Jump to content

iPhone 11 Pro


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω το γυριζω καθε τοσο, μία στο μαυρο, μία στο λευκο. Δεν μπορω να πω οτι εχω δει καμια διαφορα. Ειλικρινα, εαν ειχε τοση διαφορα, θα το ειχα καταλαβει. Εαν οντως εχει διαφορα, νομιζω ειναι +-5%...παντα προσωπικη γνωμη, με την χρηση που κανω εγω.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 826
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γιατί δεν το ρυθμίζετε να αλλάζει με την Ανατολή και τη Δύση του ηλίου αυτόματα;

Νομίζω γι αυτό τον λόγο φτιάχθηκε

Link to comment
Share on other sites

Τις περισσοτερες φορες, ετσι το εχω...στο αυτοματο!! Γιατι βραδυ το λευκο, βγαζει ματια. Ενω σε εξωτερικους χωρους, και σε πολυ φως, δεν ενοχλει το λευκο. Αντιθετα το μαυρο κουραζει στο εντονο φως. Εμενα τουλαχιστον...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by tfd1978
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Το light mode το έχει χρησιμοποιήσει κανεις; Αληθεύει ότι με το μαύρο φόντο έχει 30% λιγότερη κατανάλωση μπαταρίας; Ψήθηκα να το γυρίσω στο λευκό. Αλλά αν είναι να μη μου κρατάει η μπαταρία να μείνω με dark mode.

 

Το μαύρο θα δώσει ένα μικρό boost στην αυτονομία όπως είναι λογικό.

Εάν αξίζει να έχεις μαύρα παντού μέρα νύχτα για ένα 10% ας πούμε, εσύ το ξέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Τις περισσοτερες φορες, ετσι το εχω...στο αυτοματο!! Γιατι βραδυ το λευκο, βγαζει ματια. Ενω σε εξωτερικους χωρους, και σε πολυ φως, δεν ενοχλει το λευκο. Αντιθετα το μαυρο κουραζει στο εντονο φως. Εμενα τουλαχιστον...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Το μαύρο όντως κουράζει μέσα στην μέρα

Την νύχτα όμως μετά τις 9-10 είναι πολύ ξεκούραστο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

 

 

Μόλις ακύρωσα την αυτόματη αλλαγή...μόνιμα σε dark mode από εδώ και πέρα, και χειροκίνητη αλλαγή σε καταστάσεις έντονου ήλιου, αν όντως χρειάζεται!

 

Ειδικά σε πολλά νιτς, εξωτερικό χώρο με ήλιο δηλαδή, έχει έντονη διαφορά όπως λέει και το παλληκάρι στο βίντεο.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by tfd1978
Link to comment
Share on other sites

Σε πολύ φως εάν έχεις το μαύρο θέμα κόβει πολύ από την φωτεινότητα και δεν βλέπεις

Γι αυτό το αυτόματο είναι το καλύτερο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα σας,Ερώτηση καθότι νεος στο ios, πως γραφουμε μονιμα κεφαλαια στο πληκτρολογιο? Γιατι γράμμα γράμμα μου εχει σπασει τα νευρα? Ευχαριστώ

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,Ερώτηση καθότι νεος στο ios, πως γραφουμε μονιμα κεφαλαια στο πληκτρολογιο? Γιατι γράμμα γράμμα μου εχει σπασει τα νευρα? Ευχαριστώ

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Πατάς δυο φορές γρήγορα το shift

Link to comment
Share on other sites

Ισως εχει ξανα αναφερθει: Σε κάποιες φωτό και βίντεο βλέπω ενα μπλέ στίγμα... Υπάρχει πρόβλημα;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ισως εχει ξανα αναφερθει: Σε κάποιες φωτό και βίντεο βλέπω ενα μπλέ στίγμα... Υπάρχει πρόβλημα;

 

Εγώ συνήθως στο βίντεο βλέπω μια πράσινη κουκκίδα ανάλογα με τα γύρω φώτα και το πως χτυπάνε έκανε στους φακούς του κινητού

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

iPhone 11 Pro 99% μπαταρία. Μπήκα insta και ξαφνικά μου έβγαλε στη μπαταρία ένα τεράστιο Χ πάνω στη μπαταρία. Με το που έκλεισα το insta εξαφανίστηκε. Ανησυχώ ή όχι;
Link to comment
Share on other sites

iPhone 11 Pro 99% μπαταρία. Μπήκα insta και ξαφνικά μου έβγαλε στη μπαταρία ένα τεράστιο Χ πάνω στη μπαταρία. Με το που έκλεισα το insta εξαφανίστηκε. Ανησυχώ ή όχι;

 

Κάνα κόλλημα της εφαρμογής ήταν και σου έβγαζε κάποια γράμματα όπου να ναι επάνω στην μπάρα

Δεν νομίζω να είναι σοβαρό θα το είχες καταλάβει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • Administrators
Η μπαταρία έφτιαξε ή να περιμένω την 14.2?

 

Η 14.2 θα αργήσει πολύ δεδομένου ότι είμαστε ακόμα στην 14.0.1 και η αυτονομία είναι ήδη μια χαρά...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια με το που εκανα αναβαθμιση στο καινουριο ios το health της μπαταριας πηγε στο 88% απο το 98% που ηταν και εχει τεραστια διαφορα στο ποσο μου κραταει η μπαταρια!

Τι κανω??

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια με το που εκανα αναβαθμιση στο καινουριο ios το health της μπαταριας πηγε στο 88% απο το 98% που ηταν και εχει τεραστια διαφορα στο ποσο μου κραταει η μπαταρια!

Τι κανω??

 

Έχουν αναφερθεί περιπτώσεις με πτώση 1% ή 2% μετά την αναβάθμιση αλλά αυτό παραείναι παράξενο! Θα πρότεινα να το αναφέρεις στο επίσημο service να δεις τι θα σου πουν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια με το που εκανα αναβαθμιση στο καινουριο ios το health της μπαταριας πηγε στο 88% απο το 98% που ηταν και εχει τεραστια διαφορα στο ποσο μου κραταει η μπαταρια!

Τι κανω??

 

Εγώ όταν έβαλα την πρώτη beta, από 96% πήγε στο 100% και είδα τρελή βελτίωση :P

Μετά όμως άρχισε να πέφτει σαν διάολος και έπεσε στο 93% και όλοι ξέρουμε την συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν έβαλα την πρώτη beta, από 96% πήγε στο 100% και είδα τρελή βελτίωση :P

Μετά όμως άρχισε να πέφτει σαν διάολος και έπεσε στο 93% και όλοι ξέρουμε την συνέχεια.

 

Το ποσοστό δεν είναι σωστό

Πολλε φορές μπορει για καιρό να κολλήσει πχ 96

Κανει αναβάθμιση καθαρίζουν όλα τα αρχεία και μετά μάλλον βλέπεις την αλήθεια πχ 91-92

Πιο πάνω ο φίλος που είδε πτώση 10% ναι εκεί δεν έχει λογική

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Η ταχεία φόρτιση 18w γίνεται με καλώδιο usb σε lighting ή μόνο με type c σε lighting ; Δηλαδή με γρήγορο φορτιστή αυτοκινήτου που έχει έξοδο usb θα μπορώ να φορτίσω γρήγορα;
Link to comment
Share on other sites

Η ταχεία φόρτιση 18w γίνεται με καλώδιο usb σε lighting ή μόνο με type c σε lighting ; Δηλαδή με γρήγορο φορτιστή αυτοκινήτου που έχει έξοδο usb θα μπορώ να φορτίσω γρήγορα;

 

Μην γράφεις σε πολλά νήματα το ίδιο πράγμα

Μπορείς να περιμένεις λίγο να σου απαντήσουν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11 Pro
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...