Jump to content

[Note 10 series] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια χαρά η μαμίσια προτασία οθόνης. Και διαυγής και το πενάκι κυλάει όμορφα και case friendly. Θα την άλλαζα μόνο αν βγει κανένα τζαμάκι της προκοπής. Από θήκες όμως είμαι προβληματισμένος. Πήρα τη δερμάτινη της samsung που είναι πολλή όμορφη αλλά το ότι αφήνει ακάλυπτο το κάτω μέρος με προβληματίζει πολύ. Πήρα και την rugged armor της spigen που την έχω σε κάθε συσκευή μου, η οποία όμως στο note 9 μου έκανε κάτι σημαδάκια στο bezel από τη σκόνη που έμπαινε μέσα. Τη led δεν την ξαναπαίρνω, ακριβή, χωρίς καμμία ουσιαστική προστασία.

 

Παρόμοιο συνδυασμό δουλεύω και εγώ.

Δερμάτινη, και spigen liquit air που την έχω σε κάθε συσκευή.

 

Νομίζω αν καθαρίζουμε με πανάκι μια φορά την εβδομάδα πχ δεν θα υπάρχει πρόβλημα για σημάδια από σκόνη.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 377
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σημερα αγορασα την uag monarch σε μαυρο χρωμα. Προσθετει λιγο ογκο και βαρος αλλα νιωθεις οτι προστατευει και το κινητο απο τυχον ασχημες πτωσεις. Ειναι η κορυφαια θηκη κατα την αποψη μου .
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Μήπως βρήκε κάποιος συμβατό αντάπτορα για τα ακουστικά από mini jack θηλυκό σε type c ;

Όσα δοκίμασα ( της Huawei αυτό μάλλον αναλογικό ήταν και από Baseus που ήταν πολύ ωραίο ψηφιακό και είχε και έξτρα θύρα για ταυτόχρονη φότριση ) δεν ήταν συμβατά. Φαντάζομαι πως μόνο τα αυθεντικά της Samsung θα είναι οκ, αλλά δε βρίσκω πουθενά προς το παρών. Ξέρει λοιπόν κανένας αν έχουν έρθει τα αυθεντικά και που τα βρίσκουμε ή αν ξέρει σε κάποια άλλη μάρκα που να είναι όμως συμβατό με το Νοτε 10;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δε θα την έβαζα. Έχει μαγνήτη και δε θα λειτουργεί το πενάκι.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δε θα την έβαζα. Έχει μαγνήτη και δε θα λειτουργεί το πενάκι.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

οκ ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Billy εγω ειχα παρει για αρχη μια απο το πλαισιο διαφανη sentio αλλα δεν ειναι τοσο λεπτη οσο θελεις

Ναι, Γιάννη το γνωρίζω, έχω πάρει 2 Spigen διάφανες, αλλά απέχουν πολύ από το να τις πεις λεπτές.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανείς διάφανη θήκη αλλά λεπτή 0.3mm;
Πολύ λίγο δεν είναι 0.3mm σχεδόν σαν ζελατινα θα είναι, μήπως κάνεις λάθος στο πάχος; Αυτή την φθηνή από Πλαίσιο την είχα πάρει, μια χαρά για τα λεφτά της και αρκετά λεπτή. Τώρα έχω την ορίτζιναλ σιλικόνης της Samsung σε γκρί, μου αρέσει πάρα πολύ και σαν αίσθηση στο χέρι, την έχω βολευτεί.

 

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ λίγο δεν είναι 0.3mm σχεδόν σαν ζελατινα θα είναι, μήπως κάνεις λάθος στο πάχος; Αυτή την φθηνή από Πλαίσιο την είχα πάρει, μια χαρά για τα λεφτά της και αρκετά λεπτή. Τώρα έχω την ορίτζιναλ σιλικόνης της Samsung σε γκρί, μου αρέσει πάρα πολύ και σαν αίσθηση στο χέρι, την έχω βολευτεί.

 

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι, είναι αρκετά λεπτή. Τις χρησιμοποιώ από εποχή S6 Edge+ έως και S9+. Ήταν όλες από eBay αλλά τώρα δε μπορώ να τις βρω για το Note.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανείς διάφανη θήκη αλλά λεπτή 0.3mm;

 

Κάτι τέτοιο ίσως?

https://www.skroutz.gr/s/20182181/Nillkin-Nature-TPU-Back-Cover-%CE%A3%CE%B9%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B7%CF%82-%CE%94%CE%B9%CE%AC%CF%86%CE%B1%CE%BD%CE%BF-Galaxy-Note-10.html

 

Δεν λέει πόσα mm είναι.

Αλλά σε παλαιότερες συσκευές που είχα αγοράσει την συγκεκριμένη πρέπει να ήταν 0.3.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανείς διάφανη θήκη αλλά λεπτή 0.3mm;

 

Look what I found on AliExpress

http://s.aliexpress.com/MbEJjqyM

Αυτη φοραω!ειναι πολυ λεπτη.παντα και γω λεπτες βαζω.μαλοστα πηρα αλλες 2 να τις εχω.ειναι πλαστικο αλλα οχι ακαμπτο.

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει αυτήν https://www.amazon.de/ESR-kompatibel-Note-10-Plus/dp/B07V6H97MR/ref=mp_s_a_1_3?keywords=esr+note+10+plus&qid=1569678982&sprefix=Esr+note&sr=8-3 και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Η πλάτη λέει ότι είναι tempered glass.
P800, P990, N95, N9, Note 3, Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοιο ίσως?

https://www.skroutz.gr/s/20182181/Nillkin-Nature-TPU-Back-Cover-%CE%A3%CE%B9%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B7%CF%82-%CE%94%CE%B9%CE%AC%CF%86%CE%B1%CE%BD%CE%BF-Galaxy-Note-10.html

 

Δεν λέει πόσα mm είναι.

Αλλά σε παλαιότερες συσκευές που είχα αγοράσει την συγκεκριμένη πρέπει να ήταν 0.3.

Τη Nature την έπαιρνα παλιότερα αλλά δεν είναι τόσο λεπτή όσο αυτές που ψάχνω. Ευχαριστώ πάντως για την πρόταση.
Look what I found on AliExpress

http://s.aliexpress.com/MbEJjqyM

Αυτη φοραω!ειναι πολυ λεπτη.παντα και γω λεπτες βαζω.μαλοστα πηρα αλλες 2 να τις εχω.ειναι πλαστικο αλλα οχι ακαμπτο.

Συνονόματε απ' ότι βλέπω στις φωτός αυτή πρέπει να είναι που ψάχνω. Στα κουμπιά και στη usb θύρα έχει κενό; Edited by bill_viper

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχει κενο.ειναι πολυ καλη

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχει κενο.ειναι πολυ καλη
Με προβληματίζει λίγο αυτό μη χτυπηθεί άθελα η συσκευή σ' εκείνα τα σημεία που έχει κενό η θήκη. Θαρρώ πως θα ήταν καλύτερα να υπήρχε η θήκη παντού περιμετρικά.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει αυτήν https://www.amazon.de/ESR-kompatibel-Note-10-Plus/dp/B07V6H97MR/ref=mp_s_a_1_3?keywords=esr+note+10+plus&qid=1569678982&sprefix=Esr+note&sr=8-3 και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Η πλάτη λέει ότι είναι tempered glass.

 

την εχω δει και εγω στο αγγλικο αμαζον, θεωρειται απο τις καλες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει βρει κανείς διάφανη θήκη αλλά λεπτή 0.3mm;

 

μια no name απο το unique πηρα πολυ καλη. στα 6 ευρω. καλυπτει περιμετρικα ειναι σουπερ. απλα δεν ξερω ποσο θα κρατησει η σιλικονη να μην κιτρινισει.

https://www.uniqueshop.gr/thikes-kiniton/thikes-samsung-galaxy/thikes-samsung-galaxy-note-10-plus/kw-thiki-silikonis-samsung-galaxy-note-10-plus-transparent.html

Link to comment
Share on other sites

Έχει αγοράσει κάποιος τη γνήσια silicone cover για 10plus να πει εντυπώσεις;
Φοβερή αίσθηση στο χέρι και πολύ όμορφη χωρίς να νιώθεις ότι δίνει όγκο. Ικανοποιητική προστασία. Την έχω βολευτεί πολύ.

 

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φοβερή αίσθηση στο χέρι και πολύ όμορφη χωρίς να νιώθεις ότι δίνει όγκο. Ικανοποιητική προστασία. Την έχω βολευτεί πολύ.

 

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ. Τι χρώμα αν επιτρέπεται; Βάλε 1-2 φωτογραφίες αν θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Τι χρώμα αν επιτρέπεται; Βάλε 1-2 φωτογραφίες αν θέλεις.
Απο την αρχή μου έκατσε το γκρί ή ασημί όπως το λένε. ea1d1db5e644a21503a1bf99dd84be49.jpgd691b6d629cda26a7845b4dbceb3077e.jpg09d499570392199214bb1c0273fc0a37.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.

Είναι αυτό που χρειάζομαι. Έχει ανοιχτό κάτω μέρος και το θέλω για να βγαίνει πιο εύκολα το πενάκι.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.

Είναι αυτό που χρειάζομαι. Έχει ανοιχτό κάτω μέρος και το θέλω για να βγαίνει πιο εύκολα το πενάκι.

 

Εγώ έχω σε δερμάτινη αυτό το χρώμα, το γκρι.

Τέλεια θήκη δεν λέω, αλλά αντίθετα με εσένα δεν μ αρέσει που είναι ανοιχτή από το κάτω μέρος.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα τη δερμάτινη σε μπλε χρώμα. Ωραία θήκη με ωραίο κράτημα, δε προσθέτει όγκο όπως και η σιλικόνης. Την πήρα σε μπλε χρώμα αλλά η αλήθεια είναι ότι δε με ξετρέλανε σαν χρώμα.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 10 series] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...