Jump to content

Samsung Galaxy Note 10


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο ηχος μια χαρα ειναι και αν θες δυνατοτερα ριξτου ενα volume booster συν 10% και το απολαμβανεις και χωρις μπουκωμα.

 

Ειχα το plus αλλα το μεγεθος με κουρασε.Εδω χανει αρκετα η μπαταρια αλλα το πιασιμο στο χερι ειναι εκπληκτικο.

 

Επειδη εταιρικο μου εχουν δωσει ενα 11 pro συνολικα στο χερι το note 10 το θεωρω ανωτερο.

Μιας και τα έχεις και τα 2 και η μπαταρία του 11 pro θεωρήτε κορυφαία πες μας πως τα πάει το 10αρι σε σχέση με το 11.

 

Λάζαρος..

Note 10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Eddiedimitris 11 pro ε; αλλος μεγαλος ποθος και αυτο αν δωσω xs λεω να το δοκιμασω θεωρω τα iphone ιδανικα σε μεγεθος στο χερι και σαν ποιοτητα κατασκευης φυσικα αλλα οπως λες και το note ωραιο κρατημα οθονη και εμφανιση που γουσταρεις να εχεις στα χερια σου σε ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Ένα κλικ κάτω από s10 αλλά και πάλι είναι σε κορυφαίο επίπεδο. Τίποτα ότι χρειάζεσαι ρώτα γιαυτό ήμαστε εδώ.

 

Λάζαρος..

Note 10+

 

Έχει επεξεργαστή με 7nm και είναι ένα κλικ κάτω; :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Εννοει στον ηχο φιλε μου πανω σε αυτο ρωτησα

 

Κάντε κάνα quote ρε παίδες. Με το καλό να το πάρεις. Έχω το plus αλλά το μέγεθος του μικρού, είναι απίθανο.

Link to comment
Share on other sites

Eddiedimitris 11 pro ε; αλλος μεγαλος ποθος και αυτο αν δωσω xs λεω να το δοκιμασω θεωρω τα iphone ιδανικα σε μεγεθος στο χερι και σαν ποιοτητα κατασκευης φυσικα αλλα οπως λες και το note ωραιο κρατημα οθονη και εμφανιση που γουσταρεις να εχεις στα χερια σου σε ευχαριστω

 

Στην αναμονη η μπαταρια του iphone δεν εχει αντιπαλο.Κανει φοβερη διαχειρηση και δεν καιει τιποτα.Στη χρηση ομως το 11 pro ειναι ενα 10% καλυτερο του note 10 και περιπου ιδιο με το note 10 plus.

 

Παιδια αντικειμενικα επειδη λογω δουλειας τις εχω περασει ολες τις ναυαρχιδες,αν καποιος θελει μια πολυ καλη all around συσκευη με σκοπο να την κρατησει μια διετια τουλαχιστον παιρνει iphone και τελος.

 

Αν ομως θες να κανεις πιο εξεζητημενα πραγματα πας σε ναυρχιδα android.

Πχ το Iphone μου βγαζει μεγαλυτερη σιγουρια αλλα το βαριεμαι πολυ γρηγορα.

Αν γενικα σε τρωει το χομπι με τα κινητα τοτε δυσκολα βρισκεις την ησυχια σου σε καποιο.

Link to comment
Share on other sites

Οπως τα λες φιλε μου το μικροβιο δεν φευγει ετσι και εγω ελεγα ειμαι οκ με iphone xs και ειμαι αλλα δεν αντισταθηκα και εκλεισα το note ηθελα να το δοκιμασω και αυτο που με ιντριγκαρε ηταν το μεγεθος οθονη ηχος μπαταρια πιστευω ειναι ιδια με xs το οποιο στην αναμονη δεν τρωει τιποτα ιδωμεν οταν το εχω στα χερια μου να δω τι παιζει παντως και το pro αξιζει με χιλια
Link to comment
Share on other sites

Οπως τα λες φιλε μου το μικροβιο δεν φευγει ετσι και εγω ελεγα ειμαι οκ με iphone xs και ειμαι αλλα δεν αντισταθηκα και εκλεισα το note ηθελα να το δοκιμασω και αυτο που με ιντριγκαρε ηταν το μεγεθος οθονη ηχος μπαταρια πιστευω ειναι ιδια με xs το οποιο στην αναμονη δεν τρωει τιποτα ιδωμεν οταν το εχω στα χερια μου να δω τι παιζει παντως και το pro αξιζει με χιλια

Απλα το ios ειναι πολυ πιο βαρετο :lol:Δε λεω σταθερο κλπ αλλα ρε γμτ βαρετο.:)Επισης στο Android υπαρχουν και λειτουργιες που στο iphone δεν...Τεσπα καλο ειναι να κανουμε εναλλαγες...:p

Link to comment
Share on other sites

Απλα το ios ειναι πολυ πιο βαρετο :lol:Δε λεω σταθερο κλπ αλλα ρε γμτ βαρετο.:)Επισης στο Android υπαρχουν και λειτουργιες που στο iphone δεν...Τεσπα καλο ειναι να κανουμε εναλλαγες...:p

αυτο ακριβως βαρετο αν εχεις την δυνατοτητα να εχεις μια δευτερη συσκευη και να την αλλαζεις τοτε ολα κομπλε αλλιως δυσκολα κρατας iphone φυσικα μιλαω γαυτους που δεν κρατανε το κινητο πανω απο 2 μηνες...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα αξίζει ή μεταβαση από το 9 στο 10, όχι για να πω ότι έχω ποιο νεο μοντε λο, ουσιαστι κές διαφορες, ή να περιμένω το 11
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα αξίζει ή μεταβαση από το 9 στο 10, όχι για να πω ότι έχω ποιο νεο μοντε λο, ουσιαστι κές διαφορες, ή να περιμένω το 11

Δεν αξιζει τη διαφορα φιλε μου.Το 9 ειναι εκπληκτικη συσκευη οποτε λογικο ειναι να αντεχει πολυ ανετα.Προφανως εχει καποια πλεονεκτηματα το 10 αλλα αν δε σε τρωει να εχεις το καλυτερο μεινε εκει που εισαι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αξιζει τη διαφορα φιλε μου.Το 9 ειναι εκπληκτικη συσκευη οποτε λογικο ειναι να αντεχει πολυ ανετα.Προφανως εχει καποια πλεονεκτηματα το 10 αλλα αν δε σε τρωει να εχεις το καλυτερο μεινε εκει που εισαι.

ΟΚ, ευχαριστω, το είναι εκπληκτικη Το διαπιστώνω καθε μερα....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

σημερα ηρθε στα χερια μου το εργαλειο.πρωτες εντυπωσεισ εξαιρετικες.πραγματικα μια πανεμορφη συσκευη που χαιρεσαι να κρατας στα χερια σου η οθονη απιστευτη που μονο η σαμσουγκ μπορει να σου δωσει μπαταρια μεχρι στιγμησ οπωσ την περιμενα θα δω πωσ παει τις επομενεσ μερεσ η φορτιση απιστευτα γρηγορη.χαιρομαι για την επιλογη μου να παρω το note απο το s10 που ειχα το θεωρω πιο ομορφο και κομψο ενω και η διαταξη των καμερων μου αρεσει πιο πολυ στο note.
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται. Κάτοχος από σήμερα της νέας συσκευής. Έχω ένα θεματάκι με το spen. Πώς ενεργοποιω τις κινήσεις για την κάμερα. Πατάω το κουμπί και δεν κάνει απολύτως τπτ. Μπορεί να με κατατοπίσει κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται. Κάτοχος από σήμερα της νέας συσκευής. Έχω ένα θεματάκι με το spen. Πώς ενεργοποιω τις κινήσεις για την κάμερα. Πατάω το κουμπί και δεν κάνει απολύτως τπτ. Μπορεί να με κατατοπίσει κάποιος;

 

ρυθμισεις--->σύνθετες λειτουργίες----> S pen -----> ενέργειες χωρίς επαφή

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις--->σύνθετες λειτουργίες----> S pen -----> ενέργειες χωρίς επαφή

Καλημέρα. Ευχαριστώ, τις βρήκα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος είχε το s10 plus και έκανε την μετάβαση σε note 10 αν παρατήρησε καμία σημαντική διαφορά στην μπαταρία ή στην συνολική χρησή. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος είχε το s10 plus και έκανε την μετάβαση σε note 10 αν παρατήρησε καμία σημαντική διαφορά στην μπαταρία ή στην συνολική χρησή. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Ναι εγώ.. λοιπόν θεμα μπαταριας είναι ακριβώς ιδια απλα στο note 10 φορτίζει αρκετα γρηγορα με τον φορτιστή του.. καμια σχέση με του s10 plus.

Σαν συσκευή με έχει κερδίσει περισσότερο απο το s10 plus οθόνη ακριβώς ίδια στα 1080 ..

Σαν χρήση πάλι δεν εχω δει διαφορες ίδια σπιρτάδα και τα 2.

Καμερα είναι καλύτερη του note μπρος πίσω όμως δεν ξέρω για μετα που πηρε το update το s10 plus καθώς το είχα πριν το πάρει.

Οπότε εδω δεν μπορώ να εχω άποψη..

Με λίγα λόγια είναι ενα s10 plus με πενάκι αλλα με πολυ καλύτερο κράτημα στο χέρι.

Με έχει κερδίσει πολυ σαν συσκευή και δεν πάω ουτε στο μεγαλο..

 

Στάλθηκε από το SM-N970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

P30 pro
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα, θέλω να ακούσω γνώμες για glass. Να πάω σε dome ή υπάρχουν και εναλλακτικές?

 

Dome ότι καλύτερο σε ποιότητα/αίσθηση στο χέρι.

Αλλά ξεχνάς το δαχτυλικό.

Ναι μεν λειτουργεί, αλλά τόσο χάλια που σε κάνει να το αφήσεις στην άκρη και να βάλεις μοτίβο ή κάποια άλλη εναλλακτική.

(αυτό έγινε όταν το δοκίμασα εγώ στις πρώτες μέρες κυκλοφορίας του note 10 plus).

 

Δεύτερη λύση, t max.

Όχι τόσο καλή ποιότητα αίσθηση στο χέρι όπως το dome.

 

Αλλά γίνετε δουλειά με το δαχτυλικό.

 

Όχι τόσο καλή όπως σε μεμβράνη αλλά ούτε σε σημείο να το καταργήσεις.

 

Αν θες glass οπωσδήποτε που και να κολλάει σε ολόκληρη την οθόνη,

Και να μην έχει την αντιαισθητικη τρύπα στη θέση του δακτυλικου πας σε ένα από αυτά τα δύο.

 

Για μεμβράνη, αφού άρχισαν να την τοποθετούν στο service της smartek όπως αναφέρετε,

Προτείνω την γνήσια της Samsung.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Μεμβρανη γνησια samsung δεν βρηκα αγορασα spigen. να ρωτησω για να βλεπω το ποσοστο μπαταριας στο εικονιδιο πανω πως το κανω?
Link to comment
Share on other sites

Μεμβρανη γνησια samsung δεν βρηκα αγορασα spigen. να ρωτησω για να βλεπω το ποσοστο μπαταριας στο εικονιδιο πανω πως το κανω?

 

ρυθμίσεις-----ειδοποιήσεις ----- γραμμή κατάστασης ---- εμφάνιση ποσοστού μπαταρίας

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα φιλε μου και εφαγα τον κοσμο να το βρω.σε ευχαριστω πολυ

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

να σαι καλα φιλε μου και εφαγα τον κοσμο να το βρω.σε ευχαριστω πολυ

ρυθμίσεις-----ειδοποιήσεις ----- γραμμή κατάστασης ---- εμφάνιση ποσοστού μπαταρίας
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...