Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Θα είναι, ομως εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις NOKIA. Κατα την γνώμη μου οταν το ακουστικο είναι ίδιας μαρκας με το τηλέφωνο συνεργάζονται καλύτερα...
Που είναι?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος okapi (17 Ιούν. 2004 , 19:09)

 

Με το PC λειτουργει ως μικροφωνο και ως ακουστικο (μεσω της ρυθμισης audio gateway), ετσι ακουω μουσικη και μιλαω msn σαν να μιλουσα τηλεφωνο.

Το έχω εγκαταστήσει στο pc, το έχω κάνει default για audio gateway και δεν στέλνει ήχο στο ακουστικο...τι αλλο πρέπει να κάνω;

Οταν είναι συνδεδεμένο στο τηλέφωνο γιατί δεν μπορεί να αναπαράγει mp3 ήχο; :confused:

Που είναι?
Link to comment
Share on other sites

Για να παιξει mp3 βαλτο σαν ανοιχτη ακροαση

 

 

Για audio gateway συνεδεσε το πρωτα, και μετα ανοιξε το windows media player για να ακουσεις π.χ. τραγουδι, αμα το κανεις ενω παιζει δεν θα δουλεψει

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. :)

Δέν βρίσκω με ποιό τρόπο να επιλέξω να συνδεθεί ώς ανοιχτή ακρόαση ή ώς ακουστικό. Εχω το motorola V600 και όταν σύνδεσα το ακουστικό με το τηλ. (μονο έναν τρόπο γραφει το manual) συνδέθηκε ώς ανοικτή ακρόαση (αυτό το συμπεραίνω απο τις λειτουργίες που περιγράφονται στο manual). Και παρ όλα αυτά αρνήται να παίξει mp3. Μέσα στο manual γράφει οτι μπορώ να αλλαξω τρόπο συνδεσης απο το τηλέφωνο, όμως στο v600 δεν υπάρχει τέτοια επιλογή.

 

Για την συνδεση με το pc, ετσι όπως το περιγράφεις το κάνω αλλα παίζει απο τα ηχεία την μουσικη...

Που είναι?
Link to comment
Share on other sites

χμ....Κοιτα στην αρχη ειχα και εγω προβληματα. Πειραματησου. Βασικα ποιο bt adapter εχεις; Εγω με D-link tvn 30€ τα παω θαυμασια αν και τα περισσοτερα τα κανω στη τυχη :P
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως χρησιμοποιείται το bt hands free σαν ακουστικά του pc? κάνω pair το pc με το bluetrek g2 αλλά μου βγάζει no available services.

 

Καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

tornado? Ωχ απο το πλαισιο ε; Αυτα εχω ακουσει οτι δεν υποστηριζουν wildcom drivers... Ισως ο τροπος συνδεσης βασιζεται σε αυτο... Δεν ξερω... Ρωτα στο φορουμ για το Bluetooth που βρισκεται στο φορουμ series 60,

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=294

Link to comment
Share on other sites

Thanks okapi. Μου φαίνεται μόνο εγώ εχω το bt της tornado... Εχει τους δικούς του drivers και μεχρι τώρα λειτουργεί αψογα. Πρέπει να υποστηρίζει την λειτουργία μικρόφωνου-ακουστικού γιαti υπάρχει επιλογή που λέει να καθορίσεις default συσκευή για audio gateway. Το έχω κανει με το ακουστικό αλλα τίποτα. :(
Που είναι?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ενδιαφερομαι γα αγορασω το bluetrek g2.

θα ηθελα να ακουσω τις γνωμες απο κατοχους του παραπανω αξεσουαρ.

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος akismei (15 Αύγ. 2004 , 13:08)

 

ενδιαφερομαι γα αγορασω το bluetrek g2.

θα ηθελα να ακουσω τις γνωμες απο κατοχους του παραπανω αξεσουαρ.

 

ευχαριστω

 

το καλυτερο για μενα απο πλευρας αναμονης, τιμης,και αλλα
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο ειναι το εχω και γω εδω και 3 μηνες περιπου και δεν μου εχει παρουσιασει το παραμικρο προβλημα.Αξιζει τα λεφτα του!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Πολύ λίγες φορές συμβαίνει κάτι πολύ φτηνό να είναι και πολύ καλό ταυτόχρονα.

 

Στο Bluetrek G2 η συνταγή πέτυχε. Πολύ ελαφρύ, άνετο, τεράστια αυτονομία και μόνο 59 Ευρώ.

 

Χτυπήστε το!

Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΒΑΣΙΛΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΗ. ΡΩΤΗΣΑ ΓΙΑΤΙ ΕΝΑΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΤΗΣ VODA ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ,ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΚΑΝΕΝΑ BLUETOOTH ΑΚΟΥΣΤΙΚΟ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ.... ΜΑΛΛΟΝ ΤΟ ΗΘΕΛΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ.ΘΑ ΤΟ ΧΤΥΠΗΣΩ ΠΑΙΔΙΑ
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος teos (27 Νοέ. 2004 , 21:39)

 

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΒΑΣΙΛΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΗ. ΡΩΤΗΣΑ ΓΙΑΤΙ ΕΝΑΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΤΗΣ VODA ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ,ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΚΑΝΕΝΑ BLUETOOTH ΑΚΟΥΣΤΙΚΟ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ.... ΜΑΛΛΟΝ ΤΟ ΗΘΕΛΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ.ΘΑ ΤΟ ΧΤΥΠΗΣΩ ΠΑΙΔΙΑ

 

 

Για να μην υπαρχει παρεξηγηση και με βριζεις μετα :p ,φωνητικες εντολες για εκκινηση εφαρμογων πχ ΔΕΝ υποστηριζει,τουλαχιστον στο δικο μου κινητο.Φωνητικη κληση ομως ναι 100%. :)

Απο voda θα το παρεις; :worry: Μην δωσεις πανω απο 60ε,αλλιως στειλε μου pm.

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ‘ΕΚΚΙΝΗΣΗ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ’ ΕΧΩ ΤΟ SE T610 KAI ME ΑΠΛΟ HANDSFREE ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΗΛ ΜΕ ΧΡΗΣΗ ΦΩΝΗΤΙΚΗΣ ΕΝΤΟΛΗΣ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΑΠΛΑ ΜΙΑ ΚΩΔΙΚΗ ΛΕΞΗ ΠΡΙΝ ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΛΕΣΕΙΣ. ΑΥΤΟ ΤΟ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ? 59€ ΑΠΟ VODA
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μαγκες με ανακουφησατε... Σημερα μολις, πηρα το συγκεκριμενο ακουστηκο απο καταστημα voda στην τιμη των 59 ευρώ με την διαβεβαιωση του υπαλληλου οτι ειναι ενα απο τα καλυτερα.. Φυσικα μετα αισθανομουν οτι πηρα γουρουνι στο σακί αλλα μετα απο αυτα που διαβασα νιωθω καλυτερα! Τωρα το εχω και φορτιζει. Πρεπει να περιμενω 8 ωρες ομως??????
iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

@teos Ναι αυτο που λες το υποστηριζει 100%.Εγω εννοω φωνητικες εντολες πχ να λες κατι και να ανοιγει το μενου προφιλ ή τα παιχνιδια.

 

@nondaz Οσο πιο "καλα" φερθεις στην μπαταρια τοσο πιο πολυ θα σου κρατησει.Πες οτι ειναι μπαταρια κινητου,2-3 φορτισεις καλες και μετα θα φτασει το μαξιμουμ της αποδοσης.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Τις τελευταίες ημέρες ψάχνω να βρω bluetooth στερεοφωνικά ακουστικά για pc...

Δεν έχω βρει κάτι.

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

Το bandwidth του Bluetooth είναι πολύ μικρό για τη μετάδοση στέρεο σήματος. Τώρα τι παίζει με το συγκεκριμένο προιόν δεν ξέρω. Πρώτη φορά ακούω την ύπαρξη τέτοιου πράγματος...

Καλύτερα να περιμένεις για adapters με Bluetooth EDR τσιπάκια, μιας και θα έχουν αρκετά μεγαλύτερο bandwidth.

Ρίξε μια ματιά και σ' αυτό: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=49413

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την πληροφόρηση... Οπότε αναμένουμε.

 

Θα κοιτάξω να βρω USB ακουστικά.

Αλήθεια κάτι τέτοιο υπάρχει;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...