Jump to content

Samsung Galaxy Tab S6


v@gelis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπράβο ρε συ, καλά που το είπες. Έκανα παραγγελία και εγώ, καλή τιμή. 127.20€

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εδώ τα μοιραζόμαστε όλα:) :)

 

Στάλθηκε από το SM-T865 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με το Tab S5e είναι κατά πολύ ανώτερο το S6; Γιατί βλέπω σχεδόν ίδια χαρακτηριστικά χωρίς πενάκι βέβαια αλλά πολύ ακριβότερο ρε παιδιά. Σχεδόν διπλάσια τιμή έχει το S6.

Αξίζει τα χρήματά του τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Εχει καλυτερο επεξεργαστη αλλα για μενα οχι. Αν θες πενακι δες το s4. Αν δεν θες το s5e αξιζει τα (πολυ λιγοτερα) λεφτα του.
Link to comment
Share on other sites

Εχει καλυτερο επεξεργαστη αλλα για μενα οχι. Αν θες πενακι δες το s4. Αν δεν θες το s5e αξιζει τα (πολυ λιγοτερα) λεφτα του.

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση σου. Πραγματικά μεγάλη διαφορά τιμής.

Link to comment
Share on other sites

Εχει καλυτερο επεξεργαστη αλλα για μενα οχι. Αν θες πενακι δες το s4. Αν δεν θες το s5e αξιζει τα (πολυ λιγοτερα) λεφτα του.

 

Τον επεξεργαστή τον λες και πολύ καλύτερο. Οκ, όχι για διπλάσια τιμή. Αν όμως ξανατρέξει καμιά προωθητική, όπως όταν πρωτοβγήκε το s6, τότε δεν αξίζει το άλλο.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

9μισι ώρες οθόνης ως το 7% :D Μοιρασμένη χρήση σε browsing, παιχνιδάκια, νέτφλιξ και fb messenger. Wifi όλα. Καλά πάει!

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Από τον Δεκέμβρη η (official) θήκη με το keyboard από τον Κοτσώβολο και βλέπουμε...
Εγώ έκανα κ αρνητική αξιολόγηση ...παραγγελία 17/10. Επίσης είπα γιατί δεν χρεώνεται η παραγγελία κατά την τιμολόγηση και λέει πουθενά παγκόσμια δεν γίνεται αυτό...Amazon που τους χρειάζεται...

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί μου ήρθε SMS από τον Κοτσώβολο πως η παραγγελία μου με κωδικό τάδε... θα αργήσει και μόλις υπάρχει κάτι νεότερο θα με ειδοποιήσουν. Υποψιάζομαι στο τέλος να τρώω άκυρο και να ψάχνω εκ νέου για την θήκη με το keyboard και στην καλύτερη αν την βρω θα είναι στην αρχική της (πανάκριβη) τιμή.
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα μου ήρθε το ίδιο μήνυμα. Όχι τπτ άλλο, έδωσα κ την απλή book case. Με βλέπω να μένω χωρίς θήκη. Πάω κ για 2η αρνητική αξιολόγηση.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μάλλον ήμουν από τους τυχερούς και την πήρα σχεδόν αμέσως μόλις ήρθε και το tablet. Η απλή θήκη που ερχόταν ως δώρο μου ήρθε μετά και είναι αχρησιμοποίητη. Όποιος ενδιαφέρεται pm...

 

Sent from my SM-T865 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ τη δική μου ιστορία την προηγούμενη εβδομάδα είχα παραγγείλει το S3 σε Black Friday 250 ευρώ όμως όντας κάτοχος του Note 10.1 2014 και πηγαίνοντας σε ένα μαγαζί να δω το εκθεσιακό ανακάλυψα ότι δεν είχε τρελές διαφορές με το τωρινό μου tablet.. επειδή είμαι πάρα πολύ ευχαριστημενος με τα πενάκια ( έχω και το Note 8) ανακάλυψα το s6 ..και σκέφτομαι να κάνω μια πραγματική αναβάθμιση δινοντας παραπανω χρηματα για το συγκεκριμένο tablet .. αξίζει Κατά τη γνώμη σας η μετάβαση ? Η μήπως γενικα τα tablet είναι αργά από τη φύση τους χωρις τρελες διαφορες( οσο το S3)
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ τη δική μου ιστορία την προηγούμενη εβδομάδα είχα παραγγείλει το S3 σε Black Friday 250 ευρώ όμως όντας κάτοχος του Note 10.1 2014 και πηγαίνοντας σε ένα μαγαζί να δω το εκθεσιακό ανακάλυψα ότι δεν είχε τρελές διαφορές με το τωρινό μου tablet.. επειδή είμαι πάρα πολύ ευχαριστημενος με τα πενάκια ( έχω και το Note 8) ανακάλυψα το s6 ..και σκέφτομαι να κάνω μια πραγματική αναβάθμιση δινοντας παραπανω χρηματα για το συγκεκριμένο tablet .. αξίζει Κατά τη γνώμη σας η μετάβαση ? Η μήπως γενικα τα tablet είναι αργά από τη φύση τους χωρις τρελες διαφορες( οσο το S3)
Επειδή είχα και το S3, δεν έχει σχέση με το S6, πολύ πιο αργό.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν θα "έπρεπε" να το γράψω εδώ στο στο νήμα << Samsung Galaxy Watch >> κι εξηγούμε.

Ενώ με το Redmi Note 7 μου βρίσκει (μέσω bluetooth προφανώς) και συγχρονίζεται άψογα με το συγκεκριμένο ρολόι, με το S6 όχι δεν συγχρονίζεται το ρολόι αλλά δεν μου το βρίσκει καν στη σάρωση παρά μόνο μπαίνοντας μέσα στο buetooth βγάζει δύο ήδη ακουστικών (Samsung) ως προεπιλογές.

 

Γνωρίζει κανείς τι μπορεί να φταίει;

 

 

Υ.Γ.: Με την ευκαιρία να πω πως παρατηρώ τελευταία στο skroutz πως το << Samsung Galaxy Tab S6 4G 10.5" (256GB) >> είναι αμφίβολο πως μπορεί να το αποκτήσει κανείς πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Κ η θήκη με το πληκτρολόγιο από Κωτσόβολο ακόμη να φανεί..

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί μου ήρθε SMS από τον Κοτσώβολο πως η παραγγελία μου με κωδικό τάδε... θα αργήσει και μόλις υπάρχει κάτι νεότερο θα με ειδοποιήσουν. Υποψιάζομαι στο τέλος να τρώω άκυρο και να ψάχνω εκ νέου για την θήκη με το keyboard και στην καλύτερη αν την βρω θα είναι στην αρχική της (πανάκριβη) τιμή.
Το ίδιο ακριβώς μήνυμα (SMS) μου ήρθε πάλι εχθές.

 

Εντάξει, ας αργήσει {και ως γνωστόν το καλό πράγμα αργεί...(και λόγο τιμής)}, άκυρο μη "φάμε " στο τέλος μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ στο manchester βρίσκω την θήκη 120 με 130 λίρες. Θα μας την στείλει ο Κωτσόβολος ή θα συνεχίσει να μας γράφει;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Ενώ με το Redmi Note 7 μου βρίσκει (μέσω bluetooth προφανώς) και συγχρονίζεται άψογα με το συγκεκριμένο ρολόι, με το S6 όχι δεν συγχρονίζεται το ρολόι αλλά δεν μου το βρίσκει καν στη σάρωση παρά μόνο μπαίνοντας μέσα στο buetooth βγάζει δύο ήδη ακουστικών (Samsung) ως προεπιλογές.

 

Γνωρίζει κανείς τι μπορεί να φταίει;

 

Κανείς; :(
Link to comment
Share on other sites

Δε βρίσκω στο Play Store το Samsung Health για να περάσω δεδομένα από το Samsung Watch μου στην ταμπλέτα και μου κάνει τρομερά (αρνητική) εντύπωση. Υπάρχει κάποια αντίστοιχη εφαρμογή που να κάνει την ίδια "δουλειά" με το Samsung Health ή πρέπει να κάνω κάτι άλλο για να βρω την συγκεκριμένη εφαρμογή; Edited by Vivere
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα του Samsung Tab S6. Πήρα και εγώ το ωραίο αυτό ταμπλετάκι στην απλή έκδοση με Wi Fi.

Πολύ καλή οθόνη και τα ηχεία είναι τόσο καλά και δυνατά που πρώτη φορά δεν χρειάζεται να συνδέω εξωτερικό ηχείο για μουσική, You Tube κτλ.

Γρήγορο και το S-Pen πολύ βολικό. Το μόνο που δεν με ενθουσίασε είναι η απόκριση του δαχτυλικού αποτυπώματος και με απογοήτευσε που η Samsung δεν έβαλε στο τάμπλετ την εφαρμογή εγγραφή φωνής που έχει στα κινητά και είναι πολύ πρακτική με καλή επεξεργασία.

Link to comment
Share on other sites

Την εφαρμογή εγγραφή την εχω και στο κινητο και στο ταμπλετ με το Google keyboard ,αλλιως νομιζω δεν γινόταν και στο κινητο
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα όταν παίζω παιχνίδια (μέσα στο παιχνίδι) με πετάει συνέχεια σε pause πατάς συνέχεια και μετά από λίγο πάλι τα ίδια.

Είναι πολύ σπαστικό και φυσικά δεν σε αφήνει να παίξεις κανένα παιχνίδι.

Έκανα επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις άντεξε λίγες μέρες και πάλι τα ίδια.

Καμία ιδέα.....

 

Στάλθηκε από το SM-T865 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξες στο Samsung store;

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Όχι γιατί στο από το Play Store την είχα βρει στο Xiaomi RN7 κινητό μου.

Θα το τσεκάρω και θα ενημερώσω.

Ευχαριστώ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα όταν παίζω παιχνίδια (μέσα στο παιχνίδι) με πετάει συνέχεια (...)
Με αφορμή το ποστ σου να ρωτήσω αν έχετε να προτείνετε για κατέβασμα κάνα καλό free παιχνίδι (action, adventure, racing) με απαιτήσεις ώστε να τεστάρω και απολαύσω τις επιδόσεις της ταμπλέτας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης για την official case keyboard της Samsung και του χρόνου να είμαστε καλά και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...