Jump to content

iPhone 11 Pro


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αντε παλι τα ιδια με την υγεια της μπαταριας......

 

Δοξα το Θεο που οι αλλες συσκευες δεν εχουν καθολου ενδειξη υγειας μπαταριας και γλυτωνουμε απο αυτο το δραμα καθε λιγους μηνες με την υγεια της μπαταριας στα iphone.

Και βλεπουμε πιο πολυ τον κοσμο να απολαμβανει τις συσκευες του,παρα να καθεται να ψειριζει αν επεσε 1% η υγεια της μπαταριας στο iphone......

 

Τοσα χρονια επεφτε κραξιμο γιατι η Apple μας εχει με τον αργο φορτιστη που κανει 3+ωρες για να φορτισει. Τωρα που εβαλε ταχυφορτιστη,μουρμουρα επειδη πεφτει πιο γρηγορα η υγεια της μπαταριας....

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 826
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αντε παλι τα ιδια με την υγεια της μπαταριας......

 

Δοξα το Θεο που οι αλλες συσκευες δεν εχουν καθολου ενδειξη υγειας μπαταριας και γλυτωνουμε απο αυτο το δραμα καθε λιγους μηνες με την υγεια της μπαταριας στα iphone.

Και βλεπουμε πιο πολυ τον κοσμο να απολαμβανει τις συσκευες του,παρα να καθεται να ψειριζει αν επεσε 1% η υγεια της μπαταριας στο iphone......

 

Τοσα χρονια επεφτε κραξιμο γιατι η Apple μας εχει με τον αργο φορτιστη που κανει 3+ωρες για να φορτισει. Τωρα που εβαλε ταχυφορτιστη,μουρμουρα επειδη πεφτει πιο γρηγορα η υγεια της μπαταριας....

 

 

Εγώ ουτε απο το κουτι δεν τον εχω βγαλει τον γρηγορο φορτιστη. Φορτιζω κανονικα με του 7 που εχω για δευτερο. Και ουτε με ενοιαζε ποτε να εχω γρηγορο φορτιστη. Για αλλους ειναι εργαλειο, το καταλαβαινω, αλλα εμενα μου ειναι αδιαφορο!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει λίγα bugs το 13 ή είναι η ιδέα μου; Είχα πει να μην αναβαθμίσω αλλά με τρώει να το πάω στην έκδοση 13.6 που θα είναι και η τελευταία και σταθερή πριν την έκδοση 14; Χθες κόλλησε και δεν μπορούσα να γυρίσω σελίδα με τα εικονίδια.
Link to comment
Share on other sites

Έχει μπόλικα!!! Να δούμε η 13.6 τι θα είναι.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Συνήθως οι τελευταίες εκδόσεις λύνουν όλες τις παθογένειες. Νομίζω το καλύτερο iOS ήταν το 10 και το 12. Με μακράν χειρότερο το 11.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά, επειδή γλυκοκοιτάζω για αγορά το πρώτο μου τηλέφωνο iPhone. Το 11 pro έχει δυο κάρτες ? γιατί έχω μπερδευτεί.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, επειδή γλυκοκοιτάζω για αγορά το πρώτο μου τηλέφωνο iPhone. Το 11 pro έχει δυο κάρτες ? γιατί έχω μπερδευτεί.

 

Ναι,απλα η μια ειναι Esim. Θα πρεπει να δεις αν υποστηριζει ο παροχος σου. Εδω περισσοτερες λεπτομερειες.

https://support.apple.com/el-gr/HT209044

 

Δεν παιρνει δηλαδη 2 κανονικες sim οπως αλλες android συσκευες.

Link to comment
Share on other sites

Ναι,απλα η μια ειναι Esim. Θα πρεπει να δεις αν υποστηριζει ο παροχος σου. Εδω περισσοτερες λεπτομερειες.

https://support.apple.com/el-gr/HT209044

 

Δεν παιρνει δηλαδη 2 κανονικες sim οπως αλλες android συσκευες.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση σου, έχω μια κάρτα cosmote what’s up και μια wind F2G , ξέρεις αν λειτουργούν αυτές?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση σου, έχω μια κάρτα cosmote what’s up και μια wind F2G , ξέρεις αν λειτουργούν αυτές?

 

Μόνο cosmote έχει esim οπότε θα κάμεις του what’s up esim και κανονική της wind

Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικό επίπεδο φωτεινότητας να μην πάθουμε burn in φαινόμενο; Την έχω κάτω από τον ήλιο στο 1/10 περίπου. Ξέρω θα μου πείτε να χαρώ τη συσκευή. Επίσης με το παλιό Apple Watch series 0 θα παίζει ή να το πετάξω;
Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικό επίπεδο φωτεινότητας να μην πάθουμε burn in φαινόμενο; Την έχω κάτω από τον ήλιο στο 1/10 περίπου. Ξέρω θα μου πείτε να χαρώ τη συσκευή. Επίσης με το παλιό Apple Watch series 0 θα παίζει ή να το πετάξω;

 

Δεν νομίζω να εχει πρόβλημα απ' το επίπεδο φωτεινότητας

Από τον ήλιο γενικότερα ναι γιατί ανάβει η συσκευή

Ήδη έξω έχει 35 υπό σκιά σκέψου πόσο πάει όταν το βλέπει ο ήλιος και το δουλεύεις και καίει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να εχει πρόβλημα απ' το επίπεδο φωτεινότητας

Από τον ήλιο γενικότερα ναι γιατί ανάβει η συσκευή

Ήδη έξω έχει 35 υπό σκιά σκέψου πόσο πάει όταν το βλέπει ο ήλιος και το δουλεύεις και καίει

 

Έξω δεν το πολυχρησιμοποιώ. Έχω ένα 6 πέρασα gps και φωτογραφίζω με αυτό έξω ότι μου χρειάζεται. Παραλία δεν έπαιρνα ποτέ μαζί μου κινητό γιατί τα λυπάμαι.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Φυσιολογικό επίπεδο φωτεινότητας να μην πάθουμε burn in φαινόμενο; Την έχω κάτω από τον ήλιο στο 1/10 περίπου. Ξέρω θα μου πείτε να χαρώ τη συσκευή.

 

Έξω δεν το πολυχρησιμοποιώ. Έχω ένα 6 πέρασα gps και φωτογραφίζω με αυτό έξω ότι μου χρειάζεται. Παραλία δεν έπαιρνα ποτέ μαζί μου κινητό γιατί τα λυπάμαι.

 

Δηλαδή έχεις το 11 Pro και όταν βγαίνεις έξω παίρνεις το 6άρι; Ναι... σίγουρα θα σου πούμε να χαρείς τη συσκευή γιατί έτσι δεν την απολαμβάνεις. Το αγοράζεις για να σε υπηρετεί, όχι να το υπηρετείς. :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή έχεις το 11 Pro και όταν βγαίνεις έξω παίρνεις το 6άρι; Ναι... σίγουρα θα σου πούμε να χαρείς τη συσκευή γιατί έτσι δεν την απολαμβάνεις. Το αγοράζεις για να σε υπηρετεί, όχι να το υπηρετείς. :confused:

 

Το έχω για gps και για μουσική στο αμάξι. Και το 8αρη έτσι συμπεριφερόμουν. Ψυχαναγκασμός λέγεται. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Έξω δεν το πολυχρησιμοποιώ. Έχω ένα 6 πέρασα gps και φωτογραφίζω με αυτό έξω ότι μου χρειάζεται. Παραλία δεν έπαιρνα ποτέ μαζί μου κινητό γιατί τα λυπάμαι.

 

Εντάξει για παραλία αλλά μέχρι εκεί

Και πάλι είναι ακραίο αλλά έτσι να έχουμε να λέμε

Η αλήθεια είναι ότι τρώει πολύ σκόνη τρίβεται και γεμίζουν και οι σιτες οπότε είναι πολλά τα μειονεκτήματα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έξω δεν το πολυχρησιμοποιώ. Έχω ένα 6 πέρασα gps και φωτογραφίζω με αυτό έξω ότι μου χρειάζεται. Παραλία δεν έπαιρνα ποτέ μαζί μου κινητό γιατί τα λυπάμαι.

 

Το θεμα ειναι οτι εαν δεν το χρησιμοποιεις εξω απο το σπιτι οπως λες και βολευεσαι περισσοτερο με το φθηνοτερο 6ρι(με το οποιο φανταζομαι νιωθεις πιο ανετα στην χρηση λογω της χαμηλοτερης αξιας του),τοτε καλυτερα να αγοραζες το Iphone SE αντι για το 11pro ή το XR για να μην σε απασχολει και το θεμα του burn in. Δεν ειναι δηλαδη θεμα ψυχαναγκασμου,αλλα θεμα του οτι εχεις πληρωσει πολλα χρηματα για κατι,για να μην το δουλευεις.

 

Ασε που για μεσα στο σπιτι πιο πολυ βολευει ενα tablet,παρα το 11pro.

Μεσα στο σπιτι πχ μπορεις να βγαλεις φωτογραφιες και με κανονικη καμερα.Το θεμα ειναι εκτος σπιτιου που δεν μπορεις να την κουβαλας μαζι.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι εαν δεν το χρησιμοποιεις εξω απο το σπιτι οπως λες και βολευεσαι περισσοτερο με το φθηνοτερο 6ρι(με το οποιο φανταζομαι νιωθεις πιο ανετα στην χρηση λογω της χαμηλοτερης αξιας του),τοτε καλυτερα να αγοραζες το Iphone SE αντι για το 11pro ή το XR για να μην σε απασχολει και το θεμα του burn in. Δεν ειναι δηλαδη θεμα ψυχαναγκασμου,αλλα θεμα του οτι εχεις πληρωσει πολλα χρηματα για κατι,για να μην το δουλευεις.

 

Ασε που για μεσα στο σπιτι πιο πολυ βολευει ενα tablet,παρα το 11pro.

Μεσα στο σπιτι πχ μπορεις να βγαλεις φωτογραφιες και με κανονικη καμερα.Το θεμα ειναι εκτος σπιτιου που δεν μπορεις να την κουβαλας μαζι.

 

Φοβάται ο άνθρωπος να το πάρει στην παραλία

Δεν είναι ο μόνος

Όλοι μας τα προσέχουμε

Πόσο μάλλον μια συσκευή με κόστος 1200€

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε φωτεινότητα και μην αφήνεις σταθερές εικόνες/στοιχεία στην οθόνη για πολύ ώρα. Έτσι δεν θα γίνει ποτέ burn in.

Μοτίβο ή όριο δεν υπάρχει σε αυτό το θέμα.

 

Όσο για τα υπόλοιπα (για να σας προλάβω), δεν θα λύσω εγώ τα ψυχολογικά προβλήματα του κάθε αγνώστου στο Ίντερνετ, οπότε απαντώ απλά στην ερώτηση (τεχνικής φύσεως).

Link to comment
Share on other sites

Φοβάται ο άνθρωπος να το πάρει στην παραλία

Δεν είναι ο μόνος

Όλοι μας τα προσέχουμε

Πόσο μάλλον μια συσκευή με κόστος 1200€

 

Ο ανθρωπος γενικα ειπε οτι δεν το χρησιμοποιει καθολου εξω,οχι μονο στην παραλια τωρα το καλοκαιρι.

Το λεει ξεκαθαρα οτι γενικα σε παραλια δεν παιρνει κινητο,ουτε καν το 6ρι.

Link to comment
Share on other sites

Ο ανθρωπος γενικα ειπε οτι δεν το χρησιμοποιει καθολου εξω,οχι μονο στην παραλια τωρα το καλοκαιρι.

Το λεει ξεκαθαρα οτι γενικα σε παραλια δεν παιρνει κινητο,ουτε καν το 6ρι.

 

Είμαι υπερβολικός στα λεγόμενα μου. Το χρησιμοποιώ κανονικά αλλά πχ παραλία δεν πήρα ποτέ κινητό μαζί μου εκτός από κάποια μπακατέλα. Είτε είχα το 3g είτε το 4αρη είτε το 6αρη.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ρε παιδιά στην παραλία παιρνω το 7αρι αντί για το 11Pro.

Και το 7αρι είναι «θαμμένο» κάτω από καπέλο και μπλουζάκι ή μέσα στην τσάντα θαλασσης και πάντοτε κάτω από την ομπρέλα. Οι υψηλές θερμοκρασίες και οι κόκκοι άμμου που εισχωρούν στις σίτες και εγκοπές δεν είναι αστείο.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ρε παιδιά στην παραλία παιρνω το 7αρι αντί για το 11Pro.

Και το 7αρι είναι «θαμμένο» κάτω από καπέλο και μπλουζάκι ή μέσα στην τσάντα θαλασσης και πάντοτε κάτω από την ομπρέλα. Οι υψηλές θερμοκρασίες και οι κόκκοι άμμου που εισχωρούν στις σίτες και εγκοπές δεν είναι αστείο.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Εγώ πέρυσι ήμουν 4 μήνες διακοπές και η οθόνη από το Χ όσο και να το προσεχα είχε αράχνη

Η σκόνη τρίβεται είτε στην τσέπη είτε στο τσαντάκι είτε παντού

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν μεταφερω φωτο και βιντεο μεσω usb μετα απο λιγο μου βγαζει error στα windows.Κυριως στην μεταφορα βιντεο...

Και τις δυο φορες δοκιμασα με γνησιο usb καλωδιο και οχι με το type c που εχει ο φορτιστης.

Τι μπορει να φταιει?

Edited by tolisrx8
Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν μεταφερω φωτο και βιντεο μεσω usb μετα απο λιγο μου βγαζει error στα windows.Κυριως στην μεταφορα βιντεο...

Και τις δυο φορες δοκιμασα με γνησιο usb καλωδιο και οχι με το type c που εχει ο φορτιστης.

Τι μπορει να φταιει?

 

 

Δοκιμααε να πας στις ρυθμίσεις στις φωτογραφίες και σημάδεψε το..διατήρηση αρχικών ....και να τις μεταφέρεις λίγες λίγες

Αν σου ξαναπαρουσιασει το error ετσι οπως εισαι βγαλε το usb απο την συσκευη και ξαναβαλτο παλι και δοκιμασε

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμααε να πας στις ρυθμίσεις στις φωτογραφίες και σημάδεψε το..διατήρηση αρχικών ....και να τις μεταφέρεις λίγες λίγες

Αν σου ξαναπαρουσιασει το error ετσι οπως εισαι βγαλε το usb απο την συσκευη και ξαναβαλτο παλι και δοκιμασε

 

Ευχαριστώ φίλε μου, δούλεψε!

Μια ακόμη απορία

Όταν το φορτιζω με τον απλό φορτιστή της Apple κάποιες φορές ακούω τον ήχο φόρτισης (σαν να ξαναμπαίνει στην μπριζα)

Επιπλέον ο φορτιστής καίει...(μήπως σταματάει για λίγο να δίνει ρεύμα και μετά ξαναδίνει;)

Με τον γρήγορο φορτιστή δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11 Pro
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...