Jump to content

Samsung Galaxy Note 10


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το θέμα της κάρτας μνήμης διαφέρει σημαντικά απο χρήστη σε χρήστη.

υπάρχουν άτομα που έχουν φορτωμένα αρχεία video, μουσικής και φωτογραφίες και τους χρειάζεται, κυριως όταν αλλάζουν συχνά και συσκευές.

υπάρχουν όμως και άτομα όπου με 64+ εσωτερικό χώρο (ελάχιστη χρήση φώτο, τα πάντα backup στο cloud, κτλ ) όπου τους είναι παντελώς άχρηστη

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,το πήρα και εγω, απίστευτη συσκευή σε ολα, απο το κρατημα?δεν σε κουράζει καθόλου στο χέρι, απο οθόνη?δεν έχει να ζηλέψει τίποτα απο τον μεγάλο αδελφό του, πολυ καλη επιλογή,ηχο?ποιοτικος και δυνατος,

Μπαταρία? κοντά στις 6 ώρες sot με φουλ συγχρονισμούς,χωρις data,wifi συνέχεια,bt on συνέχεια συνδεδεμένο με το galaxy watch ,1.15 ωρα συνομιλίας κλπ.

Εχουμε αυτο τη ταση ως Έλληνες "Ακόμα δεν τον είδαμε,Γιάννη τον βαπτισαμε"

Το βγάλαμε άχρηστο χωρίς καν να μπούμε στον κοπο να το δοκιμάσουμε.

Παρτο δοκίμασε το και μετα βγαλε τα συμπεράσματα σου...

7b15e01265b5f102a47d1eafb1b08ee7.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by pafimal
Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Αγοράζετε ρε παιδιά τα τούμπανα και ψάχνετε να κατεβάσετε ανάλυση κάτω της fhd? Να φαίνεται η εικόνα κάπως έτσι

 

 

 

για πιο λόγο;3915543-0.jpg

Εγώ πιστεύω ότι αν σου βάλουν δυο note, το ενα fhd+ και το άλλο hd+ δεν θα μπορείς να διακρίνεις πιο είναι πιο.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι δικαίωμά σου να πιστεύεις ό,τι θες, το ίδιο μπορώ να σου πω αν σου δείξω το α8 και το note 10 να μου πεις τί επεξεργαστή φοράει καθένα βάσει ταχύτητας που βλέπεις! δεν αναιρείς όμως την γνώμη μου για τα high end κινητά. Μηδέν κέρδος και κανένας λόγος να ρίχνω αναλύσεις, όπου γίνεται βέβαια, ούτε να βάζω εξοικονόμηση μπαταρίας ούτε τίποτα! Παίρνω μεσαία κατηγορία και μου μένει το 500 στην τσέπη ή δίνω 1000 και το θέλω τούμπανο. Σόρυ για το οφτοπικ
Link to comment
Share on other sites

Είναι δικαίωμά σου να πιστεύεις ό,τι θες, το ίδιο μπορώ να σου πω αν σου δείξω το α8 και το note 10 να μου πεις τί επεξεργαστή φοράει καθένα βάσει ταχύτητας που βλέπεις! δεν αναιρείς όμως την γνώμη μου για τα high end κινητά. Μηδέν κέρδος και κανένας λόγος να ρίχνω αναλύσεις, όπου γίνεται βέβαια, ούτε να βάζω εξοικονόμηση μπαταρίας ούτε τίποτα! Παίρνω μεσαία κατηγορία και μου μένει το 500 στην τσέπη ή δίνω 1000 και το θέλω τούμπανο. Σόρυ για το οφτοπικ
Μα εγώ το ξέρω αυτό που λες σε σχέση με την ταχύτητα και συμφωνώ, εσύ με αυτό που είχες ποστάρει φαίνεται να αγνοείς ή να διογκώνεις την διαφορά στην ανάλυση όταν βάζεις πιξελιασμενα pacman για να δείξεις πόσο μεγάλη διαφορά υπάρχει, που φυσικά στο μάτι δεν υπάρχει...

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαστε αυτη την εφαρμογη, βελτιωνει κατα πολύ το stand-by drain της μπαταριας,

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.franco.doze&hl=en_US

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.

Ενα παράξενο που συμβαίνει.

Καθε βράδυ στις 23:00 ερχεται ειδοποιηση "ενεργοποιήθηκε η λειτουργία μην ενοχλείτε".

Το θέμα ειναι οτι στην μενού μην ενοχλειτε στις ρυθμίσεις, το "ενεργοποιήση βάση προγραμματος" το εχω απενεργοποιημένο, και μου έχει ενεργοποιημένο το ενεργοποιηση τωρα. δεν μπορώ να καταλάβω απο που ενεργοποιείται και πως..

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.πηγα πλαισιο και το ειδα απο κοντα το κρατησα και πραγματικα μου αρεσε και σαν μεγεθος πολυ βολικο στο χερι και σαν βαρος ειναι παναλαφρο ακουσα και το ηχο του μιας και ο ηχος με ενδιαφερει να ειναι δυνατος και ηταν μια χαρα παρολο την φασαρια ακουγοταν τωρα 2 ενδοιασμους εχω ο πρωτος οπως λενε η μπαταρια αν και με την γρηγορη φορτιση και την σχετικα ελαφρια χρηση που κανω θα βγαζω την μερα ανετα πιστευω ο δευτερος εχει να κανει με την μεταπωλητικη του αξια μιασ και αλλαζω συχνα κινητα στο διμηνο τα αλλαζω και φοβαμαι θα εχω μεγαλη απωλεια σε χρηματα σε σχεση με το Iphone xs Που εχω που η τιμη τους κραταει
Link to comment
Share on other sites

Ποια τιμή κρατάνε τα iPhone; αγορά 1300-1500 € ανάλογα με την έκδοση του max και σε άριστη κατάσταση και μέσα στο 6μηνο βία πωλούνται 750 με 900. Για να χάσεις 500 με 600 ευρώ από το Note θα πρέπει να το δώσεις 300.Αν είναι για 300 άστο στο ντουλάπι. :D

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Ναι βασικα δεν ειπα οτι αγοραζω παντα μεταχειρισμενα απο ινσομνιατο iphone xs το πηρα 700 1500 ουτε για πλακα μεχρι 700 το πολυ και αναλογα το κινητο δηλαδη τι μου προσφερει δηλαδη θεωρω το one plus 7 pro εξαιρετικη επιλογη σε αυτα που προσφερειαλλα αυτη η παντοφλακαι 210 γραμμαρια δεν μπορω με τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Απο την εμπειρια μου στο διπλανο σαιτ αγοραπωλησιών το ΝΟΤΕ 10 ενω δεν ειναι αρκετα δημοφιλές σε σχέση με την τιμή του βεβαίως-φευγει γρήγορα, εφόσον πουληθεί κανα 100ρικο κάτω απο την τρέχουσα τιμή του καινούργιου.Ο χρόνος βέβαια δείχνει πάντα ποσο θα χασει κανείς σε μελλοντική πώληση..

Παντως αρκετοί το θελουν λόγω του μεγέθους του κ του οτι δεν εχει να ζηλέψει πολλά απο το plus, που να αποτρέπει την αγορά του.

Η μπαταρία του θα κρατήσει μία μέρα,ισως κ λιγο παραπάνω ανάλογα κ με τη χρήση.

Στο plus θα πανε οι φανατικοί της σειράς, υπάρχουν ομως κ αρκετοί που θα το προτιμήσουν λόγω του compact μεγέθους του.

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Απο την εμπειρια μου στο διπλανο σαιτ αγοραπωλησιών το ΝΟΤΕ 10 ενω δεν ειναι αρκετα δημοφιλές σε σχέση με την τιμή του βεβαίως-φευγει γρήγορα, εφόσον πουληθεί κανα 100ρικο κάτω απο την τρέχουσα τιμή του καινούργιου.Ο χρόνος βέβαια δείχνει πάντα ποσο θα χασει κανείς σε μελλοντική πώληση..

Παντως αρκετοί το θελουν λόγω του μεγέθους του κ του οτι δεν εχει να ζηλέψει πολλά απο το plus, που να αποτρέπει την αγορά του.

Η μπαταρία του θα κρατήσει μία μέρα,ισως κ λιγο παραπάνω ανάλογα κ με τη χρήση.

Στο plus θα πανε οι φανατικοί της σειράς, υπάρχουν ομως κ αρκετοί που θα το προτιμήσουν λόγω του compact μεγέθους του.

Φανατικός και εγώ της σειράς και προτίμησα το μικρό που μόνο μικρό δεν είναι.. τα συν του πολλά . . Τα αναφέρω λίγα post πιο πίσω. Κάθε μέρα όλο και περισσότερο με ικανοποιεί αυτό το τηλ.

Θα μιλήσω για την μπαταρία μια μέρα με βαρβατη χρήση θα την αντέξει .

Μετά στον φορτιστή του και σε κοντά μια ώρα έχει φορτίσει πλήρως . Κάπου στο 30 λεπτό έχει πάρει 60 με 65 % από το 5 με 10%.

 

Στάλθηκε από το SM-N970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

P30 pro
Link to comment
Share on other sites

παιδια απο μπαταρια τι παιζει τελικα?εκει εχω κολλησει για να το αγορασω επισης και ο ηχος ειναι οκ δυνατος?βλεπω γενικα ο ενας γραφει καλα αλλος κακα περιεργο πραγμα λες και εχουν παρει αλλο τηλεφωνο γαυτο ρωταω εδω που καποιοι το εχουν καιρο να μας πουν την γνωμη τους γιατι 600 ευρω δεν ειναι και λιγα...
Link to comment
Share on other sites

παιδια απο μπαταρια τι παιζει τελικα?εκει εχω κολλησει για να το αγορασω επισης και ο ηχος ειναι οκ δυνατος?βλεπω γενικα ο ενας γραφει καλα αλλος κακα περιεργο πραγμα λες και εχουν παρει αλλο τηλεφωνο γαυτο ρωταω εδω που καποιοι το εχουν καιρο να μας πουν την γνωμη τους γιατι 600 ευρω δεν ειναι και λιγα...
Που το βρήκες 600;

 

Λάζαρος..

Note 10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος. Καλή τιμή. Πάντως από όσο το έχω ψάξει δεν θα έχεις κανένα παράπονο από την μπαταρία. Μέρα θα βγάζει ότι χρήση και να κάνεις. Από εκεί και πέρα αν θες παραπάνω πας σε +. Αν θες περιέγραψε λίγο τη χρήση και τι συσκευή έχεις τώρα.

 

Λάζαρος..

Note 10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

εγω αλλαζω συχνα συσκευες τωρα εχω iphone xs ειχα καi s10 με ενδιαφερει κυριως ο ηχος το μεγεθος και μπαταρια χρηση κανω νορμαλ wifi ανοικτο youtube βιντεακια μουσικη παιχνιδια σπανια και οχι βαρβατα στο συγκεκριμενο μου αρεσει το μεγεθος και οτι ειναι πολυ ομορφο γουσταρεις να το κρατας στα χερια σου

 

----- προσθήκη μηνύματος 111 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και κατι αλλο με to imei εχεις εγγυηση?σε καλυπτει?

Link to comment
Share on other sites

Αν είχες s10 το μικρό και έβγαζες μέρα προχώρα με κλειστά μάτια. Αν και με τη χρήση που αναφέρεις θα βγάζεις μέρα για πλάκα.

 

Λάζαρος..

Note 10+

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν είναι ευρωπαϊκό το τηλέφωνο δεν θα έχεις θέμα με εγγύηση αλλά η εγγύηση θα είναι από την ημερομηνία κατασκευής και όχι αγοράς.

 

Λάζαρος..

Note 10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Τότε πανεύκολα ζητάς με το όνομα μια επανεκτυπωση της απόδειξης από οποιοδήποτε κατάστημα Γερμανού.

 

Λάζαρος..

Note 10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Ένα κλικ κάτω από s10 αλλά και πάλι είναι σε κορυφαίο επίπεδο. Τίποτα ότι χρειάζεσαι ρώτα γιαυτό ήμαστε εδώ.

 

Λάζαρος..

Note 10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Ο ηχος μια χαρα ειναι και αν θες δυνατοτερα ριξτου ενα volume booster συν 10% και το απολαμβανεις και χωρις μπουκωμα.

Ειχα το plus αλλα το μεγεθος με κουρασε.Εδω χανει αρκετα η μπαταρια αλλα το πιασιμο στο χερι ειναι εκπληκτικο.

Επειδη εταιρικο μου εχουν δωσει ενα 11 pro συνολικα στο χερι το note 10 το θεωρω ανωτερο.

Link to comment
Share on other sites

Οκ να σαι καλα σε ευχαριστω θα προχωρησω στην αγορα γιατι η αληθεια ειναι εκανα σκεψεις για s10+ τωρα ειδικα που το βρισκεις σε καλη τιμη με χαλαγε ομως το μεγεθος Και καπου ειδα οτι ενας το δινει με snapdragon και μαλιστα απο ελληνικο καταστημα!!!!μου εκανε εντυπωση γιατι ξερω οτι μονο αμερικη βγαινει σορρυ για το εκτος topic απλα το αναφερω
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...