Jump to content

iPhone 11 Pro


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα η 14.2 φάνηκε να έχει μια μεγαλύτερη κατανάλωση σε σχέση με την 14.1 αλλά πιστεύω σε λίγες μέρες θα βελτιωθεί.

 

Στην αρχή είναι απόλυτα λογικό

Όπως είπες θέλει λίγες μέρες πιθανόν 1-2 για να στρώσει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 826
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παίδες, η συσκευή υποστηρίζει 4G+?

Λόγω lockdown έχω κάνει hotspot ένα παλιό Android που βρήκα (LG V20) και παρατηρώ ότι τις τελευταίες μέρες, σε κάποια σημεία του σπιτιού, πιάνει 4G+ και η διαφορά στην ταχύτητα ακόμα και σε ώρες αιχμής είναι αισθητή (12Mbps με 4G, έως 40 με 4G+). Έβαλα την κάρτα στο iPhone και προσπαθώ από χθες να το κάνω να πιάσει τα ίδια, αλλά δεν βλέπω καμία διαφορά - έχει συνέχεια την ταχύτητα του κανονικού 4G.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, η συσκευή υποστηρίζει 4G+?

Λόγω lockdown έχω κάνει hotspot ένα παλιό Android που βρήκα (LG V20) και παρατηρώ ότι τις τελευταίες μέρες, σε κάποια σημεία του σπιτιού, πιάνει 4G+ και η διαφορά στην ταχύτητα ακόμα και σε ώρες αιχμής είναι αισθητή (12Mbps με 4G, έως 40 με 4G+). Έβαλα την κάρτα στο iPhone και προσπαθώ από χθες να το κάνω να πιάσει τα ίδια, αλλά δεν βλέπω καμία διαφορά - έχει συνέχεια την ταχύτητα του κανονικού 4G.

 

Κάνει αυτόματα τος εναλλαγές. Δεν θα δεις κάποιο σήμα ξεχωριστό πέρα από το 4g

Υποστηρίζει

Τώρα που πιάνει που δεν πιάνει αυτό ΔΕΜ μπορούμε να το πούμε ειδικά μεσα στο σπίτι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα υποστηρίζει..μεγάλες ταχύτητες έχω δει με cosmote που είμαι, μέχρι και 124...καλύτερα κι από την 100αρα fiber που έχω με cosmote! Απλά δεν αλλάζει εικονίδιο, να έχει + δίπλα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

http://www.imagebam.com/image/2332331359572377

 

Μια ιδέα το μέγιστο που έχω πιάσει σε iPhone 11

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Πριν 2-3 μέρες και με τρείς γραμμές 4G, μου βγάζει 231Mbps.

 

http://www.imagebam.com/image/c532de1359607061

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by tfd1978
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει καποιος να παραθεσει το λινκ που η apple λεει οτι οσοι εχουν battery drain με το ios 14 κτλ να κανουν back up and restore?
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει καποιος να παραθεσει το λινκ που η apple λεει οτι οσοι εχουν battery drain με το ios 14 κτλ να κανουν back up and restore?

 

Εάν έχεις θέμα θα πρέπει να μην κανεις restore from back up αλλά να παίξεις με τους διακόπτες του iCloud

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις να παιξω με τους διακοπτες του icloud?

Δεν θελω να χασω κατι

 

Κάνε στο iCloud ένα backup με ότι χρειάζεσαι

Κάνε μετά την συσκευή επαναγορά και στήσιμο από το backup που είχες κρατήσει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κάνε στο iCloud ένα backup με ότι χρειάζεσαι

Κάνε μετά την συσκευή επαναγορά και στήσιμο από το backup που είχες κρατήσει

 

Απο το icloud το μπακ απ?

Συνηθως κανω απο τον finder για σιγουρια.

Ειναι κατι που δεν αποθηκευεται στο cloud σε συγκριση με το παραδοσιακο μπακ απ?

Link to comment
Share on other sites

Απο το icloud το μπακ απ?

Συνηθως κανω απο τον finder για σιγουρια.

Ειναι κατι που δεν αποθηκευεται στο cloud σε συγκριση με το παραδοσιακο μπακ απ?

 

Μέσα στις ρυθμίσεις εάν πας έχει διακόπτες

Ότι λέει αυτό αποθηκεύει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

στην επιλογη photos, γινετε να αποθηκευσει τα παντα? ολες τις φωτος απο ολα τα αλμπουμ βιντεο κτλ?

Πως μπορω να τσεκαρω μην λειπει κατι?

Γενικοτερα στις επιλογες πχ βλεπω οτι δεν εχει τα recents calls, αυτο ας πουμε ειναι απο τα στοιχεια που χανονται?

Link to comment
Share on other sites

στην επιλογη photos, γινετε να αποθηκευσει τα παντα? ολες τις φωτος απο ολα τα αλμπουμ βιντεο κτλ?

Πως μπορω να τσεκαρω μην λειπει κατι?

Γενικοτερα στις επιλογες πχ βλεπω οτι δεν εχει τα recents calls, αυτο ας πουμε ειναι απο τα στοιχεια που χανονται?

 

https://support.apple.com/el-gr/HT207428

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμία διαφορά στην επαναφορά μέσω του iTunes και στην απλή επαναφορά μέσω iPhone? Θέλω να το στήσω από την αρχή μιας κ βλέπω battery drain, αλλά δεν ξέρω αν αξίζει να περίμενω να κατεβάσει 5 Gb μέσω υπολογιστη

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμία διαφορά στην επαναφορά μέσω του iTunes και στην απλή επαναφορά μέσω iPhone? Θέλω να το στήσω από την αρχή μιας κ βλέπω battery drain, αλλά δεν ξέρω αν αξίζει να περίμενω να κατεβάσει 5 Gb μέσω υπολογιστη

 

Είναι διαφορετικά πράγματα

Η επαναφορά από την συσκευή σβήνει ότι αρχεία έχεις και ότι αλλαγές έχεις κάνει στο σύστημα

 

Η επαναφορά με το iTunes κάνει τα παραπάνω, αλλά περνάει όλο το λογισμικό στο iPhone από την αρχή

Αυτό βοηθάει σε κάποιες περιπτώσεις που το πρόβλημα είναι πολύ σοβαρό, δεν μπορείς να βρεις λύση, είσαι ένα βήμα πριν πας για σέρβις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είναι διαφορετικά πράγματα

Η επαναφορά από την συσκευή σβήνει ότι αρχεία έχεις και ότι αλλαγές έχεις κάνει στο σύστημα

 

Η επαναφορά με το iTunes κάνει τα παραπάνω, αλλά περνάει όλο το λογισμικό στο iPhone από την αρχή

Αυτό βοηθάει σε κάποιες περιπτώσεις που το πρόβλημα είναι πολύ σοβαρό, δεν μπορείς να βρεις λύση, είσαι ένα βήμα πριν πας για σέρβις

 

Οπότε σε περιπτώσεις πχ battery drain αρκεί μια επαναφορά από το κινητό, σωστά?

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Οπότε σε περιπτώσεις πχ battery drain αρκεί μια επαναφορά από το κινητό, σωστά?

 

Ναι εκτός και αν υπάρχει κάποιο σοβαρό πρόβλημα που δημιουργήθηκε κατά την διαδικασία που γραφόταν το λογισμικό στο τηλέφωνο

 

Τις περισσότερες φορές μια απλή επαναφορά λύνει το πρόβλημα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ναι εκτός και αν υπάρχει κάποιο σοβαρό πρόβλημα που δημιουργήθηκε κατά την διαδικασία που γραφόταν το λογισμικό στο τηλέφωνο

 

Τις περισσότερες φορές μια απλή επαναφορά λύνει το πρόβλημα

 

Σ'ωραίος . :cool:

 

Κάτι τελευταίο, επειδή τον τελευταίο μήνα έχω αποθηκεύσει τόσους κωδικούς που δεν έχω σε όλα τα χρόνια που έχω iPhone, τι πρέπει να προσέξω να έχω ενεργό για να έχω ξανά τους κωδικούς μου όταν το στήσω από την αρχή? Δεν θέλω να έχει τίποτα μέσα παρά μόνο όταν ξανακατεβάσω την εφαρμογή του ibank πχ να μου εμφανίσει όλους τους κωδικους

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Σ'ωραίος . :cool:

 

Κάτι τελευταίο, επειδή τον τελευταίο μήνα έχω αποθηκεύσει τόσους κωδικούς που δεν έχω σε όλα τα χρόνια που έχω iPhone, τι πρέπει να προσέξω να έχω ενεργό για να έχω ξανά τους κωδικούς μου όταν το στήσω από την αρχή? Δεν θέλω να έχει τίποτα μέσα παρά μόνο όταν ξανακατεβάσω την εφαρμογή του ibank πχ να μου εμφανίσει όλους τους κωδικους

 

Μέσα στις ρυθμίσεις του iCloud έχει ενότητα κλειδοθηκη

Αν το βάλεις να τους αποθηκεύει τότε ναι δεν τους χάνεις

Στην εφαρμογή όμως ibank και τέτοιου τύπου εφαρμογές νομίζω πως δεν τους κρατάει και πρέπει να τους ξανά βάλεις για λόγους ασφαλείας

Στα περισσότερα αλλα νομίζω δεν θα έχεις πρόβλημα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά για να γίνει iTunes backup το keychain θα πρέπει να επιλέξεις κρυπτογραφημένο backup στο iTunes. Αλλιώς ότι health data και κωδικούς έχεις, τους χάνεις.

Στο iCloud δεν χρειάζεται κάποια έξτρα επιλογή (πέρα από το keychain).

Το αναφέρω για να μην πάθει καμία πλάκα κάποιος που δεν γνωρίζει την διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Εγώ φορτίζω το κινητό με 12αρη φορτιστή. Τον 18αρη δεν τον χρησιμοποιώ. Θα ήταν καλύτερα να κατέβω σε φορτιστή 5αρη; Αν ναι πόσο χρόνο θέλει για πλήρη φόρτιση;
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Εγώ φορτίζω το κινητό με 12αρη φορτιστή. Τον 18αρη δεν τον χρησιμοποιώ. Θα ήταν καλύτερα να κατέβω σε φορτιστή 5αρη; Αν ναι πόσο χρόνο θέλει για πλήρη φόρτιση;

 

Με ότι και να φορτιστής στα δυο χρόνια η μπαταρία είναι για πέταμα

Άρα τι συμφέρει;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Με ότι και να φορτιστής στα δυο χρόνια η μπαταρία είναι για πέταμα

Άρα τι συμφέρει;

 

Να φορτίσω με ότι με ευχαριστεί. Θενξ!

Link to comment
Share on other sites

Με ότι και να φορτιστής στα δυο χρόνια η μπαταρία είναι για πέταμα

Άρα τι συμφέρει;

 

 

Δεν θα συμφωνήσω...το Χ μου το έχει κρατήσει η γυναίκα μου, και είναι τώρα 3 χρονών, με 92% μπαταρία. Το 11 pro μου έχει μετά από 13 μήνες 98% μπαταρία. Γιατί φορτίζουμε με τον παλιό κλασικό φορτιστή της Apple, ποτέ κάτω από 35% και ποτέ πάνω απο 95%. Ότι βολεύει τον καθένα, απλά δεν ισχύει το οτι η μπαταρία κρατάει μόνο δύο χρόνια!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11 Pro
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...