Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το LG G3


maxmouts
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια! Τον μαρτιο του 2016 εστειλα το G3 μου στην procordia για σπασμενη οθονη. Οταν το πηρα πισω και κανοντας την αναβαθμιση σε ΜΜ μεσο pc suite μου εκανα που και που κατι επανεκκινησεις..δεν το εδωσα σημασια..Σημερα λοιπον δεν ελεγε να ανοιξει ΚΑΝ ! Επανεκκινηση στην επανεκκινηση..Τωρα καταφερα να το συνδεσω στον Η/Υ μεσο pc suite, εκανα back up τα αρχεια μου , και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων...Υπαρχει το ενδεχομενο να καναν κατι λαθος στην συνδεσμολογια του κινητου και να εχω προβλημα ?

 

Τελικα ακομα και με επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων παλι τα ιδια κανει.

Αυτο που καταλαβα ειναι οτι οταν το εχω συνδεδεμενο με τον φορτιστη παραμενει ανοιχτο χωρις να κανει reboot.

Καμια ιδεα ?

Edited by HolLo
συνεχεια
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 333
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

έχουν αρχίσει να πυκνώνουν ξανά οι επανεκκινήσεις και σε μένα.. του είχα κάνει factory reset και ήταν καλά για κάνα δυο μήνες, αλλά μόλις μου ξανάγινε μία, δεν έκανε boot (κόλλησε στο λογότυπο) , έβγαλα τη μπαταρία και μόλις πήγε να μπουτάρει και άρχισε τα app updates...

 

πρέπει οπωσδήποτε να κάνει κάτι η lg και να βγάλει αναβάθμιση, κάτι είναι πολύ στραβό με τη mm της και δεν είμαι τώρα σε φάση να μου γίνει το κινητό τούβλο και να τρέχω στα service, το χρειάζομαι για τη δουλειά μου και δε μπορώ να μείνω εκτός γραφείου ειδικά χωρίς κινητό

 

με κάτι τέτοιες βλακείες στέλνουν το κόσμο στον ανταγωνισμό

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα δες για μπαταρια και οταν ξανακανεις εγκατασταση με pcsuite μην επιλεξεις μπακαπ.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Από την αρχή μου παρουσίασε πρόβλημα με έντονο static noise στο ακουστικό κατά την κλήση, το οποίο λύθηκε με hard reset. Το να καταφέρεις με κώδικα (software) να δημιουργήσεις static noise στη συσκευή πρέπει να είναι ειλικρινά κατόρθωμα, δεν ξέρω πώς τα κατάφεραν και μου κάνει εντύπωση που λύθηκε έτσι.
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Ηθελα να ρωτησω αν ξερει καποιος απο χθες ξαφνικα το κινητο μου αποσυνδεθηκε απ'το wi fi του σπιτιου κ απο τοτε δειχνει συνδεδεμενο αλλα βγαζει ενα μηνυμα οτι δεν μπορει να συνδεθει με τον ιστο κ δεν σερφαρει τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Εχω προβλημα με το wi fi απο χθες συνδεεται και εχει ενα θαυμαστικο στο δικτυο κ δεν ανοιγει καμια σελιδα τι να κανω;
Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα ειναι του ρουτερ...δοκιμασε να το ανοιγοκλεισεις και να ξανασυνδεθεις...

 

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν φταιει το ρουτερ δοκιμασα απο αλλο κινητο και μπαινει κανονικα μονο το lg δεν μπαινει αρα μαλλον εχει θεμα! Διεγραψα το δικτυο ξαναμπηκα αλλα τιποτα, εβγαλα και τη μπαταρια και τιποτα! Αν ξερει κανεις κατι αλλο να κανω ας μου πει...
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν φταιει το ρουτερ δοκιμασα απο αλλο κινητο και μπαινει κανονικα μονο το lg δεν μπαινει αρα μαλλον εχει θεμα! Διεγραψα το δικτυο ξαναμπηκα αλλα τιποτα, εβγαλα και τη μπαταρια και τιποτα! Αν ξερει κανεις κατι αλλο να κανω ας μου πει...

 

Αυτό με το θαυμαστικό δείχνει ότι συνδέετε μεν στο wifi, αλλά ότι δεν μπορεί να συνδεθεί στο internet. Για αυτό και δεν ανοίγει καμία σελίδα. Δοκίμασε να μπεις σε άλλο wifi/δίκτυο και πες μας αν παρουσιάζει το ίδιο πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Ηθελα να ρωτησω αν ξερει καποιος απο χθες ξαφνικα το κινητο μου αποσυνδεθηκε απ'το wi fi του σπιτιου κ απο τοτε δειχνει συνδεδεμενο αλλα βγαζει ενα μηνυμα οτι δεν μπορει να συνδεθει με τον ιστο κ δεν σερφαρει τι να κανω?

Σβησε το wifi σου απο το κινητο και ξαναβαλε τον κωδικο του wifi για να μπει.Αμα δεν δουελψει κλεισε το ρουτερ και αστο κανα 5 λεπτο κλειστο.Μετα ξανανοιξε το.

Δοκιμασε αυτα και βλεπουμε.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ετσι όπως τα περιγράφεις το πιο πιθανό πρόβλημα είναι η μπαταρία η οποία θέλει αντικατάσταση για να στρώσει το θέμα.

 

Πάντως προσωπικά επειδή είχα το ίδιο θέμα : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=435289 λύθηκε προσωρινά με αντικατάσταση πλακέτας απο την LG και αγορά καινούργιας μπαταρίας απο εμένα.Αλλά δυστυχώς χθές ξανάρχισε τα ίδια....

www.lancisti.gr/forum
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα να αναφέρω ενα πρόβλημα που αντιμετωπίζω με το G3 μου,

Ξαφνικά άρχισε κάνει επανεκκινήσεις με το που δείχνει το logo μετά την αναβάθμιση σε android 6.0 και χωρίς να λυθή το πρόβλημα το πήγα για service όπου διαπίστωσαν ότι έφταιγε η μπαταρία..

Άλλαξα μπαταρία και όλα καλά, τώρα όταν πάω να ανοίξω τα e-mail (pop3) μου βγάζει μήνυμα «Δυστυχώς, E-mail έχει σταματήσει» και δεν ανοίγει..

Γνωρίζει κανείς κάτι?

"Μόνο οι νεκροί βλέπουν το τέλος του πολέμου" (ΠΛΑΤΩΝ)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα να αναφέρω ενα πρόβλημα που αντιμετωπίζω με το G3 μου,

Ξαφνικά άρχισε κάνει επανεκκινήσεις με το που δείχνει το logo μετά την αναβάθμιση σε android 6.0 και χωρίς να λυθή το πρόβλημα το πήγα για service όπου διαπίστωσαν ότι έφταιγε η μπαταρία..

Άλλαξα μπαταρία και όλα καλά, τώρα όταν πάω να ανοίξω τα e-mail (pop3) μου βγάζει μήνυμα «Δυστυχώς, E-mail έχει σταματήσει» και δεν ανοίγει..

Γνωρίζει κανείς κάτι?

Εχει βγει μια διορθωση απο την lg. Ψαξε στις ρυθμισεις για ενημερωση λογισμικου.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Ρώτησα και σε 1-2 topic παρακάτω αλλά είπα να ρωτήσω και εδώ.Υπάρχει τρόπος να τραβήξεις τα data σου απο συσκευή που είναι σε bootloop mode πριν κάνεις hard reset;Καμία ιδέα κάποιος; ;) Ευχαριστώ :)

www.lancisti.gr/forum
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Ρώτησα και σε 1-2 topic παρακάτω αλλά είπα να ρωτήσω και εδώ.Υπάρχει τρόπος να τραβήξεις τα data σου απο συσκευή που είναι σε bootloop mode πριν κάνεις hard reset;Καμία ιδέα κάποιος; ;) Ευχαριστώ :)

αφου δεν ανοιγει η συσκευη λογικα δεν το βλεπει και το pc.αρα μαλλον δεν υπαρχει τροπος.... τουλαχιστον εγω δεν γνωριζω να υπαρχει.:X για το μελλον παντως να τα σωζεις(αποθηκευεις) σε εξωτερικη καρτα.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

αφου δεν ανοιγει η συσκευη λογικα δεν το βλεπει και το pc.αρα μαλλον δεν υπαρχει τροπος.... τουλαχιστον εγω δεν γνωριζω να υπαρχει.:X για το μελλον παντως να τα σωζεις(αποθηκευεις) σε εξωτερικη καρτα.

 

Ναι όντως δεν το βλέπει και το pc :wacko: Ψάχνω να βρω κανένα key combination πέραν του power+volume down που απλά κάνει hard reset αλλά δυστυχώς δεν βρίσκω κάτι.

 

Αυτό το wipe cache partition πως γίνεται τελικά χωρίς να είσαι "μέσα";

www.lancisti.gr/forum
Link to comment
Share on other sites

Ταλαιπωρούμαι με το bootloop από τον Ιανουάριο. Το έχω στείλει 5 φορές.. Μου το επισκευάσανε, μου αλλάξαν πλακέτα, μέχρι και καινούρια συσκευή μου δώσανε. Τα ίδια.. Το κινητό τα παίζει και σε κρεμάει έτσι απλά.. 2 από τις 5 φορές με κρέμασε πάνω σε επαγγελματικό ταξίδι... Κρατήσεις, email, επαφές.. ξαφνικά τέλος.. Και επειδή είμαι από την Θεσσαλονίκη αναμένω πάνω από 2 εβδομάδες κάθε φορά.. περαστικά μας.. αλλά πραγματικά πρέπει να οργανωθούμε.. μας δουλεύουν..
Link to comment
Share on other sites

Απαραδεκτη η συσκευη που εχεις θα ελεγα.γιατι στο σερβις οπως γραφεις μεχρι συσκευη καινουργια σου δωσανε.δεν τους υποστηριζω αλλα εχω 2 g3 στην κατοχη μου χωρις προβληματα.μηπως κανουμε καμια πατατα και εμεις σαν χρηστες? Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

έχουν αρχίσει να πυκνώνουν ξανά οι επανεκκινήσεις και σε μένα.. του είχα κάνει factory reset και ήταν καλά για κάνα δυο μήνες, αλλά μόλις μου ξανάγινε μία, δεν έκανε boot (κόλλησε στο λογότυπο) , έβγαλα τη μπαταρία και μόλις πήγε να μπουτάρει και άρχισε τα app updates...

 

πρέπει οπωσδήποτε να κάνει κάτι η lg και να βγάλει αναβάθμιση, κάτι είναι πολύ στραβό με τη mm της και δεν είμαι τώρα σε φάση να μου γίνει το κινητό τούβλο και να τρέχω στα service, το χρειάζομαι για τη δουλειά μου και δε μπορώ να μείνω εκτός γραφείου ειδικά χωρίς κινητό

 

με κάτι τέτοιες βλακείες στέλνουν το κόσμο στον ανταγωνισμό

φιλος εχει ακριβως το ιδιο προβλημα.. Πως το επανεφερες ; αρχεια φωτος κλπ πανε ; σκεφτομαι flash tool αλλα ετσι θα χαθουν ολα :(

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

έχουν αρχίσει να πυκνώνουν ξανά οι επανεκκινήσεις και σε μένα.. του είχα κάνει factory reset και ήταν καλά για κάνα δυο μήνες, αλλά μόλις μου ξανάγινε μία, δεν έκανε boot (κόλλησε στο λογότυπο) , έβγαλα τη μπαταρία και μόλις πήγε να μπουτάρει και άρχισε τα app updates...

 

πρέπει οπωσδήποτε να κάνει κάτι η lg και να βγάλει αναβάθμιση, κάτι είναι πολύ στραβό με τη mm της και δεν είμαι τώρα σε φάση να μου γίνει το κινητό τούβλο και να τρέχω στα service, το χρειάζομαι για τη δουλειά μου και δε μπορώ να μείνω εκτός γραφείου ειδικά χωρίς κινητό

 

με κάτι τέτοιες βλακείες στέλνουν το κόσμο στον ανταγωνισμό

 

Μια από τα ίδια και σε μένα. 2 φορές μάλιστα. Κόλλησε στο lg logo και στα app updates. Τελευταία φορά την πάτησα στις διακοπές. Δυστυχώς οι φώτο ηταν στο κινητό και οχι στην εξωτερικη sd. Μόνο με hard reset (vol down και power) ξεκόλλησε, ούτε download mode ή pc suite. Φυσικά χάθηκαν όλα και ξαναστήσιμο.

Τα προβλήματα αρχίσανε μετά απο επισκευή του γνωστού ραγίσματος στο μικρόφωνο (αλλαγής οθόνης) απο procordia.Την Marshmallow την είχα και απο πριν χωρις προβλήματα.

Αλήθεια τα αρχεία σου πως τα έσωσες?

Λύση υπάρχει τελικά?

Πιστεύω το προβλημα βρίσκεται στο λογισμικό.

Link to comment
Share on other sites

Το g3 ενους φιλου εχει θεμα με το μικροφωνο. Δεν τον ακουν οταν μιλαει. Δοκιμασαμε μια επαναφορα ,τιποτα. Διαγραψαμε και την εφαρμογη google,(διαβασα οτι ισως επηρεαζει).στο πρωτο τηλεφωνο δουλευε κανονικα.στο επομενο παλι τιποτα.

 

Εχετε καμια ιδεα?η ειναι hardware?

Το εχετε ξανακουσει γενικα το θεμα?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το g3 ενους φιλου εχει θεμα με το μικροφωνο. Δεν τον ακουν οταν μιλαει. Δοκιμασαμε μια επαναφορα ,τιποτα. Διαγραψαμε και την εφαρμογη google,(διαβασα οτι ισως επηρεαζει).στο πρωτο τηλεφωνο δουλευε κανονικα.στο επομενο παλι τιποτα.

 

Εχετε καμια ιδεα?η ειναι hardware?

Το εχετε ξανακουσει γενικα το θεμα?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δοκίμασε μια εφαρμογή εγγραφής φωνής από το playstore ή την ενσωματωμένη της LG, μιλώντας εναλλάξ στα δύο μικρόφωνα πάνω κάτω. Αν μετά στην αναπαραγωγή της εγγραφής δεν ακούς τίποτα, τότε είναι σίγουρα hardware πρόβλημα οπότε είσαι για service.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον δε ξερω απο που να αρχήσω και που να τελειωσω...

 

Ειμαι κατοχος αυτου του κινητου... Δεν ξέρω αν αυτο ειναι απαραδεκτο ή εγώ κανω υπερβολική χρήση και δε με καλύπτει...

Όταν το πρωτο πηρα ολα ηταν ρόδινα (όπως στα περισσότερα κινητα)

Έχω κατεβάσει τις εξίς εφαρμογες..

Viber, Whats App, Facebook, Messenger, Snapchat, Instagram,VSCO, Clean Master και τώρα 3 βδομάδες και το PokemonGO(ασχολίαστο σε οσους δεν αρεσει :P)

 

Μέχρι πριν το PokemonGo δεν ειχα κανενα τρελο προβλημα εκτος απο μερικα κολληματα την κλασική υπερθερμανση μετα απο πολύωρη χρήση αντε και καμια επανεκκίνηση (που καμια φορα δε ζητουσε καν Pin)

Ομολογώ οτι κάηκα λίγο με το παιχνίδι, και το κινητο ήταν συνεχεια ζεστοοοοοοοο (καυτο βασικα) αλλες φορες εφτανε κ 70 βαθμους (αν ισχυουν οι πληροφοριες του clean master) Eπειδή επαιζα με παρεα απο αμαξι και επειδη δεδομενα +παιχνιδι επεφτε πολυ γρηγορα η μπαταρια το φόρτιζα (ενω παράλληλα επαιζα) στο αμαξι.... Τώρα 3 μερες λπν εχω το εξίς πρόβλημα....

 

φορτίζει 100% στο πρώτο τηλεφωνο πέφτει στο 70% χωρις δεδομενα ανοιχτα και γενικα μεσα σε 1-2 ώρες χωρις χρήση πεφτει στο 20% και ειναι συνεχεια ζεστο κοντα στην καμερα.. Τονιζω χωρις χρήση..

 

Ελεγα να πάρω αλλο κινητο.. Σκεφτηκα το κοστος λεω ας παρω αλλη μπαταρία για αρχή μηπως φταίει αυτο.... Παίρνω άλλη μπαταρια, ανοιγω δεδομενα ολα οκ.. Με το που ανοιξα το παιχνιδι καιει πεφτει παλι η μπαταρια στα ταρταρα, δεν ανοιγει το WiFi δεν αναγνωριζει το παιχνιδι το GPS και ξανα απ την αρχή....

 

Θα μου πει τώρα καποιος οκ κοπελια σταματα το παιχνιδι... Σταματησα(προσωρινά :P)!!! Αλλα δεν ανοιγει το WiFi... παταω wifi δεν φορτώνει ποτε ουτε τα διαθέσιμα δίκτυα βλέπω, αλλά ούτε μπορώ να σταματησω την διαδικασία ενεργοποίησης wifi....

 

Έκανα επαναφορά ρυθμίσεων παλι τα ίδια... ξανα έκανα χωρίς αυτη τη φορα να επιτρέψω την αυτοματη αναβάθμιση λογισμικου και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ δουλεψε το wifi.. Με το που παω να πατήσω για να δω ποια ειναι η εκδοση που εχει το κινητο κανει μονο του αναβάθμιση λογισμικου και ξαναεχασα το wifi...

 

Δε με νοιαζει που δε μπορώ να παιξω... Αλλα δε μπορώ να χρησιμοποιήσω το κινητο... Ξέρει καποιος κάτι?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το LG G3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...