Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η συγκεκριμένη οθόνη είναι θεοσκότεινη πρέπει πολύ συχνά να είσαι σε φουλ φωτεινότητα

 

Το mi 10 lite της γυναίκας πχ έχει πολύ πιο σωστή οθόνη και σε χρώματα και σε φωτεινότητα (και ο αισθητήρας κάτω από την οθόνη πολύ καλύτερος) αλλά οκ μιλάμε για πιο πάνω κατηγορία κινητού

 

Σε εμάς είναι αυτό που είναι ίσα ίσα για να λέμε ότι έχουμε amoled με 200€

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμένη οθόνη είναι θεοσκότεινη πρέπει πολύ συχνά να είσαι σε φουλ φωτεινότητα

 

 

 

Το mi 10 lite της γυναίκας πχ έχει πολύ πιο σωστή οθόνη και σε χρώματα και σε φωτεινότητα (και ο αισθητήρας κάτω από την οθόνη πολύ καλύτερος) αλλά οκ μιλάμε για πιο πάνω κατηγορία κινητού

 

 

 

Σε εμάς είναι αυτό που είναι ίσα ίσα για να λέμε ότι έχουμε amoled με 200€

200 έχει και πχ το Α31 Samsung. λες να είναι το ίδιο χάλια με το δικό μας mi a3;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μην έχει τα ίδια χάλια αλλά όλο το κινητό είναι για τα πανηγύρια, χίλιες φορές το Α3.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχει πει πολλές φορές ότι θα προτιμούσα να δώσω κάτι παραπάνω και να είναι η συσκευή πιο σωστή παρα να έχει τις παραχωρήσεις που έχει στο hardware.

 

Δυστυχώς όμως η xiaomi δεν ήθελε να έχει κάποια πιο αξιόλογη συσκευή με android one (που για μένα ήταν βασικός περιορισμός) και πλέον δεν θέλει καν να έχει android one γενικά

 

Είναι κρίμα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ πάντως έχει πει πολλές φορές ότι θα προτιμούσα να δώσω κάτι παραπάνω και να είναι η συσκευή πιο σωστή παρα να έχει τις παραχωρήσεις που έχει στο hardware.

Δε μιλάω για επίπεδα ναυαρχίδας απλά για κάτι πιο καλό από αυτό που έδωσε

 

Δυστυχώς όμως η xiaomi δεν ήθελε να έχει κάποια πιο αξιόλογη συσκευή με android one (που για μένα ήταν βασικός περιορισμός) και πλέον δεν θέλει καν να έχει android one γενικά

 

Είναι κρίμα..

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έτσι. Βγάζει 100 μοντέλα χωρίς κανένα νόημα και υποστήριξη ουσιαστική. Βγάλε 5 το χρόνο αλλά να είναι σωστά και ας έχουν και 50€ παραπάνω .

Χωρις android one και με την τακτική αυτή δεν ξαναπαίρνω

Link to comment
Share on other sites

εγώ λέω πλέον να πάω σε Samsung κατηγορία έως 200.. δεν είχα ποτέ Samsung πήρα στο γιο το Α31 και σκέφτομαι να πάω και εγώ εκεί.. ήθελα Android one αλλά όχι έτσι....

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το θεματάκι με την εφαρμογή "Αρχεία" στο android 11 το βγάζει σε όλους; Εμποδίζει την πρόσβαση μόνο στον φάκελο Android;

Παρακάμπτεται με κάποια άλλη εφαρμογή;

De4vTfGN_o.jpg Sony Ericsson K800i -> Nokia N82 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 1020 -> iPhone SE -> iPhone 13 mini

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, βιάστηκα να γράψω ότι με το reset έφτιαξε το led ειδοποιήσεων...

Ενώ χθες λειτούργησε σε αναπάντητη, σήμερα χωρίς να πειράξω τίποτα στις ρυθμίσεις δεν λειτουργεί...

Τουλάχιστον λειτουργεί στα υπόλοιπα (viber, skype, sms κλπ), ενώ πριν το reset δεν λειτουργούσε σχεδόν ποτέ, αλλά οι αναπάντητες για εμένα είναι η πιο σημαντική ειδοποίηση..

Link to comment
Share on other sites

εγώ λέω πλέον να πάω σε Samsung κατηγορία έως 200.. δεν είχα ποτέ Samsung πήρα στο γιο το Α31 και σκέφτομαι να πάω και εγώ εκεί.. ήθελα Android one αλλά όχι έτσι....

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Το θέμα είναι να πας σε κάτι καλύτερο, αν είναι να πας σε αυτήν την σαπιλα με τον mediatek και eMMC μνήμη, μείνε με το Α3, αν θες μέχρι 200€ κοίτα σε realme που είναι πολύ καλύτερες συσκευές.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βάλτε την 11 εχθές μιλάμε η μπαταρία του πλέον είναι όπως ήταν στην 9 τούμπανο λέμε. Φούσκες στην οθόνη βέβαια δεν είδα αλλά είδα στην χέρα μου. Το έχω λιώσει όλη μέρα με ίντερνετ,με you tube, με telegram, viper, και άλλα. Όλα με Wi-Fi χωρίς δεδομένα και από το 93% μέχρι το 33% μου έχει βγάλει 8:17 λεπτά με φωτεινότητα στο 52%. Νομίζω είναι πάρα πολύ καλά.
Τρέλανε μας και με μια φωτό

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι κατάλαβα ότι δεν μου αρέσει το android one, πολύ φτωχό. Σε τόσο "στεγνό" android νομίζω θα ξαναπάω μόνο σε pixel (δλδ ποτέ) :lol:

Λογικά το επόμενο κινητό μου εκτός απροόπτου θα είναι με miui.

Πάντως δεν βλέπω να αλλάζω σύντομα, μια χαρά κυλάει η συσκευή, ελάχιστα bugs, σούπερ μπαταρία, και επειδή έχει snapdragon και έχει πουλήσει αρκετά υπάρχουν ένα σωρό, και ως συνήθως πολύ καλύτερες, roms να βάλει κάποιος.

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Με άλλο πρόγραμμα για αρχεία από play store παίζει στην 11?επειδή δεν εμφανίζεται είπατε το "αρχεία " σαν app

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να έχεις προσβαση στο android/data κατέβασε αυτό .

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.marc.files

 

Αλλιώς σύνδεση με usb σε υπολογιστή

Βέβαια σε μερικούς με android 11 δεν δούλεψε τίποτα από τα δύο .....

Edited by Keepkouking

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Για να έχεις προσβαση στο android/data κατέβασε αυτό .

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.marc.files

 

Αλλιώς σύνδεση με usb σε υπολογιστή

Βέβαια σε μερικούς με android 11 δεν δούλεψε τίποτα από τα δύο .....

Και τι σ....α έχω κατεβάσει ξέρω γω κάτι pdf που θα τα βρίσκω στο android 11?

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έκανα κι εγώ την αναβάθμιση σε 11. Το τηλέφωνο λειτουργεί, οπότε ας πούμε όλα καλά.

Κάτι που μ ενοχλεί είναι αυτό το transparency στους τίτλους των notification groups όπως φαίνεται στο screenshot. Ξέρετε αν κλείνει κάπως αυτή η αηδία;

9OReYmo.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έκανα κι εγώ την αναβάθμιση σε 11. Το τηλέφωνο λειτουργεί, οπότε ας πούμε όλα καλά.

Κάτι που μ ενοχλεί είναι αυτό το transparency στους τίτλους των notification groups όπως φαίνεται στο screenshot. Ξέρετε αν κλείνει κάπως αυτή η αηδία;

9OReYmo.png

 

στο reddit γράφουν ότι με την επόμενη αναβάθμιση φτιάχνει.

 

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι, όταν το αγόρασα, Δεκέμβρη του '19, εγκατέστήσα μια hypercam και μια gCam, μια για μέρα και μια για νύχτα και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Αυτά κατόπιν συμβουλών του Αντρέα, τότε.

Δεν τις έχω πειράξει ποτέ.

Και με την αναβάθμιση σε 10 μείνανε εκεί.

Αν αναβαθμίσω σε 11 θα μείνουν εκεί και θα δουλεύουν σωστά;

Έχει κάποιος δοκιμάσει με αυτό το σετάρισμα;

 

Και στην τελική, μήπως έχουν βγει καλύτερες εκδόσεις από τότε;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα. Μετά την αναβάθμιση σε 11 δεν μπορώ να βρω πως κάνω screenshot. Πριν πατούσα παρατεταμένα το power button και μου εμφάνιζε την επιλογή. Τώρα όχι. Ξέρετε πώς μπορώ να το κάνω; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα. Μετά την αναβάθμιση σε 11 δεν μπορώ να βρω πως κάνω screenshot. Πριν πατούσα παρατεταμένα το power button και μου εμφάνιζε την επιλογή. Τώρα όχι. Ξέρετε πώς μπορώ να το κάνω; Ευχαριστώ.

Με Volume down και power δε γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Με volume down και power μπορείς να πάρεις screenshot.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Με volume down και power μπορείς να πάρεις screenshot.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τελικά ναι, έχεις δίκιο. Δική μου χαζομάρα που δεν το πρόσεξα. Πρίν πάντως πατώντας παρατεταμένα το power button σου έδινε και αυτή την επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=balti.powermenu.shortcuts

Υπάρχει αυτή η εφαρμογή αν θέλεις να έχεις screenshot στο power menu.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτό που έβγαλαν το screenshot από το power button , τι φάση ? Χάλαγαν τα power buttons εύκολα στα pixel και το αφαίρεσαν ?:lol::lol::lol:

Ένα άλλο που σκέφτηκα τώρα , εδώ και κάμποσες μέρες μπορεί κάποιος να πιάσει στο χέρι του δύο συσκευές a3 full updated το ένα να έχει screen recorder και το άλλο όχι .

Epic

 

Επίσης είμαι περίεργος να δω αν θα φτιαχτεί (προφανώς και όχι ) το Boomerang. Δεν το χρησιμοποιώ ιδιαίτερα απλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν δουλεύει από το 10 και μετά ....

Edited by Keepkouking

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτό που έβγαλαν το screenshot από το power button , τι φάση ? Χάλαγαν τα power buttons εύκολα στα pixel και το αφαίρεσαν ?:lol::lol::lol:

Ένα άλλο που σκέφτηκα τώρα , εδώ και κάμποσες μέρες μπορεί κάποιος να πιάσει στο χέρι του δύο συσκευές a3 full updated το ένα να έχει screen recorder και το άλλο όχι .

Epic

 

Επίσης είμαι περίεργος να δω αν θα φτιαχτεί (προφανώς και όχι ) το Boomerang. Δεν το χρησιμοποιώ ιδιαίτερα απλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν δουλεύει από το 10 και μετά ....

Τι εννοείς με το screen record;;

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...