Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το LG G3


maxmouts
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομιζω θα λυθει το προβλημα οθονης και ρεσταρτ.νομιζω δεν χρειαζεται τοσες ωρες πρωτη φορτιση.παντως οι μπαταριες lg πολυ μαααπα.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 333
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δυστυχώς δεν έφτιαξε με την νέα μπαταρία.. Ναι μεν ξεκίνησε με την μπαταρία και λειτουργεί, αλλά.. εξακολουθούν τα παιχνίδια της οθόνης και πρόλαβε να κάνει και 1-2 restart. Θα έλεγα ότι επέστρεψε σε επίπεδο 10ημέρου. Περίεργο που με τον φορτιστή λειτουργεί άψογα.
Link to comment
Share on other sites

ισως να παιζει κατι με τις επαφες της μπαταριας,η και με της οθονης.ρωτησε καλυτερα και σε ενα σερβις.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΑ:

 

Κάτοχος του G3 (16ρι , "Ισπανικό", και "μαμα" ) από Οκτώβριο του 14, δεν είχα κανένα πρόβλημα , μέχρι πριν λίγο καιρό και μετά τον Ιούλη όταν άρχισαν τα reboot.

Η εκδοση 6.0 είχε περαστεί από τον Γενάρη εαν θυμάμαι καλά.. τα Reboot ξεκίνησαν με χρηση του 4g και Internet , σε αλλες φάσεις με την χρηση της φωτογραφικής , ή και σε άλλες φάσεις με άλλες εφαρμογές. Σιγά σιγά τα reboot αυξανόντουσαν,

ολο ελεγα να κανω επαναφορά Εργ. ρυθμίσεων και όλο το ανέβαλα.. Μέχρι που το τηλέφωνο έγινε ανυπόφορο , εχθες λοιπόν κάνω επαναφορά αλλά τίποτα,,, τα ίδια και χειρότερα..

προσπαθούσα να καταλάβω εάν είναι hardware ή software το πρόβλημα.

τελευταίο δε έγινε το γνωστό reboot-loop έφτανε δηλαδή μέχρι το εικονίδιο της LG ..

και λίγο πριν πάρω την απόφαση να το πάω Procordia λέω, δε του αλλάζω την μπαταρία ????

 

φορτίζω εχθές λοιπόν καλά την καινούργια, κλειστό το κιν και το πρωί σήμερα, άνοιξε κανονικά και όλα μέχρι στιγμής δουλεύουν ΟΚ.

 

είναι προσχερη η χαρά μου? θα το ξανά παρουσιάσει άραγε.. ?

 

τεσπά θα το "λιώσω" να το τεστάρω και βλέπουμε ... καθότι 1 μηνας μου μένει για εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα reboot με την νέα μπαταρία δεν έκανε ακόμη εκτός απο τα 2 την πρώτη ώρα που το ξεκίνησα. Το πάγωμα της οθόνης όμως συνεχίζει. Το ζήτημα είναι ότι μπορεί για ώρες να είναι εντάξει, ενώ όταν τρελαθεί δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω για μερικά λεπτά... με το που ξεκλειδώνει η οθόνη μετά απο μερικά πατήματα (1-2) παγώνει. Αν το αφήσω στην ησυχία του για μερικά λεπτά μετά είναι οκ. Σκέφτομαι μπας και παίζει κάτι με τις θερμοκρασίες. Γνωρίζει κανείς ποιές είναι ο νορμαλ θερμοκρασίες του κινητού; Με απλή περιήγηση στα μενού είμαι 55-60 ενώ αν ανοίξω τον browser πάει στο 65-70. Νομίζω βλέπωντας απο το cputemp ότι όταν το κάνει αυτό με την οθόνη είναι όταν χτυπάει το cpu στο κόκκινο.. αλλά θέλει περισότερη μελέτη το θέμα.

 

Φυσικά σε αυτή την κατάσταση ήταν το κινητό πριν απο μερικές βδομάδες μέχρι να τα φτύσει η μπαταρία.

 

Για σερβις μάλλον θα πάει αλλά δεν έχω και άλλο κινητό να χρησιμοποιήσω και είμαι και εκτός εγγύησης οποτε το αναβάλω..

 

Πάντως μετά την αναβάθμιση σε ΜΜ η φωτεινότητα της οθόνης έχει αυξηθεί, το έχετε προσέξει;

Edited by michalis1984
Link to comment
Share on other sites

Εχεις αυτοματη φωτεινοτητα? Γιατι η θερμοκρασια ανεβαινει αν εχεις απλα μεγαλη φωτεινοτητα
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω αυτόματη (σε L είχα μόνιμα γύρω στο 50%) αλλά τώρα που το λές να το βάλω στο 0% να δω αν αλλάξει κάτι. Το 0% μου φαίνεται υπερ ικανοποιητικό σε εσωτερικούς χώρους. Μου φαίνεται πως είναι σαν το 40% σε lolipop. Σας φάνηκε και εσάς τόση μεγάλη η διαφορά στην φωτεινότητα μεταξύ android 5 και 6 στο κινητό μας; Νομίζω πως γύρω στο 80% στο ΜΜ ήταν σαν το 100% σε L.
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω αυτόματη (σε L είχα μόνιμα γύρω στο 50%) αλλά τώρα που το λές να το βάλω στο 0% να δω αν αλλάξει κάτι. Το 0% μου φαίνεται υπερ ικανοποιητικό σε εσωτερικούς χώρους. Μου φαίνεται πως είναι σαν το 40% σε lolipop. Σας φάνηκε και εσάς τόση μεγάλη η διαφορά στην φωτεινότητα μεταξύ android 5 και 6 στο κινητό μας; Νομίζω πως γύρω στο 80% στο ΜΜ ήταν σαν το 100% σε L.

Ακριβως αυτο.οσο για την εντος οριων θερμοκρασια 50-60 βαθμους και οχι παντα πρεπει να συμβηβαστουμε.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει γενικά δεν έχω πρόβλημα (ως άτομο) με τις θερμοκρασίες φτάνει να είναι σύμφωνα με τις προδιαγραφές του κινητού. Πάντως δεν νομίζω να είναι σχετικό με θερμοκρασίες - εκτός αν παίζει κάτι με την θερμοκρασία της οθόνης - αφού 2 φορές που το έκανε σήμερα πρόσεξα αμέσως τις θερμοκρασίες και ήταν 55-60 βαθμούς - στα κλασικά νόρμαλ επίπεδα δηλαδή. Έκανα αναβαθμίσεις από το play βγήκε μέχρι και 85 βαθμούς και ήταν σταθερό.

 

Απότι βλέπω στο cpuz στις θερμοκρασίες έχει καμιά 12ρια ενδείξεις. Μήπως ξέρουμε απο κάπου ποιο σημείο αφορά η κάθε μια;

Link to comment
Share on other sites

δεν κατεβαινει με το δακτυλο η notification bar ειναι η δευτερη φορα σε ενα μηνα που μου το κανει με το ειδικο soft button κατεβαινει κανονικα δοκιμασα τα παντα εχει κανεις καμια ιδεα?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα και χρειαζομαι τη βοηθεια σας και τη γνωμη σας!

Ειχα ενα LG G3 32GB D855 λευκο προελευση τσεχιας το οποιο του ηρθε το μαιο η ενημερωση του Marshmallow Και αρχισε τα boot loop.Για να μην τα πολυλογο το πηγα στην αντιπροσωπεια της LG και επισημο service Procordia. Εκει οι αγεναστατοι υπαλληλοι αλλα και οι ακαματες τεχνικοι με κοροιδευαν οτι μου εφτιαχναν το τηλεφωνο και μου αλλαζαν πλακετες, την πρωτη φορα μου βαλανε 16gb, ενω ειχα 32gb τηλεφωνο, γυρισα την αλλαξαν ουτε συγγνωμη για το επιτηδες λαθος ουτε τιποτα και αλλαξα αλλες 3 φορες πλακετες γιατι συνεχιζε το προβλημα και επανερχοταν ανα 2 μερες.Το τηλεφωνο ειχε AKOMH ενα χρονο πανευρωπαικη εγγυηση καθως ηταν αγορασμενο 8/2015 εποικινωνησα με την LG Hellas και μου ειπαν να ζητησω αντικατασταση αλλα μολις ενημερωθηκαν οτι το τηλεφωνο ειναι ΤΣΕΧΙΑΣ μου την απερριψαν! Μετα απο φασαριες μου το αλλαξαν το τηλεφωνο με ενα LG G3 32GB D855 γκρι καινουργιο ΕΛΛΗΝΙΚΟ το οποιο ειναι 2 μηνων και παρουσιασε BOOT LOOP με προεγκατεστημενη την Marshmallow! Πηγα παλι στο σερβις σημερα το πρωι αγανακτησμενος καθως χανω για 3φορα ΟΛΑ ΜΟΥ ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ και τι μου ειπαν?! εχετε ακομη εγγυηση 2 χρονια δεν τρεχει τιποτα θα το φερνετε εδω συνεχεια ,δεν επρεπε να σας ειχαμε κανει αντικατασταση απο την αρχη γιατι ηταν τσεχιας το αλλο και δεν αναλαμβανει η LG Hellas και τωρα εφοσον ζητησα πιστωση να μου αλλαξουν τη συσκευη να πληρωσω και να παρω αλλο μοντελο Καθως ειναι προβληματικα αυτα το αρνουνται και λενε δεν αλλαζει η συσκευη θα το φερνεται να το φτιαχνουμε .. Τωρα το εχω αφησει εκει παλι χωρις να μου δωσουν συσκευη αντικαταστασης προχειρη και μου λενε σε 10 μερες θα επικοινωνησουμε...Τι κανουμε τωρα;

Edited by mariosave
Link to comment
Share on other sites

3 φορές έπαθα bootloop και τις 3 επανήλθε με hard reset. Δεδομένα δεν έχασα μιας και τα σημαντικά ήταν στην SD. Η ταλαιπωρία ήταν στο να ξαναστήσω το τηλέφωνο και ειδικά την πρώτη φορά, έτυχε σε επαγγελματικό ταξίδι...

Μετά το 3ο hard reset έστρωσε και λειτουργεί απροβλημάτιστα.

Γενικά δεν στέλνω συσκευή στο σέρβις αν δεν εξαντλήσω κάποια περιθώρια... Εύχομαι να το πάρεις γρήγορα πίσω και φυσικά απροβλημάτιστο:)

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημερα! Απ' οταν πηρα το κινητο κ η μπαταρια ηταν σχεδον αδεια, μπαινοντας στο internet εσβηνε το κινητο κ εκανε επανεκκίνηση, αυτο συνεβη βεβαια ελαχιστες φορες. Απο εχθες ομως, καθε φορα που παω να μπω στο internet, το κινητο ζεσταινεται πολυ και κανει διαρκως επανεκκίνηση, χωρις ουσιαστικά να ανοιγει. Ο μονος τροπος να το αποφυγω ολο αυτο, ειναι να το εχω στην φορτιση οπου λειτουργει κανονικα. Ειναι θεμα μπαταριας;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Απ' οταν πηρα το κινητο κ η μπαταρια ηταν σχεδον αδεια, μπαινοντας στο internet εσβηνε το κινητο κ εκανε επανεκκίνηση, αυτο συνεβη βεβαια ελαχιστες φορες. Απο εχθες ομως, καθε φορα που παω να μπω στο internet, το κινητο ζεσταινεται πολυ και κανει διαρκως επανεκκίνηση, χωρις ουσιαστικά να ανοιγει. Ο μονος τροπος να το αποφυγω ολο αυτο, ειναι να το εχω στην φορτιση οπου λειτουργει κανονικα. Ειναι θεμα μπαταριας;

Κατα 99% ειναι.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το durability μιας συσκευής δεν μπορεί να μετρηθεί σε κανένα review. Και το durability είναι σημαντικό για όσους σκοπεύουν να επενδύσουν σε μια flagship συσκευή για τα επόμενα 3-4 χρόνια. Απο όσα ακούω στο περιβάλλον μου και από τις εμπειρίες μου που είχα με το G3, η LG παίρνει απροβίβαστο σε αυτό τον τομέα, με μοναδική όαση σε αυτό τον χαμό το G2.

 

Γενικά νομίζω το G3 χαντακώθηκε μετά την αναβάθμιση σε MM (ίσως κάτι δεν υπολόγισαν σωστά οι μηχανικοί της LG με αποτέλεσμα να προκληθεί μόνιμη βλάβη σε πολλές συσκευές που δεν λύνεται ούτε με downgrade στην προηγούμενη έκδοση του Android) και αυτό το λέω μετά απο προσωπική εμπειρία 3 ατόμων που και οι 3 μετά απο αναβάθμιση σε ΜΜ αντιμετωπίζουμε τα ίδια προβλήματα με τα προαναφερθέν. Και δυστυχώς όλο αυτό το πανηγύρι εκτός εγγύησης με το που έκλεισαν οι συσκευές 2 χρόνια ζωής. Κρίμα γιατί ήταν καλό κινητό. Άνετα μπορούσα να το κρατήσω για ακόμη 1-1,5 χρόνο (την έκδοση με τα 3gb), αφού μοναδικό μειονέκτημα του η διάρκεια της μπαταρίας. Είναι σκυλί τρέχει τα πάντα, μεγάλη οθόνη και ανάλυση, αξιοπρεπή κάμερα. Με βλέπω να πάω προς S7 ή note 7 όταν αυτό κυκλοφορήσει. Ποτέ ξανά LG. Το τελευταίο ήταν το KG800 που πάλι αποδείχθηκε ευπαθή θυμάμαι τότε πάλι την ίδια εντύπωση σχημάτισα για αυτή την εταιρία και όπως βλέπω το επίπεδο παραμένει σταθερά χαμηλό. Επειδή τα κινητά μου τα προσέχω γενικά και ούτε τα αλλάζω συχνά (κάθε 3-4 χρόνια), έχω παλιά HTC, sony, μέχρι και ericson. Όλα δουλεύουν ακόμη με μικρές ατέλειες πχ κουμπάκια που δυσκολεύονται να πατηθούν λόγο ηλικίας - πχ τα volume buttons στο htc desire. Μόνο τα LG μου χαλάσαν με τέτοιο τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα, με την αλλαγη μπαταρίας , αμέσως έστρωσε.

;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε το ιδιο προβλημα ειχα και εγω κ το εστειλα lg με την διαφορα οτι εμενα οταν εβαζα το pin εκανε restart σου προτεινω να αγορασεις μια μπαταρια πριν ειναι πολυ αργα γιατι και εμενα η μπαταρια ηταν με ειπαν στην lg
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα κι εγώ από την σειρά g2 g3 g4 ...θα συμφωνήσω μαζί σου το g2 ότι καλύτερο!

Πήγαινε άφοβα προς s7 s7 edge (το σύγχρονο g2 δίχως τις ελλείψεις του ;) )

Και αδιάβροχο και θα θυμηθείς τι σημαίνει μπαταρία με μοναδική οθόνη και εξαιρετική κάμερα με μια ποιότητα συναρμολόγησης πραγματικά φοβερή.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και εγω αντιμετωπιζω παρομοιο προβλημα.

(ειχα ενα θεμα με το κινητο πριν ενα μηνα.συγκεκριμενα καθως το χρησιμοποιουσα το κινητο εσβηνε σιγα σιγα η οθονη) το εστειλα στην lg και με την εγγυηση μου αλλαξαν την κεντρικη πλακετα και την μπροστινη οθονη.μετα την επισκευη το κινητο σε ανυποπτο χρονο κανει επανεκινηση.αυτο μπορει να συμβει και 4 φορες συνεχομενες.

σε τι μπορει να οφειλεται αυτο γνωριζει κανεις μηπως;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και εγω αντιμετωπιζω παρομοιο προβλημα.

(ειχα ενα θεμα με το κινητο πριν ενα μηνα.συγκεκριμενα καθως το χρησιμοποιουσα το κινητο εσβηνε σιγα σιγα η οθονη) το εστειλα στην lg και με την εγγυηση μου αλλαξαν την κεντρικη πλακετα και την μπροστινη οθονη.μετα την επισκευη το κινητο σε ανυποπτο χρονο κανει επανεκινηση.αυτο μπορει να συμβει και 4 φορες συνεχομενες.

σε τι μπορει να οφειλεται αυτο γνωριζει κανεις μηπως;

υποπτευομαι την mm που σου περασαν. δοκιμασε με hardreset και ξαναπερνα την ρομ.η μπαταρια σου ειναι σε καλη κατασταση?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

υποπτευομαι την mm που σου περασαν. δοκιμασε με hardreset και ξαναπερνα την ρομ.η μπαταρια σου ειναι σε καλη κατασταση?

 

η μπαταρια ειναι μια χαρα.τωρα περναω στο Pc suite οτι εχω στο κινητο για να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων για να δω αν συνεχισει να το κανει.ετσι με καθοδηγησαν απο την lg με την αιτιολογια οτι αυτο οφειλεται στο οτι ξαναπεραστηκαν οι εφαρμογες μεσω του λογαριασμου google που εχω και δεν περαστηκε καποια εφαρμογη σωστα και προκαλει την επανεκκινηση.σου ακουγεται λογικο αυτος ο ισχυρισμος;

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια ειναι μια χαρα.τωρα περναω στο Pc suite οτι εχω στο κινητο για να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων για να δω αν συνεχισει να το κανει.ετσι με καθοδηγησαν απο την lg με την αιτιολογια οτι αυτο οφειλεται στο οτι ξαναπεραστηκαν οι εφαρμογες μεσω του λογαριασμου google που εχω και δεν περαστηκε καποια εφαρμογη σωστα και προκαλει την επανεκκινηση.σου ακουγεται λογικο αυτος ο ισχυρισμος;

ακουγεται λογικο,αλλα μην κανεις μπακαπ με pccuite,ξαναστηστο μετα την ρομ απο την αρχη.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το LG G3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...