Jump to content

iPhone 11 Pro Max


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι βάλε το καλώδιο από το 6s .

 

Οπότε και στον υπολογιστή να θες να το συνδέσεις πάλι το ίδιο ? Γιατί δεν έβαζαν μέσα έναν αντάπτορα δεν μπορώ να καταλάβω...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Οπότε και στον υπολογιστή να θες να το συνδέσεις πάλι το ίδιο ? Γιατί δεν έβαζαν μέσα έναν αντάπτορα δεν μπορώ να καταλάβω...

 

Για να αγοράσεις έναν που κοστίζει 0.5€ αλλά τον πουλάνε 19.9€ έτσι γιατί μπορούν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Οπότε και στον υπολογιστή να θες να το συνδέσεις πάλι το ίδιο ? Γιατί δεν έβαζαν μέσα έναν αντάπτορα δεν μπορώ να καταλάβω...

 

Γιατι οπως αναφερθηκε αν ψαξεις στο internet βγαζουν ενα σκασμο λεφτα απο αυτο.

 

Επισης μπορει να φανει αστειο αλλα και αλλες εταιρειες πλεον δεν δινουν τον ανταπτορα μεσα στο κουτι οπως η Oneplus(αυτη ουτε ακουστικα δεν δινει),η Google στο προσφατο Pixel μια απο τα ιδια,και ακομα και η Samsung στο προσφατο Note10+.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι οπως αναφερθηκε αν ψαξεις στο internet βγαζουν ενα σκασμο λεφτα απο αυτο.

 

Επισης μπορει να φανει αστειο αλλα και αλλες εταιρειες πλεον δεν δινουν τον ανταπτορα μεσα στο κουτι οπως η Oneplus(αυτη ουτε ακουστικα δεν δινει),η Google στο προσφατο Pixel μια απο τα ιδια,και ακομα και η Samsung στο προσφατο Note10+.

 

μα χρονιά τώρα ολοι ακολουθούν τις πολιτικές που ακολουθεί η apple βέβαια προς όφελος τους και εναντίον του καταναλωτή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνω mirror στην smart tv το κινητό ; Αυτά που δοκίμασα laggaran απίστευτα ! επίσης δεν βρήκα τρόπο να στριμαρω ταινίες με υπότιτλους . Για κάποιο λόγο δεν μπορώ να φορτώσω Τους υπότιτλους στο πρόγραμμα της lg τηλεόρασης μου. Τόσο δύσκολο είναι ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνω mirror στην smart tv το κινητό ; Αυτά που δοκίμασα laggaran απίστευτα ! επίσης δεν βρήκα τρόπο να στριμαρω ταινίες με υπότιτλους . Για κάποιο λόγο δεν μπορώ να φορτώσω Τους υπότιτλους στο πρόγραμμα της lg τηλεόρασης μου. Τόσο δύσκολο είναι ;

 

 

 

Τι ακριβως θέλεις να κανεις;

Να δεις ταινία στη smart tv?

Από iphone? Η ταινία σου είναι κατεβασμένη στο iphone?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω ταινίες μέσω πχ itorrent και θέλω να τις δω στη τηλεόραση . Με υπότιτλους .

Με το vlc στο κινητό μπορώ να τους φορτώσω και παίζουν (στο κινητό )

Με το πρόγραμμα της lg μπορώ να στριμαρω από το gallery ταινίες αλλά δεν φορτώνονται οι υπότιτλοι . Τουλάχιστον να μπορώ να βλέπω τις σειρές μου ....

τώρα το mirror screen δεν νομίζω να γίνεται χωρίς Apple TV box ....

Link to comment
Share on other sites

Με Android γίνονται όλα αυτά πιο απλά και με τη μια.. Με το iphone ποτέ δεν το κατάφερα και εννοείται δεν υπάρχει περίπτωση να αγοράσω αλλά προϊόντα για ένα απλό mirror στην lg μου

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω ταινίες μέσω πχ itorrent και θέλω να τις δω στη τηλεόραση . Με υπότιτλους .

Με το vlc στο κινητό μπορώ να τους φορτώσω και παίζουν (στο κινητό )

Με το πρόγραμμα της lg μπορώ να στριμαρω από το gallery ταινίες αλλά δεν φορτώνονται οι υπότιτλοι . Τουλάχιστον να μπορώ να βλέπω τις σειρές μου ....

τώρα το mirror screen δεν νομίζω να γίνεται χωρίς Apple TV box ....

 

από ότι διάβασα λίγο μπορείς νομίζω να κανεις stream από το vlc σε τηλεόραση αλλά θέλει και το Chromecast

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς

Το vlc συνεργάζεται με chromecast σε όλα τα φορμα βίντεο και υπότιτλων.

 

Πατάς το κουμπάκι «cast» και καθαρίζεις.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς

Το vlc συνεργάζεται με chromecast σε όλα τα φορμα βίντεο και υπότιτλων.

 

Πατάς το κουμπάκι «cast» και καθαρίζεις.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

δίνεις το 50ρικο και καθάρισες δηλαδή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

δίνεις το 50ρικο και καθάρισες δηλαδή

 

 

 

Έχει φθηνότερα

 

Εγώ το πήρα πέρσι Black Friday 29.90

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει φθηνότερα

 

Εγώ το πήρα πέρσι Black Friday 29.90

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

παίζει ρολο τι ανάλυση θέλεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

παίζει ρολο τι ανάλυση θέλεις

 

Το 4Κ streaming είναι μάλλον ανέκδοτο για τους περισσότερους, ειδικά σε μεγάλα bitrate.

Οποτε το απλό είναι πιο λογική επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πρέπει να αγοράσω το chromecast?

 

όχι δεν ειναι απαραίτητο

 

με μια απλή αναζήτηση βρήκα ότι: vlc stream from iPhone needs Chromecast

κάποιες φορές μερικοί νομίζω βαριέστε να πατήσετε στο Google έστω 2-3 λέξεις για να βρείτε λύση στο πρόβλημα σας

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω ταινίες μέσω πχ itorrent και θέλω να τις δω στη τηλεόραση . Με υπότιτλους .

Με το vlc στο κινητό μπορώ να τους φορτώσω και παίζουν (στο κινητό )

Με το πρόγραμμα της lg μπορώ να στριμαρω από το gallery ταινίες αλλά δεν φορτώνονται οι υπότιτλοι . Τουλάχιστον να μπορώ να βλέπω τις σειρές μου ....

τώρα το mirror screen δεν νομίζω να γίνεται χωρίς Apple TV box ....

 

Ντροπή να κλέβεις ταινίες και να τις κατεβάζεις λαθραία.

Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

Ντροπή να κλέβεις ταινίες και να τις κατεβάζεις λαθραία.

 

Μου θύμισε τα νιάτα μου πριν 5-6 χρόνια που λειτουργούσαμε έτσι

Πλέον Netflix και Apple TV παρακολουθώ ότι έχει

Ξέρω πολλά δεν έχει αλλά βλέπω ότι έχει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το Netflix από ταινίες έχει πολύ σαβούρα και το Apple πολύ φτωχό.. Κάποιες συνήθειες δεν αλλάζουν. Χτες είδα το joker σε 1080p μια χαρά

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το Netflix από ταινίες έχει πολύ σαβούρα και το Apple πολύ φτωχό.. Κάποιες συνήθειες δεν αλλάζουν. Χτες είδα το joker σε 1080p μια χαρά

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Πιο πολύ σειρές βλέπει νομίζω ο κόσμος τα τελευταία χρόνια και οι εταιρείες πιο πολύ εκεί βλέπω να δίνουν βάση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα!εχω το τηλέφωνο 5 μέρες και το φορτίσω με τον φορτιστή μου έχω 12w...ωστόσο στις δυο τελευταίες φορτίσεις λίγο πριν το τέλος σταματάει να φορτίζει και συνεχίζει μετά μόνο του,εκτος αν βάλω και βγάλω το καλώδιο...είναι φυσιολογικό; Edited by VEGETTO
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!εχω το τηλέφωνο 5 μέρες και το φορτίσω με τον φορτιστή μου έχω 12w...ωστόσο στις δυο τελευταίες φορτίσεις λίγο πριν το τέλος σταματάει να φορτίζει και συνεχίζει μετά μόνο του,εκτος αν βάλω και βγάλω το καλώδιο...είναι φυσιολογικό;

 

Ναι ειναι φυσιολογικο γιατι προφανως εχεις ενεργοποιημενη την Βελτιστοποιημενη Φορτιση.

 

Μπορεις να το απενεργοποιησεις μεσα απο τις Ρυθμισεις > Μπαταρια > Υγεια Μπαταριας > Βελτιστοποιημενη Φορτιση.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μου το έκανε και πριν από το 80% μάλλον δεν είναι φυσιολογικό από ότι το έψαξα το έχουν και άλλοι χρήστες...θα δοκιμάσω force restart γιατί με αυτό λένε ότι κάποιοι έφτιαξε...αλλιώς δυστυχώς service...
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • The title was changed to iPhone 11 Pro Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...