Jump to content

iPhone 11 Pro Max


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ποιος ασχολείται με ήχο κλήσης ρε παίδες; :lol:

 

Κακές συνήθειες από το Android

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είχα την κρυφή ελπίδα να μην χρειάζονταν (πλέον) iTunes απλά να γίνεται απευθείας από την συσκευή . Μόλις βρεθώ σε WiFi θα την κατεβάσω. Αν κάνει δουλειά χαλάλι ο τεράστιος χώρος που απαιτεί..
Βάλε 3u tools στο pc bam bam γίνονται τέτοιες δουλειές

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποιος ασχολείται με ήχο κλήσης ρε παίδες; :lol:
Ε όχι και ποιος σε όλα μου τα iPhone έχω δικό μου ήχο, με ξενερώνουν απίστευτα τα default
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε η 13.1.3 την έχει περάσει κανείς ?

 

 

 

Προχθές την πέρασα με το που βγήκε κι ευτυχώς διορθώθηκε το θέμα με τα reloads όταν χρησιμοποιούσες την κάμερα. Οκά μου φαίνονται πιο smooth.

Παραμένει όμως buggy η εφαρμογή των email.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

υπομονη μεχρι το τελος του μηνα /αρχες του επομενου που θα κυκλοφορησει η 13.2. Τρεχω την beta και τα πραγματα εχουν φτιαξει και στο email app.
Link to comment
Share on other sites

Με την μπαταρία με ενδιαφέρει περισσότερο πρώτη φορά σε κινητό μου κρατάει τόσο πολύ ατελείωτη και φοβάμαι μην δώσουν καμία μαλ.. αναβάθμιση και μας την ρίξουν
Link to comment
Share on other sites

Με την μπαταρία με ενδιαφέρει περισσότερο πρώτη φορά σε κινητό μου κρατάει τόσο πολύ ατελείωτη και φοβάμαι μην δώσουν καμία μαλ.. αναβάθμιση και μας την ρίξουν

 

Μην το πειράζεις εάν δεν έχεις πρόβλημα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Και μλκια αναβαθμιση να δωσουν μετα απο λιγο θα βγει fix δεν υπαρχει θεμα.

 

Επισης ειναι τοσο μεγαλη η μπαταρια(για δεδομενα apple ειδικα)σαν Mah που και να θελεις δεν μπορει να την ριξει.

 

Εγω δηλαδη εδω με το απλο 11ρι που εχει πολυ μικροτερη μπαταρια και πιο ενεργοβορα οθονη(ειδικα σε υψηλη φωτεινοτητα)που ειμαι τοσο πολυ εντυπωσιασμενος απο την αυτονομια που αν αργοτερα παω στο pro max θα ειναι μονο για την αυτονομια.

 

Ουτε ποιοτητα κατασκευης,ουτε telephoto καμερα,ουτε stainless steel ουτε τιποτα.

 

Επιτελους τα Iphone εχουν την αυτονομια που ζηταγε ο περισσοτερος κοσμος απο περυσι με το Iphone XR,και ειδικα φετος με τα 11ρια.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα χθες. Είχα μια αμφιβολία τι θα μου δώσει μετά το Χ που είχα. Οθόνη που στον ήλιο βλέπεις πολύ καθαρά. Μπαταρία που δεν λέει να πέσει με τίποτα. Ταχύτητα φοβερή. Είμαι πολύ ευχαριστημένος. Έκανα αντιγραφή από το Χ και έγινε όπως ήταν. Θα ήθελα να κάνω καθαρή εγκατάσταση όμως δεν ήθελα να χάσω τα WiFi. Νομίζω δεν υπάρχει τρόπος να περάσω μόνο αυτά.

Μια ερώτηση σε ήσουν έχουν δυο σιμ μέσα η είχαν σε προηγούμενη συσκευή. Έχει επιλογή όπως στο android να έχεις ενεργή οποια από τις δυο θες; Την 1 η την 2;

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση σε ήσουν έχουν δυο σιμ μέσα η είχαν σε προηγούμενη συσκευή. Έχει επιλογή όπως στο android να έχεις ενεργή οποια από τις δυο θες; Την 1 η την 2;

 

Ώπα Ώπα μισό να το...εμπεδώσω :p, μπορούμε να έχουμε φυσική sim με έναν αριθμό και να ενεργοποιήσουμε 2ο νούμερο σε esim μορφή;;; :confused:

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ώπα Ώπα μισό να το...εμπεδώσω :p, μπορούμε να έχουμε φυσική sim με έναν αριθμό και να ενεργοποιήσουμε 2ο νούμερο σε esim μορφή;;; :confused:

 

Εννοείται

Ήδη από τα περσινά μοντέλα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ώπα Ώπα μισό να το...εμπεδώσω :p, μπορούμε να έχουμε φυσική sim με έναν αριθμό και να ενεργοποιήσουμε 2ο νούμερο σε esim μορφή;;; :confused:

 

Υποψιν οτι esim δινει μονο η cosmote προς το παρον!!

Link to comment
Share on other sites

Cosmote εταιρικό έχω... Και ενα καρτοκινητό το οποίο κάθεται . Δεν θέλω να κουβαλάω 2 συσκευές μαζί. Αύριο κιόλας θα τους πάρω να δω το κόστος να κάνω το ένα από τα δύο esim...
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Cosmote εταιρικό έχω... Και ενα καρτοκινητό το οποίο κάθεται . Δεν θέλω να κουβαλάω 2 συσκευές μαζί. Αύριο κιόλας θα τους πάρω να δω το κόστος να κάνω το ένα από τα δύο esim...

 

Μπορεί και να σου πουν δεν γίνεται

Επίσημα νομίζω ακόμα δεν υποστηρίζει η cosmote την esim στην συσκευή αλλά ανεπίσημα πολλοί έχουν βάλει ήδη από πέρυσι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Cosmote εταιρικό έχω... Και ενα καρτοκινητό το οποίο κάθεται . Δεν θέλω να κουβαλάω 2 συσκευές μαζί. Αύριο κιόλας θα τους πάρω να δω το κόστος να κάνω το ένα από τα δύο esim...

10€ και θα εσαι ετοιμος σε 2'

 

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/esim.html

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα χθες. Είχα μια αμφιβολία τι θα μου δώσει μετά το Χ που είχα. Οθόνη που στον ήλιο βλέπεις πολύ καθαρά. Μπαταρία που δεν λέει να πέσει με τίποτα. Ταχύτητα φοβερή. Είμαι πολύ ευχαριστημένος. Έκανα αντιγραφή από το Χ και έγινε όπως ήταν. Θα ήθελα να κάνω καθαρή εγκατάσταση όμως δεν ήθελα να χάσω τα WiFi. Νομίζω δεν υπάρχει τρόπος να περάσω μόνο αυτά.

Μια ερώτηση σε ήσουν έχουν δυο σιμ μέσα η είχαν σε προηγούμενη συσκευή. Έχει επιλογή όπως στο android να έχεις ενεργή οποια από τις δυο θες; Την 1 η την 2;

Φυσικά. Ρυθμίσεις / δεδομένα / επιλέγεις τη γραμμή και κάνεις "ενεργοποίηση" ή "απενεργοποίηση"

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα χθες. Είχα μια αμφιβολία τι θα μου δώσει μετά το Χ που είχα. Οθόνη που στον ήλιο βλέπεις πολύ καθαρά. Μπαταρία που δεν λέει να πέσει με τίποτα. Ταχύτητα φοβερή. Είμαι πολύ ευχαριστημένος. Έκανα αντιγραφή από το Χ και έγινε όπως ήταν. Θα ήθελα να κάνω καθαρή εγκατάσταση όμως δεν ήθελα να χάσω τα WiFi. Νομίζω δεν υπάρχει τρόπος να περάσω μόνο αυτά.

Μια ερώτηση σε ήσουν έχουν δυο σιμ μέσα η είχαν σε προηγούμενη συσκευή. Έχει επιλογή όπως στο android να έχεις ενεργή οποια από τις δυο θες; Την 1 η την 2;

Πως ακριβώς κάνεις αντιγραφή από το παληό στο νέο ? 'εχεις την καλοσύνη να μου περγράψεις λεπτομερώς ??

Link to comment
Share on other sites

Πως ακριβώς κάνεις αντιγραφή από το παληό στο νέο ? 'εχεις την καλοσύνη να μου περγράψεις λεπτομερώς ??

 

Όταν ανοίξεις τη νέα συσκευή σου βγάζει επιλογές και σου ζητά άλλο iphone, ipd η απο cloud, τα βάζεις δίπλα ακολουθείς τις οδηγίες και σε 15 λεπτά είναι έτοιμο!!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ χθες το πήρα τελικά, 256gb έκδοση, έχω μόνο θετικά να πω.. ταχύτητα σε άλλο επίπεδο (δεν ξέρω αν έχουν πειράξει το sw αφού σε απλή χρήση δεν δικαιολογείται η αύξηση της ταχύτητας λόγω hw), camera επίσης πολύ καλύτερη από το XS Max και η μπαταρία που απλά δεν λέει να πέσει.. από χθες το βράδυ που τελείωσε το restore ήταν στο 98% και τώρα είμαι στο 54% με 5ωρες οθόνη και αναμονή φυσικά όλη την νύχτα συν ενδιαμέσως.. θα ήθελα να μην έχει αυξηθεί το βάρος, το midnight green ωραίο χρώμα. Αν κάποια έρχεται από παλιότερα μοντέλα σίγουρα αποτελεί καλό λόγο για αναβάθμιση, από το XS Max ίσως όχι αλλά εξαρτάται πάντα με το τι θέλει ο καθένας, προσωπικά κάθε χρόνο αναβαθμίζω.. α και τα ηχεία βελτιώθηκαν, πιο δυνατά, πιο καθαρά

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Αφου εκανα προπαραγγελια στις 20/9 στο Γερμανό το 256gb space grey και μεχρι σήμερα οταν τους ρωταω δεν γνωριζουν τιποτε, αποφασισα να παραγγειλω απο πλαισιο το 256 midnight green που απο σήμερα (μονο το συγκεκριμένο χρώμα και μονο σε 256gb) είναι διαθέσιμο σε ολες τις γνωστες αλυσίδες. Θα το εχω την Τρίτη. Edited by tomkar5800
Link to comment
Share on other sites

Για οσους εχουν κάνει προπαραγγελια και βαρεθηκαν να περιμενουν ή για όσους ενδιαφέρονται γενικως, η διαθεσιμότητα αρχισε σταδιακά να αποκαθισταται. Σε plaisio.gr, kotsovolos.gr, mediamarkt, και you.gr υπαρχει διαθέσιμο προς αμεση παράδοση το 256 midnight green (μονο διαδικτυακά).
Link to comment
Share on other sites

Νεο φρεσκο review στα των νεων iphone,αυτη την φορα απο το site που εφερε στην φορα και τις διαφορες σε Android μερια μεταξυ exynos και Snapdragon στα Samsung.

Εχουμε και λεμε λοιπον

https://www.anandtech.com/show/14892/the-apple-iphone-11-pro-and-max-review/8

Στα της οθονης κλασσικα κορυφη η συσκευη.

Στα του ηχου καλος δυνατος ηχος,αλλα ναι ο ηχος κυριως απο το πανω ακουστικο ειναι λιγο πιο αδυναμος σε σχεση με περυσι.

Σε performance και θερμοκρασιες τιποτα το αξιο αναφορας.

Σε μπαταρια παλι,τα Iphone για πρωτη φορα ολα τους πιασανε κορυφη στο test.

Το δε pro max μαλιστα πλησιαζει παρα πολυ το Asus Rog phone το οποιο και μικροτερη αναλυση οθονης εχει,και κατα πολυ μεγαλυτερη μπαταρια(6000mah).Απιστευτα πραγματα. Φυσικα και τα αλλα 2 Iphone παρα πολυ ψηλα και περνανε ολα τα S10+ που εχουν 4000μπαταριες.

Τελος στα των φωτογραφιων και low light επισης τα νεα Iphone πιασαμε κορυφη μαζι με τα huawei κινητα(και ισως τα pixel).

Σε φωτογραφιες σε συνθηκες καλου φωτισμου τα πραγματα ειναι λιγο πολυ μια απο τα ιδια με τα προηγουμενα Iphone XS.

Παρολα αυτα βλεπω και γινεται αναφορα στο Deep Fusion συγκεκριμενα

Finally, Deep Fusion could very well be a game-changer for the camera. I was extremely surprised by the increased quality in sharpness and detail that the new mode brings. I didn’t have sufficient time to properly evaluate it in a wider range of scenarios and against more phones, but it could very well be one of the features that puts the iPhone 11 series ahead of other phones.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, σκέφτομαι σοβαρά να πάρω το pro max. θέλω να ρωτήσω αν ξέρει κανένας, αν λειτουργεί η ανέπαφη συναλλαγή της alpha bank στο

11 pro max:

https://www.myalphawallet.gr/#/public/about-tapnpay

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11 Pro Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...