Jump to content

iPhone 11 Pro Max


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αισθητά καλύτερο το ram management.

 

Όντως, έτσι φαίνεται. Δεν έχω χρησιμοποιήσει ακόμη την εφαρμογή της κάμερας :lol:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Όντως, έτσι φαίνεται. Δεν έχω χρησιμοποιήσει ακόμη την εφαρμογή της κάμερας :lol:

 

Μην τη χρησιμοποιήσεις...

Link to comment
Share on other sites

Μην τη χρησιμοποιήσεις...

 

 

 

Εσυ τη χρησιμοποίησες;

 

 

Sent from my iPhone 11 Pro Max using Tapatalk Pro

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ναι και άρχισαν τα reloads πάλι.

 

Που παρατηρείται reloads?

Ανοίγεις την κάμερα και;;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Που παρατηρείται reloads?

 

Ανοίγεις την κάμερα και;;

 

 

Αν δεν χρησιμοποιείς την κάμερα γενικώς, το multitasking είναι παρά πολύ καλό αφού πολλές εφαρμογές παραμένουν στην μνήμη. Όταν ανοίξεις την κάμερα και τραβήξεις πχ μια φωτογραφία τότε δεσμεύει μάλλον αρκετή ραμ για την κάμερα κι αρκετές από τις υπόλοιπες εφαρμογές φορτώνουν ξανά.

Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι με το νέο Iphone του χρόνου θα προστεθούν 2gb camera ram. Το μόνο δηλαδή που λείπει από το φετινό μοντέλο.

 

 

Sent from my iPhone 11 Pro Max using Tapatalk Pro

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Τι θα προστεθει camera ram?

 

Δεν υπαρχει αυτο το πραγμα πουθενα,μια ειναι η μνημη ram στα κινητα.

 

Το οτι του χρονου θα δουμε 6GB ram αυτο ειναι δεδομενο μιας και εχει ηδη ψιλο επιβεβαιωθει απο τις φημες,και συνηθως μετα απο 2μοντελα βλεπουμε αυξηση στην μνημη ram.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν χρησιμοποιείς την κάμερα γενικώς, το multitasking είναι παρά πολύ καλό αφού πολλές εφαρμογές παραμένουν στην μνήμη. Όταν ανοίξεις την κάμερα και τραβήξεις πχ μια φωτογραφία τότε δεσμεύει μάλλον αρκετή ραμ για την κάμερα κι αρκετές από τις υπόλοιπες εφαρμογές φορτώνουν ξανά.

Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι με το νέο Iphone του χρόνου θα προστεθούν 2gb camera ram. Το μόνο δηλαδή που λείπει από το φετινό μοντέλο.

 

 

Sent from my iPhone 11 Pro Max using Tapatalk Pro

 

Εντάξει αυτό δεν έχει να κάνει με το iOS 13

Η εφαρμογή της κάμερας θέλει πολύ ram και έτσι όταν την ανοίγεις κλείνει παλιές εφαρμογές

Είναι γνωστό δεν είναι κάτι που να πεις ότι δεν δουλεύει σωστά το κινητό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εμενα μου κανει κολληματα η εφαρμογη με τα mail. Παταω επιλογη ολων και σημανση -τα ειδα- και συνεχιζει να τα βγαζει μη αναγνωσμενα. Σας κανει κατι τετοιο εσας;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εμενα μου κανει κολληματα η εφαρμογη με τα mail. Παταω επιλογη ολων και σημανση -τα ειδα- και συνεχιζει να τα βγαζει μη αναγνωσμενα. Σας κανει κατι τετοιο εσας;

 

Και αυτό που λες αλλά και πρώτη φορά εμένα μου κράσαρε το κινητό από 30 Σεπτεμβρίου όπου έγινε η αγορά του iPhone 11 μετά το καινούριο λογισμικό 13.3 μου κράσαρε

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν χρησιμοποιείς την κάμερα γενικώς, το multitasking είναι παρά πολύ καλό αφού πολλές εφαρμογές παραμένουν στην μνήμη. Όταν ανοίξεις την κάμερα και τραβήξεις πχ μια φωτογραφία τότε δεσμεύει μάλλον αρκετή ραμ για την κάμερα κι αρκετές από τις υπόλοιπες εφαρμογές φορτώνουν ξανά.

Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι με το νέο Iphone του χρόνου θα προστεθούν 2gb camera ram. Το μόνο δηλαδή που λείπει από το φετινό μοντέλο.

 

 

Sent from my iPhone 11 Pro Max using Tapatalk Pro

 

Η RAM ήταν ο βασικός λόγος που πήρε πόδι το σετακι pro max + Apple watch 5. Θα μου λείψει βέβαια το καταπληκτικό μηλορολογο, αλλά δε μπορούμε να τα έχουμε όλα...

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ειναι εργαλειο δουλειας το κινητο και ειδικα τα μαιλ. Πρωτη φορα μεταβαση σε iphone απο χρονια χρησης android και δεν ειμαι ιδιαιτερα ευχαριστημενος. Αν δεν φτιαχτει συντομα η εφαρμογη με τα mail θα επιστρεψω στα παλια λημερια και εγω. Απο την εμπειρια σας , υπαρχει πιθανοτητα να το φτιαξουν με update συντομα;;; Edited by averel01
Link to comment
Share on other sites

Εμενα ειναι εργαλειο δουλειας το κινητο και ειδικα τα μαιλ. Πρωτη φορα μεταβαση σε iphone απο χρονια χρησης android και δεν ειμαι ιδιαιτερα ευχαριστημενος. Αν δεν φτιαχτει συντομα η εφαρμογη με τα mail θα επιστρεψω στα παλια λημερια και εγω.

 

Δεν μας είπες όπως τι email χρησιμοποιείς και εάν έχεις πειράξει κάτι μέσα από τις ρυθμίσεις για το email και την μετάκληση ώθηση και λοιπά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιω το προσωπικο μου mail προς το παρον. Hotmail ειναι . Απο αυριο θα βαλω και τον λογαριασμο του εταιρικου mail. Το θεμα ειναι να μπορει να λειτουργει ομαλα. Πριν κολλησε και δεν μου ανοιγε ενα νεο εισερχομενο mail με τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιω το προσωπικο μου mail προς το παρον. Hotmail ειναι . Απο αυριο θα βαλω και τον λογαριασμο του εταιρικου mail. Το θεμα ειναι να μπορει να λειτουργει ομαλα. Πριν κολλησε και δεν μου ανοιγε ενα νεο εισερχομενο mail με τιποτα.

 

Έτυχε. Δεν τίθεται θέμα αξιοπιστίας του μηλου. Δε θα έχεις τέτοια προβλήματα. Για άλλο λόγο θα φύγεις από το μήλο και θα γυρίσεις Android κι αυτό λέγεται δύναμη της συνήθειας κι ελλείψεις που θα βρεις στην πορεία...

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιω το προσωπικο μου mail προς το παρον. Hotmail ειναι . Απο αυριο θα βαλω και τον λογαριασμο του εταιρικου mail. Το θεμα ειναι να μπορει να λειτουργει ομαλα. Πριν κολλησε και δεν μου ανοιγε ενα νεο εισερχομενο mail με τιποτα.

 

Το Gmail ξέρω ότι δεν υποστηρίζει αυτόματο συγχρονισμό στην μαμά εφαρμογή του iPhone

Ίσως είναι και το Hotmail έτσι;

Δεν δοκιμάζεις να κατεβάσεις την εφαρμογή για το Hotmail?

Την επίσημη outlook εφαρμογή

Εγώ για το email μου χρησιμοποιώ την εφαρμογή Gmail για τον λόγο αυτόν που δεν σε έρχεται ειδοποίηση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμασω ετσι φιλε μου για να δω τι γινεται! Ειμαι αρκετα ευχαριστημενος απο την συσκευη . Μονο αυτο με το μαιλ και με το θεμα του bluetooth του αμαξιου.γενικα το χρησιμοποιω πολυ το κινητο αλλα δεν παιζω με παραμετροποιησεις πολυ . Αρα απο αυτη την αποψη δεν θα μου λειψει το android
Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμασω ετσι φιλε μου για να δω τι γινεται! Ειμαι αρκετα ευχαριστημενος απο την συσκευη . Μονο αυτο με το μαιλ και με το θεμα του bluetooth του αμαξιου.γενικα το χρησιμοποιω πολυ το κινητο αλλα δεν παιζω με παραμετροποιησεις πολυ . Αρα απο αυτη την αποψη δεν θα μου λειψει το android

 

 

Φίλε η εφαρμογή του μαμα mail είναι χάλια.. Την χρησιμοποιούσα χρόνια στο iphone αλλά πλέον δεν παλεύεται.. Την έβγαλα εντελώς, έβαλα outlook πολύ καλύτερη εύκολη, άνετη

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμασω ετσι φιλε μου για να δω τι γινεται! Ειμαι αρκετα ευχαριστημενος απο την συσκευη . Μονο αυτο με το μαιλ και με το θεμα του bluetooth του αμαξιου.γενικα το χρησιμοποιω πολυ το κινητο αλλα δεν παιζω με παραμετροποιησεις πολυ . Αρα απο αυτη την αποψη δεν θα μου λειψει το android

 

Δυστυχώς με το θέμα του Bluetooth γενικά που πηγαίνουν όλοι οι ήχοι εκεί είναι θέμα

Όχι μόνο όπως εσυ στο αυτοκίνητο αλλά και σε όλα τα αξεσουάρ hands free και αλλά

Μόνο τα Apple έχουν τον αισθητήρα και την συνεργασία με το iOS να καταλαβαίνουν και ανάλογα να στέλνουν τους ήχους ή στο αξεσουάρ ή στην συσκευή

 

Η μαμά εφαρμογή του email είναι πιστεύω πολύ καλή αλλά για email @icloud

Για τα υπόλοιπα νομίζω το καθένα θέλει την εφαρμογή του

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εμενα ειναι εργαλειο δουλειας το κινητο και ειδικα τα μαιλ. Πρωτη φορα μεταβαση σε iphone απο χρονια χρησης android και δεν ειμαι ιδιαιτερα ευχαριστημενος. Αν δεν φτιαχτει συντομα η εφαρμογη με τα mail θα επιστρεψω στα παλια λημερια και εγω. Απο την εμπειρια σας , υπαρχει πιθανοτητα να το φτιαξουν με update συντομα;;;

 

Outlook και κάνεις άψογα την δουλειά σου.

Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλα χριστουγεννα να εχουμε παιδια εκανα και εγω την μεταβαση μου εδω απο το 11 (απλο) ειπα η θα παρω το 11 Pro 64GB Gold Χρυσο ή το 11 Pro Max 64GB Green Πρασινο. Τελικα βρεθηκε για καλη μου τυχη που παλι η τυχη μου χαμογελασε ξανα το 11 Pro Max 64GB Green πρασιναλαααααα.

Θα ηθελα να ρωτησω μια απορια οσους ες εχουνε facebook - insagraph.

Πως μπορω να απενεργοποιησω το συρε δεξια επειδη στο fb με πεταει στην σελιδα την αρχικη οταν ειμαι στα πιο προσφατα και στο ινσαγραμ με παει αρχικη σελιδα παλι οταν ειμαι σε καποιο προφιλ η κανω μια αναζητηση. Πραγματικα αυτο δεν υποφερετε για μενα πλεον αυτος ειναι ο λογος που αφηνα τα iPhones και γυριζα πισω στα Android (Huawei P30 - Samsung Note 10 Plus ακομα τα εχω).

Δειτε το βιντεο: https://drive.google.com/file/d/1Lm2W4WZTRrQfH3Kn5LMQmX7iS9J9pi94/view?usp=sharing για να καταλαβετε τι σας λεω και θα το κατεβασω μολις βρεθει μια σωστη απαντηση. Σιγουρα καποια ρυθμηση θα υπαρχει ομως δεν την βρισκω !!!!!!!!!

 

1.jpg

 

10.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

 

4.jpg

 

5.jpg

 

6.jpg

 

7.jpg

 

8.jpg

 

9.jpg

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Είμαι κάτοχος του iPhone 11 Pro Max εδώ και λίγο καιρό και διαπίστωσα πρόβλημα με την εφαρμογή του viber. Όταν μπαίνω το κινητό ζεσταίνεται απίστευτα πολύ κάτω από τις κάμερες ακριβώς και δεν βγάζει και τα ονόματα των επαφών αλλά μόνο νούμερα. Γνωρίζει κανείς τον λόγο η αντιμετωπίζει κανείς το ίδιο πρόβλημα;;; Ευχαριστώ εκ τον προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Είμαι κάτοχος του iPhone 11 Pro Max εδώ και λίγο καιρό και διαπίστωσα πρόβλημα με την εφαρμογή του viber. Όταν μπαίνω το κινητό ζεσταίνεται απίστευτα πολύ κάτω από τις κάμερες ακριβώς και δεν βγάζει και τα ονόματα των επαφών αλλά μόνο νούμερα. Γνωρίζει κανείς τον λόγο η αντιμετωπίζει κανείς το ίδιο πρόβλημα;;; Ευχαριστώ εκ τον προτέρων!

Εγώ χρησιμοποιώ συνέχεια το viber στο πρόγραμμα με απεριόριστες κλίσεις προς σταθερά και κινητά και δεν έχω κανένα πρόβλημα με την συσκευή. Iphone pro 11

Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους . Σήμερα παρέλαβα και εγώ το δικό μου pro max . Έχω μια απορία . Θέλω να το συνδέσω με το car play αλλά δεν υπάρχει πλέον η θύρα usb τι γίνετε ; Έχω έναν παλιό φορτιστή από 6s plus να χρησιμοποιώ λέτε αυτόν ; Αγοράζω κάποιον αντάπτορα ;

 

Ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους . Σήμερα παρέλαβα και εγώ το δικό μου pro max . Έχω μια απορία . Θέλω να το συνδέσω με το car play αλλά δεν υπάρχει πλέον η θύρα usb τι γίνετε ; Έχω έναν παλιό φορτιστή από 6s plus να χρησιμοποιώ λέτε αυτόν ; Αγοράζω κάποιον αντάπτορα ;

 

Ευχαριστώ !

 

Ναι βάλε το καλώδιο από το 6s .

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11 Pro Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...