Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εμφανίστηκε Ευρωπη το νέο LG Bluetooth αλλα άγνωστη ακόμα η τιμη και διαθεσιμότητα.

https://www.clove.co.uk/lg-tone-platinum

Φαντάζομαι εως τέλη μηνός αρχες Απριλίου θα τα γνωρίζουμε όλα.

 

Και κανει χρηση Bluetooth 4.2 εκδοση σε αντιθεση με 4.0 στα περισσότερα αλλα μοντέλα κυκλοφορούν.

 

Είδωμεν.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω ένα δωράκι σε μια φίλη και είπα για το Plantronics M90. Αξίζει; Η διαφορά με το legend που έχω είναι πολύ μεγάλη σε ήχο και noise canceling ; Αλλού διαβάζω καλά λόγια και αλλού όχι για το M90.

 

Κάποια άλλη πρόταση γύρω στα 30-40ε; Η αγορά θα γίνει από Ελλάδα λόγω πίεσης χρόνου.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω ένα δωράκι σε μια φίλη και είπα για το Plantronics M90. Αξίζει; Η διαφορά με το legend που έχω είναι πολύ μεγάλη σε ήχο και noise canceling ; Αλλού διαβάζω καλά λόγια και αλλού όχι για το M90.

 

Κάποια άλλη πρόταση γύρω στα 30-40ε; Η αγορά θα γίνει από Ελλάδα λόγω πίεσης χρόνου.

 

Έχω το Μ90 και είμαι υπερενθουσιασμένος.

Πριν 3-4 χρόνια τέτοια απόδοση αγόραζες με 100 ευρώ. Μπαταρία 11 ωρών (πρακτικά 8-9 ημέρες αναμονή με 30 λεπτά την ημέρα περίπου ομιλία) , ακουστική εξαιρετική και καλή απομόνωση.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη κάτοχος plantronics backbeat go 2

Θελω να πάρω ακουστικό.

Είμαι μεταξύ m70, explorer 500 backbeat go 2(τα οποία έδωσα σ ένα φίλο γιατί τα χρειαζόταν άμεσα αλλα δεν υπήρχαν τότε διαθέσιμα εδώ) επίσης jabra stealth

Εσείς τι λέτε; Σύνδεση με iPhone

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη κάτοχος plantronics backbeat go 2

Θελω να πάρω ακουστικό.

Είμαι μεταξύ m70, explorer 500 backbeat go 2(τα οποία έδωσα σ ένα φίλο γιατί τα χρειαζόταν άμεσα αλλα δεν υπήρχαν τότε διαθέσιμα εδώ) επίσης jabra stealth

Εσείς τι λέτε; Σύνδεση με iPhone

M70 δαγκωτο

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω ένα δωράκι σε μια φίλη και είπα για το Plantronics M90. Αξίζει; Η διαφορά με το legend που έχω είναι πολύ μεγάλη σε ήχο και noise canceling ; Αλλού διαβάζω καλά λόγια και αλλού όχι για το M90.

 

Κάποια άλλη πρόταση γύρω στα 30-40ε; Η αγορά θα γίνει από Ελλάδα λόγω πίεσης χρόνου.

Marque 2 ή explorer 500. Το πρώτο είναι πιο λειτουργικό

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρώτη κάτοχος plantronics backbeat go 2

Θελω να πάρω ακουστικό.

Είμαι μεταξύ m70, explorer 500 backbeat go 2(τα οποία έδωσα σ ένα φίλο γιατί τα χρειαζόταν άμεσα αλλα δεν υπήρχαν τότε διαθέσιμα εδώ) επίσης jabra stealth

Εσείς τι λέτε; Σύνδεση με iPhone

Explorer 500....απλά κορυφαίο...έφερα 3 από Αμερική και μου φιλαν τα πόδια...τέλειο

Link to comment
Share on other sites

Για το backbeat go 2 εχετε εντυπώσεις; Το είχα. Δεν ειναι κακό. Με είχε βολέψει. Δεν με άκουγαν καλά νομίζω όμως. Έχει noise cancellation?
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Για το backbeat go 2 εχετε εντυπώσεις; Το είχα. Δεν ειναι κακό. Με είχε βολέψει. Δεν με άκουγαν καλά νομίζω όμως. Έχει noise cancellation?

 

Μπα..εμένα δεν με άκουγαν καθόλου εάν φυσάνε η ήμουν σε περιβάλλον με θόρυβο. .

Link to comment
Share on other sites

Μπα..εμένα δεν με άκουγαν καθόλου εάν φυσάνε η ήμουν σε περιβάλλον με θόρυβο. .

 

Κι εγω κάτι τέτοιο παρατήρησα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα το jabra Storm στα 55€

Θα ενημερώσω τις επόμενες ημέρες για παραπανω λεπτομέρειες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Sony sbh54 συνέχεια .... Τα πήγα στην arvato για έλεγχο και δεν εντόπισαν κάποιο πρόβλημα. Δοκιμάσαμε και ακόμα ένα sbh54 που είχε ανάλογη συμπεριφορά με το δικό μου... Δεν ήθελα να ασχοληθώ παραπάνω μαζί με τον ευγενέστατο τεχνικό, οπότε περιμένω από την Sony διορθώσεις στο firmware... Ως τότε προτείνω μακρυά από το συγκεκριμένο γιατί μιλάμε για μισοτελειωμένο προϊόν...
Link to comment
Share on other sites

Sony sbh54 συνέχεια .... Τα πήγα στην arvato για έλεγχο και δεν εντόπισαν κάποιο πρόβλημα. Δοκιμάσαμε και ακόμα ένα sbh54 που είχε ανάλογη συμπεριφορά με το δικό μου... Δεν ήθελα να ασχοληθώ παραπάνω μαζί με τον ευγενέστατο τεχνικό, οπότε περιμένω από την Sony διορθώσεις στο firmware... Ως τότε προτείνω μακρυά από το συγκεκριμένο γιατί μιλάμε για μισοτελειωμένο προϊόν...

 

Το πήγες στο σέρβις για ένα πρόβλημα; Γιατί στο δικό μου έβγαλε 3-4 και πέρα από την αντικατάσταση του δεν θέλω να σκεφτώ ότι θα έχω ανάλογη απάντηση :( λογικά από εβδομάδα θα έχω νέα και θα ενημερώσω.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το πήγες στο σέρβις για ένα πρόβλημα; Γιατί στο δικό μου έβγαλε 3-4 και πέρα από την αντικατάσταση του δεν θέλω να σκεφτώ ότι θα έχω ανάλογη απάντηση :( λογικά από εβδομάδα θα έχω νέα και θα ενημερώσω.

Μου περνάει τους εξωτερικούς ήχους ενισχυμένους στο αριστερό ακουστικό... Αυτό είναι έντονο στο huawei mate7 που έχω. Αργεί να "ανοίξει" το call log και συνήθως δεν τα ανοίγει καθόλου. Αποσυνδέσεις μου κάνει πολύ σπάνια ή καμμιά φορά δείχνει συνδεμένο, αλλά δεν αντιδρά σε κλήσεις.

Πάντως και το άλλο που δοκιμάσαμε έκανε τα ίδια.

Έχω και το sbh50 που με το ίδιο τηλ δουλεύει άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Μου περνάει τους εξωτερικούς ήχους ενισχυμένους στο αριστερό ακουστικό... Αυτό είναι έντονο στο huawei mate7 που έχω. Αργεί να "ανοίξει" το call log και συνήθως δεν τα ανοίγει καθόλου. Αποσυνδέσεις μου κάνει πολύ σπάνια ή καμμιά φορά δείχνει συνδεμένο, αλλά δεν αντιδρά σε κλήσεις.

Πάντως και το άλλο που δοκιμάσαμε έκανε τα ίδια.

Έχω και το sbh50 που με το ίδιο τηλ δουλεύει άψογα.

 

Καλησπέρα φίλε μου, σε ευχαριστώ για την απάντηση σου, δυστυχώς σε εμένα τα προβλήματα είναι περισσότερα, όταν το συνδέω στο σπίτι, κάποιες φορές χάνεται το οικιακό δίκτυο, μόλις το αποσυνδεω επανέρχεται, κάνει συχνές αποσυνδεσεις και άλλες φορές δεν ανταποκρινεται στα πολυμέσα, επίσης στις κλήσεις και σε μέγιστη ένταση αλλοιωνει την φωνή... Το έκανα επανεκκίνηση αλλά πάλι τα ίδια, δεν γίνεται να συνεχιστεί αυτή η διαδικασία, έστειλα email στην sony και το πήγα σε σέρβις, θα πάει Αθήνα για έλεγχο, είχα το 52 και δούλευε ρολόι, στο 54 εκτός από το φάουλ με το μεγάφωνο που δεν υπάρχει φαίνεται και η συνολική υλοποίηση έχει τα θέματα της.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Μ90 και είμαι υπερενθουσιασμένος.

Πριν 3-4 χρόνια τέτοια απόδοση αγόραζες με 100 ευρώ. Μπαταρία 11 ωρών (πρακτικά 8-9 ημέρες αναμονή με 30 λεπτά την ημέρα περίπου ομιλία) , ακουστική εξαιρετική και καλή απομόνωση.

 

Marque 2 ή explorer 500. Το πρώτο είναι πιο λειτουργικό

 

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Της πήρα το m90 τελικά. Θα γράψω εντυπώσεις (..από την μεριά του ακροατή και ότι μου πει), μετά από μερικές ημέρες.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Της πήρα το m90 τελικά. Θα γράψω εντυπώσεις (..από την μεριά του ακροατή και ότι μου πει), μετά από μερικές ημέρες.

 

Σωστη επιλογη.

Με το που το ενεργοποιησα και το εβαλα στο αυτι μου, ακουγοντας τις οδηγιες απο το ακουστικο, αμεσως καταλαβα τη διαφορα απο τα προηγουμενα.

(πρωην κατοχος marque2 , Μ1100 και πολλων αλλων).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα τη γνώμη σας για το Plantronics M55.

Τώρα έχω το M25 και είμαι πολύ ευχαριστημένος, αλλά κάποια στιγμή θα χρειαστώ ένα ακόμη. Επιμένω Plantronics για πολλούς και διάφορους λόγους.

Κυρίως θα ήθελα να μου πείτε εντυπώσεις από το ακουστικό και αν το θεωρείτε ισάξιο ή καλύτερο από το M70.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα εχθες πηρα το Plantronics Bluetooth Explorer 50 Black σε πολυ καλη τιμη οσο το δουλεψα ειναι πολυ καλο καθαρη φωνη μακουνε καλα ευκολο γρηγορο στη συνδεση μεγαλη αυτονομια εσεις τοεχετε δουλεψει ? Απο κριτικες που διαβασα το βγαζουν για τα λεφτα του κορυφη
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Επειδη δεν έχω ξαναχρησιμοποιησει Bluetooth θα ήθελα την γνώμη σας για κάτι μέχρι 20-25€.Βρήκα αυτό....http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/bluetooth/bluetooth-nokia-bh-110-mayro/prod4250871pp/

Υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτή την τιμή?Είναι καλό αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Επειδη δεν έχω ξαναχρησιμοποιησει Bluetooth θα ήθελα την γνώμη σας για κάτι μέχρι 20-25€.Βρήκα αυτό....http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/bluetooth/bluetooth-nokia-bh-110-mayro/prod4250871pp/

Υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτή την τιμή?Είναι καλό αυτό?

Καλησοπερα φιλε ου εγω πηρα αυτο http://www.electroholic.gr/gr/tilefonia/axesouar/akoustika-bluetooth/acspla00002/bluetooth-plantronics-headset-explorer-50-black που εγραψα πιο πανω απιστευτη τιμη γιαυτα που κανει και καλεσ κριτικες

Link to comment
Share on other sites

Καλησοπερα φιλε ου εγω πηρα αυτο http://www.electroholic.gr/gr/tilefonia/axesouar/akoustika-bluetooth/acspla00002/bluetooth-plantronics-headset-explorer-50-black που εγραψα πιο πανω απιστευτη τιμη γιαυτα που κανει και καλεσ κριτικες

 

Ευχαριστώ πολύ το βλέπω αρκετά καλό και αφού το έχεις κιόλας μια χαρά.Ειναι καιρός να πάρω ένα,όχι ότι μιλάω πολύ αλλά και λίγο να μιλάω βοηθάει

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ το βλέπω αρκετά καλό και αφού το έχεις κιόλας μια χαρά.Ειναι καιρός να πάρω ένα,όχι ότι μιλάω πολύ αλλά και λίγο να μιλάω βοηθάει

Θα το ευχαριστηθεις εγω δεν θελω να το βγαζω απο το αυτι ειναι παναλαφρο και με το app που κατεβαζεις απο play store θα βλεπεις και ποση μπατρια εχεις και αν ισχυουν οι τιμες που λενε με την χρηση που λες οτι θα κανεις θα ξεχνας να το φορτιζεις

Link to comment
Share on other sites

Θα το ευχαριστηθεις εγω δεν θελω να το βγαζω απο το αυτι ειναι παναλαφρο και με το app που κατεβαζεις απο play store θα βλεπεις και ποση μπατρια εχεις και αν ισχυουν οι τιμες που λενε με την χρηση που λες οτι θα κανεις θα ξεχνας να το φορτιζεις

 

Αυτά τα Bluetooth είναι μόνο για smartphones η και παλιές συσκευές με κουμπιά?Έχω πχ και το Νοκια Χ2 και λέω αν κάνει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...