Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Έχετε να προτείνετε κάποιο ακουστικό bluetooth που να σε ακούει ο συνομιλητής πεντακάθαρα χωρίς να σου λέει ότι ακούγεσαι από πηγάδι; Έχω το note 2 και θέλω ένα πραγματικά καλό σε ποιότητα ήχου ακουστικό.

Χρησιμοποιώ το Sony Ericsson VH700 και ενώ έχει 2 μικρόφωνα για καλύτερη ποιότητα ήχου μου λένε ότι δεν ακούν καθαρά.

 

Plantronics m1100.

Το έχω πάνω από χρόνο και δεν έχω ακούσει το παραμικρό παράπονο. Ακούω και με ακούνε πεντακάθαρα ακόμα και σε εξωτερικό χώρο με φασαρία. Είναι αρκετά ελαφρύ και δεν θα σε ενοχλεί αν το φοράς για πολύ ώρα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Plantronics m1100.

Το έχω πάνω από χρόνο και δεν έχω ακούσει το παραμικρό παράπονο. Ακούω και με ακούνε πεντακάθαρα ακόμα και σε εξωτερικό χώρο με φασαρία. Είναι αρκετά ελαφρύ και δεν θα σε ενοχλεί αν το φοράς για πολύ ώρα.

Φαίνεται αξιόλογο ακουστικό. Το έχει το Πλαίσιο στα 80 ευρώ, αρκετά ακριβό αλλά πρέπει να κάνει καλή δουλειά.

Το μόνο κακό που βλέπω είναι ότι έχει λειτουργίες που δεν υποστηρίζονται στα Ελληνικά :mad:

Φίλε πες μου μόνο από ένταση πως το βαθμολογείς; Ακούγεται δυνατά ο συνομιλητής σου στις ομιλίες;

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Το έχει το Πλαίσιο στα 80 ευρώ, αρκετά ακριβό αλλά πρέπει να κάνει καλή δουλειά.

 

Αν θέλεις κάνε μια αναζήτηση σε skroutzομάγαζα μπορείς να το βρεις αρκετά πιο φτηνά :)

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται αξιόλογο ακουστικό. Το έχει το Πλαίσιο στα 80 ευρώ, αρκετά ακριβό αλλά πρέπει να κάνει καλή δουλειά.

Το μόνο κακό που βλέπω είναι ότι έχει λειτουργίες που δεν υποστηρίζονται στα Ελληνικά :mad:

Φίλε πες μου μόνο από ένταση πως το βαθμολογείς; Ακούγεται δυνατά ο συνομιλητής σου στις ομιλίες;

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

 

Αν ψάξεις θα το βρεις φθηνότερα. Εγώ το είχα πάρει από το αγγλικό Amazon στα 53 € περίπου και με τα έξοδα αποστολής. Ακούγεται πολύ δυνατά ο συνομιλητής. Να φανταστείς ακόμα και έξω με πολύ φασαρία δεν έχω πρόβλημα. Σε ήσυχο περιβάλλον το χαμηλώνω αρκετά γιατί είναι πολύ δυνατό.

 

Τις λειτουργίες που λες δεν τις χρησιμοποιώ. Είναι ένα Bluetooth που κάνει άψογα τη δουλειά που πρέπει να κάνει ένα Bluetooth. Οι λειτουργίες αυτές μου φαίνονται περιττές.

Edited by pektis7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στους απανταχού φίλους του φόρουμ !!! Ενδιαφέρομαι να αποκτήσω ένα bluetooth για το samsung galaxy note 10.1 N8000 και ψάχνοντας βρήκα αυτό εδώ : Jawbone Icon HD Bluetooth Headset.

 

https://jawbone.com/headsets/iconhdnerd/overview

 

Το χρησιμοποιεί κάποιος από εσάς; Προσπάθησα να δω αν είναι συμβατό με την συσκευή και από όσο μπόρεσα να καταλάβω πρέπει να είναι. Η τιμή του ξεκινάει στο ebay από τα 70 ευρώ. Έχει να ρίξει κάποιος φίλος καμιά καλύτερη ιδέα ; Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια απάντησή σας !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στους απανταχού φίλους του φόρουμ !!! Ενδιαφέρομαι να αποκτήσω ένα bluetooth για το samsung galaxy note 10.1 N8000 και ψάχνοντας βρήκα αυτό εδώ : Jawbone Icon HD Bluetooth Headset.

 

https://jawbone.com/headsets/iconhdnerd/overview

 

Το χρησιμοποιεί κάποιος από εσάς; Προσπάθησα να δω αν είναι συμβατό με την συσκευή και από όσο μπόρεσα να καταλάβω πρέπει να είναι. Η τιμή του ξεκινάει στο ebay από τα 70 ευρώ. Έχει να ρίξει κάποιος φίλος καμιά καλύτερη ιδέα ; Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια απάντησή σας !!!

 

Δεν υπάρχει θέμα συμβατότητας συσκευής. Εκτός ελαχίστων απρόβλεπτων εξαιρέσεων τα πάντα είναι συμβατά. Δε θα σου πρότεινα jawbone. Αρκετά ακριβό για αυτό που προσφέρει, και μικρή μπαταρία. Είχα το Era και το Icon το απλό.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Εγω ρε παιδια θελω να παρω αυτο: http://www.theconsoleclub.gr/Περιφερειακά/ps3/sony-playstation-3-bluetooth-headset.html για το galaxy mini 2 μου. Ξερει κανενας τι λεει σαν bluetooth; Τα reviews λενε καλα λογια...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Τελικα η Sony με διεψευσε οικτρα στην προβλεψει μου οτι δεν θα βγαλει διαδοχο του MW1:p

Και η ονομασια του ειναι Stereo Bluetooth Headset SBH50

http://www.sonymobile.com/global-en/products/accessories/stereo-bluetooth-headset-sbh50/#white

Και αφου θα βγει και σε λευκο μαλλον θα το τιμησουμε οπως ειναι πανεμορφο,διοτι το μαυρο του προηγουμενου μοντελου δεν μου καθοταν καλα στο ματι:)

 

http://img46.imageshack.us/img46/5684/sbh50gallery02640x440e7.png

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικα η Sony με διεψευσε οικτρα στην προβλεψει μου οτι δεν θα βγαλει διαδοχο του MW1:p

Και η ονομασια του ειναι Stereo Bluetooth Headset SBH50

http://www.sonymobile.com/global-en/products/accessories/stereo-bluetooth-headset-sbh50/#white

Και αφου θα βγει και σε λευκο μαλλον θα το τιμησουμε οπως ειναι πανεμορφο,διοτι το μαυρο του προηγουμενου μοντελου δεν μου καθοταν καλα στο ματι:)

 

http://img46.imageshack.us/img46/5684/sbh50gallery02640x440e7.png

Γνωρίζουμε πότε θα κυκλοφορήσει? Αλλά απ'ότι βλέπω δεν έχει κάρτα μνήμης όπως ο προκάτοχος του...

Edit : Ξέρετε που και αν μπορώ να βρω μόνο τα ακουστικά από το sbh20 ?

Edited by chaosdoctor
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω όμως να αναφέρει για δικό του ήχο κλήσης ή και δόνηση και μας τα χαλάει δυστυχώς!!!
Link to comment
Share on other sites

Τελικα η Sony με διεψευσε οικτρα στην προβλεψει μου οτι δεν θα βγαλει διαδοχο του MW1:p

Και η ονομασια του ειναι Stereo Bluetooth Headset SBH50

http://www.sonymobile.com/global-en/products/accessories/stereo-bluetooth-headset-sbh50/#white

Και αφου θα βγει και σε λευκο μαλλον θα το τιμησουμε οπως ειναι πανεμορφο,διοτι το μαυρο του προηγουμενου μοντελου δεν μου καθοταν καλα στο ματι:)

 

http://img46.imageshack.us/img46/5684/sbh50gallery02640x440e7.png

Δηλαδη,θα ειναι σιγουρα αντικαταστατης του mw1;Αν ναι,ας περιμενουμε να δουμε κανα τεστ πρωτα και μετα βλεπουμε.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη,θα ειναι σιγουρα αντικαταστατης του mw1;Αν ναι,ας περιμενουμε να δουμε κανα τεστ πρωτα και μετα βλεπουμε.

 

Ιδέα συσκευή είναι όπως το βλέπω, απλά έχουν προσθέσει το NFC pairing.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Ιδέα συσκευή είναι όπως το βλέπω, απλά έχουν προσθέσει το NFC pairing.

 

Και μου αρεσει που ολοκληρη σονυ εβαλε φωτο απο ρεντερινγκ. ..

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω όμως να αναφέρει για δικό του ήχο κλήσης ή και δόνηση και μας τα χαλάει δυστυχώς!!!

Μου φαινεται οτι ουτε το MW1 ανεφερε για ηχο κλησης η' και δονηση,αν δεν κανω λαθος.

Ας το τσεκαρουμε στην πραξη οταν παραλαβουμε για να δουμε τι ισχυει.

Γνωρίζουμε πότε θα κυκλοφορήσει? Αλλά απ'ότι βλέπω δεν έχει κάρτα μνήμης όπως ο προκάτοχος του...

Edit : Ξέρετε που και αν μπορώ να βρω μόνο τα ακουστικά από το sbh20 ?

Φανταζομαι μεσα στον Ιουνιο θα κυκλοφορησει.

Καρτα μνημης δεν εχει οπως βλεπω,αλλα και το αλλο που ειχε μηπως δουλευε ποτε του?

Μονο στο pc οταν το συνδεει την βλεπει την καρτα,μια 32αρα Samsung που εχω,αλλιως δεν και ουτε αναπαραγει και μουσικη.

Ασε που οταν πηγαινε να διορθωσει η Sony τα της καρτα,χαλουσε κατι αλλο.

Να μου λειπουν τετοια φρουτα:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καρτα μνημης δεν εχει οπως βλεπω,αλλα και το αλλο που ειχε μηπως δουλευε ποτε του?

Μονο στο pc οταν το συνδεει την βλεπει την καρτα,μια 32αρα Samsung που εχω,αλλιως δεν και ουτε αναπαραγει και μουσικη.

Ασε που οταν πηγαινε να διορθωσει η Sony τα της καρτα,χαλουσε κατι αλλο.

Να μου λειπουν τετοια φρουτα:p

 

Στο δικό μου πάντως η κάρτα μνήμης δουλεύει κανονικά και είναι 16άρα ! :P Μάλλον είμαι από τους τυχερούς και όλα δουλεύουν ρολόι φτου μη το ματιάσω! χαχα :P

Link to comment
Share on other sites

Δικο του ηχο κλησεις τι εννοειται? Να αντιγραφει την μελωδια του κινητου και να την παιζει στα ακουστικα?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Μου φαινεται οτι ουτε το MW1 ανεφερε για ηχο κλησης η' και δονηση,αν δεν κανω λαθος.

Ας το τσεκαρουμε στην πραξη οταν παραλαβουμε για να δουμε τι ισχυει.

 

Απ οτι ειπαν τα παιδια που πηραν το mw1 δεν ειχε και πραγματικα ξενερωσα με αυτη την παραλειψη

 

 

 

 

 

 

 

Δικο του ηχο κλησεις τι εννοειται? Να αντιγραφει την μελωδια του κινητου και να την παιζει στα ακουστικα?
Δικους του ηχους και δονηση ωστε οταν δεν εχεις κοντα το κινητο να ακους τον ηχο κλησης του bt χωρις να πρεπει να το εχεις συνεχεια στο αυτι σαν τον ραμπο :p Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Απ οτι ειπαν τα παιδια που πηραν το mw1 δεν ειχε και πραγματικα ξενερωσα με αυτη την παραλειψη

 

 

 

 

 

 

 

Δικους του ηχους και δονηση ωστε οταν δεν εχεις κοντα το κινητο να ακους τον ηχο κλησης του bt χωρις να πρεπει να το εχεις συνεχεια στο αυτι σαν τον ραμπο :p

Tωρα θα με τρελανεις.

Αμα το κιντο,εχει ηχο δυνατο,θα το ακους σιγουρα,μεσα στην περιοχη των 10 περιπου μετρων,που δουλευει το ΒΤ,ειτε εχει δικο του ηχο και δονηση,ειτε δεν εχει.

Μην βαζεις δυσκολα στον εαυτο σου.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Tωρα θα με τρελανεις.

Αμα το κιντο,εχει ηχο δυνατο,θα το ακους σιγουρα,μεσα στην περιοχη των 10 περιπου μετρων,που δουλευει το ΒΤ,ειτε εχει δικο του ηχο και δονηση,ειτε δεν εχει.

Μην βαζεις δυσκολα στον εαυτο σου.

 

Οταν εισαι στη μηχανη, με το κινητο στο τσαντακι, καλοκαιριατικα, η στη μπακαζιερα, η στο πεντατσεπο , κλπ κλπ τοτε ναι, χρειαζεται να βγαζει ηχο το bluetooth για μενα . Aυτες ειναι περιπτωσεις προσωπικες μου που χρειαζομαι ηχειο στο bluetooth. Aλλος μπορει να εχει αλλες περιπτωσεις αναλογες για τον ιδιο λογο . Οι αναγκες του καθενος για τα αξεσουαρ ειναι υποκειμενικες πιστευω .

Link to comment
Share on other sites

Και γω για μηχανη το θελω για αυτο ρωταω. Απο τα ακουστικα ακουγεται ομως ο ηχος, ή εχει ακουστικό που ακουγεται δυνατα. Οταν λες δικους του ηχους, εννοεις ασχετους με τα ringtones?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

καινουργιο bluetooth απο sony http://www.sonymobile.com/gb/products/accessories/stereo-bluetooth-headset-sbh50/

 

ειναι σαν το mw1 μαλλον το επομενο μοντελο ( δεν εχει καρτουλα sd αυτο)

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 1 μήνα έχω το BT Nokia BH-118. Είμαι πολύ ευχαριστημένος. Ακούω πολύ καλά,με ακούνε πολύ καλα. Αυτονομία ικανοποιητική.

Είναι το δεύτερο Nokia BT που αγοράζω και μένω για 2η φορά παρα πολύ ικανοποιημένος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Χρησιμοποιώ εδώ και κανένα τρίμηνο το MW1 με ΝΟΤΕ ΙΙ. Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημενος ωστόσο υπάρχει ενα θέμα που έχει καταντήσει κουραστικό. Υπάρχουν φορές που ενώ είναι συνδεδεμένο από το ακουστικό δεν ακούγεται τίποτα. Και για να φτιάξει πρέπει να ανοίγω κλείσει το ακουστικό η και το τηλ κάποιες φορές. Είχε κανείς αντίστοιχο θέμα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Χρησιμοποιώ εδώ και κανένα τρίμηνο το MW1 με ΝΟΤΕ ΙΙ. Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημενος ωστόσο υπάρχει ενα θέμα που έχει καταντήσει κουραστικό. Υπάρχουν φορές που ενώ είναι συνδεδεμένο από το ακουστικό δεν ακούγεται τίποτα. Και για να φτιάξει πρέπει να ανοίγω κλείσει το ακουστικό η και το τηλ κάποιες φορές. Είχε κανείς αντίστοιχο θέμα?

 

Ναι κι εγώ. Είναι ουσιαστικά αποσύνδεση που δεν έχει φανεί ακόμα στο ακουστικό. Παρά πολλοί έχουν τέτοια προβλήματα με το συγκεκριμένο, δεν είσαι μόνος.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...