Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Έχει το SBH 52 εξωτερικό ακουστικό;;;; Πως μου διέφυγε τέτοιο πράμα;; Το μόνο μειονέκτημα που διαπίστωσα, σοβαρό για μένα, είναι ότι με το κυρίως πλήκτρο δεν ενεργοποιείτε η φωνητική κλήση όπως με τα MW600 και για αυτό και δεν τα χρησιμοποιώ, εκτός και αν υπάρχει λύση ή τρόπος να λειτουργήσει και δεν το εντόπισα.

Έχει ακουστικό και είναι και πολύ βολικό. Το χρησιμοποιώ συνεχώς. Καλώδιο βάζω μόνο για μουσική και γενικά στο περπάτημα. Αλλιώς σκέτο. Είναι και ψαρωτικο να μιλάς με τέτοια μικρή συσκευή και να ψάχνονται οι άλλοι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Έχει ακουστικό και είναι και πολύ βολικό. Το χρησιμοποιώ συνεχώς. Καλώδιο βάζω μόνο για μουσική και γενικά στο περπάτημα. Αλλιώς σκέτο. Είναι και ψαρωτικο να μιλάς με τέτοια μικρή συσκευή και να ψάχνονται οι άλλοι.

Κοίτα να δεις!! Έχει ρύθμιση ή αποσυνδέοντας τα ακουστικά λειτουργεί αυτόματα;;; Πως και δεν το είδα;;;;:wacko: Αν είχε και μια δόνηση τότε θα ήταν ακόμη πιο ασυναγώνιστο!!

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις!! Έχει ρύθμιση ή αποσυνδέοντας τα ακουστικά λειτουργεί αυτόματα;;; Πως και δεν το είδα;;;;:wacko: Αν είχε και μια δόνηση τότε θα ήταν ακόμη πιο ασυναγώνιστο!!

 

παιδια υπαρχει ΒΤ με δονηση σε οιονομικη τιμη...?? Οχι κινεζια.... Δεν θελω να δωσω πολλα χρηματα διοτι τα χανω και τα ξεχναω...:p

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις!! Έχει ρύθμιση ή αποσυνδέοντας τα ακουστικά λειτουργεί αυτόματα;;; Πως και δεν το είδα;;;;:wacko: Αν είχε και μια δόνηση τότε θα ήταν ακόμη πιο ασυναγώνιστο!!

Βγάζοντας απλώς τα ακουστικά. Αν μπεις στη σελίδα του προϊόντος στο internet θα το δεις πρώτη μούρη. Τουλάχιστον έτσι ήταν πέρυσι που έκανα έρευνα αγοράς.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους ψάχνω να βρώ ένα όσο το δυνατόν ποιοτικο και καλο σετ ακουστικών-handsfree Κεφαλής(overhead) με Bluetooth διασύνδεση.Υπάρχει κάποιο να μου προτείνετε;Υποψην δεν ψάχνω κάτι σε ψήρες. Το μπάτζετ πάει μέχρι 50 ευρώ.

 

Ευχαριστώ πολύ

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Με ποιο προγραμμα ηχογραφειται κλησεις μεσω bluetooth ακουστικο;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Με το Acr Εγώ, δουλεύει άψογα με το sbh-50.

Ποια επιλογη βαζεις στην ηχογραφηση bluetooth;γιατι εγω οποια και να βαλω ή θ ακουω παρασιτα ή μονο τν εαυτο μου..αλλα εχω plantronics m70

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Ποια επιλογη βαζεις στην ηχογραφηση bluetooth;γιατι εγω οποια και να βαλω ή θ ακουω παρασιτα ή μονο τν εαυτο μου..αλλα εχω plantronics m70

Η ηχογράφηση κλήσης δεν έχει σχέση με το bluetooth που έχεις, αλλά με τη συσκευή που έχεις

Link to comment
Share on other sites

Η ηχογράφηση κλήσης δεν έχει σχέση με το bluetooth που έχεις, αλλά με τη συσκευή που έχεις

Note 3 αλλα οταν ηχογραφω με ακουστικα ή κατευθεια απο το τηλεφωνο ολα ειναι μια χαρα..μολος ηχογραφησω απο το bluetooth δεν ακουω τι λεει ο αλλος..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Note 3 αλλα οταν ηχογραφω με ακουστικα ή κατευθεια απο το τηλεφωνο ολα ειναι μια χαρα..μολος ηχογραφησω απο το bluetooth δεν ακουω τι λεει ο αλλος..

 

Η εφαρμογή που χρησιμοποιείς, σε συνδυασμό με τη συσκευή σου, δεν υποστηρίζει 2 ways record από bt.

H μάρκα του ακουστικού δεν παίζει ρόλο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

bluetooth ειτε με clip ειτε in ear που να εχει ειδοποιηση εισερχομενης η δονηση? η και τα δυο? στα χαρακτηρηστικα δεν αναφερεται πουθενα;)

το nokia bh 118 νομιζω εχει δονηση , με note 4 C θα εχω κανενα προβλημα με αποσυνδεσεις? τι αλλες επιλογες εχω?

Edited by st9
Link to comment
Share on other sites

Εχω το huawei p8 lite και χρησιμοποιω το plantronics m55 με πολλες αποσυνδεσεις προφανως λογω lollipop εχει καποιος καποιο συμβατο ακουστικο για το συγκεκριμενο τηλεφωνο;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το SBH54 πότε αναμένεται να έρθει;

Το συγκεκριμένο αποθηκεύει σταθμούς στο ράδιο ή πάλι μια από τα ίδια από την Sony;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το SBH54 πότε αναμένεται να έρθει;

Το συγκεκριμένο αποθηκεύει σταθμούς στο ράδιο ή πάλι μια από τα ίδια από την Sony;

 

Μάλλον μια από τα ίδια, είναι ένα από τα πραγμάτα που θα θέλα να φτιάξουν.

Και γω το περιμένω πάντως για να κάνει παρέα στο 50αρι.

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή που χρησιμοποιείς, σε συνδυασμό με τη συσκευή σου, δεν υποστηρίζει 2 ways record από bt.

H μάρκα του ακουστικού δεν παίζει ρόλο.

Υπάρχει κάποια παρόμοια;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια παρόμοια;

Υπαρχουν αρκετες.Αν κανεις μια αναζητηση θα δεις τις επιλογες. Το θεμα ειναι αν θα δουλευουν σωστα στην ηχογραφηση με bt.

 

Στο σονυ εγω χρησιμοποιω την ACR και λειτουργει χωρις κανενα προβλημα. Μαλιστα, την εχω αγορασει κιολας.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

τοτε μονο το μεγεθος ειναι θεμα, σε σχεση με το 50αρι, αρα το 54 ειναι λυση για καποιον που θελει πιο μαζεμενο μεγεθος και δεν θελει ανοιχτη ακροαση-νομιζω δεν εχει-.

το 54άρι από ότι είδα έχει και ανοικτή ακρόαση

Link to comment
Share on other sites

έχει κανείς το samsung mg900 να μου πει εντυπώσεις? Το έχω μια μέρα και λίγο με χαλάει ότι σε τηλέφωνο κάποιες στιγμές αλλοιώνεται η φωνή του συνομιλητή (σαν ρομπότ) . Σε ήχους πολυμέσων είναι σούπερ. Δεν ξέρω μήπως δεν υπάρχει καλό σήμα και έτυχε. Δεν το κάνει πάντα. Το έχω με note 4
Link to comment
Share on other sites

Είχα το jabra stealth για περίπου ένα χρόνο και πραγματικά έμεινα πολύ ευχαριστημένος.Δυστηχώς το έχασα πριν λίγες μέρες και ήμουν σε αναζήτηση καινούργιου :( .Το μόνο αρνητικό που θα μπορούσα να αναφέρω όσων αφορά το jabra είναι το σχετικά μέτριο noise cansellation και ότι το κουμπί που απαντούσε στις κλήσεις ήταν αρκετά ευαίσθητο και απαντούσα συχνά χωρίς να το καταλάβω.Αν και σκεφτόμουν να το αγοράσω ξανά, αποφάσισα να κάνω μία αλλαγή γι αυτό και έχω παραγγείλει το voyager edge.Αυτό που με προβληματίζει είναι αν όντως αξίζει τα σχεδόν 50 ευρω παραπάνω από όσο κοστίζει το jabra.Η αλήθεια είναι ότι είναι αρκετά ακριβό αλλά ήθελα κάτι αξιόπιστο και καλό αφού το bluetooth είναι για μένα αρκετά χρήσιμο εργαλείο. Θα ήθελα λοιπόν να ακούσω την γνώμη όσων έχουν δουλέψει και τα δύο bluetooth.
Link to comment
Share on other sites

Είχα το jabra stealth για περίπου ένα χρόνο και πραγματικά έμεινα πολύ ευχαριστημένος.Δυστηχώς το έχασα πριν λίγες μέρες και ήμουν σε αναζήτηση καινούργιου :( .Το μόνο αρνητικό που θα μπορούσα να αναφέρω όσων αφορά το jabra είναι το σχετικά μέτριο noise cansellation και ότι το κουμπί που απαντούσε στις κλήσεις ήταν αρκετά ευαίσθητο και απαντούσα συχνά χωρίς να το καταλάβω.Αν και σκεφτόμουν να το αγοράσω ξανά, αποφάσισα να κάνω μία αλλαγή γι αυτό και έχω παραγγείλει το voyager edge.Αυτό που με προβληματίζει είναι αν όντως αξίζει τα σχεδόν 50 ευρω παραπάνω από όσο κοστίζει το jabra.Η αλήθεια είναι ότι είναι αρκετά ακριβό αλλά ήθελα κάτι αξιόπιστο και καλό αφού το bluetooth είναι για μένα αρκετά χρήσιμο εργαλείο. Θα ήθελα λοιπόν να ακούσω την γνώμη όσων έχουν δουλέψει και τα δύο bluetooth.

 

Δεν έχω γνώμη για το jabra, αλλά για το edge μπορώ να πω ότι έχει αξιοπρεπή ήχο, εισερχόμενο και εξερχόμενο. Βολεύει αρκετά η αυτόματη απάντηση όταν το βάζεις στο αυτί, και η φωνητική απάντηση/απόρριψη. Ρεαλιστικά, δεν δικαιολογεί τόσο μεγάλη διαφορά στην τιμή, αλλά δεν θα το μετανοιώσεις. Το powerbank είναι χρήσιμο που και που, αλλά δεν είναι και απαραίτητο.

Εάν το χρησιμοποιήσεις λίγο, θα μου άρεσε να κάνεις εσύ μία σύγκριση, έχοντας την προηγούμενη εμπειρία του stealth :).

Link to comment
Share on other sites

Το jabra έχει καλύτερη μπαταρία και καλύτερο και πιο δυνατό ακουστικό. Το plantronics έχει πολύ καλύτερα μικρόφωνα και Noise Cancelation. Over all Plantronics Καλύτερο.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω γνώμη για το jabra, αλλά για το edge μπορώ να πω ότι έχει αξιοπρεπή ήχο, εισερχόμενο και εξερχόμενο. Βολεύει αρκετά η αυτόματη απάντηση όταν το βάζεις στο αυτί, και η φωνητική απάντηση/απόρριψη. Ρεαλιστικά, δεν δικαιολογεί τόσο μεγάλη διαφορά στην τιμή, αλλά δεν θα το μετανοιώσεις. Το powerbank είναι χρήσιμο που και που, αλλά δεν είναι και απαραίτητο.

Εάν το χρησιμοποιήσεις λίγο, θα μου άρεσε να κάνεις εσύ μία σύγκριση, έχοντας την προηγούμενη εμπειρία του stealth :).

Ευχαρίστως να κάνω μια σύγκριση μεταξύ των δύο εφόσον δουλέψω για κάποιο διάστημα και το plantronic.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...