Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Καλα, μπορει να το εχει και χωρις μανταλακι. Πχ εγω που το χρησιμοποιω με κανονικα ακουστικα, το εχω στην τσεπη.

Ενα mw600 με σπασμενο μανταλακι, το εχω συνδεσει στο aux του αυτοκινητου και το εχω κανει συστημα bt :)

 

Χαχα.θεός. ευτυχώς δεν μου έχει σπάσει κανένα ακόμα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ξέρει κανείς αν υπάρχει bluetooth με ήχο ειδοποίησης κλήσης (buzzer);

 

τα περισσότερα μοντέλα της I-Tech έχουν --> http://www.itechdynamic.com/

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Καλα, μπορει να το εχει και χωρις μανταλακι. Πχ εγω που το χρησιμοποιω με κανονικα ακουστικα, το εχω στην τσεπη.

Ενα mw600 με σπασμενο μανταλακι, το εχω συνδεσει στο aux του αυτοκινητου και το εχω κανει συστημα bt :)

 

Χαχα.θεός. ευτυχώς δεν μου έχει σπάσει κανένα ακόμα

Τα καλα της 3,5mm jack :up: Ενας φιλος μου το συνδεει νομιζω σε home cinema για να ακουει fm ραδιο ;)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προχθές αγόρασα της σονυ sbh54. Στο ταμπλετ όμως η εφαρμογή από το Bluetooth δεν είναι διαθέσιμη στο Google play, και παρόλο που έκανα χειροκίνητα τη σύνδεση, ο ήχος συνεχίζει να βγαίνει από το ταμπλετ! Έχει κανείς ιδέα τι παίζει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προχθές αγόρασα της σονυ sbh54. Στο ταμπλετ όμως η εφαρμογή από το Bluetooth δεν είναι διαθέσιμη στο Google play, και παρόλο που έκανα χειροκίνητα τη σύνδεση, ο ήχος συνεχίζει να βγαίνει από το ταμπλετ! Έχει κανείς ιδέα τι παίζει;

 

Εννοείς το smart connect; ; αυτό είναι θέμα. .

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προχθές αγόρασα της σονυ sbh54. Στο ταμπλετ όμως η εφαρμογή από το Bluetooth δεν είναι διαθέσιμη στο Google play, και παρόλο που έκανα χειροκίνητα τη σύνδεση, ο ήχος συνεχίζει να βγαίνει από το ταμπλετ! Έχει κανείς ιδέα τι παίζει;

Για πες φίλε (άσχετα με το ερώτημά σου) γενικές εντυπώσεις για το συγκεκριμένο ακουστικό. Με ενδιαφέρει. Σταθμούς αποθηκεύει ή μόνο αυτός που παίζει κάθε φορά;

Edited by rush2
Link to comment
Share on other sites

Δεν προλαβα ακομα να ασχοληθω τοσο πολυ λογω υποχρεωσεων, αλλα μεχρι στιγμης μπορω να πω οτι το ακουστικο του πολυ καλο της συσκευης.Ο ηχος απο τα ακουστικα μετα εξισου καθαρος δυνατος και αρκετα μπασα.Η μπαταρια αν και ακομα στρωνει γιατι το φορτισα 2 φορες δειχνει πολλα υποσχομενη (4 ωρες μουσικη περιπου 1 ωρα ομιλια ) και ειναι ακομα στο 20%).Η εφαρμογη της σονυ πολυ απλη και ευχρηστη αλλα εχει ακομα περιθωρεια διορθωσεων οπως αυτο που ανεφερα πιο πανω οτι δεν συνδεεται με το ταμπλετακι μου.
Link to comment
Share on other sites

Δεν προλαβα ακομα να ασχοληθω τοσο πολυ λογω υποχρεωσεων, αλλα μεχρι στιγμης μπορω να πω οτι το ακουστικο του πολυ καλο της συσκευης.Ο ηχος απο τα ακουστικα μετα εξισου καθαρος δυνατος και αρκετα μπασα.Η μπαταρια αν και ακομα στρωνει γιατι το φορτισα 2 φορες δειχνει πολλα υποσχομενη (4 ωρες μουσικη περιπου 1 ωρα ομιλια ) και ειναι ακομα στο 20%).Η εφαρμογη της σονυ πολυ απλη και ευχρηστη αλλα εχει ακομα περιθωρεια διορθωσεων οπως αυτο που ανεφερα πιο πανω οτι δεν συνδεεται με το ταμπλετακι μου.

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Σταθμούς αποθηκεύει στο ράδιο;

Link to comment
Share on other sites

Δεν προλαβα ακομα να ασχοληθω τοσο πολυ λογω υποχρεωσεων, αλλα μεχρι στιγμης μπορω να πω οτι το ακουστικο του πολυ καλο της συσκευης.Ο ηχος απο τα ακουστικα μετα εξισου καθαρος δυνατος και αρκετα μπασα.Η μπαταρια αν και ακομα στρωνει γιατι το φορτισα 2 φορες δειχνει πολλα υποσχομενη (4 ωρες μουσικη περιπου 1 ωρα ομιλια ) και ειναι ακομα στο 20%).Η εφαρμογη της σονυ πολυ απλη και ευχρηστη αλλα εχει ακομα περιθωρεια διορθωσεων οπως αυτο που ανεφερα πιο πανω οτι δεν συνδεεται με το ταμπλετακι μου.

 

Sony sbh 54.

Ποτέ έρχεται Ελλάδα και ποσό θα κοστίζει; Εσύ από που το εφερες;

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

τα περισσότερα μοντέλα της I-Tech έχουν --> http://www.itechdynamic.com/

 

Δυστυχώς δεν ισχύει πλέον, χώρια ότι είναι δυσεύρετα

(πχ το VoiceClip 1100 που κυκλοφορεί δεν έχει αυτή την δυνατότητα)

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Καλα, μπορει να το εχει και χωρις μανταλακι. Πχ εγω που το χρησιμοποιω με κανονικα ακουστικα, το εχω στην τσεπη.

Ενα mw600 με σπασμενο μανταλακι, το εχω συνδεσει στο aux του αυτοκινητου και το εχω κανει συστημα bt :)

 

Τι εννοείς ακριβώς...;

Και πώς σε ακούει ο άλλος ενώ το έχεις στη τσέπη.;

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ακριβώς...;

Και πώς σε ακούει ο άλλος ενώ το έχεις στη τσέπη.;

Προφανώς εννοεί όταν το θέλει για μουσική ή ράδιο.

Αλλωστε αν είναι για ολιγολεπτη κλήση μπορείς απλά να το φέρεις κοντά στο στόμα και να μιλήσεις έτσι.

 

Το χω κάνει και γω αρκετές φορές, όπως και να το βάλω στο aux του αυτοκινήτου(όπως αναφέρει ο ddr2) και να παίζω από κει μουσική ή ακόμα και να ακούω tune in σε ταξίδια, όπου δεν έπιανε τίποτα!!

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ακριβώς...;

Και πώς σε ακούει ο άλλος ενώ το έχεις στη τσέπη.;

 

Οτανμε καλουν, το βγαζω απο την τσεπη, παταω το κουμπι και μιλαω. :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προφανώς εννοεί όταν το θέλει για μουσική ή ράδιο.

Αλλωστε αν είναι για ολιγολεπτη κλήση μπορείς απλά να το φέρεις κοντά στο στόμα και να μιλήσεις έτσι.

 

Το χω κάνει και γω αρκετές φορές, όπως και να το βάλω στο aux του αυτοκινήτου(όπως αναφέρει ο ddr2) και να παίζω από κει μουσική ή ακόμα και να ακούω tune in σε ταξίδια, όπου δεν έπιανε τίποτα!!

 

Ετσι!! Αλλα το bt το συνδεω με το κινητο σε mode μονο για πολυμεσα ,οχι για κλησεις. Αν με καλεσουν, απαντω και μιλαω απο το κινητο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι άσχετο, αλλά ξέρει κανείς που μπορώ να βρω κοντό καλώδιο ακουστικό με 3,5 jack, για bluetooth clip το θέλω.

Το δικό μου κόπηκε και έφαγα τον κόσμο να βρω αλλά πουθενά...

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρετε αν υπάρχει Bluetooth handsfree με δόνηση κι αναγνώριση κλήσης. Σας ευχαριστώ.
Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και να κρατάς το μπαρούτι σου στεγνό. Βολταίρος – [ 1694-1778 ]:shoot:
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι άσχετο, αλλά ξέρει κανείς που μπορώ να βρω κοντό καλώδιο ακουστικό με 3,5 jack, για bluetooth clip το θέλω.

Το δικό μου κόπηκε και έφαγα τον κόσμο να βρω αλλά πουθενά...

 

Amazon, eBay, Aliexpress και εάν έχεις πρόβλημα με τα capital, έχω βρει και Ελλάδα από skroutz. Κυριακή έκανα παραγγελία από ebay για τον ίδιο λόγο.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!

 

 

εχω το εξης προβλημα. εχω το bluetooth της sony MW1 PRO εχω κατεβασει ολες της εφαρμογες για το smart wireless headset. και ολα λειτουργουν αψογα εκτος απο το διαβασμα των μηνυματων,email,twitter που η φωνη της κοπελας δεν ακουγεται στα ακουστικα του bluetooth αλλα απ το τηλεφωνο!!!!.. εχω κανα δυωρο που το ψαχνω αλλα τζιφος.

αν μπορει να βοηθησει καποιος θα ειμαι ευγνωμων!!

ευχαριστω!!

Edited by lempoi
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ.

Εχω το Note 4,και το ΒΤ SBH-50 της Σόνυ.Μιας και τα δύο είναι NFC,δεν ειχα πρόβλημα συνδέσεως μεταξύ τους.

Τον τελευταίο καιρό όμως,μου κάνει νερά το σύστημα,και όταν πάω να τα συνδέσω κάποιες,αρκετές,φορές,αντί να εμφανιστούν και τα 5 εικονίδια,βλέπω μόνον 3.

Εψαξα να δω τι συμβαίνει,και είδα ότι σ' αυτή την περίπτωση,πρέπει να απεγκαταστήσω το smart connect,και να το εγκαταστήσω πάλι.Ετσι,δουλεύει καλά μερικές φορές,αλλά σε καμιά βδομάδα,πάλι το κάνει,πράγμα που είναι εκνευριστικό,ειδικά άμα βιάζομαι.

Τι λέτε να φταίει,και άρχισε να κάνει τέτοια τρελά;

ΥΓ.Πήγα σήμερα στο σέρβις της Samsung,που είναι στη γειτονιά μου,αλλά δεν ήξεραν να μου πουν.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Τον ίδιο συνδυασμό(note edge + sbh50). (Δεν χρησιμοποιώ το nfc)

Μερικές φορές που μου το κάνει αυτό, πατάω 2-3 φορες το κεντρικό κουμπι που έχει το bt(Αυτό το μεγάλο που είναι δίπλα από την οθόνη) & πάιρνει μπροστά.

Link to comment
Share on other sites

Τον ίδιο συνδυασμό(note edge + sbh50). (Δεν χρησιμοποιώ το nfc)

Μερικές φορές που μου το κάνει αυτό, πατάω 2-3 φορες το κεντρικό κουμπι που έχει το bt(Αυτό το μεγάλο που είναι δίπλα από την οθόνη) & πάιρνει μπροστά.

 

Θα το κάνω κι εγώ την προσεχή φορά που θα μου το παρουσιάσει.:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Amazon, eBay, Aliexpress και εάν έχεις πρόβλημα με τα capital, έχω βρει και Ελλάδα από skroutz. Κυριακή έκανα παραγγελία από ebay για τον ίδιο λόγο.

 

Βρήκες κοντό καλώδιο; πώς το ζητάς; για δώσε link

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Xαιρετώ την παρέα και μιας και πλησιάζουν οι γιορτές θέλω να..... μου κάνω ένα μικρό και φθηνό δωράκι;). Εχω το κινητό xiaomi note 5,5 και ένα Bluetooth της xiaomi επίσης. Τελευταία το Bluetooth μου κάνει νούμερα ( δεν με ακούνε πολύ καλά και θέλω να το αλλάξω ).

Επειδή θέλω να δοκιμάσω και Plantronics αλλά το μπάτζετ είναι...γύρω στο 20 άρικο έχω βρεί τα ml10, explorer 10 και 50 και m70

1) ποιο από όλα προτείνετε; ( θέλω να ακούω μουσική και χωρις να υπάρχει υποχρεωτικά γαντζάκι στο αυτί) ή κάτι παρόμοιο . Μπάτζετ δεν μπορώ να ανέβω

2) Ποια είναι η εφαρμογή για να αποτρέπουμε την σύνδεση του Bluetooth με ελαφρύ πάτημα του πλήκτρου του Bluetooth ( πχ στην τσέπη);

XIAOMI REDMI NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...