Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Σε ευχαριστώ πολύ, αλλά η διεύθυνση που μου έδωσες έχει το bt800 97,80 χωρίς ΦΠΑ (+19%=116,38) ενώ το http://www.e-acorn.gr/view_prod.php...16&idsubcat=121 το έχει 100,02 ευρώ με ΦΠΑ. Και θα το παραγγείλω από εκεί. Δέχονται και αντικαταβολή. Ψάχνοντας μέσω google ήταν η πιο φθηνή τιμή που βρήκα.

Όμως είμαι πάλι σε δίλημμα ανάμεσα στο 330 και 800. Μου αρέσει το 330 γιατί μου φαίνεται πιο κομψό.

 

 

Στα specs για το 330 δίνει 7 ώρες ομιλίας και 200 αναμονή, ενώ για το 800, 6 και 125 αντίστοιχα. Έχεις προσωπική εμπειρία για αυτά τα δύο handsfree; Έχει πολύ μεγάλη διαφορά στο μέγεθος το 800 από το 330;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον απαντήσει και ειδικά εσένα φίλε invictus1 για την πολύτιμη βοήθειά σου.

δεν το εχω απο οτι μου χουν πει :!: ;) η εμπειρια μου ομως γενικα μου λεει οτι δεν πρεπει να βασιζεσαι στο θεμα μπαταρια στον κατασκευαστη εχω δει μεγαλες αποκλησεις στην πραξη συνηθως προς το καλιτερο :!: :cool:

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

παντως τα jabra ειναι παρα πολυ καλα bt,το ξερω απο προσωπικη μου βιωση με bt αυτης της εταιρειας.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

δεν το εχω απο οτι μου χουν πει η εμπειρια μου ομως γενικα μου λεει οτι δεν πρεπει να βασιζεσαι στο θεμα μπαταρια στον κατασκευαστη εχω δει μεγαλες αποκλησεις στην πραξη συνηθως προς το καλιτερο

Σε ποιο αναφέρεσαι από τα δύο, στο 330 ή στο 800; Εντάξει, δεν περιμένω να ισχύουν αυτά που λέει ο κατασκευαστής, αλλά από ότι είδα σε ξένα forums, του 800 η μπαταρία κρατάει 2-3 ώρες ομιλίας, ενώ ο κατασκευαστής δίνει 7.

Τέλος πάντων, αύριο μάλλον θα παραγγείλω το 330.

παντως τα jabra ειναι παρα πολυ καλα bt,το ξερω απο προσωπικη μου βιωση με bt αυτης της εταιρειας.

Αλήθεια, ποιο έχεις; Το φορτίζεις κάθε μέρα, ή σου κρατάει περισσότερο η μπαταρία; Οτιδήποτε άλλο έχεις να μου γράψεις, από την εμπειρία σου, θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν αξίζει να δώσεις τόσα λεφτά για bt ακουστικό απο την στιγμή που αρχίζουν να πέφτουν κιόλας οι τιμές τους..Επειδή έχει μια οθόνη και 5 διαφορετικές μελωδίες;Για σκέψου το..μήπως είναι καλύτερα τουλάχιστον σε αυτά τα λεφτά να πάρεις κάτι πιο επώνυμο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν αξίζει να δώσεις τόσα λεφτά για bt ακουστικό απο την στιγμή που αρχίζουν να πέφτουν κιόλας οι τιμές τους..Επειδή έχει μια οθόνη και 5 διαφορετικές μελωδίες;Για σκέψου το..μήπως είναι καλύτερα τουλάχιστον σε αυτά τα λεφτά να πάρεις κάτι πιο επώνυμο.

Οφείλω να ομολογήσω, φίλε Βασίλη, ότι αμφιταλαντεύτηκα ανάμεσα στο 330 και στο 800. Το πρώτο εξαιτίας του πιο λεπτού του σχεδιασμού και του δεύτερου λόγω του ότι είχε αναγνώριση κλήσεων και δόνηση. Τελικά υπερίσχυσε το 330 το οποίο και παράγγειλα απο το 247.gr χτες το πρωί (μιας και είναι περασμένα μεσάνυχτα τώρα). :worry:

Θεωρείς ότι η Jabra ως εταιρεία δεν είναι αρκετά επώνυμη; Τι θα μου πρότεινες (βέβαι έχω παραγγείλει το 330, αλλά αν θες το συζητάμε).

 

Ευχαριστώ για την απάντησή σου.

Να περνάτε όλοι καλά!

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Οφείλω να ομολογήσω, φίλε Βασίλη, ότι αμφιταλαντεύτηκα ανάμεσα στο 330 και στο 800. Το πρώτο εξαιτίας του πιο λεπτού του σχεδιασμού και του δεύτερου λόγω του ότι είχε αναγνώριση κλήσεων και δόνηση. Τελικά υπερίσχυσε το 330 το οποίο και παράγγειλα απο το 247.gr χτες το πρωί (μιας και είναι περασμένα μεσάνυχτα τώρα). :worry:

Θεωρείς ότι η Jabra ως εταιρεία δεν είναι αρκετά επώνυμη; Τι θα μου πρότεινες (βέβαι έχω παραγγείλει το 330, αλλά αν θες το συζητάμε).

 

Ευχαριστώ για την απάντησή σου.

Να περνάτε όλοι καλά!

Καλορίζικο καταρχάς :D

Να στο πω αλλιώς,αν ήταν προσωπικά να έδινα τόσα λεφτά για bt θα προτιμούσα κάτι ανάμεσα σε Nokia-Ericsson-Siemens κλπ.Βέβαια όπως είπα και στο προηγούμενο post για μένα ούτε η αναγνώριση ούτε η δόνηση είναι κάτι τόσο πολύ σημαντικό για την τελική επιλογή.Θα προτιμούσα μεγαλύτερους χρόνους ομιλίας/αναμονής πχ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Σήμερα αγόρασα το bluetooth headset Nokia HS11W. Μετά την πλήρη φόρτιση το χρησιμοποίησα και μετά απο 1-2 λεπτά ομιλίας το ακουστικάκι αρχισε να ζεσταίνεται! Μετα απο χρήση ακόμα 3 περίπου λεπτών το ακουστικό είχε ζεσταθεί υπερβολικά! Είχα και άλλα ακουστικά παλιά (2 motorola) αλλά ποτε δέν είχαν ζεσταθεί το παραμικρό. Υπάρχει πρόβλημα λέτε, ή είναι φυσιολογικό αυτο? Κάποιος που να έχει το ίδιο?
Που είναι?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εγώ είμαι ανάμεσα στο

 

Logitech Mobile Freedom Headset και στο Jabra BT330 .Ποιό λέτε να προτιμήσω ; Έχει κανένας ένα από τα δύο να μου πει την γνώμη του;

 

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι ανάμεσα στο Logitech Mobile Freedom Headset και στο Jabra BT330 .Ποιό λέτε να προτιμήσω ; Έχει κανένας ένα από τα δύο να μου πει την γνώμη του;

 

Εγώ έχω το Jabra BT330 και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Μικρό, ελαφρύ και με πολύ καλή αυτονομία. Να φανταστείς ότι ο μέσος όρος φόρτισης είναι γύρω στις 8 ημέρες. Όχι σαν κάτι άλλα ακουστικά που μου είπαν στο Γερμανό της Καστοριάς κάθε μέρα ότι χρειάζονται φόρτιση.

Αυτά. Αν χρειαστείς κάτι επιπλέον, είμαι στη διάθεση σου.

Φιλικά, Ανδρέας

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Ανδρέα σ'ευχαριστώ για την απάντηση σου. Είναι γερό ; Είχα το bluetrek g2 το

οποίο στα 2 χρόνια περίπου έσπασε το άγκιστρο. Το είχα πάρει από vodafone.

Θα το παραγγείλω από play247.

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους. Εχει κανεις ιδεα αν μπορουμε να χρισιμοποιησουμε το BT handsfree σαν μικροφωνο και ακουστικο, με laptop που εχει επισης ΒΤ?
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα καλό αλλά και οικονομικό bluetooth handsfree για το P900 μου. Ξέρω ότι το θέμα έχει ξανασυζητηθεί, αλλά με την αναζήτηση που έκανα δε διαφωτίστηκα και πολύ, ίσως κάποιος να έχει στο μυαλό του κάποιο καινούριο μοντέλο. Έχω υπόψη μου το Motorola Nexus με 29 euro από Γερμανό (+το κόστος επαναφορτιζόμενων ΑΑΑ + φορτιστή περίπου άλλα 20). Το έχει χρησιμοποιήσει κανείς; Μήπως είναι καλύτερα να πάρω ένα της SE πχ ΗΒΗ-662 με 86 euro; Υπάρχει κάποια άλλη πρόταση;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Ανδρέα σ'ευχαριστώ για την απάντηση σου. Είναι γερό ; Είχα το bluetrek g2 το οποίο στα 2 χρόνια περίπου έσπασε το άγκιστρο. Το είχα πάρει από vodafone. Θα το παραγγείλω από play247.

Άργησα να απαντήσω, αλλά δεν είχα χρόνο να μπω νωρίτερα στο myphone. Μη σε απασχολεί το άγκιστρο. Είναι ελαστικό και μπορείς να το προσαρμόσεις, ανάλογα με το μέγεθος του αυτιού σου. Είναι πολύ καλό. Σου το συστήνω.

Και εγώ από το play247 το αγόρασα. 20 ευρώ φθηνότερα από ότι το βρήκα σε οποιοδήποτε μαγαζί κοίταξα. Και από ότι είδα είναι και το μοναδικό e-shop με δωρεάν την αποστολή.

Καλορίζικο!!!

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Μου έχει σπάσει κι εμένα το άγκιστρο στο G2. Επισκευάζεται;

 

Κοίταξε να δεις. Τους έστειλα e-mail για ανταλακτικά στην Ελλάδα και όσο την είδατε εσείς την απάντηση την είδα και εγώ. Συνεπώς το πετάω στα σκουπίδια και παίρνω καινούργιο και όχι το G2 καλό μεν αλλά έχει ελλατωματικό άγκιστρο. Και θα συμφωνήσω μαζί σου φίλε μου Αντρέα ότι το Jabra είναι πολύ καλό ακουστικό και βολικό γιατί το άγκιστρο ανοίγει και κλειδώνει στο αυτί σου μιας και το αγόρασα και εγώ.

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα καλό αλλά και οικονομικό bluetooth handsfree για το P900 μου. Ξέρω ότι το θέμα έχει ξανασυζητηθεί, αλλά με την αναζήτηση που έκανα δε διαφωτίστηκα και πολύ, ίσως κάποιος να έχει στο μυαλό του κάποιο καινούριο μοντέλο. Έχω υπόψη μου το Motorola Nexus με 29 euro από Γερμανό (+το κόστος επαναφορτιζόμενων ΑΑΑ + φορτιστή περίπου άλλα 20). Το έχει χρησιμοποιήσει κανείς; Μήπως είναι καλύτερα να πάρω ένα της SE πχ ΗΒΗ-662 με 86 euro; Υπάρχει κάποια άλλη πρόταση;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Γιατί δεν κοιτάς και τα logitech. Θα το βρεις e-shop ξαι τιμή 35-40 και πάνω από όλα ποιότητα .

London for ever
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Από ότι έχω δει στην αγορά, τα περισσότερα bluetooth handsfree λένε για αυτονομία σε standby έως 150 ώρες και βάλε...Ετσι λέει και το δικό μου

Τελικά όμως δεν ξεπερνάει τις 30 ώρες περίπου.

 

Εχω το Siemens HHB-600 και εψαξα στο net για review και βρήκα μόνο ένα στο οποίο ο τύπος (μάλλον στην Siemens δουλεύει) λέει ότι φτάνει κοντά στις 5 ημέρες.

 

Η πωλήτρια που την πήρα τηλέφωνο μου είπε να το αφήνω όλο το βράδυ στην φόρτιση και να μην το φορτίζω ποτέ την ημέρα (μάλλον το πειράζει το φώς:X ) Το ότι εγώ μπορεί να είμαι ηλεκτρονικός 22 χρόνια, δεν της πέρασε απο το μυαλό

 

Το συγκεκριμένο handsfree είναι 4 ημερών και μου δίνει εγγύηση στην μπαταρία 6 μήνες. Τι να κάνω? Καλύπτετε η εταιρεία απο το τον όρο "έως 150 ώρες"? Να απαιτήσω αλλαγή? Τι αυτονομίες έχετε εσείς απο τα διάφορα που χρησιμοποιείτε...

 

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Και γω που έχω ένα SE, δεν μου κρατά και πολύ η μπαταρία. Είδα και γω ένα της Motorola με μεγάλη αυτονομία, σε κάποιο φυλλάδιο, αλλά είναι με αλκαλική μπαταρία :lol: , οπότε φανταστείτε βάρος!!!

Να ρωτήσω και κάτι άσχετο... έχω δει μερικούς που έχουν ένα σαν κορδόνι και κρεμάνε το bluetooth τους, Πού μπορώ να βρε και γω ένα? Γιατί το συγκεκριμένο "κορδόνι" είναι πολύ βολικό! ;)

Link to comment
Share on other sites

Ενα Bluetrek που έχω κρατάει με μέτρια χρήση γύρω στις 5-6 μέρες.Το Motorola που αναφέρει ο GRKIWI με την αλκαλική μπαταρία παραδόξως κρατάει γύρω στις 10 μέρες..! (και δεν είναι και τόσο βαρύ)

Link to comment
Share on other sites

Ναι το είδα και αυτό το Motorola. Είναι το HS-805 NEXUS και σύμφωνα με τα διαφημιστικά, κρατάει 528 ώρες. Κοντά στις 20 ημέρες δηλαδή.

Αυτό πήγαινα να αγοράσω διότι με την μπαταρία δεν μένεις ποτέ. Πάντα μπορείς να κουβαλάς μια extra μαζί σου ή τέλος πάντων να βρείς μια.

 

Με κέρδισε το Siemens,λόγο του μεγέθους του. Απο τότε που άνοιξα το θέμα, 2 φορές μου κράτησε 5 ώρες μετά απο full charge...Τώρα του έκανα reset και πάει καλά. Εύχομαι κάτι να μην πήγαινε καλά και με το reset να συνήλθε. Αντε να φτάσει τουλάχιστον τις 3-4 ημέρες αυτονομία.:cool:

 

Θα επανέλθω με νεότερα

 

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εγώ αγόρασα το Nexus λίγο πριν την πρωτοχρονιά και είμαι ακόμα με την Αλκααλική μπαταρία που είχε μέσα στο κουτί του. Είμαι υπερβολικά ευχαριστημένος από την αυτόνομία. Από βάρος δεν μπορώ να πω οτι έχω πρόβλημα. Αυτό που δεν μου άρεσε είναι οτι δεν "πιάνει" καλά πάνω στο αυτί. Κατά τα άλλα είμαι απόλυτα ευχαριστημένος + οτι με το k750i μου, δουλεύει στο full των δυνατοτήτων του. (επανάκληση, αυτόματη σύνδεση με το κινητό μόλις το ανοίξω, φωνητικές κλήσεις κλπ.). το συστήνω ανεπιφύλακτα.
Τα λέτε..
Link to comment
Share on other sites

Λίγο άσχετο με το topic, αλλά αυτό με τις φωνητικές κλήσεις πως το κατάφερες? Εχω "λυσάξει" αλλά δεν μπορώ να το καταφέρω. Μόνο αν το φέρω κοντά στο στόμα και πώ το όνομα, αλλά και αυτό όχι 100%. Ψάχνω τρόπο κατά την ηχογράφηση να μιλήσω απο το handsfree αλλά δεν βρήκα

Εσύ πως το έκανες? Ηχογράφησες απο το κινητό ή το handsfree?

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά το reset το handsfree συνήλθε...Μου πηγαίνει περίπου 5 ημέρες αυτονομία. Δεν έχει τύχει να μην μιλήσω για να ξέρω καθαρά την αυτονομία σε standby αλλά εννοείται ότι δεν υπάρχει πρόβλημα. Αν λοιπόν κάποιος άλλος αντιμετωπίζει παρόμοιο πρόβλημα, πρίν οτιδήποτε άλλο, ας κάνει ένα reset στο handsfree...

 

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Εχω το Siemens HHB-600 και εψαξα στο net για review και βρήκα μόνο ένα στο οποίο ο τύπος (μάλλον στην Siemens δουλεύει) λέει ότι φτάνει κοντά στις 5 ημέρες

 

Τελικά μετά το reset το handsfree συνήλθε...Μου πηγαίνει περίπου 5 ημέρες αυτονομία.

Τι έγινε; Έπιασες δουλειά στη Siemens;

:lol: :lol: :lol:

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε; Έπιασες δουλειά στη Siemens;

:lol: :lol: :lol:

 

 

Πετυχημένο...Χωρίς λόγο, σάπισα στο γέλιο

 

Είσαι φοβερός....:lol: :lol: :lol:

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...