Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το LG G3


maxmouts
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε ολους!Εχω την εξής ερώτηση και απορία ....μου πουλαει ενασ γνωστός μου ενα lg g3 σε παρα πολυ καλη κατασταση χωρισ φθορές χωρις τιποτα....εχει ενα πρόβλημα στην οθόνη κατω δεξία εχει πιο ασπρο χρωμα εκει...κατα την μικρη εμπειρια μου απο τα κινητα πιστευω οτι ειναι υγρασια...το κινητο δουλευει αψογα ...μου το πουλαει 100 ευρω....ειναι αγορασμενο πριν ενα χρονο ακριβωσ

τωρα ρωταω εγω αξιζει να το παρω και να το φτιαξω?αν το στείλω στο σερβις ποσο περιπου μπορεί να κοστίσει?το μεγεοθος του προβληματος ειναι περιπου 3Χ3 εκατοστα!

το μεγεγεθος 3χ3 cm κοστιζει στην αλλαγη οθονης απο 150+;) εβροπουλα.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 333
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με τα από αποτυχημένη προσπάθεια για αλλαγή στον bootloader, το G3 F460L κάνει επανεκκινήσεις με το που δείχνει το logo.

Δυστυχώς δεν ανταποκρίνεται ούτε και στο power & volume+ για να κάνω reset.

Υπάρχει καμία λύση ή να το κλαίω? :(

the show must go on...
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς αλλαγή boot loader? Βγάλε και ξαναβάλε την μπαταρία μήπως στρωσει. Μετά δοκιμάζεις με το flash tool ή το LG UP να βάλεις μια stock Rom.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Τα έχω δοκιμάσει όλα... Λόγω επανακινήσεων το πρόγραμμα δεν προλαβαίνει να το αναγνωρίσει και έτσι δεν μπορώ να προχωρήσω την διαδικασία...
the show must go on...
Link to comment
Share on other sites

Πόσο συχνά κάνει επανεκκινησεις δηλαδή? Συνέχεια? Γιατί είχα και εγώ θέμα με επανεκκινήσεις κάθε φορά που ξεκινούσε το Android αλλά προλάβαινε να το αναγνωρίσει το flash tool.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που δείχνει πλέον είναι το logo και μετά κάνει επανεκκίνηση... Πήγα να αλλάξω τον bootloader για να περάσω άλλη rom και από τότε μου το παρουσιάζει...
the show must go on...
Link to comment
Share on other sites

Με τα από αποτυχημένη προσπάθεια για αλλαγή στον bootloader, το G3 F460L κάνει επανεκκινήσεις με το που δείχνει το logo.

Δυστυχώς δεν ανταποκρίνεται ούτε και στο power & volume+ για να κάνω reset.

Υπάρχει καμία λύση ή να το κλαίω? :(

Power+volume- ειναι.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δίκαιο... Τυπογραφικό λάθος...

Εκανες κατι που δεν συμβαδιζει με το τηλ.με lgpcsuite δοκιμασες?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εκανες κατι που δεν συμβαδιζει με το τηλ.με lgpcsuite δοκιμασες?

Δεν ξέρω τι είναι αυτό που λες, μπορείς να μου πεις περισσότερες πληροφορίες?

the show must go on...
Link to comment
Share on other sites

ειναι το επισημο προγραμμα της lg για επαναφορα,αντιγραφα κλπ.

Το πρόγραμμα δεν προλαβαίνει να αναγνωρίσει την συσκευή γιατί κάνει επανεκκίνηση... Έχω δοκιμάσει και το πρόγραμμα που περνάς κατευθείαν την ρομ που έχεις κατεβάσει και εκεί το ίδιο... Άστα να πάνε φίλε μου...

the show must go on...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Με τα από αποτυχημένη προσπάθεια για αλλαγή στον bootloader, το G3 F460L κάνει επανεκκινήσεις με το που δείχνει το logo.

Δυστυχώς δεν ανταποκρίνεται ούτε και στο power & volume+ για να κάνω reset.

Υπάρχει καμία λύση ή να το κλαίω? :(

 

Λοιπόν δοκίμασε με flashtool να περάσεις τη rom δεν θα χρειαστεί να ανοίξεις το τηλέφωνο θα το βάλεις σε download Mode

την ώρα που βάζεις το usb θα έχεις πατημένο το volume down. Υπάρχει οδηγός στο xda.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν δοκίμασε με flashtool να περάσεις τη rom δεν θα χρειαστεί να ανοίξεις το τηλέφωνο θα το βάλεις σε download Mode

την ώρα που βάζεις το usb θα έχεις πατημένο το volume down. Υπάρχει οδηγός στο xda.

Σ' ευχαριστώ, με την πρώτη ευκαιρία θα το δοκιμάσω...

the show must go on...
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

 

εδώ και μία εβδομάδα έχω το ακόλουθο πρόβλημα με το G3 μου. Όταν μπαίνει σε stand by mode δεν μπορεί να "ξυπνήσει" ούτε με διπλό χτύπημα, ούτε με το power button. Θα πρέπει να βγάλω τη μπαταρία ώστε να ξεκινήσει η συσκευή.

Αυτό δεν μπόρεσα να βρω πότε ακριβώς συμβαίνει. Όταν δουλεύει η συσκευή και σβήσει η οθόνη και μέσα σε 1-2 λεπτά το "ξυπνήσω" δουλεύει κανονικά. Όταν παραμείνει πχ για 10 λεπτά κλειστό τότε παγώνει και δεν ξυπνάει.

Τι μπορεί να φταίει?

 

Stock Marshmallow ROM

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις τιποτα προστατευτικα οθονης μπορει να παιζει ρολο.

 

έχω tempered glass που δεν καλύπτει όμως τους σένσορες...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Θα ηθελα να αναφέρω ενα πρόβλημα που αντιμετωπιζω με το G3 μου, μετα την αναβαθμιση σε android 6.0 εχω κακη συνδεση με τα wifi. Ενω το σημα φαινεται δυνατο και σταθερο, η οι σελιδες ανοιγουν βασανιστικά αργα ή και καθόλου πολλες φορές. Μετα απο λίγη έρευνα στο δίκτυο καταλαβα οτι γενικοτερα εχει παιξει και σε αλλους μετα την τελευταια αναβάθμιση. Εχει κανεις αντιμετωπίσει ή λύσει αναλογο προβλημα?

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Θα ηθελα να αναφέρω ενα πρόβλημα που αντιμετωπιζω με το G3 μου, μετα την αναβαθμιση σε android 6.0 εχω κακη συνδεση με τα wifi. Ενω το σημα φαινεται δυνατο και σταθερο, η οι σελιδες ανοιγουν βασανιστικά αργα ή και καθόλου πολλες φορές. Μετα απο λίγη έρευνα στο δίκτυο καταλαβα οτι γενικοτερα εχει παιξει και σε αλλους μετα την τελευταια αναβάθμιση. Εχει κανεις αντιμετωπίσει ή λύσει αναλογο προβλημα?

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

προσπαθησε να κανεις ξανα εγκατασταση μεσω lgpcsuite (xωρις να επιλεξεις μπακαπ στο προγραμμα) μπορει να μην εκατσε καλα,και κανε ενα ρεσετ πρωτα.επισης στο κανει σε ολα τα ρουτερ wifi η μονο στο δικο σου? κανε και μια επαννεκινηση πρωτα στο ρουτερ.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

προσπαθησε να κανεις ξανα εγκατασταση μεσω lgpcsuite (xωρις να επιλεξεις μπακαπ στο προγραμμα) μπορει να μην εκατσε καλα,και κανε ενα ρεσετ πρωτα.επισης στο κανει σε ολα τα ρουτερ wifi η μονο στο δικο σου? κανε και μια επαννεκινηση πρωτα στο ρουτερ.

Η εγκατάσταση έγινε μεσα στν procordia που ήταν το κινητο για αλλο λογο. Το κανει στα περισσοτερα wifi αλλα ειναι και με τις ωρες του :p. Το μονο που παρατηρω να βοηθαει την κατασταση ειναι η αφαιρεση της μπαταριας για λιγο. Αυτο βεβαια λυνει το προβλημα προσωρινα γιατι μετα απο λιγη ωρα αρχιζουν παλι τα κολπα. Θα προσπαθησω να κανβ την εγκατάσταση παλι αλλιως με βλεπω για σερβις παλι :(

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια μετα απο ακομα περισσότερη ερευνα στο δικτυο βρηκα λυση...το wifi τρεχει κανονικα απο οτι φαινεται οταν ειναι κλειστο το bluetooth
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια αυτη η σελιδα δε με αφηνει να μπω στο chrome.μολις πατησω την εφαρμογη ανοιγει αυτο εδω.ξερει κανεις τι παιζει;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το LG G3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...