Jump to content

Samsung Galaxy Tab S6


v@gelis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κανένας πως μπορεί να διαβάσει ntfs στικάκι; υπάρχει κανένα πρόγραμμα που να το επιτρέπει αυτό;

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας πως μπορεί να διαβάσει ntfs στικάκι; υπάρχει κανένα πρόγραμμα που να το επιτρέπει αυτό;

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Για να απαντήσω στην ερώτηση μου για όποιον ενδιαφέρεται υπάρχει ένα app της paragon στο play store που δουλεύει μια χαρά και σου επιτρέπει να διαβάζεις ntfs στικάκια (καθώς και άλλα format όπως HFS+ κτλ)

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.paragon.tcplugins_ntfs_ro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα όταν παίζω παιχνίδια (μέσα στο παιχνίδι) με πετάει συνέχεια σε pause πατάς συνέχεια και μετά από λίγο πάλι τα ίδια.

Είναι πολύ σπαστικό και φυσικά δεν σε αφήνει να παίξεις κανένα παιχνίδι.

Έκανα επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις άντεξε λίγες μέρες και πάλι τα ίδια.

Καμία ιδέα.....

 

Στάλθηκε από το SM-T865 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Περίεργο, δε μου το έχει κάνει ποτέ. Ακόμη κι όταν έρχονται ειδοποιήσεις από εφαρμογές μηνυμάτων. Μήπως κάποιο gesture;

 

 

Με αφορμή το ποστ σου να ρωτήσω αν έχετε να προτείνετε για κατέβασμα κάνα καλό free παιχνίδι (action, adventure, racing) με απαιτήσεις ώστε να τεστάρω και απολαύσω τις επιδόσεις της ταμπλέτας.

 

Τα συνήθη που δοκιμάζουν σε reviews είναι pugb και asphalt. Έχω το asphalt 9 και φυσάει, λογικό όμως, εδώ φυσάει και στο S9+ με τον προηγούμενης γενιάς exynos. Τεράστια εντύπωση μου κάνει η κατανάλωση, 45 λεπτά asphalt 9 = μόνο 10% μπαταρία. Πολύ καλή κατανάλωση.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Υπάρχει τρόπος να εμφανίζεται το ποσοστό μπαταρίας στην status bar επειδή στις ρυθμίσεις δεν βρίσκω κάτι σχετικό.:confused:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Υπάρχει τρόπος να εμφανίζεται το ποσοστό μπαταρίας στην status bar επειδή στις ρυθμίσεις δεν βρίσκω κάτι σχετικό.:confused:

 

Ρυθμίσεις - ειδοποιήσεις - γραμμή κατάστασης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και καλή χρονιά ! Μήπως ξέρει κανείς τι έχει γίνει με το Theme Store της Samsung; Έχω αγοράσει αρκετά κινούμενα φόντα και μπορεί να μπει άλλο στην αρχική οθόνη (από εφαρμογή) και άλλο στην οθόνη κλειδώματος (από το Theme Store). Μπορεί να γίνει βέβαια και από εφαρμογή αλλά πρέπει να βγάλεις διπλά κλειδώματα... :X:rolleyes:

Χρήστης Nokia 9210, SE P900, Nokia 9500, Qtek 9000, Nokia Ε90, Νokia N95 8GB, SonyEricsson Xperia X1, LG KM900 ARENA, Samsung GT i-8000 Omnia II, Sony Xperia S, Samsung Galaxy S4, Huawei P8 MAX, Samsung Galaxy S8+,Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Galaxy Z Fold 3, Motorola Razr 40 Ultra και τώρα OnePlus Open   :respect:

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξες στο Samsung store;

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Τσέκαρα αλλά το Samsung Health ούτε στο Samsung Store υπάρχει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα συνήθη που δοκιμάζουν σε reviews είναι pugb και asphalt. Έχω το asphalt 9 και φυσάει, λογικό όμως, εδώ φυσάει και στο S9+ με τον προηγούμενης γενιάς exynos. Τεράστια εντύπωση μου κάνει η κατανάλωση, 45 λεπτά asphalt 9 = μόνο 10% μπαταρία. Πολύ καλή κατανάλωση.
Θα τα δοκιμάσω.

Ευχαριστώ πολύ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υ.Γ.: Χρόνια Πολλά με Υγεία & Τύχη σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά με υγεία. Μου θυμίζετε ποια είναι η λειτουργία που σου επιτρέπει να απαντάς από το tablet τις κλήσεις που δέχεσαι στο τηλέφωνο;

 

Sent from my SM-T865 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά με υγεία. Μου θυμίζετε ποια είναι η λειτουργία που σου επιτρέπει να απαντάς από το tablet τις κλήσεις που δέχεσαι στο τηλέφωνο;

 

Sent from my SM-T865 using Tapatalk

 

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά!

Συνθέτες λειτουργίες - - > Κλήσεις & Μηνύματα σε άλλες συσκευές

Κανείς είσοδο με το Samsung account σου κι είσαι έτοιμος...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σκέφτομαι να αγοράσω το εν λόγω tablet. Αξίζει σε γενικές γραμμές? Έχει παρατηρήσει κάποιος κάτι αρνητικό-bug? Σε σχέση με το S5E, το wifi του πως είναι?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σκέφτομαι να αγοράσω το εν λόγω tablet. Αξίζει σε γενικές γραμμές? Έχει παρατηρήσει κάποιος κάτι αρνητικό-bug? Σε σχέση με το S5E, το wifi του πως είναι?

 

Επειδή διαβάζω διάφορα για το wifi του (όχι σε τόση συχνότητα όσο με το μικρότερο αδελφάκι του), ισχύουν? Ή είναι υπερβολές?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα... ούτε αποσυνδεσεις...

Χρήστης Nokia 9210, SE P900, Nokia 9500, Qtek 9000, Nokia Ε90, Νokia N95 8GB, SonyEricsson Xperia X1, LG KM900 ARENA, Samsung GT i-8000 Omnia II, Sony Xperia S, Samsung Galaxy S4, Huawei P8 MAX, Samsung Galaxy S8+,Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Galaxy Z Fold 3, Motorola Razr 40 Ultra και τώρα OnePlus Open   :respect:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα... ούτε αποσυνδεσεις...

 

Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα... ούτε αποσυνδεσεις...

 

To ίδιο, δεν μου έχει κάνει κάτι 'περίεργο' :)

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ επίσης δεν έχω κανένα θέμα συνδεσιμότητας ή αποσύνδεσης με το wifi.

Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι πως όταν ανοίγω την συσκευή δεν συνδέεται αυτόματα και πρέπει να το κάνω χειροκίνητα σέρνοντας δεξιά το κουμπί στο on.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλλά.Η λειτουργία "Σύνδεση στα Windows" δεν λειτουργεί στο tablet.Ξέρει κανείς κάτι για αυτό;:confused:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλλά.Η λειτουργία "Σύνδεση στα Windows" δεν λειτουργεί στο tablet.Ξέρει κανείς κάτι για αυτό;:confused:

 

Κανένας;:worry:

Link to comment
Share on other sites

Αφού είναι Android... Πώς να συνδεθεί στα Windiws;

Χρήστης Nokia 9210, SE P900, Nokia 9500, Qtek 9000, Nokia Ε90, Νokia N95 8GB, SonyEricsson Xperia X1, LG KM900 ARENA, Samsung GT i-8000 Omnia II, Sony Xperia S, Samsung Galaxy S4, Huawei P8 MAX, Samsung Galaxy S8+,Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Galaxy Z Fold 3, Motorola Razr 40 Ultra και τώρα OnePlus Open   :respect:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...