Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Μου τα πήρε ο γιος που ακούει πολύ μουσική και τα φορτίζει μια φορά την ημέρα, παρήγγειλα ξανά τα ίδια για μένα

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70L μου

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Τα Meizu ep-51 τα έχει πάρει κανείς να μας πει εντυπώσεις;
Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και να κρατάς το μπαρούτι σου στεγνό. Βολταίρος – [ 1694-1778 ]:shoot:
Link to comment
Share on other sites

Πηρα τα sony sbh60 απο skroutz, γυρω στα 40+ ευρω. Ενα πλεονεκτημα που εχουν ειναι πως μπορουν να δουλεψουν και ως bluetooth ακουστικα ,αλλα και ως ενσυρματα με αφαιρουμενο καλωδιο 3.5mm που περιεχεται στη συσκευασια. Ακουγονται πολυ καλα και στις δυο λειτουργιες. Εχουν θεωρητικα 10+ ωρες λειτουργιας,με την εφαρμογη smart select της sony δειχνουν και την μπαταρια στην μπαρα ,οπως κανουν τα plantronics. Eχουν κουμπια εντασης και play/pause/κλησης,αλλα οχι προηγουμενο/επομενο για τη μουσικη.Ελαφρια,ανετα και με σιδερενιο band.

Πιστευω οτι 40 ευρω απο Ελλαδα ειναι καλα για επωνυμα ενσυρματα,ενω αυτα ειναι και bluetooth. Δεν αχρηστευονται οταν ξεφορτιστει/χαλασει η μπαταρια και αντιστοιχης ποιοτητας αλλα οχι δυνατοτητων λυσεις κοστιζουν πολλαπλασια επειδη απλα δεν ειναι on the ear.

Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και κάποιους μήνες το plantronics m55.Όλα καλά μέχρι που εδώ και δύο εβδομάδες ο ήχος που ακούω εγώ τον συνομιλητή μου είναι πολύ χαμηλός.μείον 50% από ότι πριν.με ακούνε πολύ καλά αλλά εγώ τους ακούω πολύ χαμηλά.στον δρόμο πλέον καθόλου.μάλλον hardware πρόβλημα σας ακούγεται; είναι στην εγγύηση αλλά αυτή η εταιρεία λέει πρέπει να σταλεί Γερμανία να το ελέγξουν! Και η όλη διαδικασία θα πάρει πάνω από μήνα! Ούτε από Κίνα να το έπαιρνα! Καμία γνώμη τι μπορεί να φταίει; αξίζει να το στείλω;

 

Α επίσης παράλληλα μειώθηκε πάρα πολύ και η εμβέλεια του! Ένα τοίχο και με το ζόρι να περάσει!

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και κάποιους μήνες το plantronics m55.Όλα καλά μέχρι που εδώ και δύο εβδομάδες ο ήχος που ακούω εγώ τον συνομιλητή μου είναι πολύ χαμηλός.μείον 50% από ότι πριν.με ακούνε πολύ καλά αλλά εγώ τους ακούω πολύ χαμηλά.στον δρόμο πλέον καθόλου.μάλλον hardware πρόβλημα σας ακούγεται; είναι στην εγγύηση αλλά αυτή η εταιρεία λέει πρέπει να σταλεί Γερμανία να το ελέγξουν! Και η όλη διαδικασία θα πάρει πάνω από μήνα! Ούτε από Κίνα να το έπαιρνα! Καμία γνώμη τι μπορεί να φταίει; αξίζει να το στείλω;

 

Α επίσης παράλληλα μειώθηκε πάρα πολύ και η εμβέλεια του! Ένα τοίχο και με το ζόρι να περάσει!

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και γω έχω τα συγκεκριμένα και παρουσιάζουν το ίδιο πρόβλημα μετά από ένα χρόνο λειτουργίας.

 

Send from my Redmi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μου εκανε και εμενα κλικ και το παρήγγειλα μολις ερθει θα ενημερώσω για εντυπώσεις

Από που τα αγόρασες;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα συμφορουμιτες. Εχω εδω και τρια χρονια το plantronics m55 και δεν εχω παραπονο. Το μονο οτι εχει πεσει λιγο η ενταση του ακουστικου.

Ερωτηση ηθελα να θεσω για τα καινουρια plantronics m75 & m95. Ειναι ιδια με τα m70 & m90 της περυσινης σειρας η ειναι πιο βελτιωμενα ακομη? Βασικα ενδιαφερομαι να παρω καποιο απο τα δυο. Οποια βοηθεια θα εκτιμηθει δεοντως.

Σας ευχαριστω εκ των προτερων.

Edited by scorpios44
Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα συμφορουμιτες. Εχω εδω και τρια χρονια το plantronics m55 και δεν εχω παραπονο. Το μονο οτι εχει πεσει λιγο η ενταση του ακουστικου.

Ερωτηση ηθελα να θεσω για τα καινουρια plantronics m75 & m95. Ειναι ιδια με τα m70 & m90 της περυσινης σειρας η ειναι πιο βελτιωμενα ακομη? Βασικα ενδιαφερομαι να παρω καποιο απο τα δυο. Οποια βοηθεια θα εκτιμηθει δεοντως.

Σας ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Και γω έχω τα συγκεκριμένα και παρουσιάζουν το ίδιο πρόβλημα μετά από ένα χρόνο λειτουργίας.

 

Send from my Redmi Note 3 Pro

Πάντως γινόμαστε πολλοί με το ίδιο πρόβλημα! Εγώ μάλλον δεν θα ξανά παίρνω plantronics.τι πράγματα είναι αυτά; μετά από κάποιους μήνες χαλάνε ξαφνικά; για jabra με βλέπω αλλά πιο; θέλω να έχει αγκιστρο για το αυτί.καμία πρόταση στα το πολύ 30€?

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πριν λίγα λεπτά παρέλαβα απο ups απο Amazon το πρώτο LG Tone Platinum!

Unboxing-εντυπώσεις αργότερα :p

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160607/9af88abf5973ff6028ba4dde945a24f3.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160607/a99d8d26edf4ef067192e32c44283b5b.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160607/d840e0bc82a7703068ed8f793b0c896d.jpg

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πριν λίγα λεπτά παρέλαβα απο ups απο Amazon το πρώτο LG Tone Platinum!

Unboxing-εντυπώσεις αργότερα :p

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160607/9af88abf5973ff6028ba4dde945a24f3.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160607/a99d8d26edf4ef067192e32c44283b5b.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160607/d840e0bc82a7703068ed8f793b0c896d.jpg

 

 

Sent from my iPad Air 2

 

@alextrela απο εσενα επιρρεαστικα και πηρα το SBH 80 και δεν το μετανιωσα καθολου...το εχω μια εβδομαδα τωρα...πολυ καλο bluetooth....περιμενουμε τις εντυπωσεις σου για το LG...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το SBH 80 παραμένει σκυλί και βράχος αξιοπιστίας επι 2+ ετη που το εχω και εννοείται δεν φεύγει.

 

Τώρα στα του Tone Platinum να πω οτι ήρθε σε πολυ πολυτελή συσκευασία,τα πάντα πολυ προσεγμένα και όμορφα τακτοποιημένα στην συσκευασία που ειναι δίπλα σφραγισμένη.

 

Ήρθε με ενα μικρό αλλα τούβλο σε πάχος βιβλιαράκι οδηγιών χρήσης σε πολλές γλώσσες και ελληνικά εννοείται,καλώδιο φόρτισης USB,Κατι NFC,ανταλλακτικά ψείρες για τα ακουστικά.

ΔΕΝ υπήρχε μέσα φορτιστής βέβαια.

 

Την άλλη εβδομάδα θα παραλάβω και την αμερικανική version να δω τι διαφορές θα εχει στη συσκευασία σε σχέση με το ευρωπαϊκό.

 

Το πρώτο πραγμα που παρατηρείς ειναι το premium look and feel του αξεσουάρ με χρήση αλουμινίου οπως επίσης οτι το αισθάνεσαι περισσότερο οταν το φοράς μιας και πιο βαρύ και ογκώδες ειναι σε σχέση με το SBH 80.

 

Κάθεται άνετα στο λαιμό και ούτε παίζει ούτε κινείται δεξιά-αριστερά.

 

Γενικά σου δίνει την αίσθηση αρκετα στιβαρής κατασκευής και εργονομικά ειναι άψογο.

 

Τα κουμπιά θέλουν μια συνήθεια βέβαια και στην αίσθηση και στη θέση που ειναι τοποθετημένα και οτι πρέπει να σηκώνεις το χερι σου πιο ψηλά για το management τους.

 

Εξαιρετικά θετικό οτι τα ακουστικά μαζεύουν μέσα απλα πατώντας ενα κουμπάκι σε κάθε πλευρά(1 δεξιά-1 αριστερά)

 

Στο άνοιγμα απλα ξαναπατάς το κουμπί και το τραβάς.

 

Σε μήκος καλώδιου το θεωρώ το ιδανικό.

Ούτε πολυ μεγάλο ούτε που πολυ μικρά και να σε δυσκολεύει στις κινήσεις που κανεις.

 

Ποιότητα ηχού πολυ καλή σε ακρόαση μουσικής,ομιλία εξίσου, η απομόνωση θορύβου κάνει καλά τη δουλειάς και η ο ήχος που βγαίνει ειναι κρυστάλλινος.

 

Βέβαια πιστεύω οτι την μέγιστη ποιότητα στον ήχο σε ακρόαση μουσικής θα την εχεις αποκλειστικά με το G5 που υποστηρίζει 24bit hi-fi audio και την τεχνολογια Qualcomm® aptXTM HD αποκωδικοποιητή.

 

Ειναι ενα BT που πάντως ξεχωρίζει και για το ντιζάιν και την εμφάνιση του δίνοντας μια ξεχωριστή και διαφορετική πινελιά.

 

Έναν άνεμο ανανέωσης θα έλεγα :p

 

Το μοναδικό αρνητικό που προσάπτω ειναι αποκλειστικά στην εφαρμογη της LG που ενώ εχει κάποιες χρήσιμες λειτουργίες πχ χαρακτηριστικη δόνηση σε κλήσεις η notification οπως επίσης ενημέρωση σε real time με χρήση γυναικείας φωνής για την κατάσταση μπαταρίας,αλλα δεν φρόντισαν να υπάρχει μια ένδειξη ποσοστό μπαταρίας η υπολειπόμενου μπαταρίας προς χρήση στο κινητό και στην Notification Center οπως αντίστοιχα παρέχει η Sony στο SBH 80.

 

Για την αυτονομία θα μπορέσω να κρίνω μετα μια εβδομάδα.

Πάντως σαν χωρητικότητα μπαταρίας ειναι διπλάσια σε χωρητικότητα απο οτι του SBH 80 και λογικά πρέπει να εχω ακόμα καλύτερη αυτονομία απο την ήδη ικανοποιητική του Sony.

 

Αυτά.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160608/5c2c88051b7bc27639ee0d1ad2024ffc.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160608/0e5947f55c80b7ae7e6553f4c2e3727e.jpg

 

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ανεβάσεις φωτογραφία το ένα δίπλα στο άλλο όπως επίσης και το ένα πάνω στο άλλο προκειμένου να συγκρίνω το μέγεθος του;

 

Στάλθηκε από το SGP621 μου

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ανεβάσεις φωτογραφία το ένα δίπλα στο άλλο όπως επίσης και το ένα πάνω στο άλλο προκειμένου να συγκρίνω το μέγεθος του;

 

Στάλθηκε από το SGP621 μου

 

 

Εδω να συγκρίνεις.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160608/39a5b6089a822d50ffdef56568785d2e.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160608/1eebc391837bd35464ce07bfe5126b8b.jpg

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κάνουμε και "τοποθέτηση προιόντος" με το surface?? :lol::lol:

Καλορίζικα Άλεξ!!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κάνουμε και "τοποθέτηση προιόντος" με το surface?? :lol::lol:

Καλορίζικα Άλεξ!!

 

Χαχαχαχ ωραίος Γιάννη..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Tέρας το lg :p:D

 

Η πεντάμορφη και το τέρας :lol:

Thanks παίδες :p

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι ανάμεσα στο Sony sbh52 και στο sbh54.

Μου αρέσει αυτή η φιλοσοφία με οθόνη και θέλω οπωσδήποτε δίπλα ακουστικά.

Θα το χρησιμοποιήσω με s7 edge αν παίζει κάποιο ρόλο.

Κάπου διάβασα ότι το 52 είναι ανθεκτικό στο νερό.

Ησχυει?

Τι προτείνετε?

Ευχαριστώ

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Κύριοι μια ερώτηση γιατί δεν θυμάμαι καθόλου πως συνδέω 2 συσκευές σε ένα Samsung HS3000...

Αν γνωρίζει / θυμάται κάποιος πως ας κάνει το κοπο να το γράψει!

 

Ευχαριστώ πολύ ;)

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Βρέθηκα σήμερα στο μετρό και είπα να ακούσω μουσική με τα Sony sbh 70 που είχα μαζί μου. Δυστυχώς η απομόνωση των εξωτερικών ήχων ανύπαρκτη με αποτέλεσμα σχεδόν να μην ακούω τίποτα. Φαντάζομαι έχει να κάνει με το πώς κουμπώνει το ακουστικό στο αυτί και το σχήμα του και δυστυχώς στον τομέα αυτό με απογοήτευσε.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρέθηκα σήμερα στο μετρό και είπα να ακούσω μουσική με τα Sony sbh 70 που είχα μαζί μου. Δυστυχώς η απομόνωση των εξωτερικών ήχων ανύπαρκτη με αποτέλεσμα σχεδόν να μην ακούω τίποτα. Φαντάζομαι έχει να κάνει με το πώς κουμπώνει το ακουστικό στο αυτί και το σχήμα του και δυστυχώς στον τομέα αυτό με απογοήτευσε.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Βέβαια παίζει ρολο και το βαγόνι η και τα παράθυρα αν ήταν ανοιχτά :p

Στους πιο παλιούς συρμούς ο θορυβος είναι μεγάλος θα έλεγα.

 

Βέβαια αυτό δεν αναιρεί την αποτυχία της Sony με το 70 που υποβάθμιση ήταν σε σχέση με το 80.

Από αρχές άνοιξης του 14 έχει να βγάλει σοβαρό διάδοχο του sbh 80.

 

Και το 54 που έβγαλε σε διαφορετική κατηγορία αρκετά θέματα έβγαλε.

 

Δεν μας τα λέει καλά η Sony τελευταία με το μπλε δόντι.:mad::worry::(

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...