Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με 9 την περασε κανονικα και ειναι γυρω στα 90mb

 

Ναι ισχυει. Ηδη απολαυσα τα πρώτα 4-5 γρήγορα ξεκλειδωματα:lol:

Edited by Keepkouking

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δίνει για το android 10 είναι ολόκληρη Ρομ (1.3gb) και όχι security patch

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκιμάστε να την εγκαταστήσετε με φορτισμένη συσκευή πάνω απο 80%

Edited by voliotisgr
Link to comment
Share on other sites

Με 9 την περασε κανονικα και ειναι γυρω στα 90mb

 

Στην 9 που είσαι παρέμεινες στην 9 με αυτό το update, είναι δηλαδή ένα κλασικό security update ή σε πήγε στην 10? Και εγώ στην 9 είμαι και πριν προβώ στην 10 θα κάνω μια επαναφορά στις εργοστασιακές για αυτό και ρωτάω.

Link to comment
Share on other sites

Στην 9 που είσαι παρέμεινες στην 9 με αυτό το update, είναι δηλαδή ένα κλασικό security update ή σε πήγε στην 10? Και εγώ στην 9 είμαι και πριν προβώ στην 10 θα κάνω μια επαναφορά στις εργοστασιακές για αυτό και ρωτάω.
Με 90 mb δεν υπάρχει περίπτωση να πας από την 9 στη 10.

Εγώ που είμαι στη 10 μου ήρθε αναβάθμιση μεγέθους 1,31 Gb (?) αλλά δεν κατεβαίνει.

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Με 90 mb δεν υπάρχει περίπτωση να πας από την 9 στη 10.

Εγώ που είμαι στη 10 μου ήρθε αναβάθμιση μεγέθους 1,31 Gb (?) αλλά δεν κατεβαίνει.

 

Και εγώ το σκέφτηκα, αλλά είπα ας ρωτήσω καλού κακού :p

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλέ μου....

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δε νομιζω να ενημερωνει κάτι ενημέρωση ασφαλείας ειναι

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που άλλαξε είναι οτι στο play store η συσκευή δεν είναι πιστοποιημένη

Και διορθώνεται με "εκκαθάριση αποθηκευτικου χώρου" της εφαρμογης

Edited by voliotisgr
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει για το play store... Ευχαριστώ voliotisgr για τη λύση
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Προχθες εβαλα την ενημερωση Μαρτιου.Απο τοτε η μπαταρια παει σα νερακι.Ενω πριν σε αναμονη,απο 100% ως 99% κρατουσε 11+ωρες.Χθες βραδυ το φορτισα στις 23.00 και το πρωι 7.45 ηταν 86%.Σοκ!Εχω ενα θεμα με μια εφαρμογη που δεν μπορω να τη διαγραψω, αλλα την εχω εδω και 10 μερες,χωρις να υπαρχει τεοιο θεμα.Απλα δεν καταλαβαινω γιατι δεν διαγραφεται.Εναι η 'AcDisplay'.
Link to comment
Share on other sites

Προχθες εβαλα την ενημερωση Μαρτιου.Απο τοτε η μπαταρια παει σα νερακι.Ενω πριν σε αναμονη,απο 100% ως 99% κρατουσε 11+ωρες.Χθες βραδυ το φορτισα στις 23.00 και το πρωι 7.45 ηταν 86%.Σοκ!Εχω ενα θεμα με μια εφαρμογη που δεν μπορω να τη διαγραψω, αλλα την εχω εδω και 10 μερες,χωρις να υπαρχει τεοιο θεμα.Απλα δεν καταλαβαινω γιατι δεν διαγραφεται.Εναι η 'AcDisplay'.

 

Την έχεις ορίσει ος διαχειριστή συσκευής γι'αυτό. Αφαίρεσε της αυτό το δικαίωμα και μετά κάνε απεγκατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που άλλαξε είναι οτι στο play store η συσκευή δεν είναι πιστοποιημένη

Και διορθώνεται με "εκκαθάριση αποθηκευτικου χώρου" της εφαρμογης

Σε εμένα δεν παρουσίασε αυτό το πρόβλημα...και νομίζω ότι ο αισθητήρας fingerprint δουλεύει καλύτερα αν και δεν δικαιολογείται να συνδέεται με το update...

Mi A3 Not just Blue 4GB RAM 64GB ROM, official international version, PFQEUXM
Link to comment
Share on other sites

Την έχεις ορίσει ος διαχειριστή συσκευής γι'αυτό. Αφαίρεσε της αυτό το δικαίωμα και μετά κάνε απεγκατασταση.

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα η μπαταρία έχει πάει σε άλλο επίπεδο με την 10, χάνω 1% κάθε 9,5', από 83% σε 26% μετά από 38 ώρες και με ανοιχτή οθόνη 9ωρες και 5'.
Link to comment
Share on other sites

Ξύνω πληγές αλλά δεν βαριέσαι :lol:

https://www.xda-developers.com/motorola-one-android-10-final-update/

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Ένα θεματάκι που παρατήρησα μετά το security update στην 9 είναι ότι όταν μπαίνω στις ειδήσεις της google (αυτές που τις βλέπουμε πηγαίνοντας αριστερά από το αρχικό μενού), αν πάω τέρμα κάτω, και μετά κάνω γρήγορο scroll προς τα πάνω κολλάει για λίγο η εικόνα και μετά συνεχίζει, έχει κανείς το ίδιο θέμα?
Link to comment
Share on other sites

Έχετε βρει καμία επιλογή για να μη δέχομαι ούτε να κατεβάζει security update ούτε τη 10 ?????και να μη μου εμφανίζει καν μήνυμα ενημέρωσης
Link to comment
Share on other sites

Έχετε βρει καμία επιλογή για να μη δέχομαι ούτε να κατεβάζει security update ούτε τη 10 ?????και να μη μου εμφανίζει καν μήνυμα ενημέρωσης

 

Εγώ το έχω σε εξοικονόμηση ενέργειας όλη την ώρα, όταν μου έρχεται ενημέρωση δεν με ειδοποιεί για security, όταν βγει το μαθαίνω από αυτό το forum. Όταν όμως ήταν για την 10 έλαβα ειδοποίηση νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο σου κρατάει μπαταρία έτσι?

 

Είναι ανάλογα την χρήση, 2 μέρες με lite game, και αρκετό chrome, youtube, fb και 3 μέρες αν δεν το χρησιμοποιώ τόσο πολύ. Βέβαια ίσως βοηθάει που έχω κάνει dark mode τα chrome, youtube, fb.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...