Jump to content

Xiaomi Mi 9T


vagelis33
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν ειναι η stable global είναι σε android 9

θα έλεγα να κοιτάξεις ποιόν launcher χρησιμοποίεις και κατέβασε εγκατέστησε έναν άλλο πχ.lawnchair κλπ

γιατί μπορεί να έχει πρόβλημα η εφαρμογή

το λέω αυτό γιατι σε εμενα δεν έχει εφανειστή τέτοιο θέμα

 

Δεν εχω καποιο launcher χαχαχχαχ

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θεωρώ πως όταν πάρεις την 11.0.4 δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

Ειμαι εδω και ποσο καιρο στην 11.0.1 δεν εδει αργησει πολυ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δεν εχω καποιο launcher χαχαχχαχ

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ειμαι εδω και ποσο καιρο στην 11.0.1 δεν εδει αργησει πολυ?

πιθανόν εάν αλλάξεις τη χώρα από τις ρυθμίσεις και βάλεις π.χ. Ελβετία , να σου έρθει πιο γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τετοια περίπτωση? Αν το γυρίσω σε Ελβετία να ερθει πιο γρήγορα

 

Ναι υπάρχει, εγώ πάντως το έχω συνεχώς σε Ελβετία. Την πήρα εδώ κ 3 εβδομάδες. Στην τελική δοκιμάζεις, δεν έχεις τίποτα να χάσεις.

Link to comment
Share on other sites

αναβαθμιση global σε android 10 δεν βλέπω κάτι που να αξίζει αναφορας διαφορετικό μέχρι στιγμής
http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

Την 11.0.4.0 την λαμβάνω τώρα,είναι η τελευταία....; Το πήρα προχτές και είναι φρέσκο....
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από 3-4 φορτίσεις με την 11.0.4.0 QFJEUXM η μπαταρία δεν έχει τελειωμό !

 

0PADy7P.jpg

 

 

AX20UQB.jpg

http://yoursmiles.org/tsmile/religion/t0807.gif
Link to comment
Share on other sites

Τα στατιστικά σου πολύ ωραία. Μέχρι τώρα δεν ήμουν ευχαριστημένος με την 10,σε 2 μέρες τελείωνε η μπαταρία με το πολύ 3 ώρες οθόνη. Έκανα επαναφορά κ είμαι στην 2η φόρτιση τώρα με αισθητή βελτίωση αλλά δεν φτάνω τόσο πολύ.

Θέλω όμως να σε ρωτήσω το εξής: χρησιμοποιείς καθόλου μέσα στο 24ωρο την εξοικονόμηση ενέργειας; Έχεις aod;

Το gps και τον συγχρονισμό τα κλείνεις ή όχι;

Πάνω κάτω θέλω να δω αν είναι κοντά σε αυτά τα νούμερα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Θέλω όμως να σε ρωτήσω το εξής: χρησιμοποιείς καθόλου μέσα στο 24ωρο την εξοικονόμηση ενέργειας; Έχεις aod;

Το gps και τον συγχρονισμό τα κλείνεις ή όχι;

Πάνω κάτω θέλω να δω αν είναι κοντά σε αυτά τα νούμερα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Εξοικονόμηση ποτέ ( παλιότερα είχε αναφερθεί πως λειτουργεί ακριβώς αντίθετα σε mi5-mi5s )

Aod ποτέ δεν μου χρειάζεται

Το gps ποτέ δεν το χρησιμοποιώ.

Συγχρονισμός μόνιμα σε λειτουργία

WiFi-Bluetooth-Συγχρονισμός πάντα ανοιχτά (κλείνω όμως το wifi τα βράδια και τα μεσημέρια ώρες ύπνου)

Επίσης η φωτεινότητα είναι μόνιμα στο 25 % εντός κλειστών χώρων και στο αυτόματο εκτός.

Μια κάρτα sim

Δεν χρησιμοποιώ ΠΟΤΕ Φυλλομετρητή και εφαρμογές Xiaomi διότι από τότε που σταμάτησα εδώ και 2 χρόνια είδα τεράστια διαφορά

στα τηλέφωνα που είχα εγώ και η σύζυγος μου

Επίσης δεν χρησιμοποιώ εφαρμογές Facebook-instagram αλλά μόνο από τον chrome

Επίσης η φόρτιση είναι πάντα από το 19-20% στο 100%

Edited by Yannis_004
http://yoursmiles.org/tsmile/religion/t0807.gif
Link to comment
Share on other sites

Οκ σε ευχαριστώ, κάνεις αρκετή εξοικονόμηση γενικά. Εγώ έχω aod προγραμματισμεν και κλείνει το βράδυ για 7 ώρες, μόνιμα gps και συγχρονισμό και wifi μόνο το βράδυ κ όταν είμαι στη δουλειά κλειστό. Οπότε καλά πάει.

Χρησιμοποιώ Facebook,Instagram κανονικά και δεν χρησιμοποιώ φυλλομετρητή ποτέ, ειναι άβολο και καθόλου χρηστικό

Edited by gambitzx
Link to comment
Share on other sites

Οκ σε ευχαριστώ, κάνεις αρκετή εξοικονόμηση γενικά. Εγώ έχω aod προγραμματισμεν και κλείνει το βράδυ για 7 ώρες, μόνιμα gps και συγχρονισμό και wifi μόνο το βράδυ κ όταν είμαι στη δουλειά κλειστό. Οπότε καλά πάει.

Χρησιμοποιώ Facebook,Instagram κανονικά και δεν χρησιμοποιώ φυλλομετρητή ποτέ, ειναι άβολο και καθόλου χρηστικό

 

Φιλικα παντα...........εχεις θεμα........κοιτα να χαρεις το κινητο σου φιλε!:p

 

Μια χαρα συσκευη εχεις.;)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Φιλικα παντα...........εχεις θεμα........κοιτα να χαρεις το κινητο σου φιλε!:p

 

Μια χαρα συσκευη εχεις.;)

 

Πραγματικά δε το κάνω ποτέ με τα τηλέφωνα μου,να είμαι τόσο ψείρας κτλ. Πες το λίγο συνθήκες, λίγο παράξενες καταστάσεις,με το που το στρώνω με την 9,δεν περνάει μια βδομάδα, τσουπ η 10. Μου έκανε τα κολλήματα,το κράτησα είδα ότι κάτι δεν έκατσε καλά,το ξαναεστησα.

Ναι οκ αυτό κάνω θα την χαρώ κ όσο πάει

Όλα καλά...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με τo καινούριο 10 άλλαξε τίποτα σε εκείνη τη ρύθμιση κάτω από το Aod, που υποτίθεται θα επέτρεπε στην οθόνη να αναβοσβήνει (με ένα από 3-4 διαθέσιμα σχέδια) για εισερχόμενες ειδοποιήσεις κλπ, αλλά τελικά δε φαινόταν να δουλεύει με τις ειδοποιήσεις (και μέναμε μόνο με το... ψωραλέο LED στο πάνω μέρος, ή καμιά 3rd party εφαρμογή όπως το NoLED)...;
Link to comment
Share on other sites

Σε βιντεοκλήση μέσω messenger από το 100%, κέρδισα τουλάχιστον ένα δίωρο μετά την αναβάθμιση. Κάνει καλύτερη διαχείριση μπαταρίας.

 

Επίσης το κινητό έχει καλύτερη απόκριση.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, παιδάκια!

 

Είδα και εγώ με το Android 10 αρκετά μεγάλη διαφορά στη μπαταρία! Πριν ήταν λίγο χειρότερη! Μακράν το καλύτερο κινητό που έχω αγοράσει! (Και το ακριβότερο, βέβαια!!!)

 

Screenshot-2020-02-15-09-31-20-829-com-gsamlabs-bbm.jpg

Έλα, μωρή Coolpadάρααααα!!!
Link to comment
Share on other sites

Το έχει κανείς σε carbon black; Είναι εξίσου όμορφο όπως το μπλε ή το κόκκινο; Στο Σκρουτζ σαν άμεση παράδοση υπάρχει μόνο το μαύρο και είναι μπλε (στα 128 gb),μετά είναι μερικοί που έχουν την τιμή στον ουρανό.
Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Το έχει κανείς σε carbon black; Είναι εξίσου όμορφο όπως το μπλε ή το κόκκινο; Στο Σκρουτζ σαν άμεση παράδοση υπάρχει μόνο το μαύρο και είναι μπλε (στα 128 gb),μετά είναι μερικοί που έχουν την τιμή στον ουρανό.

Το... απέκτησα εγώ! Είχα ένα μπλε, του οποίου κατάφερα να σπάσω την οθόνη, και τώρα, σε μια στιγμή... αδυναμίας, πήρα άλλο ένα όμοιο (αν και κοίταζα και προς την πλευρά του -νεώτερου και κατά πολλούς και λίγο καλύτερου συνολικά- Realme X2).

Αυτήν τη φορά όμως, το πήρα σε μαύρο (θέμα προσωπικού γούστου - είμαι λίγο... συντηρητικός τελικά!)

 

Και η σύντομη απάντηση είναι ότι όχι, το μαύρο δεν είναι σε καμμία περίπτωση όμορφο όπως τα άλλα δύο.

Έχει ένα απλό/συντηρητικό σχέδιο που προσπαθεί -όχι και πολύ, είναι η αλήθεια- να μοιάσει σε ανθρακόνημα, στην ίδια γυαλιστερή (και επικίνδυνα γλιστερή!) επιφάνεια με τα άλλα.

Αντικειμενικά, το ωραιότερο όλων είναι το κόκκινο. Το μπλε είναι για όσους βρίσκουν το κόκκινο λίγο... extreme και δίνει μια ελαφρά πιο συντηρητική επιλογή, ακόμα εντυπωσιακή όμως.

Τέλος το μαύρο είναι μάλλον για τους... καρα-συντηρίκλες (όπως ο γράφων...)

 

 

Υ.Γ: Χαιρετώ την... παρέα, I am Back (όπως θα έλεγε και ο... Άρνι)! :p :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το... απέκτησα εγώ! Είχα ένα μπλε, του οποίου κατάφερα να σπάσω την οθόνη, και τώρα, σε μια στιγμή... αδυναμίας, πήρα άλλο ένα όμοιο (αν και κοίταζα και προς την πλευρά του -νεώτερου και κατά πολλούς και λίγο καλύτερου συνολικά- Realme X2).

Αυτήν τη φορά όμως, το πήρα σε μαύρο (θέμα προσωπικού γούστου - είμαι λίγο... συντηρητικός τελικά!)

 

Και η σύντομη απάντηση είναι ότι όχι, το μαύρο δεν είναι σε καμμία περίπτωση όμορφο όπως τα άλλα δύο.

Έχει ένα απλό/συντηρητικό σχέδιο που προσπαθεί -όχι και πολύ, είναι η αλήθεια- να μοιάσει σε ανθρακόνημα, στην ίδια γυαλιστερή (και επικίνδυνα γλιστερή!) επιφάνεια με τα άλλα.

Αντικειμενικά, το ωραιότερο όλων είναι το κόκκινο. Το μπλε είναι για όσους βρίσκουν το κόκκινο λίγο... extreme και δίνει μια ελαφρά πιο συντηρητική επιλογή, ακόμα εντυπωσιακή όμως.

Τέλος το μαύρο είναι μάλλον για τους... καρα-συντηρίκλες (όπως ο γράφων...)

 

 

Υ.Γ: Χαιρετώ την... παρέα, I am Back (όπως θα έλεγε και ο... Άρνι)! :p :lol:

 

Δυστυχώς και εγώ κόκκινο ήθελα, (μια ζωή μαύρα κινητά είχα) αλλά τα διαθέσιμα φεύγουν πάνω από 300€.

Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Το έχει κανείς σε carbon black; Είναι εξίσου όμορφο όπως το μπλε ή το κόκκινο; Στο Σκρουτζ σαν άμεση παράδοση υπάρχει μόνο το μαύρο και είναι μπλε (στα 128 gb),μετά είναι μερικοί που έχουν την τιμή στον ουρανό.

 

Πάντα μαύρα παίρνω όσο μπορώ αν είναι ωραία φυσικά. Στο συγκεκριμένο τηλέφωνο που είναι Carbon,δεν έπαιζε για μένα άλλο χρώμα. Ειδικά το κόκκινο power button και το κυκλάκι στην κάμερα τρελή προσθήκη για μένα,μου άρεσε πιο πολύ από τα άλλα 2. Φυσικά πάντα προσωπική μου γνώμη, έτσι. Επίσης έπαιρνα τηλέφωνα με μαύρο φόντο γύρω από την οθόνη γιατί μου φαίνεται ότι με το μαύρο, διακρίνονται καλύτερα τα χρώματα και σε πολλά βίντεο δεν βλέπεις την οθόνη να τελειώνει. Σήμερα οι περισσότερες συσκευές δεν έχουν άσπρο φόντο και είναι ως επί τω πλείστον πάνω από 80% οθόνη

Link to comment
Share on other sites

Πάντα μαύρα παίρνω όσο μπορώ αν είναι ωραία φυσικά. Στο συγκεκριμένο τηλέφωνο που είναι Carbon,δεν έπαιζε για μένα άλλο χρώμα. Ειδικά το κόκκινο power button και το κυκλάκι στην κάμερα τρελή προσθήκη για μένα,μου άρεσε πιο πολύ από τα άλλα 2. Φυσικά πάντα προσωπική μου γνώμη, έτσι. Επίσης έπαιρνα τηλέφωνα με μαύρο φόντο γύρω από την οθόνη γιατί μου φαίνεται ότι με το μαύρο, διακρίνονται καλύτερα τα χρώματα και σε πολλά βίντεο δεν βλέπεις την οθόνη να τελειώνει. Σήμερα οι περισσότερες συσκευές δεν έχουν άσπρο φόντο και είναι ως επί τω πλείστον πάνω από 80% οθόνη

 

Συμφωνω,πριν 4 μερες πηγα κ πηρα και εγω απο σκρουτζομαγαζο,ειχε σε κοκκινο,και black carbon.... τελικα πηρα το μαυρο και δεν το μετανοιωσα....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ τους φίλους για τις γνώμες τους. Θα συμφωνήσω και εγώ ότι στο μαύρο οι κόκκινες λεπτομέρειες δείχνουν ωραίες.
Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Αντε να το γραψω,στα 100 ατομα (νεαρα ατομα,φιλες φιλοι της κορης μου) που τα ειδαν ειπαν ουαου για το κοκκινο και το μπλε και ειδικα στα νερα που κανουν,και μμμμ γραφικουρα για το μαυρο.....περι ορεξεως βεβαια σπανακοτυροπιτα.:D

Και εμενα μπλε μου αρεσει,ειδικα με διαφανη θυκουλα δεν χανεις τα εφε της πλατης,

Edited by kostast1

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Διευθυντής: Παιδιά σήμερα πάμε εκδρομή!

Όλοι στον Κωτσόβολο, να συγκρίνετε τις πλάτες των Mi9T/Pro.

100 πιτσιρικάδες: Ναιαιαιαιαι!!!!

(Διευθυντής: μετά θα μου τα πείτε, να ποσταρω στο myphone)

Link to comment
Share on other sites

Διευθυντής: Παιδιά σήμερα πάμε εκδρομή!

Όλοι στον Κωτσόβολο, να συγκρίνετε τις πλάτες των Mi9T/Pro.

100 πιτσιρικάδες: Ναιαιαιαιαι!!!!

(Διευθυντής: μετά θα μου τα πείτε, να ποσταρω στο myphone)

 

Πιασε και 2 πιτογυρα εσυ φιλε..χωρις τζατζικι,μην βρωματε στην ταξη μετα..:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...