Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

είναι όμως ανθεκτικό στον ιδρώτα (για τους δρομείς;)

Το Sony είναι;

Έβγαλα τον Μαραθώνιο πέρυσι, με ότι αυτό συνεπάγεται από νερό και ιδρώτα.

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλα τον Μαραθώνιο πέρυσι, με ότι αυτό συνεπάγεται από νερό και ιδρώτα.

 

sorry, για το sony το ξέρω.... η ερώτηση που ήθελα να κάνω ήταν:

 

Το LG είναι ανθεκτικό στον ιδρώτα;

Link to comment
Share on other sites

Το LG φαίνεται τρελό εργαλείο. Έχει έρθει Ελλάδα;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

 

 

Ούτε κάν υπόλοιπη Ευρώπη βασικά.

Μόνο Αμερική Κορέα μέχρι στιγμής.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

ενδιαφέρομαι για το sony sbh54 και θέλω να ρωτήσω τα παρακάτω τους κατόχους του

 

1) αν απομακρυνθείς από την εμβέλεια του κινητού σου, επανασυνδέεται αυτόματα όταν είσαι πάλι εντός εμβέλειας;

2) το Noise cancellation δουλεύει καλά;

3) οι τυχαίες αποσυνδέσεις συνεχίζονται; ρωτάω γιατί είδα ότι σήμερα έγινε αναβάθμιση της εφαρμογής στο play store και αναφέρει πολλά bug fixes

4) η επανάκληση γίνεται με 2πλό πάτημα του πλήκτρου κλήσης;

 

το κινητό μου είναι το xiaomi redmi note 3 pro και από όσα διάβασα εδώ μέσα, το sbh54 συμπεριφέρεται διαφορετικά με κάθε συσκευή (φόρτωμα call log, αποσυνδέσεις)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

ενδιαφέρομαι για το sony sbh54 και θέλω να ρωτήσω τα παρακάτω τους κατόχους του

 

1) αν απομακρυνθείς από την εμβέλεια του κινητού σου, επανασυνδέεται αυτόματα όταν είσαι πάλι εντός εμβέλειας;

2) το Noise cancellation δουλεύει καλά;

3) οι τυχαίες αποσυνδέσεις συνεχίζονται; ρωτάω γιατί είδα ότι σήμερα έγινε αναβάθμιση της εφαρμογής στο play store και αναφέρει πολλά bug fixes

4) η επανάκληση γίνεται με 2πλό πάτημα του πλήκτρου κλήσης;

 

το κινητό μου είναι το xiaomi redmi note 3 pro και από όσα διάβασα εδώ μέσα, το sbh54 συμπεριφέρεται διαφορετικά με κάθε συσκευή (φόρτωμα call log, αποσυνδέσεις)

 

1. Ναι.

2. Προσωπικά σ' ένα Mate 7 & mate 8 πριν το τελευταίο update πέρναγε τους θορύβους στο ένα ακουστικό. Μετά το update δεν είναι τόσο έντονο αυτό. Δεν μου έχουν παραπονεθεί ότι δεν με ακούνε καθαρά σε θορυβώδες περιβάλλον (δρόμο π.χ.)

3. Μετά το τελευταίο update δεν είχα αποσύνδεση, αλλά η καθυστέρηση στο call log υπάρχει ακόμα και επίσης ένα bug που όταν περιστρέφεις την οθόνη στην αρχή τα πλήκτρα του μενού (αριστερά-δεξιά) παίζουν κανονικά, όμως αν το ανοιγοκλείσεις παίζουν ανάποδα (σαν να μην έχεις περιστρέψει την οθόνη).

4. Ναι ή επιλέγεις από το call log (όταν φορτώνει!!!) και πατάς μία το πλήκτρο κλήσης..

 

Αν έχει κανένας xiaomi να σου απαντήσει, γιατί με ένα Z3 που το δοκίμασα παίζει άψογα... :blink: :O :D

Link to comment
Share on other sites

1. Ναι.

2. Προσωπικά σ' ένα Mate 7 & mate 8 πριν το τελευταίο update πέρναγε τους θορύβους στο ένα ακουστικό. Μετά το update δεν είναι τόσο έντονο αυτό. Δεν μου έχουν παραπονεθεί ότι δεν με ακούνε καθαρά σε θορυβώδες περιβάλλον (δρόμο π.χ.)

3. Μετά το τελευταίο update δεν είχα αποσύνδεση, αλλά η καθυστέρηση στο call log υπάρχει ακόμα και επίσης ένα bug που όταν περιστρέφεις την οθόνη στην αρχή τα πλήκτρα του μενού (αριστερά-δεξιά) παίζουν κανονικά, όμως αν το ανοιγοκλείσεις παίζουν ανάποδα (σαν να μην έχεις περιστρέψει την οθόνη).

4. Ναι ή επιλέγεις από το call log (όταν φορτώνει!!!) και πατάς μία το πλήκτρο κλήσης..

 

Αν έχει κανένας xiaomi να σου απαντήσει, γιατί με ένα Z3 που το δοκίμασα παίζει άψογα... :blink: :O :D

 

Σε ευχαριστώ που έκανες τον κόπο να μου απαντήσεις. Τελικά λόγω των προβλημάτων που διάβασα σε διάφορα site, ακύρωσα την παραγγελία που είχα κάνει στο amazon και παρήγγειλα τα Taotronics TT-BH07:

 

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B017I9CBPC/ref=s9_simh_gw_g107_i3_r?pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=desktop-1&pf_rd_r=PKHB38ZR4SX5PV52VN3Z&pf_rd_t=36701&pf_rd_p=867551827&pf_rd_i=desktop

Link to comment
Share on other sites

Guys να ρωτήσω κάτι.

Τώρα που γύρισα σε android λέω να ξαναενεργοποιήσω το θαμένο μου MW1.

Έχει κανείς άποψη πως δουλεύει και ΑΝ δουλεύει καλά με S7 edge? Με το ΝΟΤΕ 4 θυμάμαι μου έκανε κάτι νερά στο τέλος.

Μη κάνω άνω κάτω το σπίτι τζάμπα για να το βρω και π@π@λ@ :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guys να ρωτήσω κάτι.

Τώρα που γύρισα σε android λέω να ξαναενεργοποιήσω το θαμένο μου MW1.

Έχει κανείς άποψη πως δουλεύει και ΑΝ δουλεύει καλά με S7 edge? Με το ΝΟΤΕ 4 θυμάμαι μου έκανε κάτι νερά στο τέλος.

Μη κάνω άνω κάτω το σπίτι τζάμπα για να το βρω και π@π@λ@ :lol:

Δοκίμασε και άμα δουλέυει καλά γράψτο να ξεθάψω και το δικό μου.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ,μπορεί κάποιος να μου πει που μπορώ να βρω γιαυτό το μοντέλο http://www.plaisio.gr/tilefona/akoustika/bluetooth/Turbo-X-Bluetooth-Headset-PBL-500-PBL-500.htm το στήριγμα που μπαίνει πίσω από το αυτί ?? ευχαριστώ
Ποτέ μην τα βάζεις μ' έναν ηλίθιο. Είναι βέβαιο ότι θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει εκ πείρας!!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδες δε θυμαμαι αν εδω ειχε ρωτησει καποιος ή στο θεμα του S7 edge για το SBH54, αν δουλευει σωστα με το κινητο.

Επειδη ειχα πει οτι η λιστα κλησεων και επανακληση απο αυτη δε δουλευει σωστα, τωρα που εκανα επαναφορα του κινητου και δεν επανεφερα τη λιστα αλλα αφησα να δημιουργηθει απο την αρχη, βλεπω οτι το ΒΤ ειναι οκ, την τραβαει κανονικα. Προφανως ειχα πολλες κλησεις και μπουκωνε (2000 κλησεις περιπου).

εκτος πια αν φταιει οτι του περασα αναβαθμιση, αλλα δε νομιζω γιατι σε Ζ3 και s6 Που δοκιμασα επαιζε κανονικα η συγκεκριμενη λειτουργια.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα ένα NOKIA BH-110U από crazy sundays που πέτυχα σε προσφορά για μια φίλη.

Το ακουστικό αρχικά το συνέδεσα με το κινητό της. Ωστόσο επειδή αναφέρει πως υποστηρίζει ταυτόχρονη σύνδεση με δύο τηλέφωνα, είπα να το συνδέσω και με το tablet της το οποίο είναι 3g και το χρησιμοποιεί και για κλήσεις. Όταν συνδέθηκε στο tablet, αποσυνδέθηκε από το κινητό. Έπειτα έκλεισα το bt από το tablet και στο κινητό δεν μπορούσε να συνδεθεί ξανά, ώσπου έκανα διαγραφή και εκ νέου σύνδεση.

 

Υπάρχει συγκεκριμένος τρόπος να συνδεθεί ταυτόχρονα στις 2 συσκευές?

Επίσης ο τρόπος σύνδεσης μου φαίνεται λίγο περίεργος. Συνδέεται χωρίς να ζητάει κωδικό ή να είναι σε κατάσταση αναζήτησης το ακουστικό. Όποιος ανοίξει bt και το εντοπίσει, πατάει σύνδεση και συνδέεται.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα ένα NOKIA BH-110U από crazy sundays που πέτυχα σε προσφορά για μια φίλη.

Το ακουστικό αρχικά το συνέδεσα με το κινητό της. Ωστόσο επειδή αναφέρει πως υποστηρίζει ταυτόχρονη σύνδεση με δύο τηλέφωνα, είπα να το συνδέσω και με το tablet της το οποίο είναι 3g και το χρησιμοποιεί και για κλήσεις. Όταν συνδέθηκε στο tablet, αποσυνδέθηκε από το κινητό. Έπειτα έκλεισα το bt από το tablet και στο κινητό δεν μπορούσε να συνδεθεί ξανά, ώσπου έκανα διαγραφή και εκ νέου σύνδεση.

 

Υπάρχει συγκεκριμένος τρόπος να συνδεθεί ταυτόχρονα στις 2 συσκευές?

Επίσης ο τρόπος σύνδεσης μου φαίνεται λίγο περίεργος. Συνδέεται χωρίς να ζητάει κωδικό ή να είναι σε κατάσταση αναζήτησης το ακουστικό. Όποιος ανοίξει bt και το εντοπίσει, πατάει σύνδεση και συνδέεται.

 

Για την σύνδεση δύο συσκευών δεν έχω άποψη αφού το SBH 52 μου το ρυθμίζω εύκολα λόγω οθόνης. Το γεγονός όμως ότι συνδέεται σε οποιαδήποτε συσκευή χωρίς να μπει σε pairing mode είναι επιεικώς απαράδεκτο. Στην θέση σου θα το πήγαινα πίσω.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Απο τα πρώτα full review του LG Tone Platinum 1100

 

Και official promo απο LG

https://m.youtube.com/watch?v=WeDxvqwhIlM

 

Και η σύγκριση με το προηγούμενο infinim

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας , και χρόνια πολλά σε όλους σας.έχω ένα Plantronics m70 που το είχα παρκαρισμένο για 2 μήνες περίπου.Δούλευε άψογα μέχρι που κάπου μου παράπεσε και έμεινε 2 μήνες αδούλευτο.Τώρα που το ξαναβρήκα μου κάνει το εξής: Το βάζω για φόρτιση και λειτουργεί κανονικά ,ενώ αμέσως μόλις βγάλω το καλώδιο ,νεκρώνει.

Υπάρχει λύση ή είναι για πέταμα;

Link to comment
Share on other sites

Οποιος θέλει ακουστικά Xiaomi 3,σε φτηνή τιμή,να πάει εδώ,https://m4dm4x.com/page/9/,να τα βρει,και να μπει να τα αγοράσει με 12$.Οταν θα αρχίσει να συμπληρώνει την παραγγελία,θα πάει δεξιά στο κουτάκι,και θα βάλει τον κωδικό που γράφει δίπλα,για να αφαιρεθεί η έκπτωση.

Εκεί θα βρείτε και άλλα είδη με κωδικούς που αφορούν εκπτώσεις,ειδικά φακούς,flashlights δηλαδή.Νομίζω δηλαδή ότι παραπέμπει στον Bang good στο ΗΚ,από τον οποίο έχω πάρει άπειρα πράγματα τους τελευταίους 2 μήνες.

Οι κάρτες περνάνε,το PayPal νομίζω όχι.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Το λινκ που έχεις βάλει είναι λίγο άκυρο...

Άμα σβήσεις το ",να", που λογικά μπήκε κατά λάθος εκεί, θα ανοίξει κανονικά. :p

 

Sent from Nexus 6

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια κι απο δω μερια αν θελετε. χρειαζομαι bluetooth με καλώδιο(1 ή 2 ακουστικα, προτιμοτερο 1), χωρις μεγαλες απαιτησεις. Κυριως για κλησεις κι ελαχιστη μουσικη. Συνδεση με android κινητο.Θα θελα ικανοποιητικη διαρκεια μπαταριας, καλό κλιπακι για αγκιστρωση στα ρουχα, καλη ποιοτητα κλησεων και οχι αποσυνδεσεις, κι αν εχει κι επανακληση καλοδεχουμενο.budget σε σχετικα χαμηλα πλαισια, οριο τα 30 με 35€. Εχω βρει αυτο( http://www.skroutz.gr/s/3291391/Nokia-BH-118-Black.html ) με τη τσαχπινια με το μαγνητακι που κουμπωνει το ακουστικο πανω στο μικροφωνο. Αξίζει? Υπάρχει καμια αλλη προταση?
Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια κι απο δω μερια αν θελετε. χρειαζομαι bluetooth με καλώδιο(1 ή 2 ακουστικα, προτιμοτερο 1), χωρις μεγαλες απαιτησεις. Κυριως για κλησεις κι ελαχιστη μουσικη. Συνδεση με android κινητο.Θα θελα ικανοποιητικη διαρκεια μπαταριας, καλό κλιπακι για αγκιστρωση στα ρουχα, καλη ποιοτητα κλησεων και οχι αποσυνδεσεις, κι αν εχει κι επανακληση καλοδεχουμενο.budget σε σχετικα χαμηλα πλαισια, οριο τα 30 με 35€. Εχω βρει αυτο( http://www.skroutz.gr/s/3291391/Nokia-BH-118-Black.html ) με τη τσαχπινια με το μαγνητακι που κουμπωνει το ακουστικο πανω στο μικροφωνο. Αξίζει? Υπάρχει καμια αλλη προταση?

Ναι είναι πολύ καλό, απλά δεν έχει την δυνατότητα να ακούσεις μουσική απ'αυτο.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι πολύ καλό, απλά δεν έχει την δυνατότητα να ακούσεις μουσική απ'αυτο.

Thanks!! Κάτι άλλο αντίστοιχο που να έχει κι αυτή την δυνατότητα;

Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

Thanks!! Κάτι άλλο αντίστοιχο που να έχει κι αυτή την δυνατότητα;

 

παιδια μια βοηθεια κι απο δω μερια αν θελετε. χρειαζομαι bluetooth με καλώδιο(1 ή 2 ακουστικα, προτιμοτερο 1), χωρις μεγαλες απαιτησεις. Κυριως για κλησεις κι ελαχιστη μουσικη. Συνδεση με android κινητο.Θα θελα ικανοποιητικη διαρκεια μπαταριας, καλό κλιπακι για αγκιστρωση στα ρουχα, καλη ποιοτητα κλησεων και οχι αποσυνδεσεις, κι αν εχει κι επανακληση καλοδεχουμενο.budget σε σχετικα χαμηλα πλαισια, οριο τα 30 με 35€. Εχω βρει αυτο( http://www.skroutz.gr/s/3291391/Nokia-BH-118-Black.html ) με τη τσαχπινια με το μαγνητακι που κουμπωνει το ακουστικο πανω στο μικροφωνο. Αξίζει? Υπάρχει καμια αλλη προταση?

 

Ναι είναι πολύ καλό, απλά δεν έχει την δυνατότητα να ακούσεις μουσική απ'αυτο.

Το έχω εδώ και αρκετό καιρό και είμαι ευχαριστημένος.

Για τα λεφτά του (18€ το είχα πάρει μαζί με το φορτιστή) είναι αξιοπρεπέστατο!

Πολύ βολικό το όλο στήσιμο (καλώδιο μαγνητακι).

Όσο για μουσική με αυτή την εφαρμογή είναι εφικτό.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.maxistar.monobluetoothfree

 

Στάλθηκε από μένα χρησιμοποιώντας το νου και τα δάχτυλά μου, ενώ ήμουν ξάπλα!

LG V10

Galaxy S4

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ χρόνια πολλά :D

Έχω το sbh 50 κ μου κόπηκε αυτό που κουμπώνει στην θύρα usb που φορτίζει! !

Έχω εγγύηση ακόμα κ έλεγα μήπως το πήγαινα στη Sony να μου το φτιάξουν!

Δεν έχω καταλάβει πως κόπηκε γιατί το πρόσεχα!!

Το 52 ειναι πιο στιβαρό! !

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Το έχω εδώ και αρκετό καιρό και είμαι ευχαριστημένος.

Για τα λεφτά του (18€ το είχα πάρει μαζί με το φορτιστή) είναι αξιοπρεπέστατο!

Πολύ βολικό το όλο στήσιμο (καλώδιο μαγνητακι).

Όσο για μουσική με αυτή την εφαρμογή είναι εφικτό.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.maxistar.monobluetoothfree

 

Στάλθηκε από μένα χρησιμοποιώντας το νου και τα δάχτυλά μου, ενώ ήμουν ξάπλα!

LG V10

Galaxy S4

Απλα να αναφερω οτι η τιμη του εχει διπλασιαστει πλεον. Που το πηρες αν επιτρεπεται με 18 ευρω??

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...