Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Θέλω να πάρω ένα bluetooth handsfree, αλλά λόγω γυαλιών δεν με βολεύουν αυτά με το άγκιστρο που πιάνει στο αυτί... Έχει κανένας άλλος αυτό το πρόβλημα?? Anyway, θα ήθελα ένα handsfree που να μπάινει στο αυτί και να μην χρειάζεται άγκιστρο για να στηριχθεί... Έχει κανείς καμία ιδέα/πρόταση?? Η άλλη πρόταση είναι να πάρω το Nokia με το καλωδιάκι (Nokia HS-21W) απλά έλεγα αν είχε κανένας άλλος καμία ιδέα!! :)

Mobiles: Samsung Galaxy Nexus

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Με την προσφορά της ΤΙΜ να τρέχει για ΒΤ Handsfree -20% αποφάσισα να αγοράσω ένα για το Κ700ι

 

Δυστυχώς η πρώτη μου επιλογή ήταν το Μοτορόλα Η300 λόγω της χαμηλής τιμής του (23Ε). Δεν δούλεψε ποτέ σωστά με απαράδεκτο πλήκτρο κλήσης που λειτουργόυσε όποτε του έκανε κέφι.(Πραγματική δυσφήμιση για τη Μοτορόλα , ποου απορώ γιατί κυκλοφορέι ένα τέτοιο προιόν)

 

Οπότε το ερώτημα είναι : έχει κανείς να προτείνει κανένα λειτουργικό ΒΤ με τιμή κάτω από 50Ε?

 

Όπως τα ΝΟΚΙΑ HS-26W, ΝΟΚΙΑ BH-200, ΝΟΚΙΑ HS-56W ,SONY ERICSSON HBH-PV 700 ?

 

Υποτίθεται ότι όλα είναι συμβατά και με άλλες μάρκες , αλλά μήπως ισχύει ο κανόνας του καλύτερα από την ίδια εταιρεία για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

φιλε ειναι συμβατο, λοιπον πατας την αναζητ απο το κινητο σου, και πατας συνεχομενα το κουμπι στο χαντσφρι με το τηλεφωνακι μεχρι να στο βρει το κινητο σου. στο λεω γιατι το εχουν παρει 2 φιλοι μου και τους το εγκατεστησα εγω. μετα το τηλ θα σου ζητησει κωδικο θα πατησεις τεσσερα μηδενικα και αυτο ειναι ολο. ελπιζω να πανε ολα καλα.
History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

Στο κομάτι που έπεσα εγώ , είχε πολλά προβλήματα. Με αποκορύφωμα ότι δεν έκλεινε με τίποτα , έπρεπε να του βγάλω τη μπαταρία. Και μετά δεν άνοιγε με τίποτα. Με τα πολλά το επέστρεψα πίσω και αρνήθηκα να πάρω άλλο κομάτι του ίδιου μοντέλου. Πήρα τα λεφτά μου πίσω ( αναστροφή πώλησης ). Ακόμα ψάχνω πάντως , αν έχει κανείς να προτείνει κάτι.....
Link to comment
Share on other sites

Εψαξα λίγο στο φορουμ και δεν ειδα να υπαρχει ενα συγκεκριμενο θεμα οπου ολοι θα ασχολουμαστε με bt ακουστικα. Αποριες, προτασεις κτλ ... και νομιζω ειναι αρκετα χρησιμο να υπαρχει ενα τετοιο θεμα...

 

 

Λοιπον... εγω θελω να παρω ενα και εχω καταληξει στο Plantronics 640.

Ειναι αρκετα ακριβο βεβαια (90 Ευρω και κατι ) αλλα το θεμα ειναι οτι ειναι απιστευτο...μικρο και εξαιρετικα εμφανισιμο!

 

Μου ειπανε ομως οτι δε κανει καλο ταιριασμα...Αληθευει ? Υπαρχει κανεις που να το εχει ? Η να ξερει λεπτομερειες?

 

Αλλιως πιο ειναι το πιο μικρο ακουστικο που υπαρχει αυτη τη στιγμη? γιατι με εκνευριζουν αυτα που πετανε σα διαολια εξω απο τα αυτια....ειναι το λιγοτερο γραφικα με αυτο ειδικα το πραγμα που αγκαλιάζει το αυτι...

:X
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω ένα bluetooth handsfree, αλλά λόγω γυαλιών δεν με βολεύουν αυτά με το άγκιστρο που πιάνει στο αυτί... Έχει κανένας άλλος αυτό το πρόβλημα?? Anyway, θα ήθελα ένα handsfree που να μπάινει στο αυτί και να μην χρειάζεται άγκιστρο για να στηριχθεί... Έχει κανείς καμία ιδέα/πρόταση?? Η άλλη πρόταση είναι να πάρω το Nokia με το καλωδιάκι (Nokia HS-21W) απλά έλεγα αν είχε κανένας άλλος καμία ιδέα!! :)

egw exw parei ena tis logitech me kalodiaki kai eimai polu euxaristimenos...ksexnaw na to fortisw!me epanafortizomeni mpataria...

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω και εγω το κολλημα με αυτα με το αγκιστρο τα οποια και σιχαινομαι...

 

πηρα το BHL 1000 της level one.

 

Πανεμορφο και απιστευτα μικρο.

 

Το θεμα ειναι οτι οταν με καλουν ειναι ολα οκ ακουω τον ηχο.

Οταν παιρνω οως τηλεφωνο δε μου περναει την κληση στο ακουστικο.

Γιατι ? Εχει κανεις καμια ιδεα? σαμ χελπ πλιζ??? ΜΕ Benq Siemens EL71 ολο αυτο....

:X
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αγόρασα το bluetooth headset Nokia HS11W. Μετά την πλήρη φόρτιση το χρησιμοποίησα και μετά απο 1-2 λεπτά ομιλίας το ακουστικάκι αρχισε να ζεσταίνεται! Μετα απο χρήση ακόμα 3 περίπου λεπτών το ακουστικό είχε ζεσταθεί υπερβολικά! Είχα και άλλα ακουστικά παλιά (2 motorola) αλλά ποτε δέν είχαν ζεσταθεί το παραμικρό. Υπάρχει πρόβλημα λέτε, ή είναι φυσιολογικό αυτο? Κάποιος που να έχει το ίδιο?

χρονια σου πολλα καταρχην,καλα Nokia Πηγες και πηρες?προσωπικα εγω και κατα φιλοι μου εχουμε κακη εμπειρια απο τα Bt της nokia,πληρως αναξιοπιστα και με προβληματα.ξεφορτωσου το καλυτερα:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

egw exw parei ena tis logitech me kalodiaki kai eimai polu euxaristimenos...ksexnaw na to fortisw!me epanafortizomeni mpataria...

logitech? Απο πού το αγόρασες? Εγώ ψάχνω προϊόντα αυτής της εταιρείας και συγκεκριμένα ενσύρματα hands free και δεν μπορώ να τα βρώ πουθενά στην Αθήνα...

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

logitech? Απο πού το αγόρασες? Εγώ ψάχνω προϊόντα αυτής της εταιρείας και συγκεκριμένα ενσύρματα hands free και δεν μπορώ να τα βρώ πουθενά στην Αθήνα...

στο πλαισιο μπορεις να βρεις φιλε μου,το εχουν ετοιμοπαραδοτο.:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

logitech? Απο πού το αγόρασες? Εγώ ψάχνω προϊόντα αυτής της εταιρείας και συγκεκριμένα ενσύρματα hands free και δεν μπορώ να τα βρώ πουθενά στην Αθήνα...

to pira apo germano 29 i 39 euro den thimamai!to exei kai sto plaisio to idio akribos.auto pou pira egw einai bt apla den mpainei sto auti...to bazeis me to mantalaki sto mplouzaki kai exei ena akoustiko me kalodio pou to bazeis sto auti gia na miliseis.ipostirizei fwnitiki klisi kai apo simbatotita toulaxistwn se N91 kai ngageQD douleuei mia xara!kati akousa omws oti exei i logitech ena giro sta 50-60 euro kai einai kai ayto bt me kalodio,alla exei dio akoustika kai einai stereofoniko!!aksizei...

Link to comment
Share on other sites

Το έχω αγοράσει το ακουστικό και είναι ΤΕΛΕΙΟ. Δεν πετάει καθόλου, μόνο 9gr και μπορείς να το φοράς και χωρίς άγκιστρο στο αυτί!! και με 5-6 συσκευές που το έχω συνδέσει δεν είχα κανένα πρόβλημα.

 

Στην αρχή δεν το πολυκαταλάβαινα, αλλά η τεχνική υποστήριξη με βοήθησε πολύ. Γενικά είναι ένα απο τα καλύτερα και αξιόπιστα BT που έχω δεί.

 

Συν τοις άλλης το πακέτο περιέχει διαφορετικούς αντάπτορες για να το φορτίζεις με τον φορτιστή του κινητού σου ή με μπαταρία ΑΑΑ αν είσαι στον δρόμο.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ετυχε εχθες να θελω να παρω και εγω ενα bluetooth πηγα στο πλαισιο και ειδα το Sony Ericsson 835. Το μονο πραγμα που με κρατησε και δε το πηρα ειναι η τιμη του την οποια την βλεπω ακριβη €95
Link to comment
Share on other sites

Εψαξα λίγο στο φορουμ και δεν ειδα να υπαρχει ενα συγκεκριμενο θεμα οπου ολοι θα ασχολουμαστε με bt ακουστικα. Αποριες, προτασεις κτλ ... και νομιζω ειναι αρκετα χρησιμο να υπαρχει ενα τετοιο θεμα...

 

 

Λοιπον... εγω θελω να παρω ενα και εχω καταληξει στο Plantronics 640.

Ειναι αρκετα ακριβο βεβαια (90 Ευρω και κατι ) αλλα το θεμα ειναι οτι ειναι απιστευτο...μικρο και εξαιρετικα εμφανισιμο!

 

Μου ειπανε ομως οτι δε κανει καλο ταιριασμα...Αληθευει ? Υπαρχει κανεις που να το εχει ? Η να ξερει λεπτομερειες?

 

Αλλιως πιο ειναι το πιο μικρο ακουστικο που υπαρχει αυτη τη στιγμη? γιατι με εκνευριζουν αυτα που πετανε σα διαολια εξω απο τα αυτια....ειναι το λιγοτερο γραφικα με αυτο ειδικα το πραγμα που αγκαλιάζει το αυτι...

αν ενδιαφερεσαι το αγορασα εχτες και σημερα το πουλαω...μια χαρα δουλευει αλλα εμενα δεν μου κανει.μπορεις και να το δοκιμασεις πριν το αγορασεις

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω ένα bluetooth handsfree, αλλά λόγω γυαλιών δεν με βολεύουν αυτά με το άγκιστρο που πιάνει στο αυτί... Έχει κανένας άλλος αυτό το πρόβλημα?? Anyway, θα ήθελα ένα handsfree που να μπάινει στο αυτί και να μην χρειάζεται άγκιστρο για να στηριχθεί... Έχει κανείς καμία ιδέα/πρόταση?? Η άλλη πρόταση είναι να πάρω το Nokia με το καλωδιάκι (Nokia HS-21W) απλά έλεγα αν είχε κανένας άλλος καμία ιδέα!! :)

plantronics discovery 640

Link to comment
Share on other sites

Στο κομάτι που έπεσα εγώ , είχε πολλά προβλήματα. Με αποκορύφωμα ότι δεν έκλεινε με τίποτα , έπρεπε να του βγάλω τη μπαταρία. Και μετά δεν άνοιγε με τίποτα. Με τα πολλά το επέστρεψα πίσω και αρνήθηκα να πάρω άλλο κομάτι του ίδιου μοντέλου. Πήρα τα λεφτά μου πίσω ( αναστροφή πώλησης ). Ακόμα ψάχνω πάντως , αν έχει κανείς να προτείνει κάτι.....

κοιτα το logitech κορυφαιο Bt και μονο 35 ευρω

http://www.eshop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003051

Link to comment
Share on other sites

plantronics discovery 640

Σαν ξυριστική μηχανή είναι :p

 

Ωραίο είναι το Motorola Miniblue, αλλά "Release delayed from June 06 to 2007, due to Motorola delaying launch because of audio quality issues"...

Άσε που θα είναι και πανάκριβο...

Link to comment
Share on other sites

Πέτυχα σε καλή τιμή (29 ευρώ) το Nokia HS-26W και είπα να το αγοράσω για χρήση με τα Κ700 και Κ750 που διαθέτω. Τα προβλήματα που αντιμετωπίζω είναι ότι ενώ το BT είναι συνδεδεμένο και έχω ενεργοποιήσει την επιλογή να στέλνει την εισερχόμενη κλήση στο ακουστικό, το κάνει σπάνια και τις περισσότερες φορές τη στέλνει στο κινητό. Επίσης σε εξερχόμενη κλήση, ενώ στην προτροπή του τηλεφώνου «Retrieve call in phone» πατάω «No», το ΒΤ δε δέχεται την εξερχόμενη με αποτέλεσμα να πηγαίνει ο ήχος στο κινητό. Άλλο σημαντικό πρόβλημα είναι ότι ενώ είναι συνδεδεμένο με κάποιο εκ των δύο τηλεφώνων ξαφνικά αποσυνδέεται και δεν προσπαθεί να ξανασυνδεθεί με ένα εξ' αυτών. Εννοείται βέβαια ότι όταν ανοίγω το BT handsfree, έχω ανοιχτό το ΒΤ μόνο στο κινητό που θέλω να συνδεθεί.

 

Τι μπορώ να κάνω; Δεν πρέπει να έχω κρατήσει την απόδειξη (για το κουτί ούτε λόγος) άρα δεν μπορώ να το πάω πίσω για αντικατάσταση. Το πρόβλημα είναι πολύ ενοχλητικό και άκρως επικίνδυνο για μένα μιας και το ΒΤ το πήρα για το αυτοκίνητο. Έχω δοκιμάσει πολλά reset, pairing ενος μόνο τηλεφώνου και όχι και των δύο (κανονικά δέχεται μέχρι οχτώ) αλλά εις μάτην.

 

Καμιά ιδέα; Δε θέλω να αλλάξω ΒΤ καθώς είναι το μόνο που με βόλεψε στο αυτί μου αλλά από την άλλη αν είναι να έχω τόσα προβήματα καλύτερα να το ξεφορτωθώ και να γυρίσω στο ενσύρματο handsfree.

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

i SE einai koryfi sta bt H/f.....otidipote allo einai symvivasmos....

afti ine i apopsi mou ek peiras......(eixa 4 bt h/f)

ta 2 SE vgikan TOP

 

eksallou den ine tyxaio....giati i SE anakalypse to BLUETOOTH!

PROUD ARSENAL FAN

http://images.skysports.com/images/badges/100x100/3.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση. Μολις πηρα το Nokia Ε70 και ηθελα ενα ΒΤ ακουστικο.Ειδα το Siemens HHB-750 στο my devices και μου αρεσε, αλλα θελω να ρωτησω, με το ΒΤ 1.2 θα δουλευει το ακουστικο ως music stereo headset?Γιατι εγω ηξερα οτι θελει A2DP αλλα ο konsantinos_bei λεει οτι συνεργαζεται και με 1.2.Μονο ως απλο ΒΤ?
Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...