χρήματα έχεις δώσει τόσο πιο πολύ μπαίνεις και το κοιτάς

Θα το επιβεβαιώσουν όλοι αυτό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

βρήκα ένα Max από αγγελία σφραγισμένο σε πολύ καλή τιμή αλλά έχει περάσει το DOA...Εφόσον υπάρξει κάποιο θέμα καλύπτομαι κάπως;

 

Δεν υπαρχει DOA σε apple συσκευες πλεον....

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχω καταλάβει ότι όσο πιο πολλά χρήματα έχεις δώσει τόσο πιο πολύ μπαίνεις και το κοιτάς

Θα το επιβεβαιώσουν όλοι αυτό

 

Για iPhone μιλάμε... το 90% και πάνω έχει δώσει πολλά χρήματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήμουν ψυχαναγκαστικός με το ποσοστό, από την στιγμή όμως που αγόρασα ξέχωρα τον ταχυφορτιστή, ξένοιασα πραγματικά, μάλιστα αγόρασα και το xiaomi powerbank pro 3 που έχει κι αυτό ταχυφόρτιση, και το χρησιμοποιώ παίζοντας ταυτόχρονα παιχνίδια. Είχα βαρεθεί να περιμένω 2,5 και 3 ώρες να φορτίζει το κάθε iPhone, να μην πέσει κάτω από 20%, να μη το χρησιμοποιώ ταυτόχρονα, να μη το ένα, να μη το άλλο... η ταχυφόρτιση μου άλλαξε το chip ;) 96% από 11/11

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Η γνώμη μου είναι πάντως ότι αυτό το ποσοστό της μπαταρίας δεν θα έπρεπε να υπάρχει, παρά μόνο η ένδειξη που υπάρχει ήδη για τη "Δυνατότητα απόδοσης κορυφής". Αυτό θα αρκούσε...

 

 

Ακριβώς.

Απλά αυτός είναι ο τρόπος της apple να γυρίσει προς όφελος της το όλο φιάσκο με το throttle των παλιότερων συσκευών.

Μαζί με τον διακόπτη για επιλογή throttle ή όχι (εφόσον έχεις φθαρμένη μπαταρία), πάρε και ένα ποσοστό για να γίνεσαι ψυχαναγκαστικός με την μπαταρία και να την αλλάζεις μόλις φτάνει στο 90-85-80%.

Παλαιότερα η συντριπτική πλειοψηφία άλλαζε μπαταρία όταν έφτανε σε ανυπόφορο σημείο η αυτονομία, ή καθόλου αν αναβαθμιζόταν στη 2ετια.

Πλέον έχεις ένα ποσοστό μπροστά σου να σου λέει ότι η μπαταρία σου πέφτει.

Το αν πιάνει αυτό το τρικ δεν χρειάζεται συζήτηση νομίζω. Τις τελευταίες μέρες διάβασα όλο το νήμα του 11, pro και pro Max. Οι αναφορές σε ποσοστά μπαταρίας είναι το 1/3 όλων των νημάτων και οι συσκευές είναι μόλις 6 μηνών!

Link to comment
Share on other sites

Εγω φορτιζω καθε 2ο βραδυ με τον παλιο αργο κλασσικο φορτιστη της Apple αφου δεν εχω λογο να χρησιμποιησω τον γρηγορο.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Παίρνετε κανονικά τα push notifications από την winbank ...

Από την εφαρμογή της εθνικής έρχονται κανονικά , αλλά όχι από της Πειραιώς .

Link to comment
Share on other sites

Παίρνετε κανονικά τα push notifications από την winbank ...

Από την εφαρμογή της εθνικής έρχονται κανονικά , αλλά όχι από της Πειραιώς .

 

Από την Παιραιώς δεν τα παίρνω ούτε εγώ...

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγω δεν παιρνω απο Πειραιως παιδια...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι/ες ελπίζω και εύχομαι να είστε καλά!Μια ερώτηση...Μόλις εχθές αγόρασα(καινούργιο) το Max και παρατήρησα τώρα που έβαλα μια θήκη της spigen crystal clear ότι το power button είναι λίγο πιο μέσα απ ότι ήταν στο προηγούμενο μου iPhone 11 και εκει που το παταω στη θηκη χάσκει λιγο(εχει κενο μεχρι να φτάσει) και χαλάστηκα λιγο...Βέβαια μου είπαν ότι δεν είναι κατι απλά είναι εργοστασιακο δεν υπαρχει πρόβλημα ουτε και εχω πατιεται κανονικα.Αλλά τι να πω...Είναι καποιος που εχει το ιδιο?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν σου φαίνεται διαφορετικό από το κανονικό, να το πας πίσω στα πλαίσια του DOA και να πάρεις άλλο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Από Σκρούτζ το πήρα δεν τα πολύ ξερω αυτά...Που πρέπει να το πάω?Και το DOA τι είναι?Συγγνωμη δεν τα πολυξέρω.. Εγγύηση απ ότι κατάλαβα.Δεν είναι τόσο ακραία η διαφορά ούτε είναι χαλαρό απλά είναι λίγο πιο μέσα από το κανονικό Edited by pinguin30
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Από Σκρούτζ το πήρα δεν τα πολύ ξερω αυτά...Που πρέπει να το πάω?Και το DOA τι είναι?Συγγνωμη δεν τα πολυξέρω.. Εγγύηση απ ότι κατάλαβα.Δεν είναι τόσο ακραία η διαφορά ούτε είναι χαλαρό απλά είναι λίγο πιο μέσα από το κανονικό

Αφού το πήρες από skroutz, δε νομίζω ότι θα βγάλεις άκρη με επιστροφή συσκευής και να πάρεις άλλη. Όπως είπε ο φίλος, με άλλο 11 pro max, το έχεις συγκρίνει;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι/ες ελπίζω και εύχομαι να είστε καλά!Μια ερώτηση...Μόλις εχθές αγόρασα(καινούργιο) το Max και παρατήρησα τώρα που έβαλα μια θήκη της spigen crystal clear ότι το power button είναι λίγο πιο μέσα απ ότι ήταν στο προηγούμενο μου iPhone 11 και εκει που το παταω στη θηκη χάσκει λιγο(εχει κενο μεχρι να φτάσει) και χαλάστηκα λιγο...Βέβαια μου είπαν ότι δεν είναι κατι απλά είναι εργοστασιακο δεν υπαρχει πρόβλημα ουτε και εχω πατιεται κανονικα.Αλλά τι να πω...Είναι καποιος που εχει το ιδιο?

 

Βγάλε την θήκη και δοκίμασέ το. Έχει την ίδια αίσθηση?

Link to comment
Share on other sites

Ναι το σύγκρινα και με ένα σήμερα στον Γερμανό και ήταν λίγο πιο έξω όχι μεγάλη διαφορά και όταν ρώτησα και τον υπάλληλο/τεχνικό μου είπε το ίδιο ε οκ μου λέει εργοστασιακό είναι δεν είναι τίποτα.και μετά πετάχτηκα και απέναντι κοσμοτε και είδα ένα σαν το δικό μου λίγο πιο μέσα...Θα δούμε το θέμα είναι να μην βγάλει πρόβλημα αν δεν βγάλει δεν με νοιάζει σιγά!Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις κι αν κάποιος έχει κι άλλη άποψη ας την παραθέσει!Καλη ανάσταση σε όλους μας!

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την έβγαλα όχι δεν είχε ακριβώς την ίδια αίσθηση ήταν πιο έξω εκείνο..

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε μου ναι δεν θα ασχοληθώ άλλο.Αν βγαλει θεμα τοτε οκ βλέπουμε αλλα το σημαντικο είναι να το χαρουμε! :) ;)
Link to comment
Share on other sites

Έχει τσεκάρει κανείς την κατανάλωση του Gmail ανάλογα τον χρόνο που κάνει fetch?

Όχι ακριβή νούμερα φυσικά, απλά δεν ξέρω αν το 15λεπτο είναι υπερβολικό στην κατανάλωση.

Κατά τα υπόλοιπα, ότι πρέπει ήταν τελικά το pro Max τώρα στην καραντίνα. 8 ώρες SOT, 3 ώρες screen off (κλήσεις και Spotify) και στο 48% η μπαταρία.

Απλά ξεφτιλίζει όλες τις υπόλοιπες συσκευές στην αυτονομία.

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω και εγω τα νεα Iphone να δουμε και φετος τι θα δουμε(ειδικα με τις τιμες)και αν απογοητευτώ,με βλεπω καρφωτο για pro max Και εγω που θα εχει πεσει και αισθητα η τιμη του μεχρι τοτε.

 

Οχι οτι δεν ειμαι ικανοποιημενος απο το 11ρι για τα χρηματα του,απλα θελω το κατι παραπανω σε αυτονομια,wifi και bonus η καλυτερη οθονη φυσικα.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11 Pro Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...