Jump to content

Samsung Galaxy Note 10


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note 10

 

samsung-galaxy-note10-aura-glow.jpg

 

samsung-galaxy-note10-all-colors.jpg

 

samsung-galaxy-note10-aura-black.jpg

 

samsung-galaxy-note10-aura-white.jpg

 

Versions: SM-N970F (Europe); SM-N970F/DS (Global); SM-N970U (USA); SM-N970U1 (USA unlocked); SM-N970W (Canada); SM-N9700/DS (LATAM, Brazil, China); SM-N970N (South Korea)

Network Technology

GSM / CDMA / HSPA / EVDO / LTE

Launch Announced 2019, August

Status Coming soon. Exp. release 2019, August 23

Body Dimensions 151 x 71.8 x 7.9 mm (5.94 x 2.83 x 0.31 in)

Weight 168 g (5.93 oz)

Build Front/back glass (Gorilla Glass), aluminum frame

SIM Single SIM (Nano-SIM) or Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

Samsung Pay (Visa, MasterCard certified)

IP68 dust/water proof (up to 1.5m for 30 mins)

Stylus (Bluetooth integration, accelerometer, gyro)

Display Type Dynamic AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors

Size 6.3 inches, 98.6 cm2 (~90.9% screen-to-body ratio)

Resolution 1080 x 2280 pixels, 19:9 ratio (~401 ppi density)

Protection Corning Gorilla Glass

HDR10+

Always-on display

Platform OS Android 9.0 (Pie); One UI

Chipset Exynos 9825 (7 nm) - EMEA/LATAM

Qualcomm SDM855 Snapdragon 855 (7 nm) - USA/China

CPU Octa-core (2x2.73 GHz Mongoose M4 & 2x2.4 GHz Cortex-A75 & 4x1.9 GHz Cortex-A55) - EMEA/LATAM

Octa-core (1x2.8 GHz Kryo 485 & 3x2.4 GHz Kryo 485 & 4x1.7 GHz Kryo 485) - USA/China

GPU Mali-G76 MP12 - EMEA/LATAM

Adreno 640 - USA/China

Memory Card slot No

Internal 256 GB, 8 GB RAM

Main Camera Triple 12 MP, f/1.5-2.4, 27mm (wide), 1/2.55", 1.4µm, Dual Pixel PDAF, Dual OIS

12 MP, f/2.1, 52mm (telephoto), 1/3.6", 1.0µm, PDAF, Dual OIS, 2x optical zoom

16 MP, f/2.2, 12mm (ultrawide), 1.0µm

Features LED flash, auto-HDR, panorama

Video 2160p@30/60fps, 1080p@30/60/240fps, 720p@960fps, HDR10+, dual-video rec., stereo sound rec., gyro-EIS & OIS

Selfie camera Single 10 MP, f/2.2, 26mm (wide), 1.22µm, Dual Pixel PDAF

Features Dual video call, Auto-HDR

Video 2160p@30fps, 1080p@30fps

Sound Loudspeaker Yes, with stereo speakers

3.5mm jack No

32-bit/384kHz audio

Active noise cancellation with dedicated mic

Dolby Atmos/AKG sound

Comms WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/ax, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot

Bluetooth 5.0, A2DP, LE, aptX

GPS Yes, with A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO

NFC Yes

Radio FM radio (USA & Canada only)

USB 3.1, Type-C 1.0 reversible connector

Features Sensors Fingerprint (under display), accelerometer, gyro, proximity, compass, barometer

Samsung DeX (desktop experience support)

ANT+

Bixby natural language commands and dictation

Battery Non-removable Li-Ion 3500 mAh battery

Charging Fast battery charging 25W

USB Power Delivery 3.0

Fast Qi/PMA wireless charging 20W

Power bank/Reverse wireless charging 9W

Misc Colors Aura Glow, Aura White, Aura Black, Aura Pink, Aura Red

Models SM-N970F, SM-N970U, SM-N970U1, SM-N9700, SM-N970W, SM-N9700, SM-N970N

SAR 0.85 W/kg (head) 1.08 W/kg (body)

SAR EU 0.21 W/kg (head) 1.52 W/kg (body)

Price About 950 EUR

 

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_note10-9788.php

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι την μετάβαση από s10+ αλλά δεν ξέρω αν αξίζει.καμια γνώμη?

 

Καλημερα εγω θα σου ελεγα να πας μονο στο Plus μοντελο εφοσον εχεις το S10 Plus.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εγω θα σου ελεγα να πας μονο στο Plus μοντελο εφοσον εχεις το S10 Plus.

 

Κάλημερα φίλε μου.και εγώ αυτό σκέφτομαι.με φοβίζει λίγο το μέγεθος στο plus.Έαν αυτό είχε ίδια μπαταρία με το δικό μου δεν θα το σκεφτόμουν.

Link to comment
Share on other sites

Κάλημερα φίλε μου.και εγώ αυτό σκέφτομαι.με φοβίζει λίγο το μέγεθος στο plus.Έαν αυτό είχε ίδια μπαταρία με το δικό μου δεν θα το σκεφτόμουν.

Το έχεις καταλαβει οτι το νοτε 10 plus είναι ισο με το νοτε 8 σε μέγεθος?

Link to comment
Share on other sites

note 10 δεν πειρε κανεις τελικα??

 

 

 

Ποιος να πάρει ;

Ήθελα να ήξερα την αναλογία που έδωσαν στην γραμμή παραγωγής.

Θετικό βέβαια για όποιον έχει θέμα με το μέγεθος του plus αλλά πραγματικά δεν υπάρχει κανείς.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ποιος να πάρει ;

Ήθελα να ήξερα την αναλογία που έδωσαν στην γραμμή παραγωγής.

Θετικό βέβαια για όποιον έχει θέμα με το μέγεθος του plus αλλά πραγματικά δεν υπάρχει κανείς.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Πραγματικά δεν υπάρχει κανείς λες εσύ ε; ΟΚ man!

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν υπάρχει κανείς λες εσύ ε; ΟΚ man!

 

λογου χαριν το ειπε μαλλον ο φιλος κι οχι κυριολεκτικα....αλλα κατσε μη πεσει και μεσα !! Ακρα του ταφου σιωπη στο τοπικ ! :lol::lol::lol::lol:

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Απατο το βλέπω να πηγαίνει.

Εδώ που τα λέμε ποιος να πάρει note σήμερα με μπαταρία note8 και πατάτα οθόνη (1080).

Ατόπημα από την εταιρεία. Το βλέπω να κατρακυλάει η τιμή του πολύ γρήγορα. Στα 500 600 θα βρει αγοραστες...Ίσως.

Edited by pittas
Link to comment
Share on other sites

λογου χαριν το ειπε μαλλον ο φιλος κι οχι κυριολεκτικα....αλλα κατσε μη πεσει και μεσα !! Ακρα του ταφου σιωπη στο τοπικ ! :lol::lol::lol::lol:

 

Αν παρατηρήσεις σε όλα τα φόρουμ τεχνολογίας αυτοί που ασχολούνται, θα πάρουν βέβαια το μεγαλύτερο και καλύτερο . Όλα τα μικρότερα μοντέλα λογικό είναι να έχουν λιγότερη κίνηση. Επίσης και αυτοί που έχουν το μικρότερο μοντέλο απαντήσεις μπορουν να βρουν στο νημα του μεγαλου, δεν έχουν και τρελές διαφορές. Πάντως στον περίγυρό μου μοιρασμένα τα βλέπω τα μικρά με τα μεγάλα μοντέλα, κόσμος που δεν ασχολείται με φορουμ κτλ...979 το πλας και 961 το απλο στο best price...η πτώση ξεκίνησε

Edited by Manossef
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ειναι το βασικο προβλημα αυτο που λετε.

 

Το βασικο προβλημα του Note10 ειναι οτι υστερει σε ποσα πραγματα σε σχεση με την S σειρα,που ειδικα φετος εδωσαν ρεστα.

 

Δηλαδη σε σχεση με το φθηνοτερο S10+ το note10

 

-εχει μικροτερη οθονη(ιντσες)και χειροτερη αναλυση

-δεν παιρνει micro sd καρτα

-δεν εχει θυρα ακουστικων

-βγαινει με Android 9(αρα και τα δυο θα παρουν τα ιδια updates).

-Εχει αισθητα μικροτερη μπαταρια

-και το σημαντικοτερο ολων,το S10+ κοστιζει αισθητα φθηνοτερα την παρουσα χρονικη στιγμη.

 

Δηλαδη μεταξυ S10 και S10+ δεν υπηρχαν τοσες διαφορες οσο μεταξυ note10 και note10+. Τα εκανε σαν την μουρη της φετος η Samsung.

 

Κυριολεκτικα δεν εχει λογο υπαρξης το απλο note10 παρολο που οντως καθεται πιο ωραια στο χερι. Αν πεσει γρηγορα η τιμη του στα ταρταρα και εχει μεγαλη διαφορα απο το note10+,τοτε ισως κατι να γινει.

 

Στην παρουσα φαση δηλαδη αν καποιος θελει τοσο πολυ note και δεν το εχει ηδη,ας αγορασει το Note9.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Αν παρατηρήσεις σε όλα τα φόρουμ τεχνολογίας αυτοί που ασχολούνται, θα πάρουν βέβαια το μεγαλύτερο και καλύτερο . Όλα τα μικρότερα μοντέλα λογικό είναι να έχουν λιγότερη κίνηση. Επίσης και αυτοί που έχουν το μικρότερο μοντέλο απαντήσεις μπορουν να βρουν στο νημα του μεγαλου, δεν έχουν και τρελές διαφορές. Πάντως στον περίγυρό μου μοιρασμένα τα βλέπω τα μικρά με τα μεγάλα μοντέλα, κόσμος που δεν ασχολείται με φορουμ κτλ...979 το πλας και 961 το απλο στο best price...η πτώση ξεκίνησε

 

Και στα κινητα το μεγεθος μετραει ! :lol::lol::lol::lol:

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ειναι το βασικο προβλημα αυτο που λετε.

 

Το βασικο προβλημα του Note10 ειναι οτι υστερει σε ποσα πραγματα σε σχεση με την S σειρα,που ειδικα φετος εδωσαν ρεστα.

 

Δηλαδη σε σχεση με το φθηνοτερο S10+ το note10

 

-εχει μικροτερη οθονη(ιντσες)και χειροτερη αναλυση

-δεν παιρνει micro sd καρτα

-δεν εχει θυρα ακουστικων

-βγαινει με Android 9(αρα και τα δυο θα παρουν τα ιδια updates).

-Εχει αισθητα μικροτερη μπαταρια

-και το σημαντικοτερο ολων,το S10+ κοστιζει αισθητα φθηνοτερα την παρουσα χρονικη στιγμη.

 

Δηλαδη μεταξυ S10 και S10+ δεν υπηρχαν τοσες διαφορες οσο μεταξυ note10 και note10+. Τα εκανε σαν την μουρη της φετος η Samsung.

 

Κυριολεκτικα δεν εχει λογο υπαρξης το απλο note10 παρολο που οντως καθεται πιο ωραια στο χερι. Αν πεσει γρηγορα η τιμη του στα ταρταρα και εχει μεγαλη διαφορα απο το note10+,τοτε ισως κατι να γινει.

 

Στην παρουσα φαση δηλαδη αν καποιος θελει τοσο πολυ note και δεν το εχει ηδη,ας αγορασει το Note9.

 

Αυτά που λες είναι η κοινή λογική.

Απορώ τι κάπνιζαν εκεί στη Samsung.

Eκτος κι αν είπαν ας βγάλουμε και μια κουτσουρεμένη βερσιόν να δούμε πόσα πρόβατα fanboys θα αγοράσουν ακόμα κι ένα τούβλο που θα ονομάσουμε note10.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που λες είναι η κοινή λογική.

 

Απορώ τι κάπνιζαν εκεί στη Samsung.

 

Eκτος κι αν είπαν ας βγάλουμε και μια κουτσουρεμένη βερσιόν να δούμε πόσα πρόβατα fanboys θα αγοράσουν ακόμα κι ένα τούβλο που θα ονομάσουμε note10.

Καλά εδώ η Apple έχει πουλήσει iPhone xr σε τιμή x. Τι συζητάμε εδώ? τουλάχιστον η Samsung δίνει την πένα με όλα τα future για κάθε επαγγελματία που θέλει ένα μικρότερο ελαφρύτερο τηλέφωνο με πένα. Επίσης το ότι η οθόνη είναι 1080 δεν την κάνει άχρηστη και αυτό φάνηκε τρανταχτά από το p30 που έκανε πλάκα σε πολλές οθόνες 2k.

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Αυτά που λες είναι η κοινή λογική.

Απορώ τι κάπνιζαν εκεί στη Samsung.

Eκτος κι αν είπαν ας βγάλουμε και μια κουτσουρεμένη βερσιόν να δούμε πόσα πρόβατα fanboys θα αγοράσουν ακόμα κι ένα τούβλο που θα ονομάσουμε note10.

 

Εγώ το πρόβατο θα το αγοράσω...ευχαριστήθηκες τώρα τρόλι; άιντε από δω που μπαίνετε για να βγάλετε τα σκατόψυχά σας τσόφλια σε φόρουμ τεχνολογίας. Στο φόρουμ psixakias.com θα μπορείτε να τα λέτε καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πρόβατο θα το αγοράσω...ευχαριστήθηκες τώρα τρόλι; άιντε από δω που μπαίνετε για να βγάλετε τα σκατόψυχά σας τσόφλια σε φόρουμ τεχνολογίας. Στο φόρουμ psixakias.com θα μπορείτε να τα λέτε καλύτερα!

 

:lol:

Μπράβο συγχαρητηρια

Παρόλο που με βρίζεις, αν δεν το αγόρασες ξανασκεψου το.

Κόψε το φραπέ ένα μήνα από το Γρηγόρη και πάρε το real thing τουλάχιστον.

Θα μου πεις Ευχαριστώ μετά.

Edited by pittas
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πρόβατο θα το αγοράσω...ευχαριστήθηκες τώρα τρόλι; άιντε από δω που μπαίνετε για να βγάλετε τα σκατόψυχά σας τσόφλια σε φόρουμ τεχνολογίας. Στο φόρουμ psixakias.com θα μπορείτε να τα λέτε καλύτερα!

 

φιλε κακως το πηρες στραβα...καλα κανεις που το αγοραζεις,αμα εσενα σε καλυπτει -που ειμαι βεβαιος για τετοια κινηταρα- εμας δε μας πεφτει λογος....αλλα απο την αλλη για πολλους η συσκευη δεν εχει λογο υπαρξης ελεω του 10πλας....μη τρελενεσαι...ενα παλιοτηλεφωνο ειναι,σταχτη να γινουν ολα,εμεις να ειμαστε καλα ωρε !

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

παιδια μερικοι δεν καταλαβαινεται οτι το μεγεθος για μερικους ειναι απλα απαραγορευτικο. Μερικοι θα συμβιβαστουν με τα χειροτερα specs (πχ οθονη) για να εχουν ενα galaxy note σε πιο νορμαλ μεγεθος. κακα τα ψεματα το plus ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ. Καποιους δεν τους νοιαζει, καποιοι απλα δεν μπορουν. Ε αυτοι θα παρουν (ισως και εγω) το μικρο και ας εχει 1080p οθονη και δυο αισθητηρες λγοτερους στην καμερα.
Link to comment
Share on other sites

παιδια μερικοι δεν καταλαβαινεται οτι το μεγεθος για μερικους ειναι απλα απαραγορευτικο. Μερικοι θα συμβιβαστουν με τα χειροτερα specs (πχ οθονη) για να εχουν ενα galaxy note σε πιο νορμαλ μεγεθος. κακα τα ψεματα το plus ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ. Καποιους δεν τους νοιαζει, καποιοι απλα δεν μπορουν. Ε αυτοι θα παρουν (ισως και εγω) το μικρο και ας εχει 1080p οθονη και δυο αισθητηρες λγοτερους στην καμερα.

 

Ακριβώς έτσι. Κινητάρες και τα δύο. Μια χαρά η κίνηση της Sammy να βγάλει και το μικρότερο. Εκπληκτική συσκευή με top specs και "φυσιολογικό" μέγεθος. Δεν υπάρχει θέμα διλήμματος μεταξύ των δύο. Ο καθένας ζυγίζει τις ανάγκες του και την χρήση που κάνει και αποφασίζει...

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έτσι. Κινητάρες και τα δύο. Μια χαρά η κίνηση της Sammy να βγάλει και το μικρότερο. Εκπληκτική συσκευή με top specs και "φυσιολογικό" μέγεθος. Δεν υπάρχει θέμα διλήμματος μεταξύ των δύο. Ο καθένας ζυγίζει τις ανάγκες του και την χρήση που κάνει και αποφασίζει...

 

Προσυπογράφω. Προσωπικά δεν υπήρχε περίπτωση να το αγοράσω (για όλα όσα εχουν υποθεί) αλλά το να υπάρχει η επιλογη για όσους το θέλουν , μόνο κακό δεν είναι.

 

Οσοι το πάρετε, να το απολαύσετε !

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Eκτος κι αν είπαν ας βγάλουμε και μια κουτσουρεμένη βερσιόν να δούμε πόσα πρόβατα fanboys θα αγοράσουν ακόμα κι ένα τούβλο που θα ονομάσουμε note10.

 

Κακα τα ψεματα, οι συνειδητοποιημενοι Notaκιδες θα πανε κατευθειαν στο Plus.

 

Ισως μπορει να εβγαλαν το μικρο για να προσελκυσουν παλαιους κατοχους που χαλαστηκαν με το μεγεθος της συσκευης.

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έτσι. Κινητάρες και τα δύο. Μια χαρά η κίνηση της Sammy να βγάλει και το μικρότερο. Εκπληκτική συσκευή με top specs και "φυσιολογικό" μέγεθος. Δεν υπάρχει θέμα διλήμματος μεταξύ των δύο. Ο καθένας ζυγίζει τις ανάγκες του και την χρήση που κάνει και αποφασίζει...

 

Το αυτό......

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...