Jump to content

Samsung Galaxy Tab S6


v@gelis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από εσάς που ήδη το έχετε αποκτήσει, θα ήθελα να μου πείτε, μιας και αυτέες τις μέρες είναι σε προσφορά το συγκεριμένο tablet, να πάω στο 6/128 4G στα 709€, ή στο 8/256 4G στα 789€? Έχει ακριβώς την ίδια εμπειρία χρήσης αυτό με τα 6GB RAM? Είναι εξίσου smooth, η εμπειρία χρήσης? Ευχαριστώ.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Από εσάς που ήδη το έχετε αποκτήσει, θα ήθελα να μου πείτε, μιας και αυτέες τις μέρες είναι σε προσφορά το συγκεριμένο tablet, να πάω στο 6/128 4G στα 709€, ή στο 8/256 4G στα 789€? Έχει ακριβώς την ίδια εμπειρία χρήσης αυτό με τα 6GB RAM? Είναι εξίσου smooth, η εμπειρία χρήσης? Ευχαριστώ.

 

Φαντάζομαι είναι δύσκολο να βρεις κάποιον που να έχει χρησιμοποιήσει και τις δύο εκδόσεις εξίσου για να σου δωθούν αξιοπιστες πληροφορίες.

Θα ακούσεις περισσότερο γενικότητες για future proof κτλ για την πιο ακριβή έκδοση.

 

Και εγώ την 8/256 έχω αλλά τ πιστεύω ότι θα ήμουν εξίσου ικανοποιημένος με τη μικρότερη ή με ένα περσινό tablet.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι είναι δύσκολο να βρεις κάποιον που να έχει χρησιμοποιήσει και τις δύο εκδόσεις εξίσου για να σου δωθούν αξιοπιστες πληροφορίες.

Θα ακούσεις περισσότερο γενικότητες για future proof κτλ για την πιο ακριβή έκδοση.

 

Και εγώ την 8/256 έχω αλλά τ πιστεύω ότι θα ήμουν εξίσου ικανοποιημένος με τη μικρότερη ή με ένα περσινό tablet.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Σίγουρα είναι δύσκολο να έχει χρησιμοποιήσει κάποιος και τις δύο εκδόσεις. Σε ευχαριστώ πολύ για τη απάντηση σου. Θα πάω για την 8/256 τελικά, μιας και η διάφορα σε αυτά τα ποσά, είναι πολύ μικρή.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το Tab S6 έχετε υπόψιν αν και πότε θα πάρει την έκδοση 10;

Πάντως μεγάλο μείον να μην έχεις δυνατότητα να αλλάζεις θέματα. Θα ήταν μεγάλη ανανέωση οπτικά με τέτοια πανέμορφη οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το Tab S6 έχετε υπόψιν αν και πότε θα πάρει την έκδοση 10;

Πάντως μεγάλο μείον να μην έχεις δυνατότητα να αλλάζεις θέματα. Θα ήταν μεγάλη ανανέωση οπτικά με τέτοια πανέμορφη οθόνη.

Σύμφωνα με τον προγραμματισμό που έχει ανακοινώσει η Samsung (υπάρχει και στην εφαρμογή Samsung Members), τον ιούλιο θα πάρει android 10.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Κανένα update θα πάρουμε ή θα μείνουμε με την ενημέρωση ασφαλείας του Δεκεμβρίου;

Ήμαρτον για τόσο ακριβό τάμπλετ

Link to comment
Share on other sites

Κανένα update θα πάρουμε ή θα μείνουμε με την ενημέρωση ασφαλείας του Δεκεμβρίου;

Ήμαρτον για τόσο ακριβό τάμπλετ

 

Αφού δουλεύει ρολόι, τι σε χαλάει; Χτυπάω 9 ώρες οθόνης μοιρασμένο σε παιχνιδάκια, netflix, browsing ή 7μισι-8 αν το ξεσκίσω στο asphalt! :D

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπέρα.Τελικά τι γίνεται με τα Security Patches για το tablet;Μπήκε Μάρτης και ακόμα είναι με του Δεκεμβρίου.Απαράδεκτο από την μεριά της Samsung για καινούργια συσκευή.:down:
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ του tablet, κορυφαίο! Μια ερώτηση, στην homepage μου εμφανίζεται ένα μικρό στυλό, το οποίο ανοίγει ένα πλαϊνό drawer με όλες τις εφαρμογές.

Κρατώντας πατημένο το στυλό, μπορώ να το σύρω πάνω για αφαίρεση αλλά μετά από χρήση, εμφανίζεται πάλι.

Πως απενεργοποιείται αυτό; δεν ξέρω καν πως λέγεται κιόλας για να το ψάξω στα settings :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα.Τελικά τι γίνεται με τα Security Patches για το tablet;Μπήκε Μάρτης και ακόμα είναι με του Δεκεμβρίου.Απαράδεκτο από την μεριά της Samsung για καινούργια συσκευή.:down:

 

Κανονικό "φτύσιμο" από την Samsung.Επιεικώς απαράδεκτη για καινούργια συσκευή και τιμή στα 800 Euro.:shoot:

Link to comment
Share on other sites

Σας δουλεύει σωστά το chromecast με την συσκευή;

Αν εξαιρέσω το Netflix, το YouTube, με τα web video caster, localcast, mx player pro, nplayer, cyberflix και άλλες δεν μπορώ με τίποτα να κάνω casting

Στ' καμία άλλη android συσκευή που έχω ή είχα δεν αντιμετώπισα τέτοιο θέμα με τη σύνδεση του chromecast

Link to comment
Share on other sites

Σας δουλεύει σωστά το chromecast με την συσκευή;

Αν εξαιρέσω το Netflix, το YouTube, με τα web video caster, localcast, mx player pro, nplayer, cyberflix και άλλες δεν μπορώ με τίποτα να κάνω casting

Στ' καμία άλλη android συσκευή που έχω ή είχα δεν αντιμετώπισα τέτοιο θέμα με τη σύνδεση του chromecast

μια δουλεύει μια δεν δουλεύει θέλει πολλές προσπάθειες και πολλές φορές δεν συνδέεται, με έχει σπάσει και μενα τα @@
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά πήγα να το ανοίξω μόλις πριν από λίγο και έχει κολλήσει στο SAMSUNG logo... Δεν προχωράει... Προσπάθησα με κράτημα του Power+Volume Down κάνει επανεκκίνηση αλλά πάλι κολλάει στο SAMSUNG. Ξέρει κανείς κάτι; :( Edited by Theodosis

Χρήστης Nokia 9210, SE P900, Nokia 9500, Qtek 9000, Nokia Ε90, Νokia N95 8GB, SonyEricsson Xperia X1, LG KM900 ARENA, Samsung GT i-8000 Omnia II, Sony Xperia S, Samsung Galaxy S4, Huawei P8 MAX, Samsung Galaxy S8+,Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Galaxy Z Fold 3, Motorola Razr 40 Ultra και τώρα OnePlus Open   :respect:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά πήγα να το ανοίξω μόλις πριν από λίγο και έχει κολλήσει στο SAMSUNG logo... Δεν προχωράει... Προσπάθησα με κράτημα του Power+Volume Down κάνει επανεκκίνηση αλλά πάλι κολλάει στο SAMSUNG. Ξέρει κανείς κάτι; :(

 

Καμιά εξέλιξη; Δοκίμασες να πατήσεις μόνο του το power για 10 δευτερόλεπτα; Ή power + vol. up (όταν είναι κλειστό) για να κάνεις επανεκκίνηση μέσω recovery;

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Καμιά εξέλιξη; Δοκίμασες να πατήσεις μόνο του το power για 10 δευτερόλεπτα; Ή power + vol. up (όταν είναι κλειστό) για να κάνεις επανεκκίνηση μέσω recovery;

 

Καλημέρα ! Το Power μόνο του δεν έκανε τίποτα. Ευτυχώς το Power + Volume Up (κατά την εκκίνηση) δούλεψε και επέλεξα Reboot αλλά δεν έκανε τίποτα. Μετά επέλεξα Clear Cache και Reboot. Πάλι δεν έγινε τίποτα. Αναγκαστικά Factory Reset. Δούλεψε με αυτή την επιλογή αλλά... όλα πέρασμα από την αρχή. :mad: :angry: Τες πα ! Αρκεί που δούλεψε και δε χρειάστηκε να τρέχω σε Service με αυτή την κατάσταση που επικρατεί.

Χρήστης Nokia 9210, SE P900, Nokia 9500, Qtek 9000, Nokia Ε90, Νokia N95 8GB, SonyEricsson Xperia X1, LG KM900 ARENA, Samsung GT i-8000 Omnia II, Sony Xperia S, Samsung Galaxy S4, Huawei P8 MAX, Samsung Galaxy S8+,Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Galaxy Z Fold 3, Motorola Razr 40 Ultra και τώρα OnePlus Open   :respect:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μάλλον κάτι μας συμβαίνει. Λοιπόν πήγα χθες να ενεργοποιήσω την συσκευή(την έκλεισα και την έβαλα στην φόρτιση) και πατώντας το κουμπί δεν έκανε τίποτα. Μετά από ψάξιμο οι τρόποι για να ενεργοποιηθεί είναι ή να βάλω ρεύμα και μετά κουμπί ή power + vol.up και reboot. Είναι φυσιολογικό αυτό ή κάνω κάτι λάθος. Σημειωτέον έχω κάνει και factory reset και χωρίς να κάνω τίποτα δοκιμάζω να το ενεργοποιήσω και πάλι τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Παλι προβλημα με τον συγχρονισμό με το s20 κινητο, πλεον ειναι σαν να εχω 2 διαφορετικές μάρκες συσκευών,εκανα καθαρισμό cache οπως προηγούμενες φορες όπου ξαναλειτουργησε, αφαιρεσα και ξαναεβαλα τον λογαριασμό Samsung, με έχει κουράσει πάρα πολύ το cloud τους ,το πλήρωνα και για 5ο g αλλα τσάμπα ,πλέον κοιτάζω να ξαναγυρίσω στην apple ,υπερτιμημένα μεν αλλά τετοιες @@ δεν εχεις ,ουφ πια
Link to comment
Share on other sites

Που μπορούμε να στείλουμε για να κάνουμε παράπονα? Δεν είναι δυνατόν η θεωρητικά no1 ταμπλέτα android να έχει τόσο χάλια υποστήριξη..ούτε security updates??

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μόλις τσέκαρα και το δικό μου! Κατεβάζω! (8GB - 4G). Πάντως Αφού μας άργησε που μας άργησε ας μας έδινε UI 2.1 Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...