Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το LG G3


maxmouts
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια αυτη η σελιδα δε με αφηνει να μπω στο chrome.μολις πατησω την εφαρμογη ανοιγει αυτο εδω.ξερει κανεις τι παιζει;

 

να φανταστώ ότι ξέχασες να βάλεις λινκ ή φωτό;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 333
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τετοιο προβλημα ειχα πριν καιρο αλλα στο λαπτοπ,δοκιμαζω στο τηλ.και ολα δειχνουν ενταξει.να τονισω οτι ειμαι με κουστομια.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ειχα μπει απο το κινητο και δεν καταφερα να σηκωσω φωτο.

Να κλείνεις την καρτέλα. Διαφήμιση είναι.

 

Dr. Android: Νέες διαφημίσεις στο Android μας λένε ότι έχουμε ιό αλλά εμείς συνεχίζουμε να μην ψαρώνουμε! http://google.com/newsstand/s/CBIwut7LmCs

Link to comment
Share on other sites

έχει φάει τρελό σκάλωμα το g3 του brother. Κολλάει στο boot logo της LG και τίποτα μετά. Για να απενεργοποιηθεί μόνο αν βγάλεις μπαταρία. Δοκίμασα με το LGmobile update support tool, έκανε την "επιδιόρθωση αναβάθμισης" αλλά πάλι δεν ανοίγει :wacko:

 

να δοκιμάσω να κατεβάσω αυτο το καινούργιο το LG up και να περάσω το kdz απο εκεί;

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Παταω να κλεισω τη διαφημιση και ξανα μανα το εμφανιζει.μονο αν ανοιξω αλλη καρτελα το προσπερναει.και οοοοταν ξαναανοιξω εξ αρχής το chrome ξανα βγαινει πρωτο τραπεζι πιστα.
Link to comment
Share on other sites

Παταω να κλεισω τη διαφημιση και ξανα μανα το εμφανιζει.μονο αν ανοιξω αλλη καρτελα το προσπερναει.και οοοοταν ξαναανοιξω εξ αρχής το chrome ξανα βγαινει πρωτο τραπεζι πιστα.

 

Κάνε εκκαθάριση cache και δεδομένων του chrome....από τις ρυθμίσεις- εφαρμογές....

Link to comment
Share on other sites

Παταω να κλεισω τη διαφημιση και ξανα μανα το εμφανιζει.μονο αν ανοιξω αλλη καρτελα το προσπερναει.και οοοοταν ξαναανοιξω εξ αρχής το chrome ξανα βγαινει πρωτο τραπεζι πιστα.

Μάλλον έχει καταφέρει η διαφήμιση να οριστεί από μόνη της αρχική σελίδα ή όποια αρχική σελίδα έχεις ορίσει κάνει ανακατεύθυνση στην διαφήμιση. Κάνε εκκαθάριση, όπως σου λέει ο φίλος παραπάνω. Αν δεν θες να κάνεις αυτό δοκίμασε από τα παρακάτω:

 

1. Βάλε άλλη αρχική σελίδα.

 

2. Άνοιξε άλλη καρτέλα και κάνε swipe την καρτέλα που έχει την διαφήμιση για να την κλείσεις. Μετά βγες από τον chrome με το back button κι όχι το home button.

Link to comment
Share on other sites

έχει φάει τρελό σκάλωμα το g3 του brother. Κολλάει στο boot logo της LG και τίποτα μετά. Για να απενεργοποιηθεί μόνο αν βγάλεις μπαταρία. Δοκίμασα με το LGmobile update support tool, έκανε την "επιδιόρθωση αναβάθμισης" αλλά πάλι δεν ανοίγει :wacko:

 

να δοκιμάσω να κατεβάσω αυτο το καινούργιο το LG up και να περάσω το kdz απο εκεί;

 

δοκίμασε hard reset με τα πίσω πλήκτρα (αφού το απεργοποιήσεις προηγουμένος βγάζοντας και ξαναβάζοντας μπαταρία)

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν δοκίμασε με flashtool να περάσεις τη rom δεν θα χρειαστεί να ανοίξεις το τηλέφωνο θα το βάλεις σε download Mode

την ώρα που βάζεις το usb θα έχεις πατημένο το volume down. Υπάρχει οδηγός στο xda.

Το δοκίμασα και πέτυχε, σ' ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!

the show must go on...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά !

Έχω ένα G3 και εχθές μου έκλεισε ενώ είχε μπαταρία .

Τώρα όταν πάω να το ανοίξω δεν κάνει τπτ ούτε δονιση ούτε ανάβει η οθόνη .

Απλά ανάβει το φλας και για να σβήσει βγάζω την μπαταρία . Έχουμε καμία λύση ;

Ευχαριστώ πολύ !!

Link to comment
Share on other sites

Πάνε καλά στην lg.? Ανοίγει κάποιος το νήμα του g4 και...παθαίνει πλάκα με τα θέματα του γνωστού bootloop.... Μπαίνεις μετά στο g3 και από τότε που πήρε ΜΜ τα παίξε κι αυτό.... Ας το κλείσουν το μαγαζί καλύτερα....
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Πάνε καλά στην lg.? Ανοίγει κάποιος το νήμα του g4 και...παθαίνει πλάκα με τα θέματα του γνωστού bootloop.... Μπαίνεις μετά στο g3 και από τότε που πήρε ΜΜ τα παίξε κι αυτό.... Ας το κλείσουν το μαγαζί καλύτερα....

υποψιν οτι στα φορουμ καθε συσκευης ειναι οι ποιο λιγοι απο αυτους που εχουν αγορασει την οποια συσκευη,οπως επισης οι περισσοτεροι στα φορουμ ολο και πειραζουμε την συσκευη που εχουμε.λογικο λοιπον ,χωρις να αποκλειω και τα κατασκευαστικα λαθη,να υπαρχουν περρισοτερα προβληματα.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλοι μου! Το είχα γράψει και σε άλλο νήμα θα το γράψω και εδώ να το ξέρετε γιατί μπορεί να το αντιμετωπίσετε! Έχω ένα G3 Ελβετικό αγορασμένο τον Δεκέμβριο του 2014. Δεν αντιμετώπισα ποτέ κανένα πρόβλημα. Όταν πέρασα την 6 ΟΤΑ χωρίς hard reset, μετά από ένα μήνα χρήσης μου κόλλησε στο wifi. Πήρα τηλέφωνο την LG και μου είπαν να κάνω hard reset και να το χρησιμοποιήσω σαν καινούρια συσκευή, το έκανα και όλα πήγαν τέλεια! Σφαίρα καμία σχέση με πριν. Όμως, την περασμένη εβδομάδα ξαφνικά κόλλησε, του έβγαλα την μπαταρία, και κόλλαγε στην οθόνη έναρξης με μπλε οθόνες. Το πήγα την προηγούμενη Παρασκευή στην Procordia μου είπαν 3-4 εργάσιμες ξεκινώντας από Δευτέρα. Το μόνο που έχω σαν ενημέρωση για την ώρα είναι στο TRack it της Procordia που γράφει Waiting Spare Part, τι και πως θα σας ενημερώσω όταν θα έχω νέα. Αν και από ότι έχω δει στο ιντερνετ μάλλον είναι μητρική. Αυτά!
Vivere senza paura
Link to comment
Share on other sites

Πάνε καλά στην lg.? Ανοίγει κάποιος το νήμα του g4 και...παθαίνει πλάκα με τα θέματα του γνωστού bootloop.... Μπαίνεις μετά στο g3 και από τότε που πήρε ΜΜ τα παίξε κι αυτό.... Ας το κλείσουν το μαγαζί καλύτερα....

Νομίζω είναι προφανές πιά, πως κάτι δεν εχουν προσέξει στην υλοποίηση της ΜΜ, ώστε αρκετές συσκευές (οχι μόνο G4, G3) να υπερθερμαίνονται σε κάποιες λειτουργίες πάνω από τις αντοχές τους και να κρασάρουν. Προσωπικά δεν βάζω ΜΜ και ευτυχώς που δεν βιάστηκα να την περάσω οταν μου ήρθε ΟΤΑ. Μια χαρά πάει το κινητό με την λολιποπ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν στείλω το G3 με εγγύηση να μου το φτιάξουν δεν πιστεύω να το βγάλουν εκτός επειδή έχει το γνωστό ράγισμα πανω και κάτω από το μικρόφωνο έτσι ; Ευχαριστώ !!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν στείλω το G3 με εγγύηση να μου το φτιάξουν δεν πιστεύω να το βγάλουν εκτός επειδή έχει το γνωστό ράγισμα πανω και κάτω από το μικρόφωνο έτσι ; Ευχαριστώ !!

 

Να το αναφέρεις να σου αλλάξουν και πλαστικά. Είναι γνωστό πρόβλημα και το καλύπτει η εγγύηση

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν στείλω το G3 με εγγύηση να μου το φτιάξουν δεν πιστεύω να το βγάλουν εκτός επειδή έχει το γνωστό ράγισμα πανω και κάτω από το μικρόφωνο έτσι ; Ευχαριστώ !!

Λογικα θα στο αλλαξουν μαζι με την οθονη.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το LG G3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...