Jump to content

[Note 10 series] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 377
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα λέω να περάσω την μεμβράνη από irepair τους κάλεσα και ρώτησα αν το δακτυλικό αποτύπωμα δουλεύει σωστά και μου είπαν ότι δουλεύει όπως η μεμβράνη που έχει η συσκευή ήδη.θα σας ενημερώσω

 

Στάλθηκε από το GM1910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά για πείτε: μεμβράνη της smartech, dome, tmax ή αυτή που φοράει;

 

Αν δεν σε ενδιαφέρει το δακτυλικο dome.

Αν και σε ενδιαφέρει και θέλεις λίγο παραπάνω προστασία από ένα απλό φιλμ, t max.

Επίσης η εργοστασιακή αν εξαιρεθεί η μειωμένη προστασία σε σχέση με τα tempered,

Προσωπικά μ άρεσε. Αν δεν είχε κάνει σημαδακια δεν θα την άλλαζα τόσο γρήγορα.

 

*για dome πρέπει να δεις αν μπορεί να σταθεί με θήκες που έχεις.

Το t max είναι ποιο μαζεμένο από το dome,

Δεν πρόλαβα να τσεκάρω θήκες αλλά θεωρώ ότι μπορεί να συνεργαστεί με περισσότερες.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανείς καμιά παρόμοια θήκη για το note 10+ ?

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B075745N2V?pf_rd_p=330fbd82-d4fe-42e5-9c16-d4b886747c64&pf_rd_r=XZW147PM6WZ2QX5GVWAJ&th=1

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

την led view cover η την clear viev cover τις εχει βαλει κανεις?

 

 

 

προστατευουν καθολου? μηπως με τους μαγνητες κανει σημαδια?

Link to comment
Share on other sites

την led view cover η την clear viev cover τις εχει βαλει κανεις?

 

 

 

προστατευουν καθολου? μηπως με τους μαγνητες κανει σημαδια?

Έχω βάλει την clear viev cover, κούκλα, και αρκετά καλή προστασία, δε ξέρω να σου πω όταν πέφτει κάτω τι γίνεται ( ευτυχώς δε μου έτυχε ) αλλά το προστατεύει πολύ καλά περιμετρικά, με εξαίρεση τα πάνω κάτω που όμως είναι ένα χιλιοστό πιο μεγάλα από τη συσκευή για να μη κάνει τυχαίες επαφές..

Ειδικά σε σύγκριση οι παρόμοιες στο νοτε 8 αλλά και στο S7 edge που τους είχα βάλει , είναι πολύ πιο όμορφη του Note 10+ , είναι σε αίσθηση και εμφάνιση, κάτι ανάμεσα σε Led view cover και clear view cover των προηγούμενων μοντέλων. Μου άρεσαν στα προηγούμενα και οι Led view cover, αλλά στο Note 10+ είναι συνδυασμός και των δύο. To πολύ καλό εδώ σε σύγκριση με των προηγούμενων μοντέλων είναι πως το πλαστικό κομμάτι είναι πολύ μικρότερο επικρατεί κατά 90% το ύφασμα, οπότε και ο κίνδυνος γραντζουνίσματος είναι εξαιρετικά περιορισμένος. Οι ειδοποιήσεις είναι έγχρωμες και οι πληροφορίες επαρκέστατες.

Ένα κακό έχει , που όμως πρέπει να είναι bug και θα διορθωθεί πιστεύω, οι ειδοποιήσεις ενώ είναι έγχρωμες και έχουν την ηχητική ειδοποίηση δεν ενεργοποιούν τη θήκη να τις δείξει παρά μόνο όταν ανοίξεις , κλείσεις το καπάκι. Βέβαια αυτό δεν ισχύει για τις τηλεφωνικές κλήσεις που λειτουργεί άψογα βγάζοντας σου σε μικρογραφία έγχρωμη φωτό αν έχεις στην επαφή και όλες τις πληροφορίες της κλήσης.

Αυτά …….

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει την clear viev cover, κούκλα, και αρκετά καλή προστασία, δε ξέρω να σου πω όταν πέφτει κάτω τι γίνεται ( ευτυχώς δε μου έτυχε ) αλλά το προστατεύει πολύ καλά περιμετρικά, με εξαίρεση τα πάνω κάτω που όμως είναι ένα χιλιοστό πιο μεγάλα από τη συσκευή για να μη κάνει τυχαίες επαφές..

Ειδικά σε σύγκριση οι παρόμοιες στο νοτε 8 αλλά και στο S7 edge που τους είχα βάλει , είναι πολύ πιο όμορφη του Note 10+ , είναι σε αίσθηση και εμφάνιση, κάτι ανάμεσα σε Led view cover και clear view cover των προηγούμενων μοντέλων. Μου άρεσαν στα προηγούμενα και οι Led view cover, αλλά στο Note 10+ είναι συνδυασμός και των δύο. To πολύ καλό εδώ σε σύγκριση με των προηγούμενων μοντέλων είναι πως το πλαστικό κομμάτι είναι πολύ μικρότερο επικρατεί κατά 90% το ύφασμα, οπότε και ο κίνδυνος γραντζουνίσματος είναι εξαιρετικά περιορισμένος. Οι ειδοποιήσεις είναι έγχρωμες και οι πληροφορίες επαρκέστατες.

Ένα κακό έχει , που όμως πρέπει να είναι bug και θα διορθωθεί πιστεύω, οι ειδοποιήσεις ενώ είναι έγχρωμες και έχουν την ηχητική ειδοποίηση δεν ενεργοποιούν τη θήκη να τις δείξει παρά μόνο όταν ανοίξεις , κλείσεις το καπάκι. Βέβαια αυτό δεν ισχύει για τις τηλεφωνικές κλήσεις που λειτουργεί άψογα βγάζοντας σου σε μικρογραφία έγχρωμη φωτό αν έχεις στην επαφή και όλες τις πληροφορίες της κλήσης.

Αυτά …….

τελικα πηρα την clear view φαινεται πιο ωραια .

Link to comment
Share on other sites

Πήγα τελικά στην irepair και έβαλα την μεμβράνη τους πιστεύω ότι καλύτερο για το τηλέφωνο,το δακτυλικό δουλεύει καλύτερα και από την εργοστασιακή και η αίσθηση είναι σαν τζαμακι.

Την έβαλα και στο OnePlus7 pro πιστεύω αξίζει η δοκιμή2c4ba9c842eb5f0d9c66a8d99f7e4128.jpg9797d27646e9a1ec2b6b4b91c9cc3fca.jpg1bf81496736f8b16ebc0422ea217d7ff.jpg

 

Στάλθηκε από το GM1910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η δερμάτινη λερώνει; Την έχει κάποιος από την κυκλοφορία της να μας πει ;

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήγα τελικά στην irepair και έβαλα την μεμβράνη τους πιστεύω ότι καλύτερο για το τηλέφωνο,το δακτυλικό δουλεύει καλύτερα και από την εργοστασιακή και η αίσθηση είναι σαν τζαμακι.

Την έβαλα και στο OnePlus7 pro πιστεύω αξίζει η δοκιμή2c4ba9c842eb5f0d9c66a8d99f7e4128.jpg9797d27646e9a1ec2b6b4b91c9cc3fca.jpg1bf81496736f8b16ebc0422ea217d7ff.jpg

 

Στάλθηκε από το GM1910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τιμη;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Η δερμάτινη λερώνει; Την έχει κάποιος από την κυκλοφορία της να μας πει ;

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σχεδόν από την κυκλοφορία σε καφέ χρώμα.

Και λιγότερες ημέρες σε γκρι.

 

Τι εννοείς αν λερώνει?

Από σκόνες πχ όχι και αν λερωσει ένα πανάκι και έτοιμη.

 

Επίσης είναι αρκετά ποιο ενισχυμένη από την δερμάτινη του s10 plus.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν από την κυκλοφορία σε καφέ χρώμα.

Και λιγότερες ημέρες σε γκρι.

 

Τι εννοείς αν λερώνει?

Από σκόνες πχ όχι και αν λερωσει ένα πανάκι και έτοιμη.

 

Επίσης είναι αρκετά ποιο ενισχυμένη από την δερμάτινη του s10 plus.

Εννοώ αν κάνει στίγματα, πχ αν πέσει νερό.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ αν κάνει στίγματα, πχ αν πέσει νερό.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

To έχω πιάσει με βρεγμένα χέρια όχι δεν φαίνεται κάτι.

Να το δοκιμάσω και σκόπιμα αν θέλεις και να σου πω. Γενικά είναι πολύ καλή ποιοτική θήκη.

 

Απλά κάτω που είναι "ανοιχτή" με χαλάει αλλά οκ.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

To έχω πιάσει με βρεγμένα χέρια όχι δεν φαίνεται κάτι.

 

Να το δοκιμάσω και σκόπιμα αν θέλεις και να σου πω. Γενικά είναι πολύ καλή ποιοτική θήκη.

 

 

 

Απλά κάτω που είναι "ανοιχτή" με χαλάει αλλά οκ.

Μη δοκιμάσεις κάτι επιπλέον, αν την έπιασες με βρεγμένα χέρια και δεν έκανε σημάδια τότε είναι άριστη!

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τιμη;;;;;;
Επειδή έβαλα και στις 2 συσκευές 20 ευρώ με χρέωσε αν θες μπορεί να τοποθετηθεί και πισω αλλα αλλά δεν ξέρω τιμη.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μη δοκιμάσεις κάτι επιπλέον, αν την έπιασες με βρεγμένα χέρια και δεν έκανε σημάδια τότε είναι άριστη!

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ε πάλι νερό θα δοκίμαζα ρε συ. :)

Ναι με βρεγμένα χέρια δεν αφήνει σημάδι!

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Χτες πηρα την samsung protective case σε μαυρο χρωμα αλλα τελικα θελω καποια που να ειναι πιο rugged. Θα παω σε uag monarch απο βδομαδα. Οποιος ειναι απο θεσσαλονικη και θελει την protective ας μου στειλει μηνυμα.
Link to comment
Share on other sites

Χτες πηρα την samsung protective case σε μαυρο χρωμα αλλα τελικα θελω καποια που να ειναι πιο rugged. Θα παω σε uag monarch απο βδομαδα. Οποιος ειναι απο θεσσαλονικη και θελει την protective ας μου στειλει μηνυμα.
Δεν άντεξες Γιάννη ε; Καλορίζικο το θηριάκι. :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά η μαμίσια προτασία οθόνης. Και διαυγής και το πενάκι κυλάει όμορφα και case friendly. Θα την άλλαζα μόνο αν βγει κανένα τζαμάκι της προκοπής. Από θήκες όμως είμαι προβληματισμένος. Πήρα τη δερμάτινη της samsung που είναι πολλή όμορφη αλλά το ότι αφήνει ακάλυπτο το κάτω μέρος με προβληματίζει πολύ. Πήρα και την rugged armor της spigen που την έχω σε κάθε συσκευή μου, η οποία όμως στο note 9 μου έκανε κάτι σημαδάκια στο bezel από τη σκόνη που έμπαινε μέσα. Τη led δεν την ξαναπαίρνω, ακριβή, χωρίς καμμία ουσιαστική προστασία.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 10 series] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...