Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

https://www.aliexpress.com/item/4000377076214.html?spm=a2g0o.store_home.slider_466891960.0 Τα Εχω Παρει εδω και 3 Εβδομαδες Περιπου !!!! Τελεια Απο το Official store Επιλεγεις Απο πολωνια Και Σε 6-7 μερες τα Εχεις Στα χερια σου ...Φανταστικος Ηχος Δεν ξερω σχετικα μετα Ακριβα Tws Αλλα Τα Σπανε Πολυ Καθαρος Ηχος και Εναλλαξ Ακους Μουσικη 24 Ωρες Απο την θηκη που Φορτωνουν.
userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αν συγκρίνουμε τα airpods 2 με τα Huawei freebuds 3 ποιά θεωρείται συνολικά ποιό καλά για καθημερινή χρήση;
Link to comment
Share on other sites

Creative Outlier Gold - true wireless earbuds

Το νέο μου απόκτημα (σε έκπτωση στα Public στα 97€).

Πολύ ενδιαφέρουσα πρόταση στην κατηγορία τιμής των ~100€.

 

Ποιότητα κατασκευής πολύ καλή. Αν και πλαστικό, δείχνει ανθεκτικό και στιβαρό.

Θήκη: Μεταλλική με όμορφο χρυσαφί φινίρισμα, δείχνει στιβαρή.. Θύρα type c για φόρτιση (όχι ασύρματη όμως), 4 λυχνίες ένδειξης στάθμης μπαταρίας ακουστικών, θήκης, καθώς και για την ένδειξη κατάστασης φόρτισης.

Εφαρμογή στο αυτί πολύ καλή, και πλέον σε αντίθεση με το προηγούμενο μοντέλο, το πακέτο αγοράς περιέχει συνολικά 6 ζεύγη eartips.

Απομόνωση πολύ καλή, αν και δεν προσφέρει active noise cancellation, εντούτοις το passive noise reduction είναι σε πάρα πολύ καλά επίπεδα, καθώς το seal γίνεται σχεδόν ερμητικά (αρκετά καλύτερη εφαρμογή από τα Sony WF-1000XM3), το οποίο όμως κουράζει μετά από αρκετή ώρα χρήσης. Μειονέκτημα εδώ ότι απομονώνεσαι εντελώς, και μην έχοντας τρόπο να ακούσεις εξωτερικούς θορύβους (δεν υπάρχει λειτουργία ambient sound), θέλει αρκετή προσοχή η χρήση τους σε εξωτερικό χώρο, π.χ. περπάτημα, τρέξιμο κλπ.

Πλήκτρα ελέγχου: Τα φοβόμουν λίγο λόγω των περιγραφών ιδίως για το προηγούμενο μοντέλο, ότι πατώντας τα, σπρώχνεται το ακουστικό βαθιά στο αυτί, προκαλώντας πόνο. Δεν ισχύει κάτι τέτοιο, τα πλήκτρα είναι πολύ στιβαρά μεν, απαιτούν όμως πάτημα σε λογικά πλαίσια, χωρίς να προκαλούν πρόβλημα. Το σχήμα ελέγχου είναι fixed, δεν αλλάζει και προσφέρει τα πάντα: έλεγχο tracks (play/pause/previous/next), αυξομείωση έντασης, καθώς και ενεργοποίηση Google assistant ή Siri, ανάλογα με το λειτουργικό σύστημα.

Application: Λάμπει δια της απουσίας του. Εξειδικευμένη εφαρμογή ελέγχου των ακουστικών δεν υπάρχει, ούτε παραμετροποίηση των πλήκτρων ελέγχου υπάρχει, ούτε κάποιο global equalizer ή για ποσοστιαία ένδειξη στάθμης μπαταρίας, η οποία φαίνεται κανονικά από το λειτουργικό σύστημα.

Ήχος: πολύ ισορροπημένος, με αξιοπρεπέστατα μπάσα, μεσαία και πρίμα, χωρίς εξάρσεις και ιδιαίτερο χρώμα, δίνουν δηλαδή flat ήχο, πράγμα που είναι ιδιαίτερα ευχάριστο. Προσωπικά μου άρεσε ο ήχος τους, ανταποκρίθηκαν πολύ καλά σε όλα τα είδη μουσικής που τους έδωσα.

Super X-Fi mode - application: περίμενα η εν λόγω τεχνολογία της Creative να είναι στην ουσία ένα ακόμα gimmick, αλλά είναι αρκετά καλύτερη απ' αυτό. Ουσιαστικά είναι μια τεχνολογία διεύρυνσης της στερεοφωνικής εικόνας, πολύ ενδιαφέρουσα, αλλά όχι τόσο κατάλληλη για κάποια είδη μουσικής. Στα μείον το ότι μειώνεται η απόδοση του μπάσου όταν την ενεργοποιείς. Το μεγαλύτερο μειονέκτημα είναι ότι διατίθεται μόνο μέσω του music player της Creative, ο οποίος είναι μεν καλός και αρκετά χρηστικός, αλλά του λείπουν premium λειτουργίες. Θα προτιμήσω τις ψευδο-surround λειτουργίες του JetAudio Plus που είναι ο κύριος music player μου.

Αυτονομία: Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα τις επιδόσεις τους σ' αυτό τον τομέα, καθώς είναι φρέσκια αγορά, αλλά αν ισχύουν όσα υπόσχονται, μιλάμε για τέρατα αυτονομίας (14 ώρες τα ακουστικά, μαζί με τη θήκη συνολικά 39 ώρες).

IP rating: IPX5, για αντοχή σε ιδρώτα κυρίως, αν και μάλλον θα αντέξουν και σε ελαφρά βροχή.

Άλλα: Aac και aptx codecs, πολύ καλή απόδοση στο audio-to-video sync, με πολύ χαμηλό latency.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα επιστροφή-αντικατάσταση κάτι βλαμμένα Huawei am61 τα οποία έκαναν αποσυνδέσεις & στο ψάξιμο του τι θα πάρω κατέληξα σε αυτά

 

https://www.skroutz.gr/s/15006023/JBL-Reflect-Mini-2-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

 

Τα βρήκα 70€ & με την αντικατάσταση μου κόστισαν +31€ θεωρώ ότι άξιζε αυτή η αλλαγή.

 

Στα του ήχου έχει αρκετά καλό & βαθύ μπάσο, γενικά εμένα με ικανοποίησε ο ήχος & η απόδοση τους.

 

Μπαταρία αναγράφει 10 ώρες, οψόμεθα.

 

Αίσθηση στο αυτί έχω βάλει τα μικρότερα μαξιλαράκια & κάθονται καλά στα αυτιά μου & δεν φεύγουν με τίποτα, δεν τα έχω δοκιμάσει για ώρες ώστε να έχω άποψη για το αν κουράζουν.

 

Σύνδεση ακαριαία με οποία συσκευή βρεθεί κοντά που έχει συνδεθεί στο παρελθόν, Το δοκίμασα στο Android Box & κινητό & δούλεψε άψογα χωρίς το παραμικρό.

 

Το μόνο αρνητικό που βρήκα είναι ότι δεν συνδέεται με δύο συσκευές ταυτόχρονα.

 

Σε ομιλία δεν το δούλεψα θα το δουλέψω & θα επανέλθω.

 

 

 

 

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Hd1980
Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα επιστροφή-αντικατάσταση κάτι βλαμμένα Huawei am61 τα οποία έκαναν αποσυνδέσεις & στο ψάξιμο του τι θα πάρω κατέληξα σε αυτά

 

https://www.skroutz.gr/s/15006023/JBL-Reflect-Mini-2-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

 

Τα βρήκα 70€ & με την αντικατάσταση μου κόστισαν +31€ θεωρώ ότι άξιζε αυτή η αλλαγή.

 

Στα του ήχου έχει αρκετά καλό & βαθύ μπάσο, γενικά εμένα με ικανοποίησε ο ήχος & η απόδοση τους.

 

Μπαταρία αναγράφει 10 ώρες, οψόμεθα.

 

Αίσθηση στο αυτί έχω βάλει τα μικρότερα μαξιλαράκια & κάθονται καλά στα αυτιά μου & δεν φεύγουν με τίποτα, δεν τα έχω δοκιμάσει για ώρες ώστε να έχω άποψη για το αν κουράζουν.

 

Σύνδεση ακαριαία με οποία συσκευή βρεθεί κοντά που έχει συνδεθεί στο παρελθόν, Το δοκίμασα στο Android Box & κινητό & δούλεψε άψογα χωρίς το παραμικρό.

 

Το μόνο αρνητικό που βρήκα είναι ότι δεν συνδέεται με δύο συσκευές ταυτόχρονα.

 

Σε ομιλία δεν το δούλεψα θα το δουλέψω & θα επανέλθω.

 

 

 

 

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Νομίζω δεν υπάρχουν καλύτερα από JBL, Bose και Sennheiser! Η τελευταία δεν ξέρω αν βγάζει και ear buds χωρίς προεκτάσεις.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα απο TOMTOP μετα απο αρθρο που διαβασα στο myphone.gr τα Haylou GT1 mini και εχω πραγματικα ενθουσιαστεί απο την ποιοτητα, το design, τη συνδεσιμοτητα, κτλ.

Προσωπικα τα συγκρινω με anker soundbuds οπου ενω εχουν καλο ήχο οταν μιλάω στο τηλεφωνο δε με ακούει κανεις κ αναγκαζομαι να φωνάζω..

τα anker τα χρησιμοποιώ σε γυμναστηριο και τρέξιμο έξω οποτε τουλαχιστον γιαυτο το σκοπό ειναι αποτελεσματικα και δεν πέφτουν απο τα αυτιά.

Ελπίζω πως κ τα Haylou θα ειναι το ίδιο αξιόπιστα και δεν θα τα ψάχνω στο δρόμο στον επόμενο αγώνα.

Θεωρώ οτι εμπιμπτουν στην κατηγορία του vfm και οποιος θελει να δωσει κατω απο 20αρικακι γι’αυτά θα μεινει ευχαριστημενος.

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

https://www.aliexpress.com/item/4000377076214.html?spm=a2g0o.store_home.slider_466891960.0 Τα Εχω Παρει εδω και 3 Εβδομαδες Περιπου !!!! Τελεια Απο το Official store Επιλεγεις Απο πολωνια Και Σε 6-7 μερες τα Εχεις Στα χερια σου ...Φανταστικος Ηχος Δεν ξερω σχετικα μετα Ακριβα Tws Αλλα Τα Σπανε Πολυ Καθαρος Ηχος και Εναλλαξ Ακους Μουσικη 24 Ωρες Απο την θηκη που Φορτωνουν.
Πήρα 2 σετ και σε 7 μέρες (σήμερα) τα παρέλαβα.. Πράγματι εξαιρετικά και σε ήχο και σε ομιλία! Ευχαριστούμε πολύ!!!

 

Sent from my TA-1012 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μπορείτε να βοηθήσετε στον τρόπο να έρθουν από Πολωνία σε 6 με 7 ημερες.

 

Οκ το βρήκα.

 

Μία ερώτηση σε όσους τα έχουν. Στην ομιλία πως τα πάνε? Έχω τα xiaomi και έχω παράπονα στην ομιλία από την άλλη μεριά της γραμμής.

Εσάς σας ακούν καθαρά με αυτά;.

 

Ευχαριστώ παιδια

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

Την ίδια απορία εχω κι εγώ, σας ακούνε καθαρά και οι δίπλα σας στο δρόμο πως ακούγονται; μπαίνει θόρυβος μέσα;
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Ακουγόμαστε πεντακάθαρα! Δοκιμασμένα και κατά την οδήγηση.. Φυσικά και περνάει θόρυβος αλλά σε λογικά πλαίσια και χωρίς να δημιουργεί πρόβλημα στην επικοινωνία.

 

Sent from my TA-1012 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μπορείτε να βοηθήσετε στον τρόπο να έρθουν από Πολωνία σε 6 με 7 ημερες.

 

Οκ το βρήκα.

 

Μία ερώτηση σε όσους τα έχουν. Στην ομιλία πως τα πάνε? Έχω τα xiaomi και έχω παράπονα στην ομιλία από την άλλη μεριά της γραμμής.

Εσάς σας ακούν καθαρά με αυτά;.

 

Ευχαριστώ παιδια

Και εγω Εχω το Xiaomi Mi 9t Pro και με ακουνε μια χαρα δεν μου εχει πει καποιος κατι Και με το Κρανος με Ακουν καθαρα

userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έχω ερωτευτεί τα Razer Hammerhead True Wireless Buds :(

Έχω, όχι Buds αλλά τα OnePlus (τα πρώτα), είμαι 102% ευχαριστημένος αλλά όχι εκεί εγώ! Ούτε καν σενσορα για το αν βρίσκονται στο αυτί δεν έχουν!! Χώρισα και όλας, γύρισα και της είπα θέλω να μείνω λίγο μόνος, σκέπτομαι άλλη :cry:

Link to comment
Share on other sites

https://www.aliexpress.com/item/4000377076214.html?spm=a2g0o.store_home.slider_466891960.0 Τα Εχω Παρει εδω και 3 Εβδομαδες Περιπου !!!! Τελεια Απο το Official store Επιλεγεις Απο πολωνια Και Σε 6-7 μερες τα Εχεις Στα χερια σου ...Φανταστικος Ηχος Δεν ξερω σχετικα μετα Ακριβα Tws Αλλα Τα Σπανε Πολυ Καθαρος Ηχος και Εναλλαξ Ακους Μουσικη 24 Ωρες Απο την θηκη που Φορτωνουν.
Στα video πως τα πάνε; Έχουν καθυστέρηση στον ήχο; Επίσης στα αυτιά κάθονται καλά ή ενοχλούν;
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έχω ερωτευτεί τα Razer Hammerhead True Wireless Buds :(

Έχω, όχι Buds αλλά τα OnePlus (τα πρώτα), είμαι 102% ευχαριστημένος αλλά όχι εκεί εγώ! Ούτε καν σενσορα για το αν βρίσκονται στο αυτί δεν έχουν!! Χώρισα και όλας, γύρισα και της είπα θέλω να μείνω λίγο μόνος, σκέπτομαι άλλη :cry:

 

Από τα χειρότερα αυτής της σχετικά μέτριας κατηγορίας. Έχω δοκιμάσει καλύτερα ακόμα και στα 45€.

Link to comment
Share on other sites

Λεβέντες απορία, μετά το plantronics M70 είπα να δοκιμάσω το Explorer 55, το θέμα μου είναι ότι συνδέομαι με το κινητό και γράφει το plantronics hub ότι είναι το Explorer 50, πως γίνετε αυτό; το κουτί και η απόδειξη γράφει για το 55αρι
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έχω ερωτευτεί τα Razer Hammerhead True Wireless Buds :(

Έχω, όχι Buds αλλά τα OnePlus (τα πρώτα), είμαι 102% ευχαριστημένος αλλά όχι εκεί εγώ! Ούτε καν σενσορα για το αν βρίσκονται στο αυτί δεν έχουν!! Χώρισα και όλας, γύρισα και της είπα θέλω να μείνω λίγο μόνος, σκέπτομαι άλλη :cry:

 

Από τα χειρότερα αυτής της σχετικά μέτριας κατηγορίας. Έχω δοκιμάσει καλύτερα ακόμα και στα 45€.

 

Τα ζαχάρωνα αλλά κάτι με έτρωγε να μην τα πάρω, και ευτυχώς τελικά αντί γι' αυτά πήρα τα Creative Outlier Gold (για δεύτερα, γιατί για κύρια έχω τα Sony WF-1000XM3).

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δυο λόγους που αξίζουν περισσότερο τα Creative από τα Razer;

(Πέρα ότι είναι λίγο φθηνότερα)

 

1. Θηριώδης αυτονομία (14 ώρες τα ακουστικά με μια φόρτιση, 39 ώρες συνολικά με τη θήκη).

2. Πολύ καλή εφαρμογή στο αυτί.

3. Πολύ καλός ήχος, συμβατά με Super X-Fi.

4. Πλήρης έλεγχος (και ένταση ήχου).

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Λεβέντες απορία, μετά το plantronics M70 είπα να δοκιμάσω το Explorer 55, το θέμα μου είναι ότι συνδέομαι με το κινητό και γράφει το plantronics hub ότι είναι το Explorer 50, πως γίνετε αυτό; το κουτί και η απόδειξη γράφει για το 55αρι

 

Γράφει την σειρά, όχι το συγκεκριμένο μοντέλο. Λογικά έχεις πλήρη λειτουργικότητα ρυθμίσεων, ενημερώσεων, κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό βγάζει φίλε, πιο κάτω έχει το M55, το θέμα είναι πως δεν μπορεί να δει η εφαρμογή υπόλοιπο μπαταρίας

 

 

baf3b63f8d536ab895a1b8b40ef41180.jpg

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν υπάρχουν καλύτερα από JBL, Bose και Sennheiser! Η τελευταία δεν ξέρω αν βγάζει και ear buds χωρίς προεκτάσεις.

 

Εχω πάθος με τα ακουστικά. Έχω και τις τρεις μάρκες που αναφέρεις. Θεωρώ ότι τα SH είναι μακράν τα καλύτερα σε θέματα ποιότητας ήχου.

Αλλά για να λέμε την αλήθεια... Αν θες να μιλάς πας μόνο σε Plantronics. Επειδή κινούμαι στο 50% με ποδήλατο και εδώ που είμαι φυσάει καθημερινά μόνο τα Plantronics κάνουν cancelation της προκοπής.

Τα bose είναι καλά. Τα JBL επίσης. Στα JBL μου αρέσει η μπαταρία, στα bose το noice canceling αλλά για ομιλία όχι τόσο.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εχω πάθος με τα ακουστικά. Έχω και τις τρεις μάρκες που αναφέρεις. Θεωρώ ότι τα SH είναι μακράν τα καλύτερα σε θέματα ποιότητας ήχου.

 

Αλλά για να λέμε την αλήθεια... Αν θες να μιλάς πας μόνο σε Plantronics. Επειδή κινούμαι στο 50% με ποδήλατο και εδώ που είμαι φυσάει καθημερινά μόνο τα Plantronics κάνουν cancelation της προκοπής.

 

Τα bose είναι καλά. Τα JBL επίσης. Στα JBL μου αρέσει η μπαταρία, στα bose το noice canceling αλλά για ομιλία όχι τόσο.

Είναι τι θέλει κανείς από τα ακουστικά και το μπάτζετ. Πολύ καλά τα senn κοα τα böse αλλά από άποψη καθαρά audiophile αυτή τη στιγμή τα καλύτερα είναι τα master and dynamic mw07. Ο ήχος των senn είναι V-shaped mainstream καλός αλλά μέχρι εκεί

Τα μόνα που δεν έχουν περάσει ακόμα από τα χέρια μου 3ιναι τα b and o e8.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...