Jump to content

Samsung Galaxy Tab S6


v@gelis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Που το έχεις στο μενού?
Κανέ ένα search στις ρυθμίσεις ανάλογα αν το έχεις Αγγλικά ή Ελληνικά Call ή κλήση και θα στο εμφανίσει.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανέ ένα search στις ρυθμίσεις ανάλογα αν το έχεις Αγγλικά ή Ελληνικά Call ή κλήση και θα στο εμφανίσει.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα πηδηχτω απο το παράθυρο, το κάνω και στις 2 γλώσσες και στο κινητο και στο ταμπλετ και δεν βρίσκει τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Θα πηδηχτω απο το παράθυρο, το κάνω και στις 2 γλώσσες και στο κινητο και στο ταμπλετ και δεν βρίσκει τιποτα
Που το εξαφάνισες; :-)901a6fedfc2a3112026118392baaec82.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ vfragos, εμφανιστηκε:lol::lol::lol::lol::lol::lol:και ηταν απενεργοποιημένο, χτες ημουν βέβαιος ότι η samsung μου είχε κηρύξει τον πολεμο:lol::lol: Edited by slk200gr
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω μιας και απεχω απο τα tablet πολύ καιρό... Υποστηρίζουν σύνδεση 2 συσκευων με Bluetooth ταυτόχρονα δηλαδή ενα Bluetooth keyboard και ενα Bluetooth ποντίκι?
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω μιας και απεχω απο τα tablet πολύ καιρό... Υποστηρίζουν σύνδεση 2 συσκευων με Bluetooth ταυτόχρονα δηλαδή ενα Bluetooth keyboard και ενα Bluetooth ποντίκι?
Καλησπέρα, ναι εννοείται.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάνοντας έναν απολογισμό τις διαφορές του S6 από το S4 πολύ λίγες διαφορές βρίσκω,, στα συν είναι η μεγαλύτερη χωρητικότητα κάτι που με βολεύει και θα θελα και ένα κινητό με 256 πλέον, στη μνήμη και στον επεξεργαστή δεν βρίσκω κάποια διαφορά σημειωτέον όμως ότι δεν παίζω παιχνίδια, το S pen έχει αναβαθμιστεί όμως Αμφιβάλλω πολύ αν θα χρησιμοποιήσω ποτέ τα παραπάνω που κάνει με το bt οπότε πλέον χρειάζεται και φόρτισμα Όχι ότι είναι κάτι δύσκολο όμως το παλιό δούλευε συνέχεια, κάτι σημαντικό για μένα είναι η μπαταρία εκεί όμως δεν είδα καμία διαφορά πιστεύω ότι είναι στα ίδια επίπεδα, η διαφορά που έδωσα ήταν 180 ευρώ Κάτι που είναι πιστεύω ανεκτικό αλλά αν είναι κάποιος να δώσει πολλά παραπάνω Ίσως να σκεφτεί σοβαρά το S4
Link to comment
Share on other sites

Κάνοντας έναν απολογισμό τις διαφορές του S6 από το S4 πολύ λίγες διαφορές βρίσκω,, στα συν είναι η μεγαλύτερη χωρητικότητα κάτι που με βολεύει και θα θελα και ένα κινητό με 256 πλέον, στη μνήμη και στον επεξεργαστή δεν βρίσκω κάποια διαφορά σημειωτέον όμως ότι δεν παίζω παιχνίδια, το S pen έχει αναβαθμιστεί όμως Αμφιβάλλω πολύ αν θα χρησιμοποιήσω ποτέ τα παραπάνω που κάνει με το bt οπότε πλέον χρειάζεται και φόρτισμα Όχι ότι είναι κάτι δύσκολο όμως το παλιό δούλευε συνέχεια, κάτι σημαντικό για μένα είναι η μπαταρία εκεί όμως δεν είδα καμία διαφορά πιστεύω ότι είναι στα ίδια επίπεδα, η διαφορά που έδωσα ήταν 180 ευρώ Κάτι που είναι πιστεύω ανεκτικό αλλά αν είναι κάποιος να δώσει πολλά παραπάνω Ίσως να σκεφτεί σοβαρά το S4

 

Προσωπικα εστειλα πισω, στο αμαζον απο οπου αγοραστηκε, το tab s6 και πηρα ενα σφραγισμενο s4 σε λιγοτερα απο τα μισα χρηματα.

αψογο το tab s6, αλλα δεν με επεισε οτι ενα android tablet αυτη τη στιγμη μπορει να κοστιζει οσο κανει ενα surface pro 6 που απολαμβανω ;)

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα εστειλα πισω, στο αμαζον απο οπου αγοραστηκε, το tab s6 και πηρα ενα σφραγισμενο s4 σε λιγοτερα απο τα μισα χρηματα.

αψογο το tab s6, αλλα δεν με επεισε οτι ενα android tablet αυτη τη στιγμη μπορει να κοστιζει οσο κανει ενα surface pro 6 που απολαμβανω ;)

Γινεται αυτο στο Αμαζον; Επιστροφη δηλαδη επειδη απλως "δε με βολεψε η συσκευη"? Υπαρχει χρονικο οριο ημερων απο την αγορα; Και παιρνεις χρηματα πισω ή παιρνεις πιστωτικο για επομενη αγορα;

Link to comment
Share on other sites

Γινεται αυτο στο Αμαζον; Επιστροφη δηλαδη επειδη απλως "δε με βολεψε η συσκευη"? Υπαρχει χρονικο οριο ημερων απο την αγορα; Και παιρνεις χρηματα πισω ή παιρνεις πιστωτικο για επομενη αγορα;

Ναι γίνεται, χρονικό περιθώριο ανάλογα συνήθως εναν μηνα,πιστώνεται στην κάρτα παλι

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το -24% σε συνδυασμό με τη δυνατότητα για όποιον μπορούσε να κόψει τιμολόγιο και η θήκη δώρο ήταν καλό deal. Σίγουρα δεν έφτανε η τιμή στα επίπεδα του s4 αλλά έπεφτε αρκετά για καινούργια συσκευή.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα εστειλα πισω, στο αμαζον απο οπου αγοραστηκε, το tab s6 και πηρα ενα σφραγισμενο s4 σε λιγοτερα απο τα μισα χρηματα.

αψογο το tab s6, αλλα δεν με επεισε οτι ενα android tablet αυτη τη στιγμη μπορει να κοστιζει οσο κανει ενα surface pro 6 που απολαμβανω ;)

 

Καλα έκανες και ναι ουτε το πλησιάζει το surface ,βέβαια αλλα το ενα και άλλο το άλλο

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως το -24% σε συνδυασμό με τη δυνατότητα για όποιον μπορούσε να κόψει τιμολόγιο και η θήκη δώρο ήταν καλό deal. Σίγουρα δεν έφτανε η τιμή στα επίπεδα του s4 αλλά έπεφτε αρκετά για καινούργια συσκευή.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

Το ειπα ,με διαφορα 180 ε + θηκη που ομολογώ ειναι πολυ καλή ειναι μια τίμια αναβαθμιση

Link to comment
Share on other sites

Γινεται αυτο στο Αμαζον; Επιστροφη δηλαδη επειδη απλως "δε με βολεψε η συσκευη"? Υπαρχει χρονικο οριο ημερων απο την αγορα; Και παιρνεις χρηματα πισω ή παιρνεις πιστωτικο για επομενη αγορα;

 

Φυσικα. Amazon rulezzz, απιστευτο after sales support... Χρηματα πισω στην καρτα σου...

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλα έκανες και ναι ουτε το πλησιάζει το surface ,βέβαια αλλα το ενα και άλλο το άλλο

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το ειπα ,με διαφορα 180 ε + θηκη που ομολογώ ειναι πολυ καλή ειναι μια τίμια αναβαθμιση

 

Μωρε συσκευαρα ειναι το tab s6, η γραφιδα τα σπαει, σαν ταμπλετ πιο αμεσο απο το surface, αλλα δε μπορω με τιποτα να δικαιολογησω τα 800 που ζηταει... Οποτε βολευτηκα με το s4 για την ωρα...

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

 

Μωρε συσκευαρα ειναι το tab s6, η γραφιδα τα σπαει, σαν ταμπλετ πιο αμεσο απο το surface, αλλα δε μπορω με τιποτα να δικαιολογησω τα 800 που ζηταει... Οποτε βολευτηκα με το s4 για την ωρα...

εκανες πολυ καλα αν μιλαμε για τα μισα χρηματα ,η γραφιδα δεν εχει καμια διαφορα ,τουλαχιστον σε μενα
Link to comment
Share on other sites

Αύριο θεωρητικά (όπως μου είπαν από τον Κωτσόβολο) παραλαμβάνω το μηχάνημα.

Φυσικά και θα ενημερώσω.

Όμως επειδή μπορεί να μην έχω εκείνη την ώρα χρόνο για να ενημερώσω και να ρωτήσω το κάνω από τώρα...

Το βάζω κατευθείαν για φόρτιση και αν ναι το φορτίζω σαν μια συνηθισμένη ή θέλει κάνα 8ώρο -10ωρο - 12ώρο λόγο πρώτης φοράς;

Link to comment
Share on other sites

Αύριο θεωρητικά (όπως μου είπαν από τον Κωτσόβολο) παραλαμβάνω το μηχάνημα.

 

Φυσικά και θα ενημερώσω.

 

Όμως επειδή μπορεί να μην έχω εκείνη την ώρα χρόνο για να ενημερώσω και να ρωτήσω το κάνω από τώρα...

 

Το βάζω κατευθείαν για φόρτιση και αν ναι το φορτίζω σαν μια συνηθισμένη ή θέλει κάνα 8ώρο -10ωρο - 12ώρο λόγο πρώτης φοράς;

Οπότε θέλεις κάνεις μια απλή φόρτιση.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αύριο θεωρητικά (όπως μου είπαν από τον Κωτσόβολο) παραλαμβάνω το μηχάνημα.

Φυσικά και θα ενημερώσω.

 

 

Ενημερώνω...

Τελικά, λες και το ήξερα, (καλά που πήρα τηλέφωνο τον Κωτσόβολο μην περιμένω τσάμπα και χάσω την υπόλοιπη μέρα μου), μου είπαν πως δεν θα παραλάβω σήμερα αλλά αύριο ή και μεθαύριο. Ότι να 'ναι δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Τελικώς (λόγο έλλειψης χρόνου δεν πρόλαβα να ενημερώσω) παρέλαβα προχθές Παρασκευή.

Το μηχάνημα απλά πετάει...

Το μόνο άγχος είναι μη μου φύγει από τα χέρια γιατί είναι "γυμνό" εντελώς μέχρι να παραλάβω την θήκη και το tempered glass.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι την Δευτέρα (αν θυμάμαι καλά), τελευταία μέρα που μίλησα με Κωτόσβολο για το tablet. ρωτώντας και για την θήκη μου είπαν πως ακόμα περίμεναν για να παραλάβουν. Ίσως μέχρι τέλος της βδομάδας που μπαίνει, να την έχουν για να την έχω κι εγώ.

 

Υ.Γ.: Μιλάω πάντα για την θήκη με το keyboard και όχι την σκέτη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

έχω το tab s6 με την keyboard case και θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει η αυτόματη διόρθωση κειμένου σε dex mode με το πληκτρολόγιο της samsung γιατί μόνο με αυτό παίζει το keyboard case και όχι με το Gboard.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.Έχει πάρει κανείς από Public το S6 256Gb LTE γιατί το έχω παραγγείλει από 05/09 αλλά βλέπω ότι αργεί πολύ ενώ στο site τους φαίνεται διαθέσιμο.:worry:

 

Καλησπέρα.Τελικά μετά από δύο μήνες αναμονής το Public με ενημέρωσε ότι το Samsung Tab S6 256Gb LTE δεν θα γίνει διαθέσιμο, σύμφωνα με την εδώ αντιπροσωπεία, οπότε ακυρώνεται η σχετική παραγγελία με τιμή 717 Ευρώ και την θήκη δώρο.Bad luck.:(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...