Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

κοιτα το logitech κορυφαιο Bt και μονο 35 ευρω

http://www.eshop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003051

 

Το συγκεκριμενο ειναι χαλια. Το ειχα για καποιο διαστημα και δεν εμεινα ευχαριστημενος

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το συγκεκριμενο ειναι χαλια. Το ειχα για καποιο διαστημα και δεν εμεινα ευχαριστημενος

μαλλον θα φταιει η συσκευη σου και οχι το bluetooth.

τι εννοεις οτι δεν εμεινες ευχαριστημενος?κορυφαια αυτονομια και τελειος ηχος τουλαχιστον στο Κ750 με το οποιο το λειτουργουσα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Για το Samsung WEP-200 και το Nokia BH-800 έχετε καμία άποψη, εκτός βέβαια από το ότι είναι και τα δύο ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ ?

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Για το Samsung WEP-200 και το Nokia BH-800 έχετε καμία άποψη, εκτός βέβαια από το ότι είναι και τα δύο ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ ?

 

και επειδή μόλις εχθές αγόρασα το Samsung WEP-200, μπορώ να πω δύο λογάκια ...... αν και δεν έχω εμπειρία σε bluetooth headsets απλά βρίσκω αυτό το μικροσκοπικό ακουστικάκι ΑΨΟΓΟ ..... από εχθές πρέπει να έχω διπλασιάσει το λογαριασμό μου :p

 

Αν και είναι νωρίς ακόμα .... θα το πρότεινα σε οποιονδήποτε ;)

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
agorasa shmera to bt handsfree 8a h8ela na mou pei kapoios katoxos tou otan to fortizei anabei kanena led h anabei otan oloklhrw8ei h fortish h kati allo opoios gnwrizei otidhpote as mou apanthsei eyxaristw ek ton proterwn.
Link to comment
Share on other sites

Από χθες χρησιμοποιώ το Nokia HS-3W (σαν το HS-21W μόνο που είναι ασημί - δεν ξέρω αν έχει άλλες διαφορές/ίσως είναι το προηγούμενο?). Αρκετά καλό μπορώ να πω, ένα μικρό μειονέκτημα μόνο, ότι πρέπει να μιλάω λίγο πιο δυνατά, από ότι συνήθως. Αυτό συμβαίνει διότι το μικρόφωνο βρίσκεται αρκετά κοντά στο ακουστικό και πρέπει να φωνάζεις λίγο παραπάνω. Ψίθυροι μάλλον άκυροι! ;) Κατά τα άλλα είμαι ικανοποιημένος so far.

Mobiles: Samsung Galaxy Nexus

Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα το nokia BH-900 απο cosmote τσιμισκη.91 η τιμη του αλλα λογο εκθεσης προσφορα 73 ευρωπαικα.Μετα απο περιπου ενα χρονο με το HS-11W και απολυτα ευχαριστημενος με τον τροπο που ποιανει στο αυτι και σε μπλουζα πανω δυσκολα θα πηγαινα σε κατι αλλο.Μια κληση εκανα για να το δοκιμασω και απο οτι μου ειπε το φιλαρακι που μιλουσα με ακουγε πολυ καθαρα και δυνατα.Φαινεται το συρομενο μικροφωνο κανει πολυ καλη δουλεια μια και πλησιαζει πολυ στο στομα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

είμαι κάτοχος του Nokia BH-800.

 

Είναι πολύ ελαφρύ και όμορφο, έχει τρομερή αυτονομία,

αλλά έχει ορισμένα προβλήματα,

κάθε φορά που συνέεται στο τηλεφωνό μου (Ν80)

πρέπει να δυναμώνω την ένταση του ακουστικού.

 

Επίσης η ποιότητα του ήχου είναι πολύ μέτρια

και μέσα στο αυτοκίνητο δυσκολεύομαι να ακούσω το συνομιλητή μου.

(Έχω χρησιμοποιήσει και άλλο ακουστικό bluetooth στο παρελθόν

και δεν είχα το ίδιο πρόβλημα, άρα δεν είναι πρόβλημα ακοής :p )

 

Τέλος δεν είμαι πολυ ευχαριστημένος με τον τρόπο με τον οποίο προσαρμόζεται στο αυτί..

 

Έχει κάποιος άλλος εμπειριά απο αυτό το ακουστικό?

Μήπως φταίει η συγκεκριμένη συσκευή για τα παραπάνω προβλήματα?

http://photos1.blogger.com/hello/116/7828/320/ipod_htf.jpg
Link to comment
Share on other sites

είμαι κάτοχος του Nokia BH-800.

 

Είναι πολύ ελαφρύ και όμορφο, έχει τρομερή αυτονομία,

αλλά έχει ορισμένα προβλήματα,

κάθε φορά που συνέεται στο τηλεφωνό μου (Ν80)

πρέπει να δυναμώνω την ένταση του ακουστικού.

 

Επίσης η ποιότητα του ήχου είναι πολύ μέτρια

και μέσα στο αυτοκίνητο δυσκολεύομαι να ακούσω το συνομιλητή μου.

(Έχω χρησιμοποιήσει και άλλο ακουστικό bluetooth στο παρελθόν

και δεν είχα το ίδιο πρόβλημα, άρα δεν είναι πρόβλημα ακοής :p )

 

Τέλος δεν είμαι πολυ ευχαριστημένος με τον τρόπο με τον οποίο προσαρμόζεται στο αυτί..

 

Έχει κάποιος άλλος εμπειριά απο αυτό το ακουστικό?

Μήπως φταίει η συγκεκριμένη συσκευή για τα παραπάνω προβλήματα?

 

Απο οτι ξερω απο φιλο μου που εχει το ν73 εχει τα ιδια προβληματα οπως εσυ με το ν80.Επισης οποτε του καπνισει αποσυνδεεται μονο του.Για το πως προσαρμοζεται στο αυτι το δοκιμασα και εγω και δεν μου καθοτανε καλα.Πρεπει να ταιριαζει καλα στο αυτι και αν το παρει κανεις χωρις να το δοκιμασει τοτε μπορει να την παθει οπως εσυ.Παντως ειναι κουκλι και παναλαφρο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

μήπως έχει ή ξέρει κάποιος για το : sony ericsson HBH-GV435

 

σκέφτομαι να το αγοράσω, έχει κάποιος να αντιπροτείνει;

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω αγόρασα απο έναν χρήστη του myphone το jabra jx10. Οτι καλύτερο έχω δοκιμάσει. Μικρό,ελαφρύ.πολυ καλός ήχος εισερχόμενος και εξερχόμενος...αλλά δυστυχώς μετα απο δύο μέρες το έχασα! Το είχα βάλει στήν πίσω τσέπη του παντελονιού μου και κάπου έπεσε. Τώρα θέλω να το αγοράσω πάλι αλλά 140 ευρώ είναι αυτά. Το εχω βρει 118 στο expansys και γύρω στα 125 σε ελληνικά eshops. Για όποιον θέλει κατι πραγματικά καλό το προτείνω ανεπιφύλακτα. Τουλάχιστον το πιο βασικό είναι οτι ακούς και σε ακούει ο συνομιλητης σου χωρίς πρόβλημα. Εχει dsp φίλτρο ήχου και ακόμα με το παραθυρο ανοιχτο οδηγώντας στην εθνική δεν μου παραπονεθηκε ο συνομιλητής μου!!
Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι ξερω απο φιλο μου που εχει το ν73 εχει τα ιδια προβληματα οπως εσυ με το ν80.Επισης οποτε του καπνισει αποσυνδεεται μονο του.Για το πως προσαρμοζεται στο αυτι το δοκιμασα και εγω και δεν μου καθοτανε καλα.Πρεπει να ταιριαζει καλα στο αυτι και αν το παρει κανεις χωρις να το δοκιμασει τοτε μπορει να την παθει οπως εσυ.Παντως ειναι κουκλι και παναλαφρο.

 

 

Έλεγα να δοκιμάσω να το πάω σε service της Nokia μήπως γίνεται να διορθωθεί...

Είναι κρίμα...

ps.Και το δικό μου αποσυνδέεται, αλλά επανασυνδέεται μόνο του....

http://photos1.blogger.com/hello/116/7828/320/ipod_htf.jpg
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω ένα bluetooth handsfree, αλλά λόγω γυαλιών δεν με βολεύουν αυτά με το άγκιστρο που πιάνει στο αυτί... Έχει κανένας άλλος αυτό το πρόβλημα?? Anyway, θα ήθελα ένα handsfree που να μπάινει στο αυτί και να μην χρειάζεται άγκιστρο για να στηριχθεί... Έχει κανείς καμία ιδέα/πρόταση?? Η άλλη πρόταση είναι να πάρω το Nokia με το καλωδιάκι (Nokia HS-21W) απλά έλεγα αν είχε κανένας άλλος καμία ιδέα!! :)

Φοβάμαι ότι όσα μπαίνουν στο αυτί χρειάζονται άγγιστρο λόγο βάρους για να στηριχθούν. Άρα μόνο αυτά που έχουν μερικά εκατοστά καλώδιο σου κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι ότι όσα μπαίνουν στο αυτί χρειάζονται άγγιστρο λόγο βάρους για να στηριχθούν. Άρα μόνο αυτά που έχουν μερικά εκατοστά καλώδιο σου κάνουν.

 

Thank you φίλε, αλλά όπως είπα ήδη χρησιμοποιώ ένα ήδη Nokia HS-3W, το οποίο είναι ακριβώς όπως αυτό που περιγράφεις. Δεν είναι τέλειο σαν ποιότητα, αλλά τη δουλειά του την κάνει.. :O

Παρόλα αυτά, υπάρχουν αρκετά handsfree, που μπαίνουν στο αυτί, χωρίς άγκιστρο. ;)

Mobiles: Samsung Galaxy Nexus

Link to comment
Share on other sites

Thank you φίλε, αλλά όπως είπα ήδη χρησιμοποιώ ένα ήδη Nokia HS-3W, το οποίο είναι ακριβώς όπως αυτό που περιγράφεις. Δεν είναι τέλειο σαν ποιότητα, αλλά τη δουλειά του την κάνει.. :O

Παρόλα αυτά, υπάρχουν αρκετά handsfree, που μπαίνουν στο αυτί, χωρίς άγκιστρο. ;)

Έχεις κάποιο link να δω; Μου κάνει εντύπωση. Πως κρατιούνται πάνω στο αφτί χωρίς άγγιστρο;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποιο link να δω; Μου κάνει εντύπωση. Πως κρατιούνται πάνω στο αφτί χωρίς άγγιστρο;

 

Χαρακτηριστικά πραδείγματα:

 

Sony Ericsson HBH-IV835

Samsung WEP-200

Plantronics 640

 

Είναι μάλλον τόσο ελαφριά σαν κατασκευές, που στηρίζονται στο εσωτερικό του αυτιού χωρίς άγκιστρο... Τσέκαρε τα παραπάνω προϊόντα... Links, sorry δεν έχω πλέον, θα πρέπει να τα ψάξεις λίγο! ;)

Mobiles: Samsung Galaxy Nexus

Link to comment
Share on other sites

Χαρακτηριστικά πραδείγματα:

 

Sony Ericsson HBH-IV835

Samsung WEP-200

Plantronics 640

 

Είναι μάλλον τόσο ελαφριά σαν κατασκευές, που στηρίζονται στο εσωτερικό του αυτιού χωρίς άγκιστρο... Τσέκαρε τα παραπάνω προϊόντα... Links, sorry δεν έχω πλέον, θα πρέπει να τα ψάξεις λίγο! ;)

Ναι όντως, έχεις δίκιο. θα τους ρίξω μια ματιά...

Link to comment
Share on other sites

agorasa shmera to bt handsfree 8a h8ela na mou pei kapoios katoxos tou otan to fortizei anabei kanena led h anabei otan oloklhrw8ei h fortish h kati allo opoios gnwrizei otidhpote as mou apanthsei eyxaristw ek ton proterwn.

Το JABRA BT205 που έχω, είναι μόνιμα αναμένο μέχρι να φορτίσει. Όταν φορτίσει σβήνει το LED. Δες το manual...

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω το SonyEricsson HBH-610 ή HBH 610a; Σε όποιο κατάστημα και αν ρώτησα δεν το έχουν. Μου λένε συνέχεια πως εξαντλήθηκε και το περιμένουν (εδώ και ένα μήνα). Έχετε να προτείνετε κάτι άλλο παρόμοιο;
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω το SonyEricsson HBH-610 ή HBH 610a; Σε όποιο κατάστημα και αν ρώτησα δεν το έχουν. Μου λένε συνέχεια πως εξαντλήθηκε και το περιμένουν (εδώ και ένα μήνα). Έχετε να προτείνετε κάτι άλλο παρόμοιο;

 

1. Πλαίσιο : 75,60

2. Eishop : 82,00

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

τελικά πήρα το sony ericsson HBG-GV435. Πρώτες εντυπώσεις φανταστικές, με πολύ καλή εφαρμογή και άνεση (ξεχνάς ότι το φοράς, μάλλον το κορυφαίο σ'αυτόν το τομέα). Περισσότερες παρατηρήσεις με τον καιρό και την χρήση (το έχω μία ημέρα...)

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

ok twra...htan ellatwmnatiko k egine antikatastash den fortize kan oute anabe kanena led...ayto leitoutgei kanonika an ekseresoume oti mia fortish mou kratise 5 wres xwris poly omilia (peripoy 10 min) enw kratouse 5-6 meres kai arketes fores den mporw na apanthsw apo to koumpi toy bt para mono mono an pathsw to prasino thlefwnaki apo to thlefwno(nokia 6021)
Link to comment
Share on other sites

ok twra...htan ellatwmnatiko k egine antikatastash den fortize kan oute anabe kanena led...ayto leitoutgei kanonika an ekseresoume oti mia fortish mou kratise 5 wres xwris poly omilia (peripoy 10 min) enw kratouse 5-6 meres kai arketes fores den mporw na apanthsw apo to koumpi toy bt para mono mono an pathsw to prasino thlefwnaki apo to thlefwno(nokia 6021)

Αν σου παρουσίασε και το καινούργιο αυτά, αλλαξέ το με άλλο μοντέλο. Μη το κρατάς.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...