Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

#bug στην 10 με το bluetooth.

Ενω παιζει με τα bluetooth που ειναι μονιμα συνδεδεμενα, με τα bluetooth που ενεργοποιουνται απο τη θηκη (τυπου airpods) θα κανουν pair αλλα δεν θα ξανασυνδεθουν.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα κι εγώ την 10. Πριν το δούλευα με Nova Launcher. Τώρα στην 10 δεν υποστηρίζονται τα gestures στους Launchers οπότε γύρισα στον μαμά.

 

Με εκνευρίζει που στην αρχική οθόνη δεν δείχνει όλο το όνομα των εφαρμογών πχ αντί Youtube γράφει Youtu... Facebook γράφει Faceb.. κτλ.

 

Αυτό υπάρχει τρόπος να το αλλάξουμε?

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα κι εγώ την 10. Πριν το δούλευα με Nova Launcher. Τώρα στην 10 δεν υποστηρίζονται τα gestures στους Launchers οπότε γύρισα στον μαμά.

 

Με εκνευρίζει που στην αρχική οθόνη δεν δείχνει όλο το όνομα των εφαρμογών πχ αντί Youtube γράφει Youtu... Facebook γράφει Faceb.. κτλ.

 

Αυτό υπάρχει τρόπος να το αλλάξουμε?

 

Υπάρχει τρόπος αλλά δεν ξέρω αν βολεύει εσένα. Εγώ αυτό που έκανα ήταν να πάω ρυθμίσεις και να μικρύνω τα γράμματα. Τα δικά μου μάτια μια χαρά τα βλέπουν.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τον μαμά launcher είναι πολύ ηλίθιο και μένα με εκνευρίζει να βλέπω μισά τα ονόματα τον εφαρμογών, όσο και να έψαξα δεν βρήκα κάτι. Όσο για την μπαταρία στον μήνα τώρα που έχω Α10 είναι χειρότερη .

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Δεν φτιάχνει με τίποτα έχω ψάξει τα πάντα, η μόνη λύση Nova launcher χάνεις τα gestures.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

πάνω αριστερά έχει και σε εσάς ένα κενό; αριστερά από την θερμοκρασία πχ εμένα. 25d8f02815e1781e33fbbd15c4900fe4.jpg

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Αυτά τα glass icons πολύ ωραία. Είναι από κάποιον launcher ή κάποιο θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα κι εγώ την 10. Πριν το δούλευα με Nova Launcher. Τώρα στην 10 δεν υποστηρίζονται τα gestures στους Launchers οπότε γύρισα στον μαμά.

 

Με εκνευρίζει που στην αρχική οθόνη δεν δείχνει όλο το όνομα των εφαρμογών πχ αντί Youtube γράφει Youtu... Facebook γράφει Faceb.. κτλ.

 

Αυτό υπάρχει τρόπος να το αλλάξουμε?

 

Μικρυνε την γραμματοσειρα.

Link to comment
Share on other sites

Μικρυνε την γραμματοσειρα.

 

ναι αλλά μετά μικραίνει γενικά και με τη χαμηλή ανάλυση αρχίζει και ενοχλεί

 

Από αυτονομία πάντως δεν είναι κακή η 10

 

Screenshot-20200508-001057.png

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Με μπαταρια 19% οθονη 11,5 ωρες με wifi ανοιχτο και βιντεο απο youtube.Φωτεινοτητα 30% περιπου.

Μεγαλη απογοητευση ομως γιατι περιμενα μηπως φτιαξει η στοκ καμερα αλλα τιποτα δυστυχως.Αντε με το καλο παμε για την 11.

Link to comment
Share on other sites

παρατηρήσεις με την 10

 

1.. δεν φαίνεται όπως έχω πει το ρολόι πάνω αριστερά

2..η αυτόματη φωτεινότητα μάλλον θέλει υπομονή και ξανά ρύθμιση γιατί μου την ρίχνει συχνά στο μηδέν

3..η μπαταρία έχει χάσει ένα 10% με την ίδια χρήση. ίσως θέλει να αυτορυθμιστει πάλι.

4..έφτιαξε το γεγονός ότι με την 9 είτε θα είχες δόνηση ΚΑΙ για το δακτυλικο ΚΑΙ για την απάντηση μιας κλήσης (όταν απαντάνε δονείται) είτε καθόλου για κανένα από τα 2.

τώρα έχω δόνηση στην απάντηση της κλήσης μου αλλά όχι στο δακτυλικο (εγώ έτσι το ήθελα)

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ διαπιστωσα ότι τρώγομαι λιγότερο με τη μπαταρία βγάζοντας να μη φαίνεται το ποσοστό πάνω δεξιά

 

Εγώ έχω διαπιστώσει ότι δύο πρωινά στη δουλειά θα μου τα βγάλει οπότε και να ξεχάστω μια θα τη γλιτώσω, αν ξεχάστω και δεύτερη καλά να πάθω

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

μέσω της εφαρμογής gcamator μου κατέβασε την gcam 7.2. βέβαια η εφαρμογή gcamator έχει το κινητό μας ακόμα με android 9.

τώρα που πήραμε την 10 υπάρχει καλύτερη gcam να βάλω;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν φτιάχνει με τίποτα έχω ψάξει τα πάντα, η μόνη λύση Nova launcher χάνεις τα gestures.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κι εγώ εκεί κατέληξα δυστυχώς.. Θα περιμένω update μπας και φτιάξουν την υποστήριξη gestures με τρίτους launchers.

Link to comment
Share on other sites

Δεν φτιάχνει με τίποτα έχω ψάξει τα πάντα, η μόνη λύση Nova launcher χάνεις τα gestures.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άμα κάνεις μικρή και τη γραμματοσειρά και τα εικονίδια φαίνεται όλο το κείμενο, αλλά είναι πολύ μικρά τα γράμματα μετά για την ανάλυση της οθόνης, πιξελιαζει πολύ

 

Screenshot-20200508-191929.png

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ εκεί κατέληξα δυστυχώς.. Θα περιμένω update μπας και φτιάξουν την υποστήριξη gestures με τρίτους launchers.

 

Αυτό δεν είναι θέμα της Xiaomi. Είναι της Google. Και οι launcher πρέπει να κάνουν ενημέρωση και να προσθέσουν την υποστήριξη.

 

Υ.Γ.: Άμα θες τα gestures, ξεκλείδωσε το bootloader και βάλε root και Quickswitch Magisk module.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το μόνο κακό που είδα μέχρι στιγμής είναι ότι το δακτυλικό είναι πολύ χειρότερο, μα πολύ, όπως ήταν στην αρχή στην 9 πριν το βελτιώσουν πριν μερικούς μήνες.

 

Η μπαταρία μέχρι στιγμής καλύτερα μου φαίνεται αλλά είναι πολύ νωρίς.

 

Επίσης μου εμφανίζει το εικονίδιο δίκτυου της δεύτερης sim που έχω κλείσει ενώ στην 9 όταν την απενεργοποιούσες το εξαφάνιζε και έδειχνε μόνο της ενεργής.

 

Ωραία η επιλογή να παίρνουν εφαρμογές τοποθεσία μόνο όταν τις χρησιμοποιείς και λίγο περίεργο ότι δείχνει την "κατηγορία" WiFi δικτύου αλλά όχι πάντοτε (πχ το 4 που σημαίνει ac).

 

Το μαύρο theme θα μου ήταν χρήσιμο μόνο αν άνοιγε μόνο του το βράδυ, έχει κάποιος βρει τρόπο να γίνεται και τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έκανα επαναφορά και πέρασα από την αρχή 5 αποτυπώματα από διαφορετικά δάχτυλα, βρίσκω ότι τα αναγνωρίζει όλα πολύ πιο εύκολα και γρήγορα από ότι με την 9, στην οποία για να έχω πιθανότητες να ξεκλειδώσει χωρίς να φτάσει στην 3η-4η προσπάθεια χρησιμοποιούσα μόνο τον αντίχειρα.

 

Το μαύρο θέμα το θες όλη μέρα. Είναι καλό για την μπαταρία.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...