Jump to content

Xiaomi Mi 9T


vagelis33
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σαν να ζούσα ξανά την δική μου τραυματική εμπειρία με το κινητό διαβάζοντας το ατύχημα του φίλου παραπάνω.

Και εγώ δεν το έφτιαξα τελικά και αγόρασα ένα redmi note 8 γιατί λυπήθηκα να ξαναδώσω 250 ευρώ. Τώρα το έχω και το βλέπω στο συρτάρι αφού έχει μέσα προσωπικά δεδομένα και έτσι δεν πωλείται.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Κι εγώ σκέφτομαι μήπως κάνω κάτι παρόμοιο, για τους ίδιους λόγους...

Πώς σου φαίνεται το RN8 μετά το Mi9t...; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Περιμένοντας (ξανά) την 11.0.4 καθώς όταν μου ήρθε δεν την κατέβασα, μπορώ να την κατεβάσω από κάπου χειροκίνητα; Θέλω να το ξαναστησω από την αρχή γιατί άρχισαν τα λαγγαρισματα, η αυτονομία είναι χάλια ( ποτέ δεν έχω βγάλει περισσότερο από 2 μέρες ακόμα και με 1,5 ώρα sot από 100 σε 20%.

Εν τω μεταξύ δεν μπορώ να συνηθίσω το βάρος του. Σκέτο τούβλο. Δεν δουλεύεται με το ένα χέρι με τίποτα (και έχω χέρι κουπί). Έχω αλλάξει και δύο τζαμακια ήδη σε δύο πτώσεις από 30 πόντους με την μούρη .

Αν έχετε λινκ για download παρακαλώ....

Link to comment
Share on other sites

Γεια..θα ήθελα.καποιος να μου πει αν υπάρχει ακόμα η εγγραφή κλήσεων .μετά την τελευταία αναβάθμιση..γιατί έλεγαν ότι υπήρχε θέμα με την Ευρώπη κ αι ζήτησε να αφαιρεθεί αυτή η δυνατοτητα...αλλά δεν ξέρω αν ισχύει για την ευρωπαϊκή ρομ μόνο η

και για την glombal που είναι το δικό μου.,

Link to comment
Share on other sites

Γεια..θα ήθελα.καποιος να μου πει αν υπάρχει ακόμα η εγγραφή κλήσεων .μετά την τελευταία αναβάθμιση..γιατί έλεγαν ότι υπήρχε θέμα με την Ευρώπη κ αι ζήτησε να αφαιρεθεί αυτή η δυνατοτητα...αλλά δεν ξέρω αν ισχύει για την ευρωπαϊκή ρομ μόνο η

και για την glombal που είναι το δικό μου.,

 

Ναι υπαρχει.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ναι, σήμερα αναβάθμισα και εγώ σε Android 10! Δεν έχω δει καμία τρελή διαφορά, αν και μου κάνει κάποια μικρά λαγκαρίσματα στην αρχική οθόνη ή όταν ανοίγω τις πρόσφατες εφαρμογές... Λογικά θα στρώσει στις επόμενες επανεκκινήσεις, έτσι ελπίζω τουλάχιστον. Με την προηγούμενη έκδοση δεν έκανε ποτέ κάτι τέτοιο! Όσο για την αυτονομία, είμαι ακόμα στην πρώτη φόρτιση, αλλά οι 3μιση ώρες sot με 42% κατανάλωση από το πρωί και όλη μέρα με data νομίζω ότι είναι παραπάνω από ικανοποιητικές! Αλλά θα έχω μια καλύτερη εικόνα μετά τις επόμενες φορτίσεις...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Περιμένοντας (ξανά) την 11.0.4 καθώς όταν μου ήρθε δεν την κατέβασα, μπορώ να την κατεβάσω από κάπου χειροκίνητα; Θέλω να το ξαναστησω από την αρχή γιατί άρχισαν τα λαγγαρισματα, η αυτονομία είναι χάλια ( ποτέ δεν έχω βγάλει περισσότερο από 2 μέρες ακόμα και με 1,5 ώρα sot από 100 σε 20%.

Εν τω μεταξύ δεν μπορώ να συνηθίσω το βάρος του. Σκέτο τούβλο. Δεν δουλεύεται με το ένα χέρι με τίποτα (και έχω χέρι κουπί). Έχω αλλάξει και δύο τζαμακια ήδη σε δύο πτώσεις από 30 πόντους με την μούρη .

Αν έχετε λινκ για download παρακαλώ....

 

Όντως είναι βαρύ το κινητό! Σκέψου ότι του έχω φορέσει και εγώ τζαμάκι, αλλά και θήκη, η οποία έχει και από πίσω tempered glass! Με αποτέλεσμα να έχει αυξηθεί ακόμα περισσότερο το βάρος του! Παρόλα αυτά, μου έχει πέσει αρκετές φορές κάτω χωρίς να έχει πάθει τίποτα, οπότε δεν υπάρχει περίπτωση να το αφήσω χωρίς προστασία!! Είναι πολλά τα λεφτά για επισκευή και ήδη έδωσα αισθητά περισσότερα χρήματα για να το αγοράσω σε σχέση με το σύνηθες budget μου (δύσκολα ανέβαινα πάνω από 150 € για κινητό)! Εντωμεταξύ, μου έχει ραγίσει το tempered glass της θήκης από μια πτώση και έχω παραγγείλει νέα θήκη από AliExpress, αλλά έχουν περάσει δύο μήνες και δεν έχει φανεί ακόμα! Παρόλα αυτά, τα Κινεζάκια μού ανανέωσαν την περίοδο προστασίας από μόνα τους...

Έλα, μωρή Coolpadάρααααα!!!
Link to comment
Share on other sites

Περιμένοντας (ξανά) την 11.0.4 καθώς όταν μου ήρθε δεν την κατέβασα, μπορώ να την κατεβάσω από κάπου χειροκίνητα; Θέλω να το ξαναστησω από την αρχή γιατί άρχισαν τα λαγγαρισματα, η αυτονομία είναι χάλια ( ποτέ δεν έχω βγάλει περισσότερο από 2 μέρες ακόμα και με 1,5 ώρα sot από 100 σε 20%.

 

Εν τω μεταξύ δεν μπορώ να συνηθίσω το βάρος του. Σκέτο τούβλο. Δεν δουλεύεται με το ένα χέρι με τίποτα (και έχω χέρι κουπί). Έχω αλλάξει και δύο τζαμακια ήδη σε δύο πτώσεις από 30 πόντους με την μούρη .

 

Αν έχετε λινκ για download παρακαλώ....

 

κοίτα εγω ειμαι αρκετά ψυχαναγκαστικος με τα κινητά και με εκνευρίζουν τα lag κλπ... απο το 9T ειλικρινά δεν ειχα το παραμικρό ίχνος lag... με την μπαταρία είχα και εγώ θεμα απλα εκανα reinstall την rom και πλεον ειναι οκ...οσο για το βαρος δεν είναι τπτ μπροστά σε άλλες συσκευές... αλλα πράγματι ειναι αρκετά ενοχλητικό το βάρος και εμενα με κουράζει παρα πολυ η συσκευή... βαλε του μια θήκη να έχει καλο πιάσιμο ωστε να μην γλιστράει το κινητό... θα σου πρότεινα μια τύπου armor case αν σε βολεύουν...

 

πάντως μετά το android 10 σε εμένα η συσκευή τρεχει ομαλά σε ολα...!

 

Στάλθηκε από το Pixel 3a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανες reinstall την 10; Με το συγκεκριμένο κινητό από τη μέρα που το έχω, έχω κάνει 3 με 4 φορές επαναφορά, βέβαια τις 3 με την 9αρα. Και στην 10 έκανα απλά επαναφορά αφού την πέρασα μια φορά για να δώ αν είναι όλα οκ,που φυσικά δεν ήταν. Τώρα εδώ κ 2 εβδομάδες που την έχω αισθάνομαι ότι δεν αποδίδει τα μέγιστα. Πολλοί εδώ μέσα μιλάτε για 4 μέρες αναμονή κτλ. Σήμερα μάλλον θα κάνω πάλι επαναφορά κ θα κατεβάσω το τελευταίο πακέτο κ θα το κάνω πάλι εγκατάσταση.

Τωρα για το βαρος, ναι το νιωθεις οτι είναι βαρύ, δεν μπορείς να πεις το αντίθετο, μπορεί να παιζει κ ρόλο ότι έχει μέσα τον μηχανισμό της motorized κάμερα, καλά να μην ξεχνάμε ότι είναι κ μέταλλο. Δεν με πειραζει ιδιαίτερα θα έλεγα, ίσα ίσα δίνει κ μια πιο στιβαρή αίσθηση. Και με θήκη ελαφριά και με καλο πιάσιμο είσαι μια χαρά.

Edited by gambitzx
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ σκέφτομαι μήπως κάνω κάτι παρόμοιο, για τους ίδιους λόγους...

Πώς σου φαίνεται το RN8 μετά το Mi9t...; :worry:

 

Είχα ένα φόβο ότι θα πάθω σοκ αλλά τελικά δεν είναι τόσο δραματικά τα πράγματα.

Αρκετά σβέλτο και το 8 όχι βέβαια πύραυλος όπως το mi9t.

Η οθόνη λόγω lcd υστερεί αλλά γρήγορα συνηθίζεται.

Η φωτογραφική του δεν είναι σαν του Mi9t αλλά με gcam διορθώνεται πάρα πολύ.

Τελικά βολική η κάμερα notch για το ξεκλείδωμα προσώπου όπως και το πιο γρήγορο και ακριβές δαχτυλικο στο πίσω μέρος.

Παίζει μια χαρά όλα τα παιχνίδια χωρίς κολλήματα λίγο που δοκίμασα.

Ο Google dialer σούπερ άβολος και σπαστικός.

Επίσης οι υπέρυθρες μια στο τόσο που τις χρειάζομαι κάνουν δουλίτσα.

Με λίγα λόγια φοβερό τηλέφωνο το mi9t αλλά δε βρήκα κάτι που να μην κάνει καλό το note 8.

Link to comment
Share on other sites

Είχα ένα φόβο ότι θα πάθω σοκ αλλά τελικά δεν είναι τόσο δραματικά τα πράγματα.

Αρκετά σβέλτο και το 8 όχι βέβαια πύραυλος όπως το mi9t.

Η οθόνη λόγω lcd υστερεί αλλά γρήγορα συνηθίζεται.

Η φωτογραφική του δεν είναι σαν του Mi9t αλλά με gcam διορθώνεται πάρα πολύ.

Τελικά βολική η κάμερα notch για το ξεκλείδωμα προσώπου όπως και το πιο γρήγορο και ακριβές δαχτυλικο στο πίσω μέρος.

Παίζει μια χαρά όλα τα παιχνίδια χωρίς κολλήματα λίγο που δοκίμασα.

Ο Google dialer σούπερ άβολος και σπαστικός.

Επίσης οι υπέρυθρες μια στο τόσο που τις χρειάζομαι κάνουν δουλίτσα.

Με λίγα λόγια φοβερό τηλέφωνο το mi9t αλλά δε βρήκα κάτι που να μην κάνει καλό το note 8.

 

Οθόνη κάμερα επιδόσεις ποιότητα κατασκευής σήμα κεραιών,σε αυτά είναι ξεκάθαρα πίσω το 8,αλλά εάν σε καλυπτη πάσο!

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή Κυριακή έχει πάρει κανείς τη Spigen liquid crystal για να μου πει εντυπώσεις;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή Κυριακή έχει πάρει κανείς τη Spigen liquid crystal για να μου πει εντυπώσεις;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα, μόνο την Hybrid Crystal. Δεν παίρνω μαλακές θήκες για αυτό το τηλέφωνο. Αν σε ενδιαφέρει κάθεται άψογα Και είναι αρκετά ποιοτική. Εγώ στην spigen γενικά σαν εταιρία έχω βρει αυτό που θέλω σε θήκες για ότι κινητό είχα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μόνο την Hybrid Crystal. Δεν παίρνω μαλακές θήκες για αυτό το τηλέφωνο. Αν σε ενδιαφέρει κάθεται άψογα Και είναι αρκετά ποιοτική. Εγώ στην spigen γενικά σαν εταιρία έχω βρει αυτό που θέλω σε θήκες για ότι κινητό είχα
Πρέπει να είναι αρκετά ογκοδη όμως η ultra hybrid

 

Στην selfie camera είσαι οκ γιατί έχω μια nillkin nature και δημιουργεί effect, ίσως ήθελε κάποιου είδους κόψιμο εκεί

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι αρκετά ογκοδη όμως η ultra hybrid

 

Στην selfie camera είσαι οκ γιατί έχω μια nillkin nature και δημιουργεί effect, ίσως ήθελε κάποιου είδους κόψιμο εκεί

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν δημιουργεί πρόβλημα στη σελφι και δεν θα έλεγα ότι το κάνει ιδιαίτερα ογκώδες. Πρόβλημά με τον όγκο του είχα με την ringke fusion x και κάποιο θέμα με την σελφι

Link to comment
Share on other sites

Δεν δημιουργεί πρόβλημα στη σελφι και δεν θα έλεγα ότι το κάνει ιδιαίτερα ογκώδες. Πρόβλημά με τον όγκο του είχα με την ringke fusion x και κάποιο θέμα με την σελφι
ευχαριστώ φίλε μου

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στην ομαδα, εχω το εξησ προβλημα, στα καλα του καθουμενου μου μαυριζει το ΦΟΝΤΟ οχι ολη η οθονη δλδ ειναι λες και εχω βαλλει για φοντο μια μαυρη εικονα και κολαει και πρεπει να κανω επαναφορα για να ερθει στα λογικα του, μου το κανει αρκετα συχνα μπορω να πω, ξερει καποιος τη μπορει να ειναι??
Link to comment
Share on other sites

Μου το έκανε και εμένα παλιότερα με την 9, από τότε που αναβαθμίστηκα την 10 δεν το ξαναέκανε. Τι έκδοση Android εχεις;
Link to comment
Share on other sites

καλημερα στην ομαδα, εχω το εξησ προβλημα, στα καλα του καθουμενου μου μαυριζει το ΦΟΝΤΟ οχι ολη η οθονη δλδ ειναι λες και εχω βαλλει για φοντο μια μαυρη εικονα και κολαει και πρεπει να κανω επαναφορα για να ερθει στα λογικα του, μου το κανει αρκετα συχνα μπορω να πω, ξερει καποιος τη μπορει να ειναι??

 

Μου το έκανε και εμένα με την 9 αλλά δε θυμάμαι να μου το έχει κάνει με την 10.

Μάλιστα, μία από όλες τις φορές που μου το έκανε, στην επαναφορά που έγινε μου χάθηκαν όλες οι εφαρμογές.

Λογικά, όταν πάρεις την 10, δε θα σου το ξανακάνει.

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει εδω πολυ καιρο την 11.0.1... Και κου το κανειι

 

αν ειναι η stable global είναι σε android 9

θα έλεγα να κοιτάξεις ποιόν launcher χρησιμοποίεις και κατέβασε εγκατέστησε έναν άλλο πχ.lawnchair κλπ

γιατί μπορεί να έχει πρόβλημα η εφαρμογή

το λέω αυτό γιατι σε εμενα δεν έχει εφανειστή τέτοιο θέμα

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει εδω πολυ καιρο την 11.0.1... Και κου το κανειι

Θεωρώ πως όταν πάρεις την 11.0.4 δεν θα έχεις πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...