Jump to content

[Note 10 series] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασε κάποιος ζελατίνα; Το screen protector του κινητού είναι φοβερό σε αίσθηση. Όταν χαλάσει θέλω να έχω καβάτζα αλλά δε ξέρω τι να διαλέξω.

 

Note 10+

 

εγω λεω DOME GLASS αισθηση γυαλιου και ασφαλεια...βεβαια θα τα σταξεις....αλλα εδω εσταξες χιλιαρικο για το νοταρη που λεει κι ο Κυπριος αδερφος...στα 50 μη κολλησεις για εμενα ! :lol: Εμενα μου ειχε σωσει το NOTE 9 by the way....

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 377
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγω λεω DOME GLASS αισθηση γυαλιου και ασφαλεια...βεβαια θα τα σταξεις....αλλα εδω εσταξες χιλιαρικο για το νοταρη που λεει κι ο Κυπριος αδερφος...στα 50 μη κολλησεις για εμενα ! :lol: Εμενα μου ειχε σωσει το NOTE 9 by the way....
Το original screen protector που φοράει ξέρουμε εάν υπάρχει για αγορά;

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το original screen protector μέχρι τώρα δουλεύει άψογα.

 

..ούτε δαχτυλιές ..απόλυτη διαφάνεια ..πολύ καλή ανταπόκριση ...και το βλέπω να αντέχει.

 

Γενικά το κινητό το θεωρώ καλύτερο του note 9 και είμαι ικανοποιημένος από την αγορά του.

Link to comment
Share on other sites

εγω λεω DOME GLASS αισθηση γυαλιου και ασφαλεια...βεβαια θα τα σταξεις....αλλα εδω εσταξες χιλιαρικο για το νοταρη που λεει κι ο Κυπριος αδερφος...στα 50 μη κολλησεις για εμενα ! :lol: Εμενα μου ειχε σωσει το NOTE 9 by the way....
Από το Note 8 έχω Dome! Στο Note 9 είχα αλλάξει 8 φορές το τζαμί λόγο Hallo effect. Αυτό που φοβάμαι είναι ότι ίσως δε δουλεύει σωστά το δακτυλικό. Περιμένω να επιβεβαιώσουν και από εξωτερικό ότι δουλεύει σωστά για να το παραγγείλω.

 

 

 

Οφείλω να πω πάντως ότι η μαμά ζελατίνα είναι φανταστική! Αν αντέξει και στο χρόνο βέβαια θα έχω σωθεί.

 

Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να τον αγορασεις απο το γερμανικο site της samsung.το στελνει Ελλαδα χωρις εξοδα αποστολης νομιζω.τον εχει παραγγειλει ενας φιλος

https://www.samsung.com/de/smartphones/galaxy-note10/accessories/

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μολις εδωσα παραγγελια!ειναι με δωρεαν μεταφορικα!εχει 49,90€ και ερχεται με dhl express.εχει μονο τον λευκο προς το παρον και θα φυγει στις 29/8

Ειναι αυτος εδω ο φορτιστης που φορτιζει γρηγορα σωστα ; 49 90 ευρω ; Να μην παραγγειλω λαθασμενο.

galaxy-note10_accessories_adapter_white.jpg

 

Edit: Σε μενα δεν παιρνα ο ταχυδρομικος μου κωδικας και ειναι 8016 μονο 4 αριθμοι.

Καμια βοηθεια ;

 

1.png

Edited by ccypruss000

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Γιατί άραγε ο συγκεκριμένος φορτιστής δεν έρχεται Ελλάδα? Θεωρεί η Samsung, ότι οι Έλληνες διαθέτουν το χιλιάρικο για να αγοράσουν το Note, αλλά λυπούνται το πενηντάρικο για να αγοράσουν το φορτιστή?
Link to comment
Share on other sites

Γιατί άραγε ο συγκεκριμένος φορτιστής δεν έρχεται Ελλάδα? Θεωρεί η Samsung, ότι οι Έλληνες διαθέτουν το χιλιάρικο για να αγοράσουν το Note, αλλά λυπούνται το πενηντάρικο για να αγοράσουν το φορτιστή?
Γιατί ακόμα δεν έχει κυκλοφορήσει στην ευρεία κατανάλωση. Και απ'όλη την Ευρώπη μόνο η Γερμανία τον έχει.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς για το dome δεν είναι μόνο το πρόβλημα με το δαχτυλικό αποτύπωμα, είναι και η κόλλα η οποία κάνει αραχνιές κάτω από την οθόνη. Στο Note 9 είχα αλλάξει 8 τζάμια. Έδωσα περίπου 120 ευρώ για να έχω Hallo effect και θολούρα. Είναι ένα ζήτημα που πρέπει να λυθεί!

 

Note 10+

Link to comment
Share on other sites

μια φορα εβαλα το dome στο νοτε 9 και ηταν κρυσταλλο η αισθηση ! καμια αραχνια,μαλιστα πολλοι το μπερδευαν για κανονικο τζαμι...περιεργο...

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

μια φορα εβαλα το dome στο νοτε 9 και ηταν κρυσταλλο η αισθηση ! καμια αραχνια,μαλιστα πολλοι το μπερδευαν για κανονικο τζαμι...περιεργο...
Στο μήνα πάνω ξεκινάει το hallo . Μεγάλο πρόβλημα!

 

Note 10+

Link to comment
Share on other sites

με dome δουλευει το δακτυλικο...δειτε εδω

 

Και στο s10 plus έδειχναν ότι λειτουργεί, κάτι που δεν είναι ψέμα.

Απλά δεν έχει καμία μα καμία σχέση με το ακαριαίο ξεκλείδωμα που κάνει με απλή μεμβράνη.

Στο s10 plus εκτός ότι χρειάζεται πολύ περισσότερο χρόνο για να διαβάσει το δάχτυλο, χρειάζεται και σημαντικά περισσότερη πίεση.

 

Είναι στα σχέδια μου να αγοράσω note 10 plus κάποια στιγμή,και θα ήθελα πολύ να μάθω από τα παιδιά εδώ κατά πόσο σωστά λειτουργεί το δακτυλικο αποτύπωμα με Dome glass.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

H original leather case τα σπάει. Όμορφη, ποιοτική και απίστευτα μαλακή.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

H original leather case τα σπάει. Όμορφη, ποιοτική και απίστευτα μαλακή.
Λερώνει εύκολα; Καθαρίζει εύκολα;

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρε παιδιά έδωσα προ παραγγελία την Silicone μαζί με το κινητό και από τα public μου είπαν ότι ψάχνουν στο δίκτυο προμηθευτών. Επίσης στο Σκρουτζ που κοίταξα δεν υπάρχει. Την έχει αγοράσει κάποιος από Ελλάδα;

 

Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρε παιδιά έδωσα προ παραγγελία την Silicone μαζί με το κινητό και από τα public μου είπαν ότι ψάχνουν στο δίκτυο προμηθευτών. Επίσης στο Σκρουτζ που κοίταξα δεν υπάρχει. Την έχει αγοράσει κάποιος από Ελλάδα;

 

Note 10+

 

Τουλαχιστον μεχρι το απογευμα ειχε καποια κομματια online.την περιμενω μεχρι παρασκευη απο public

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Και στο s10 plus έδειχναν ότι λειτουργεί, κάτι που δεν είναι ψέμα.

Απλά δεν έχει καμία μα καμία σχέση με το ακαριαίο ξεκλείδωμα που κάνει με απλή μεμβράνη.

Στο s10 plus εκτός ότι χρειάζεται πολύ περισσότερο χρόνο για να διαβάσει το δάχτυλο, χρειάζεται και σημαντικά περισσότερη πίεση.

 

Είναι στα σχέδια μου να αγοράσω note 10 plus κάποια στιγμή,και θα ήθελα πολύ να μάθω από τα παιδιά εδώ κατά πόσο σωστά λειτουργεί το δακτυλικο αποτύπωμα με Dome glass.

Ακριβώς το ίδιο κάνει και με το νοτε σε σβηστή οθόνη είναι προβληματικό σε οθόνη ξεκλειδωματος πάει καλύτερα άλλα και πάλι δεν έχει την αμεσότητα που είχε με το φιλμ. Υπόψιν πως το τζάμι κάθισε υπέροχα στη οθόνη κανένα πρόβλημα με τη spigen θήκη και πολύ καλύτερη η αφή σε σχέση με το φιλμ.

Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον μεχρι το απογευμα ειχε καποια κομματια online.την περιμενω μεχρι παρασκευη απο public

 

Μολις τσεκαρα public.υπαρχει και η διαφανη silicon και οι λευκη/μαυρη

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Μολις τσεκαρα public.υπαρχει και η διαφανη silicon και οι λευκη/μαυρη
Τουλαχιστον μεχρι το απογευμα ειχε καποια κομματια online.την περιμενω μεχρι παρασκευη απο public
Μόλις μπήκα να δω τις παραγγελίες και λέει ότι θα είναι διαθέσιμη 3/9, ενημέρωση από προμηθευτή.

 

Όταν όμως πατάω να δω τη θήκη λέει άμεσα διαθέσιμη......

 

https://www.public.gr/product/thiki-samsung-galaxy-note-10-plus-silicon-cover-mayro/prod10150067pp/?sn_ref=s&sn_cat=cat1833339pp&sn_id=prod10150067pp

 

Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Λερώνει εύκολα; Καθαρίζει εύκολα;

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε δέρμα λερώνουν πολύ τα ανοιχτά χρώματα και το κόκκινο. Είχε η κόρη μου κόκκινο και έπρεπε να το καθαρίζει συνέχεια. Η μαύρη θα δείξει.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο κάνει και με το νοτε σε σβηστή οθόνη είναι προβληματικό σε οθόνη ξεκλειδωματος πάει καλύτερα άλλα και πάλι δεν έχει την αμεσότητα που είχε με το φιλμ. Υπόψιν πως το τζάμι κάθισε υπέροχα στη οθόνη κανένα πρόβλημα με τη spigen θήκη και πολύ καλύτερη η αφή σε σχέση με το φιλμ.

Αφού το δούλεψα 2 μέρες πέρασα ξανά το δακτυλικό(3 φορά)υπάρχει αισθητή βελτίωση , πάντα μιλάω για κλειστή οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

H original leather case τα σπάει. Όμορφη, ποιοτική και απίστευτα μαλακή.

QFT,

Πήρα την γκρίζα για το λευκό μου.

 

Περιμένω επίσης και αυτή.

Την έχω και για τον S9+ και με έσωσε ουκ ολίγες φορές. Παίζει και με Whitestone Dome.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

QFT,

 

Πήρα την γκρίζα για το λευκό μου.

 

 

 

Περιμένω επίσης και αυτή.

 

Την έχω και για τον S9+ και με έσωσε ουκ ολίγες φορές. Παίζει και με Whitestone Dome.

Πήρα την γκρίζα μόλις σε silicone, πολύ όμορφη και ποιοτική. Φοβερή η αίσθηση στο χέρι και πολύ καλό grip.

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 10 series] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...