Jump to content

Samsung Galaxy Note 10


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3500 ειναι η μπαταρια του Note 10.Οχι οτι αλλαζουν και πολλα,αλλα να τα γραφουμε σωστα.

Μια χαρα ειναι για εναν μεσο χρηστη μια μπαταρια τετοιου μεγεθους μαζι με ταχυφορτιση.

Δεν ειναι αναγκη να φορτωνομαστε ολοι με τουβλα.

 

Ναι 3500 έκανα λάθος. Αλλα συνεχίζω να μην προτείνω ποτε τόσο μικρή μπαταρία. Ούτε για μέσο χρηστη το προτείνω. Πλέον τα κινητά σε κάνουν να μην είσαι μέσος χρηστης με τόσες δυνατότητες που έχουν. Αν θέλει κάτι σε midrange ας πάει και σε κάτι φθηνότερο. Δεν βλέπω λόγο ύπαρξης του μικρού note όπως και του note 10 light. Δεν ποντάρω στο fast charge γιατί αμα μπεις σε διαδικασία να θες fast charge για να σε σώσει τότε θα θες και powerbank. Κάτι που θα σε ταλαιπωρήσει πιο πολύ και σίγουρα θα είναι και 2x τούβλο. Υπάρχουν πολλές εναλλακτικές με καλά specs αλλα και καλές τιμές. 700 euro τα θεωρώ παρα πολλά για τέτοια υλοποίηση που εχει το Note το απλο. Αμα ήταν κάτω από 600 euro θα το πρότεινα. Προς το παρόν με 700 euro όχι. Γιατί υπάρχουν καλύτερα και φθηνότερα εκεί έξω.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα συμφωνήσω μαζί σου. Το note 10 plus είναι πολύ μεγάλο για κινητό και δύσκολα μπορεί να το έχεις πάνω σου συνεχεια. Είναι σαν phablet όπως τα λέγανε παλιά. Απλά η Samsung για δικούς της λόγους δεν έδωσε τα ίδια χαρακτηριστικά στο απλό note 10, οπότε δεν θα ήταν τόσο δημοφιλές το plus. Άποψη μου. Παρολες τις ελλείψεις του το απλό θεωρείτε πολύ πλήρες και βολικό στο κουβάλημα. Η μπαταρία δεν έχει κανένα θέμα. Μια χαρά βγαζει μια και λίγο παραπάνω μέρα...

 

Στάλθηκε από το SM-N970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι τα 3500mah αν δεν λιωνεις συνεχεια στο κινητο.

Μια χαρα την βγαζαμε με Note 8 και S7 edge που ειχαν και πιο ενεργοβορους επεξεργαστες.

Απο το να κουβαλαω ταμπλετ προτιμω ενα Note 10.

Το note 9 με κουρασε ασχημα...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μην κάνετε τέτοιες συγκρίσεις για τη μπαταρία. Η επιφάνεια της οθόνης σε v30 κλπ ήταν πιο μικρή από το νότε.. Επειδή έχουν και άλλες αναλογίες δεν είναι άμεσα συγκρισιμα αλλά αν το δούμε σαν τετραγωνικά εκατοστά είναι πιο μεγάλο το νότε αρκετά.ο επεξεργαστής οκ πιο καλός αλλά και οι εφαρμογές σήμερα και οι χρήσεις γενικά πιο ενεργοβορες

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μην κάνετε τέτοιες συγκρίσεις για τη μπαταρία. Η επιφάνεια της οθόνης σε v30 κλπ ήταν πιο μικρή από το νότε.. Επειδή έχουν και άλλες αναλογίες δεν είναι άμεσα συγκρισιμα αλλά αν το δούμε σαν τετραγωνικά εκατοστά είναι πιο μεγάλο το νότε αρκετά.ο επεξεργαστής οκ πιο καλός αλλά και οι εφαρμογές σήμερα και οι χρήσεις γενικά πιο ενεργοβορες

 

Για την οθόνη να το καταλάβω αν και η διαφορά του v30 σε σχέση με το note 10 είναι μικρή. Το άλλο με τις εφαρμογές όμως δεν το κατάλαβα που το στηρίζεις; Το v30 μου είναι μοντέλο 2.5 ετών όχι δεινόσαυρος, ενώ τρέχει Android 9. Το κυριότερο όμως είναι ότι του έχω εγκαταστήσει πάμπολλες εφαρμογές με πολλές από αυτές να τρέχουν στο παρασκήνιο. Και σε βεβαιώνω ότι και στο επόμενο κινητό μου, οποίο και αν είναι αυτό, τις ίδιες θα περάσω. Δεδομένου λοιπόν ότι μιλάμε για τις ίδιες ενημερωμένες εφαρμογές γιατί να είναι πιο ενεργοβόρες σε μια πιο καινούρια συσκευή; Να το καταλάβω ότι το λειτουργικό και ο επεξεργαστής θα επηρεάσουν, αλλά οι εφαρμογές και η χρήση δεν καταλαβαίνω που κολλάνε.

Τέλος πάντων για να μην ξεφύγει η κουβέντα, ακόμα και αν η μπαταρία του μικρού note είναι απλά επαρκής θεωρώ ότι με λίγο πάχος παραπάνω θα μπορούσε να είναι 4000mah και άψογη. Και ναι, το note 10 σαφώς και έχει λόγο ύπαρξης.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γνωρίζω πολλούς που από το plus πήγανε στο απλό και δεν ξαναεπιστρεφουν πίσω..το ανάποδο κανέναν.

Επίσης εγω το δουλεύω φουλ επαγγελματικά με όλα ανοιχτά και μου βγάζει άνετα την μέρα.

Με το note 9 ήθελα το απόγευμα φορτισμα.

Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Χθες βράδυ αφήνω το κινητό στο 95% μπαταρία και σήμερα το πρωί το βρήκα στο 65%! Τι συμβαίνει ρε παιδιά; Ούτε wifi, ούτε δεδομένα ανοιχτά είχα... Δεν το έχει ξανακάνει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Χθες βράδυ αφήνω το κινητό στο 95% μπαταρία και σήμερα το πρωί το βρήκα στο 65%! Τι συμβαίνει ρε παιδιά; Ούτε wifi, ούτε δεδομένα ανοιχτά είχα... Δεν το έχει ξανακάνει.

 

Υπάρχουν 3 λόγοι που μπορεί να εχει τόσο drain. 1 δεν έκανες clean install μετά από μεγάλη αναβάθμιση. 2 έχουν πρόβλημα τα google service η το λειτουργικό τις samsung που είναι υπερφορτωμένο. 3 υπάρχει κάποιο app η κάποια apps που είναι πολύ κακογραμμένα. Κανε πρώτα αυτό που θα σου πω ισος καποια εφαρμογή τρέχει συνεχεια και δεν αφήνει την cpu να κοιμηθεί. Ετσι λοιπόν τρέχει η cpu συνεχεια και σου τρώει μπαταρία ακόμα και με κλειστή οθόνη. Σβήσε τις 4 τελευταίες εφαρμογές που έκανες install τις τελευταίες 7 μέρες. Αν έκανες πιο πολλές σβήσε πιο πολλές. Κανε ένα restart το κινητό και θα δεις πως πάει. Εγω πιστεύω πως για να εχεις τόσο drain εχεις κάνει καπιο μεγάλο update χωρίς clean install. Δηλαδή μετάβαση από android 9 ας πούμε σε android 10 και πάτησες 2 λειτουργικά μαζί. Δεν ξέρω τι updates έχει πάρει το note 10 αλλα τόσο drain οφείλεται συνήθως σε αυτό. Αν δεν εχεις κάνει clean install τότε ήρθε η ώρα. Αλλιώς ο καλύτερος τρόπος να βρει κάποιος τι φταίει και έχει drain ειναι ενας. Μπορείς να βάλεις το better battery stats να φόρτισης το κινητό full. Να το αφήσεις με κλειστή οθόνη για 7 ώρες χωρίς να το πειράξεις. Και να μου στήλης το log με τα stats σου μετά από 7 ώρες με κλειστή οθόνη. Και θα σου πω ακριβώς τι φταίει.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Φίλε ευχαριστώ που μπήκες στον κόπο να απαντήσεις. Έχω την ενημέρωση 10 και το έχω στήσει από την αρχή. Θα κατεβάσω την εφαρμογή που πρότεινες και θα επανέλθω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχουν 3 λόγοι που μπορεί να εχει τόσο drain. 1 δεν έκανες clean install μετά από μεγάλη αναβάθμιση. 2 έχουν πρόβλημα τα google service η το λειτουργικό τις samsung που είναι υπερφορτωμένο. 3 υπάρχει κάποιο app η κάποια apps που είναι πολύ κακογραμμένα. Κανε πρώτα αυτό που θα σου πω ισος καποια εφαρμογή τρέχει συνεχεια και δεν αφήνει την cpu να κοιμηθεί. Ετσι λοιπόν τρέχει η cpu συνεχεια και σου τρώει μπαταρία ακόμα και με κλειστή οθόνη. Σβήσε τις 4 τελευταίες εφαρμογές που έκανες install τις τελευταίες 7 μέρες. Αν έκανες πιο πολλές σβήσε πιο πολλές. Κανε ένα restart το κινητό και θα δεις πως πάει. Εγω πιστεύω πως για να εχεις τόσο drain εχεις κάνει καπιο μεγάλο update χωρίς clean install. Δηλαδή μετάβαση από android 9 ας πούμε σε android 10 και πάτησες 2 λειτουργικά μαζί. Δεν ξέρω τι updates έχει πάρει το note 10 αλλα τόσο drain οφείλεται συνήθως σε αυτό. Αν δεν εχεις κάνει clean install τότε ήρθε η ώρα. Αλλιώς ο καλύτερος τρόπος να βρει κάποιος τι φταίει και έχει drain ειναι ενας. Μπορείς να βάλεις το better battery stats να φόρτισης το κινητό full. Να το αφήσεις με κλειστή οθόνη για 7 ώρες χωρίς να το πειράξεις. Και να μου στήλης το log με τα stats σου μετά από 7 ώρες με κλειστή οθόνη. Και θα σου πω ακριβώς τι φταίει.
. Η εφαρμογή που αναφέρεις είναι εκείνη με την πληρωμή στα 2,49€;
Link to comment
Share on other sites

Φίλε ευχαριστώ που μπήκες στον κόπο να απαντήσεις. Έχω την ενημέρωση 10 και το έχω στήσει από την αρχή. Θα κατεβάσω την εφαρμογή που πρότεινες και θα επανέλθω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

. Η εφαρμογή που αναφέρεις είναι εκείνη με την πληρωμή στα 2,49€;

 

Οχι κατέβασε την απο εδω δωρεάν ξέχασα να βάλω το site. https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1179809 διάβασε και πως παίρνεις το dump log. Κάνε μου pm οταν θα έχεις το dump log και στείλε το σε pm. Να μην γεμίζουμε το thread. Θα χρειαστώ το better battery stats.txt Εκει μεσα θα ειναι ολα τα stats. Τα υπόλοιπα logs δεν τα χρειάζομαι.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια αν ξέρει κάποιος.

Κλείδωμα οθόνης θέλω κ έχω την επιλογή καμμία κ ξεκλείδωμα αυτής με διπλό χτύπημα στην οθόνη.

Αυτό που θέλω έχει σχέση με το πλαϊνό κουμπί.

Θέλω αν γίνεται όταν πατιεται να μην ξεκλειδώνει η οθόνη.Στην ουσία να είναι ανενεργό.

Υπάρχει τρόπος είτε απενεργοποίησης είτε να μην ενεργοποιεί την οθόνη;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Για προσπάθησε να κάνεις την δουλειά σου με το Bixby remap.Αν δεν κάνω λάθος μπορεί να το απενεργοποιήσει το πλήκτρο.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γνωρίζω πολλούς που από το plus πήγανε στο απλό και δεν ξαναεπιστρεφουν πίσω..το ανάποδο κανέναν.

Επίσης εγω το δουλεύω φουλ επαγγελματικά με όλα ανοιχτά και μου βγάζει άνετα την μέρα.

Με το note 9 ήθελα το απόγευμα φορτισμα.

Ελπίζω να βοήθησα.

 

Εμένα φίλε.

Θα παραθέσω και εγώ τη γνώμη μου καθαρά υποκειμενικά.

Είχα το μικρό Note 10 και το έδωσα και πήγα σε Note 10 plus και ΝΑΙ υστερεί αρκετά (για εμένα σημαντικά) η μπαταρία του σε σχέση με το μεγάλο.

Στα περισσότερα μικρές οι διαφορές ως ασήμαντες σε αρκετά.

Θα μιλήσω για δύο - τρία πράγματα που με ενόχλησαν.

Το Note 10 NAI πολύ καλό στο κράτημα με το ένα χέρι αλλά λόγω και μεγέθους και σχήματος (εννοώ τις γωνίες) και σε κάθετη αλλά περισσότερο σε οριζόντια θέση κρατήματος δεν το αισθανόμουν καθόλου καλά (με ενοχλούσαν πολύ οι γωνίες του στις παλάμες... σαν να μου τις τρυπούσαν) αντιθέτως με το μεγάλο που ενώ έχει τις ίδιες γωνίες ΔΕΝ είναι καθόλου ενοχλητικό (πιθανόν λόγω μεγέθους)....Δεν το γνώριζα...αφού το αγόρασα μετά το κατάλαβα.

Μία ακόμη διαφορά η οθόνη (πολύ πιο χορταστική και απολαυστική).

Για την ανάλυση οθόνης δεν θα αναφερθώ.

Η 8GB με 12GB της ραμ ούτε καν φαίνεται..Αλλά η επιλογή και χρήση και κάρτας microSD για εμένα ΝΑΙ είναι από τις πιο σημαντικές διαφορές....Το γνώριζα αλλά δεν έδωσα μεγάλη βαρύτητα και σημασία.

Κατ' εμέ τελικό συμπέρασμα ΝΑΙ είναι πιο δύσκολο στο χειρισμό του με το ένα χέρι το μεγάλο αλλά τίποτα παραπάνω.

Πρόκειται πάντως γα δύο αξιόλογα μοντέλα που το πιο βολεύει τον καθένα είναι καθαρά με τα δικά του θέλω.

Link to comment
Share on other sites

1 βδομάδα με το μικρό Note 10 ερχόμενος από Note 9.

Επιτέλους μετά από τα S8,Xiaomi Mi8,S8+ και Note 9,πηρα μια συσκευή που την ερωτεύτηκα με την πρώτη ματιά!

Ιδανικό μέγεθος,πολύ γρηγορο(αισθητή διαφορά από το Note 9,αλλά οχι κάτι το φοβερο.Ειχα την έκδοση 6/128),σύγχρονη εμφάνιση χωρις μπεζελς και φανταστική κάμερα!

Είχα να νιώσω τόσο ενθουσιασμένος από το S7 Edge!

Όμως έχει και κάποια αλλά...

Η μπαταρία του είναι μικρή.Οχι ότι του Note 9 ήταν καλή ,είχα παράπονα κι εκεί ,αλλά εδώ πέσαμε λίγο ακόμα.

Όπως και στο Note 9 κουβαλάω μαζί ένα powerbank.Βεβαια παίζω αρκετά 2 παιχνίδια και κανένα κινητό στα χέρια μου δεν βγάζει μέρα.

Σήμερα Επίσης το βίντεο του σε σκοτεινό περιβάλλον.Τα ίδια διαβάζω και για το Note 10+ όμως.Νομιζω βράδυ το note 9 είχε πιο καθαρή εικόνα στο βιντεο.

Πέρα από την μπαταρία όμως είναι το ιδανικό τηλέφωνο για μένα.Το βάρος και το μέγεθος του note 9 με κούρασε αφάνταστα κι έτσι δεν κοίταξα καν το note 10+ που ξεφεύγει πολύ σε μέγεθος για κάθε μέρα.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 5,5 χρόνια στο Note 4 σκέφτομαι κι εγώ τα δύο μοντέλα, ίσως λίγο παραπάνω το 10 λόγω τιμής. Απορίες για γνώμες:

 

1. Να θεωρήσω ότι αντίστοιχη διάρκεια ζωής με την ενσωματωμένη μπαταρία την ξεχνάω; Δεδομένου ότι κρατάω τις συσκευές για πολλά χρόνια, πιστεύετε ότι θα είναι μακροβιότερο το 10+ με τα περισσότερα mAh; Επίσης, στη smartec θα μου αλλάζουν άραγε μπαταρία σε 3-4 χρόνια, αν η αυτονομία έχει πέσει στο πάτωμα;

 

2. Μου κάνει εντύπωση που από τα 500 ppi του Note 4 θα πέσω στα 400κάτι. Δεδομένου ότι το κινητό το θέλω καθαρά για επαγγελματική χρήση, με αρκετό διάβασμα σε browser/pdf viewer, τα 1080p θα είναι υποβάθμιση από τα 1440p σε θέμα ευκρίνειας και αναγνωσιμότητας;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1)Στην Smartec σου αλλάζουν την μπαταρία δωρεάν στον 1ο χρόνο της εγγύησης και με την μισή τον 2ο χρονο.Μετα τα 2 χρόνια της εγγύησης θα στην αλλάξουν αλλά θα πληρώσεις κανονικά την μπαταρία χωρις έκπτωση.

 

2)Η οθόνη μην σε απασχολεί.Τα ppi του note 10 είναι υπεραρκετά και το τηλέφωνο έχει οθοναρα!

 

Τώρα για το αν αξίζει την αλλαγη θα το κρίνεις εσύ.Αν σε βόλεψε το μέγεθος και το βάρος του Note 9 ,τότε θα σε βολέψει και το Note 10+.Μεγαλυτερη μπαταρία,Μεγαλυτερη οθόνη,Μεγαλυτερη μνήμη ραμ(Τώρα δεν θα καταλάβεις διαφορά,αλλά αν το κρατήσεις 3-4 χρόνια Ίσως χρειαστει),κάρτα μνημης(το μικρό δεν παιρνει) και μια έξτρα πισω κάμερα,το κάνουν πιο δελεαστικό.

 

Το Note 10+ είναι σίγουρα καλύτερο τηλέφωνο κι έχει όλο το πακέτο,αλλά το μέγεθος του είναι απαγορευτικό για κάποιους.Κι η τιμή του Επίσης.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Μάλλον θα τα δω και τα δύο από κοντά, και θα καταλήξω!

 

Πιο πολύ με αγχώνει που με τις ενσωματωμένες μπαταρίες δεν έχω τις δυνατότητες του Note 4, που στα 4 χρόνια αγόρασα άλλη μπαταρία, το επανέφερα και στις εργοστασιακές ρυθμίσεις, και ξαναείχα το τηλέφωνο της πρώτης μέρας.

 

Επίσης μου έκανε εντύπωση που βλέπω τόσο πολωμένο τον κόσμο υπέρ του 10+, παρότι είναι (σημαντικά) ακριβότερο, το νήμα του έχει 3k αναρτήσεις, ενώ το παρόν ούτε 200.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο λόγος είναι γιατί το 10+ είναι κορυφαίο τηλέφωνο και ίσως το καλύτερο για το 2019.Το μικρό είναι για όσους δεν μπορούν τα 200 γραμμάρια σε κινητό και το μέγεθος που προτάσσει η μοδα Ή δεν έχουν τα λεφτά για το μεγάλο.

Γενικά το πιο πλούσιο σε techs πάντα το τιμανε περισσότερο.

Το θέμα μπαταρία μη σε αγχώνει.Δεν έχει τεράστιο κόστος η αλλαγή τους.

Το γυαλι μπρος πίσω να σε τρομάζει σε περίπτωση πτώσης χωρις θηκη.

Το κέρδος με την ενσωματωμένη μπαταρία είναι τεράστιο.Ομορφοτερες συσκευές,πιο premium,αδιάβροχες και με μικρότερο όγκο.

Edited by panosfx

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι είναι το "υψηλότερη ταχύτητα συστήματος" που είναι ενεργό ή ανενεργο όταν κάνεις μέτρια εξοικονόμηση ενέργειας;
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι είναι το "υψηλότερη ταχύτητα συστήματος" που είναι ενεργό ή ανενεργο όταν κάνεις μέτρια εξοικονόμηση ενέργειας;

 

Λογικά στην εξοικονόμηση επιβραδυνθεί την ταχύτητα του επεξεργαστή έτσι ώστε να είναι λιγότερο ενεργοβόρος.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά στην εξοικονόμηση επιβραδυνθεί την ταχύτητα του επεξεργαστή έτσι ώστε να είναι λιγότερο ενεργοβόρος.

 

Όχι δεν είναι αυτό , υπάρχει άλλο που λέει για τον επεξεργαστή, το περίεργο είναι ότι στο κανονικό (βελτιστοποίηση κάπως έτσι) όταν το πατούσα έλεγε ότι είναι ενεργό το "υψηλότερη ταχύτητα συστήματος", τώρα λέει ότι το αφήνει ανενεργό και βλέπω ότι λέει ενεργό μόνο όταν βάζω υψηλή απόδοση!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ρε παιδιά αν και από το κινητό είμαι σούπερ ευχαριστημένος,έχω απογοητευτεί από το βίντεο,ειδικά σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού.

Σε 1:1 και 4:3 τραβάει μια χαρά.Ομως στο 16:9 είναι απογοητεύσει είτε σε 1080 είτε UHD.Eιτε 30fps είτε 60.

Κάνει μια θολούρα αδικαιολόγητη και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί.Ο φακός είναι πεντακάθαρος αφού αν το γυρίσω σε φωτογραφία όλα φαίνονται Όπως πρέπει.

Με το που το πάω 16:9 βίντεο αμέσως θολούρα.

Το κάνει και στο δικό μου Note 10 και στης γυναίκας μου.

Της γυναίκας μου ειδικά το πήγαμε για αλλαγή φακού ,νομίζοντας πως έχει θέμα ,και τελικά πάλι τα ίδια.

Τόσο καλό κινητό κι αυτό σπάει νεύρα...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αν και από το κινητό είμαι σούπερ ευχαριστημένος,έχω απογοητευτεί από το βίντεο,ειδικά σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού.

Σε 1:1 και 4:3 τραβάει μια χαρά.Ομως στο 16:9 είναι απογοητεύσει είτε σε 1080 είτε UHD.Eιτε 30fps είτε 60.

Κάνει μια θολούρα αδικαιολόγητη και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί.Ο φακός είναι πεντακάθαρος αφού αν το γυρίσω σε φωτογραφία όλα φαίνονται Όπως πρέπει.

Με το που το πάω 16:9 βίντεο αμέσως θολούρα.

Το κάνει και στο δικό μου Note 10 και στης γυναίκας μου.

Της γυναίκας μου ειδικά το πήγαμε για αλλαγή φακού ,νομίζοντας πως έχει θέμα ,και τελικά πάλι τα ίδια.

Τόσο καλό κινητό κι αυτό σπάει νεύρα...

Περίμενε να δούμε τι θα κάνουν με την αναβάθμιση σε one ui 2.1. Ακούγεται ότι έχουν κάνει βελτιώσεις και στην κάμερα.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε να δούμε τι θα κάνουν με την αναβάθμιση σε one ui 2.1. Ακούγεται ότι έχουν κάνει βελτιώσεις και στην κάμερα.
Άντε να δούμε γιατί δεν θέλω να το αλλάξω με τίποτα.Ειναι ακριβώς ότι ήθελα από το κινητό μου.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...