Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια παράκληση, εάν κάποιος συμφοριτης του έχει έρθει κωδικός για 100 ευρώ έκπτωση και δεν θα το χρησιμοποιήσει από cosmote η wind. Θα το εκτιμούσα πολύ. Ευχαριστώ
Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

Μια παράκληση, εάν κάποιος συμφοριτης του έχει έρθει κωδικός για 100 ευρώ έκπτωση και δεν θα το χρησιμοποιήσει από cosmote η wind. Θα το εκτιμούσα πολύ. Ευχαριστώ

 

Πήγαινε στο Πλαίσιο νομίζω δίνουν ακόμα την προσφορά 100, ηταν το μοναδικό κατάστημα την Δεύτερα που το πήρα που ειχε το -100

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αλλάζει από κάπου η ανάλυση όσον αφορά την κάμερα??? Μόνο για βίντεο βλέπω!!!

 

Note 10+

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Μια παράκληση, εάν κάποιος συμφοριτης του έχει έρθει κωδικός για 100 ευρώ έκπτωση και δεν θα το χρησιμοποιήσει από cosmote η wind. Θα το εκτιμούσα πολύ. Ευχαριστώ

 

Πήγαινε στο Πλαίσιο νομίζω δίνουν ακόμα την προσφορά 100, ηταν το μοναδικό κατάστημα την Δεύτερα που το πήρα που ειχε το -100

 

Χθες το πήρα απο Public και μου την έκαναν :)

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αλλάζει από κάπου η ανάλυση όσον αφορά την κάμερα??? Μόνο για βίντεο βλέπω!!!

 

Note 10+

Μόνο από την επιλογή του κάδρου πάνω δεξιά.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Μόνο από την επιλογή του κάδρου πάνω δεξιά.
3:4 16:9 κτλ???

Αυτό εννοείς???

Αν ναι η καλύτερη ανάλυση όσον αφορά την φωτογραφία είναι στα 3:4???

 

 

Note 10+

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

3:4 16:9 κτλ???

Αυτό εννοείς???

Αν ναι η καλύτερη ανάλυση όσον αφορά την φωτογραφία είναι στα 3:4???

 

 

Note 10+

Ναι

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Nαι και ειμαι ευχαριστημενος.Ειδικα με το θεμα της μπαταριας.Βεβαια εχω και μερικα μικρα παραπονα, οπως η ελειψη του led και του αισθητηρα καρδιακων

 

 

 

Θα συμφωνήσω και για τα 2 κατ αλλα η συσκευή τα σπάει!!! Λατρεύω τα στερεοφωνικά του ηχεία

Εν τω μεταξύ κάποια παιδιά έχουν αναφέρει εδώ ότι το S10+ Έχει καλύτερο ήχο. Αντίθετα με όσα review έχω δει που όλα λένε ότι το note 10+ σαφώς έχει καλύτερο, όχι ότι με απασχολεί αφού και εγώ είμαι ευχαριστημένος με τον ήχο, απλά μου κάνει εντύπωση .

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά χωρίς των ΦΠΑ πόσο βγαίνει;

 

845 € βγαινει μαζι μετην εκπτωση της samsung.δηλαδη αρχικη 1049€

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχω κανει μονο 2 φορτισεις.τωρα φορτιζω για τριτη φορα.περιμενω να στρωσει λιγο γιατι εγω μεχρι τωρα δεν τρελενομαι.αλλα ειναι νωρις νομιζω

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

845 € βγαινει μαζι μετην εκπτωση της samsung.δηλαδη αρχικη 1049€

 

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Εχω κανει μονο 2 φορτισεις.τωρα φορτιζω για τριτη φορα.περιμενω να στρωσει λιγο γιατι εγω μεχρι τωρα δεν τρελενομαι.αλλα ειναι νωρις νομιζω

Ούτε και θα σε τρελάνει στην μπαταρία, κυρίως στην διαχείριση.

Για καλύτερα αποτελέσματα είμαι σίγουρος ότι θα δω με τον snap που περιμένω από βδομάδα. Θα δούμε.

 

Note 10+

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως για πρώτη φορά σε samsung συνεχίζω να είμαι υπέρ ευχαριστημένος από την αυτονομία, μεγάλη η διαφορά με το note 9 που είχα πρόσφατα.

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με τον Snapdragon δεν έχω κανένα παράπονο. Μου μένει 30 με 40% κάθε βράδυ.

 

Sent from my SM-N975U using Tapatalk

Galaxy S3, Galaxy S6 Edge, Google Nexus 10, Galaxy Note 3, Galaxy Note 7, Galaxy S7 Edge, iPhone 7 Plus, Galaxy S8, Galaxy S9 Plus, Galaxy S10e, Galaxy Note 10 Plus
Link to comment
Share on other sites

Ούτε και θα σε τρελάνει στην μπαταρία, κυρίως στην διαχείριση.

Για καλύτερα αποτελέσματα είμαι σίγουρος ότι θα δω με τον snap που περιμένω από βδομάδα. Θα δούμε.

 

Note 10+

 

Καλά και στο s10 τα ίδια λέγατε αλλά καμία διαφορά στην διαχείριση, τουλάχιστον μετά από μερικούς μήνες που τα έχω και τα 2 μαζί

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως για πρώτη φορά σε samsung συνεχίζω να είμαι υπέρ ευχαριστημένος από την αυτονομία, μεγάλη η διαφορά με το note 9 που είχα πρόσφατα.

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το ίδιο και εγώ. Επαναλαμβάνω ότι πήρε σε μένα 3 μέρες πρακτικά για να στρώσει αλλά πλέον είναι άψογο.

Να διευκρινήσω ότι προφανώς ο SD είναι καλύτερος του Exynos σε ταχύτητα (υπάρχουν και σχετικά test) αλλά δε με απασχολεί προσωπικά το συγκεκριμένο από τη στιγμή που δε κυκλοφορεί στην Ελλάδα (άρα γιόκ εγγύηση).

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με τον Snapdragon δεν έχω κανένα παράπονο. Μου μένει 30 με 40% κάθε βράδυ.

 

Sent from my SM-N975U using Tapatalk

Από που το αγορασες με snapdragon ;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από που το αγορασες με snapdragon ;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μένω Αμερική φίλε μου και όλα είναι με SD εδώ.

 

Sent from my SM-N975U using Tapatalk

Galaxy S3, Galaxy S6 Edge, Google Nexus 10, Galaxy Note 3, Galaxy Note 7, Galaxy S7 Edge, iPhone 7 Plus, Galaxy S8, Galaxy S9 Plus, Galaxy S10e, Galaxy Note 10 Plus
Link to comment
Share on other sites

Μένω Αμερική φίλε μου και όλα είναι με SD εδώ.

 

Sent from my SM-N975U using Tapatalk

 

Ο SD έχει ενεργοποιημένο και το ραδιόφωνο;;;

Link to comment
Share on other sites

note9 και Note10+ snapdragon και τα δυο αποκλειστικη χρηση Wifi

https://www.tomsguide.com/us/smartphones-best-battery-life,review-2857.html

 

Note9 και Note10+ exynos

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_note9-review-1805p3.php

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_note10_plus-review-1972p3.php

 

Σε αποκλειστικη χρηση Wifi,και οι 2 εκδοσεις ειναι σχεδον μια απο τα ιδια.

 

Παραδοξως και στα 2 site/τσιπακια,η καταλανωση σε wifi ειναι και το πιο αδυναμο χαρτι της Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αλλάζει από κάπου η ανάλυση όσον αφορά την κάμερα??? Μόνο για βίντεο βλέπω!!!

 

Note 10+

Την ιδια απορια ειχα και εγω και σε ερωτηση μου μου ειπαν τα εξης:Παράθεση από roker >

Είχα και εγώ την απορία σχετικά με την ανάλυση της κάμερας στις ρυθμίσεις έχει μόνο για το βίντεο ,φαίνεται πως το άλλαξαν στο s10 και εγινε

Full Landscape: 4032x1908

1:1 Landscape: 3024x3024

16:9 Landscape: 4032x2268

4:3 Landscape: 4032x3024

 

These are the fixed settings and cannot be changed.

Αυτό διάβασα σε φόρουμ και το μεταφέρω ,το εικονίδιο είναι πάνω δεξιά.

υσ. οι αναλύσεις είναι για το σ10

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Microsoft Outlook gains S Pen support in the latest app update

 

https://www.sammobile.com/news/microsoft-outlook-s-pen-support-latest-app-update/

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ο SD έχει ενεργοποιημένο και το ραδιόφωνο;;;
Όχι φίλε μου. Ίσως επειδή η συσκευή είναι από tmobile να το έχουν κλειδώσει. Δεν έχω ιδέα.

 

Sent from my SM-N975U using Tapatalk

Edited by Sirlas
Galaxy S3, Galaxy S6 Edge, Google Nexus 10, Galaxy Note 3, Galaxy Note 7, Galaxy S7 Edge, iPhone 7 Plus, Galaxy S8, Galaxy S9 Plus, Galaxy S10e, Galaxy Note 10 Plus
Link to comment
Share on other sites

Εχετε χρησιμοποιησει ανταπτορα jack σε usb c?

Εχω εναν Huawei και δυστυχως συνδεοντας με αυτο το κινητο δεν βλεπει καν τα ακουστκα!

Αραγε φταιει ο ανταπτορας?Να παρω αλλον?

Να ειναι θεμα software?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Έχοντας στα χέρια μου το note 10+ για περίπου μία εβδομάδα, θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας τις πρώτες εντυπώσεις.

Αρχικά, η συσκευή έχει εξαιρετική ποιότητα κατασκευής και παρά το μέγεθος της είναι εύκολη στην χρήση της.

Η μπαταρία αν και είναι βελτιωμένη για samsung, υπολείπεται από αυτή του P30 pro περίπου ένα 15%.

Η κάμερα είναι εξαιρετική και υστερεί σε σχέση με το Huawei μόνο στις δυνατότητες του zoom.

Όλες οι ειδοποιήσεις έρχονται στην ώρα τους κάτι που είχα ξεχάσει με το P30 pro.

Ο ήχος είναι εξαιρετικός σε ένταση και ποιότητα.

Το τρίξιμο στην πλάτη είναι κάτι αναμενόμενο λόγω της υψηλής έντασης του ηχείου και υπήρχε και στο note 9 (σε μικρότερη ένταση η αλήθεια είναι) και στο xs max που είχα παλαιότερα.

Το δακτυλικό αποτύπωμα είναι ακριβές αλλά σε ταχύτητα υστερεί σε σχέση με το Huawei.

Η οθόνη είναι κλασική για Samsung δηλαδή Τέλεια!!!

Τα 12 GB Ram τα θεωρούσα υπερβολικά αλλά έχω την εντύπωση πως έχουν απογειώσει την συσκευή σε ταχύτητα και απόκριση.

Το UI της Samsung είναι ότι καλύτερο υπάρχει αυτή την στιγμή στην οικογένεια του Android.

Εύκολο, με πολλές επιλογές εξατομίκευσης και ταχύτατο.

Το τζαμί της Whitestone που έβαλα είναι σαφώς καλύτερο από την μεμβράνη της Samsung και το δακτυλικό δουλεύει χωρίς προβλήματα.

Το S-pen είναι μια κατηγορία μόνο του και αυτό που με έχει εκπλήξει είναι η εξέλιξη του όλα αυτά τα χρόνια.

Τέλος το χρώμα (Aura Glow) αδικείται σε φωτογραφίες και βίντεο. Στην πραγματικότητα είναι ότι καλύτερο έχω δει σε απόχρωση κινητού.

Overall είναι αυτή την στιγμή κατά την άποψη μου, η πιο ολοκληρωμένη συσκευή της αγοράς.

Σαφώς και υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης και πιστεύω με τα επερχόμενα update, θα υλοποιηθούν.

 

ΥΓ. Αν θέλει κάποιος έχω κουπόνι έκπτωσης από Media Markt 100 € για το note και το δίνω δωρεάν.

9f33e9570ec2498889f71c3fcddbc4cf.jpg

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

iMac 27 - MacBook Pro - iPad Pro 12.9 - Iphone 11 pro max
Link to comment
Share on other sites

Εχετε χρησιμοποιησει ανταπτορα jack σε usb c?

Εχω εναν Huawei και δυστυχως συνδεοντας με αυτο το κινητο δεν βλεπει καν τα ακουστκα!

Αραγε φταιει ο ανταπτορας?Να παρω αλλον?

Να ειναι θεμα software?

Ευχαριστω.

Είναι θέμα κινητού. Πρέπει ο αντάπτορας που θα πάρεις να έχει δικό του DAC για να κάνει convert το ψηφιακό σήμα σε αναλογικό. Μεγάλο φάουλ της Sammy...

 

Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Έχοντας στα χέρια μου το note 10+ για περίπου μία εβδομάδα, θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας τις πρώτες εντυπώσεις.

Αρχικά, η συσκευή έχει εξαιρετική ποιότητα κατασκευής και παρά το μέγεθος της είναι εύκολη στην χρήση της.

Η μπαταρία αν και είναι βελτιωμένη για samsung, υπολείπεται από αυτή του P30 pro περίπου ένα 15%.

Η κάμερα είναι εξαιρετική και υστερεί σε σχέση με το Huawei μόνο στις δυνατότητες του zoom.

Όλες οι ειδοποιήσεις έρχονται στην ώρα τους κάτι που είχα ξεχάσει με το P30 pro.

Ο ήχος είναι εξαιρετικός σε ένταση και ποιότητα.

Το τρίξιμο στην πλάτη είναι κάτι αναμενόμενο λόγω της υψηλής έντασης του ηχείου και υπήρχε και στο note 9 (σε μικρότερη ένταση η αλήθεια είναι) και στο xs max που είχα παλαιότερα.

Το δακτυλικό αποτύπωμα είναι ακριβές αλλά σε ταχύτητα υστερεί σε σχέση με το Huawei.

Η οθόνη είναι κλασική για Samsung δηλαδή Τέλεια!!!

Τα 12 GB Ram τα θεωρούσα υπερβολικά αλλά έχω την εντύπωση πως έχουν απογειώσει την συσκευή σε ταχύτητα και απόκριση.

Το UI της Samsung είναι ότι καλύτερο υπάρχει αυτή την στιγμή στην οικογένεια του Android.

Εύκολο, με πολλές επιλογές εξατομίκευσης και ταχύτατο.

Το τζαμί της Whitestone που έβαλα είναι σαφώς καλύτερο από την μεμβράνη της Samsung και το δακτυλικό δουλεύει χωρίς προβλήματα.

Το S-pen είναι μια κατηγορία μόνο του και αυτό που με έχει εκπλήξει είναι η εξέλιξη του όλα αυτά τα χρόνια.

Τέλος το χρώμα (Aura Glow) αδικείται σε φωτογραφίες και βίντεο. Στην πραγματικότητα είναι ότι καλύτερο έχω δει σε απόχρωση κινητού.

Overall είναι αυτή την στιγμή κατά την άποψη μου, η πιο ολοκληρωμένη συσκευή της αγοράς.

Σαφώς και υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης και πιστεύω με τα επερχόμενα update, θα υλοποιηθούν.

 

ΥΓ. Αν θέλει κάποιος έχω κουπόνι έκπτωσης από Media Markt 100 € για το note και το δίνω δωρεάν.

9f33e9570ec2498889f71c3fcddbc4cf.jpg

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Φιλε μου και εγω γενικα πολυ ευχαριστημενος!Μια ερωτηση εχω σε παρακαλω.Η μεμβρανη της samsung αδικει την οθονη ἠ μου φαινεται??Το διαπιστωσες και εσυ??Ρωταω γιατι ειμαι στο παρα 1 για να την αφαιρεσω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...