Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

αυτό το edge τι τον θέλεις το usb αντάπτορα... δε δουλεύει με smart phone?

 

Δεν σε κατάλαβα, γίνε αν θέλεις λίγο πιο συγκεκριμένος.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Στα video πως τα πάνε; Έχουν καθυστέρηση στον ήχο; Επίσης στα αυτιά κάθονται καλά ή ενοχλούν;

 

Καμια καθυστρηση δεν εχουν ,Μια χαρα καθονται και δεν βγενουν

userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

Δεν σε κατάλαβα, γίνε αν θέλεις λίγο πιο συγκεκριμένος.

 

είδα ότι έχει αντάπτορα usb.....

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

είδα ότι έχει αντάπτορα usb.....

 

Φορτιστή αυτοκινήτου έχει η συσκευασία που πήρα. Δεν είδα ανταπτορα, μπορεί και να μην πρόσεξα βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Στα Plantronics, USB adapter έχουν μόνο οι εκδόσεις UC. Χρησιμοποιείται για τη σύνδεση του ακουστικού στον υπολογιστή, καθώς τα συνηθισμένα Bluetooth USB adapters έχουν σημαντικό lag συγχρονισμού βίντεο-ήχου σε εφαρμογές Skype κλπ.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πήρα 2 σετ και σε 7 μέρες (σήμερα) τα παρέλαβα.. Πράγματι εξαιρετικά και σε ήχο και σε ομιλία! Ευχαριστούμε πολύ!!!

https://m.aliexpress.com/item/4000377076214.html

Sent from my TA-1012 using Tapatalk

Τα πήρε ένα φίλος, σε ακούν πολύ δυνατά και κόβουν λίγο θόρυβο

 

Σίγουρα καλύτερα από τα xiaomi air τα απλά

Edited by CoyoteD
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Έχω μπερδευτεί...

Θέλω να αγοράσω ένα από τα παρακάτω:

Haylou gt1 pro

Haylou gt1 plus

Haylou gt2

 

Ποιο προτείνετε καλυτερα

 

Με ενδιαφέρει μουσική αλλά και κλήσεις με καλή ποιότητα σε εξωτερικό χώρο...

 

Στάλθηκε από το MI 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλά τα λέει ο φίλος σου, η ποιότητα ομιλίας είναι απίστευτη!

Άψογα ακουστικά σε όλα τους!

 

Σχετικά με τα 110 plantronics

 

Μίλησα αρκετά λεπτά με φίλους μου σε δρόμο που έχει κίνηση.

 

Κάνουν πολύ καλό φίλτρο και ακούγεται ωραία η φωνή του συνομιλητή Σου.

Επίσης με ακούγανε πολύ καλά. Εγώ τους κάλεσα

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα ειναι καλυτερο το qcy t5 και απο το haylou tw1 και το tw2 που βγηκε προσφατα και απο τα air dots της xiaomi επισης. Η αφη σιγουρα ειναι απροβληματιστη. Ειδομεν. Γραψε αυριο ενα hands on μολις τα ανοιξεις και το δοκιμασεις αν θα σου ειναι ευκολο. Θα τα αγορασω κι εγω μεσα στην εβδομαδα. Και παλι καλοριζικα, καλοδουλευτα.

 

Καλησπέρα. Σχετικά με τα qcy t5, αν και η θήκη φαίνεται καπως λόγω του πλαστικού της σε σχέση πχ με τα huawei, γενικως είμαι παρα πολύ ευχαριστημένη. Για τη χρήση που τα θέλω, ομιλια, φορώντας εναλλάξ ένα ακουστικό πραγματικά ξεχνάς τι σημαίνει φόρτιση.... απίστευτη αυτονομία. Ήχος αρκετά ικανοποιητικός. Και δεν πέφτουν με τίποτα, πολύ καλή εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ Huawei freebuds 3 και airpods 2 τι προτείνετε κυρίως για ομιλία;

Η συσκευή που θα τα δουλεύω είναι Samsung galaxy note 9

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και τα δυο είναι εξαιρετικά σε κλήσεις.

Μόνος παράγοντας που θα σε προβληματίζει είναι η τιμή και τι λειτουργικό έχεις.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Και τα δυο είναι εξαιρετικά σε κλήσεις.

 

Μόνος παράγοντας που θα σε προβληματίζει είναι η τιμή και τι λειτουργικό έχεις.

@rackat γράφω ότι η συσκευή μου είναι Samsung galaxy note 9

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα παραλάβω τα νέα buds plus της Samsung (προσφορά με το s20 Ultra) αλλά μάλλον δεν θα τα κρατήσω μιας και δεν με βολεύουν αυτού του είδους τα handsfree. Με δελεάζει μόνο η πολύ καλή αυτονομία και η ποιότητα που υπόσχονται να έχουν.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτονομια και ακουστικη σαν το Creative Outlier Air δεν νομιζω πως υπαρχει αλλο tws με αυτα τα χαρακτηριστικα(10 ωρες μουσικη ή ομιλια συν 20 ωρες απο τον φορτιστη-θηκη τους) συν το προγραμμα SXFI με το οποιο φωτογραφιζοντας τα αυτια και το κεφαλι σου, βγαζει τον ιδανικο ηχο για σενα. Ειναι απιστευτη η αισθηση της ακουστικης τους. Αλλωστε η Creative ειναι κορυφαια σε καρτες ηχου για υπολογιστες και οχι μονο. Τα εχω 10 μερες και θεωρρω πως ειναι οτι καλυτερο σε ακουστικα τυπου tws.
Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Αυτονομια και ακουστικη σαν το Creative Outlier Air δεν νομιζω πως υπαρχει αλλο tws με αυτα τα χαρακτηριστικα(10 ωρες μουσικη ή ομιλια συν 20 ωρες απο τον φορτιστη-θηκη τους) συν το προγραμμα SXFI με το οποιο φωτογραφιζοντας τα αυτια και το κεφαλι σου, βγαζει τον ιδανικο ηχο για σενα. Ειναι απιστευτη η αισθηση της ακουστικης τους. Αλλωστε η Creative ειναι κορυφαια σε καρτες ηχου για υπολογιστες και οχι μονο. Τα εχω 10 μερες και θεωρρω πως ειναι οτι καλυτερο σε ακουστικα τυπου tws.
Καλησπέρα, πόσο κοστίζουν και τα προτείνετε για ομιλία αρκετές ώρες τη μέρα σε εξωτερικό χώρο;

Έχουν δυνατό ήχο; κόβεται ο εξωτερικός θόρυβος

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχουν βγάλει και προσφορές στο πλαίσιο... πχ απομίμηση του αμ61 turbox 9 ευρώ, jbl BT απο 39.., ενσύρματα @23 καλής ποιότητας

 

Για τρέξιμο, δηλαδή μάλλον

Edited by CoyoteD
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα σε όλους.Εχω τα ασυρματα ακουστικα xiaomi Haylou gt1pro εδώ και 2 μήνες.Ειμαι πολύ ευχαριστημενος,ειδικά σε αυτονομία.Με την θηκη φόρτισης βγάζουν 28ωρες.Θελω να ρωτήσω να τα έχω συνέχεια μέσα στην θηκη φόρτισης?Ξέρει κάποιος πόσους κύκλους φόρτισης έχουν ?Να αφήνω να ξεφορτιζει τελείως η θηκη?Αν ξέρει κάποιος ας απαντήσει.Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες team τι εννοείς; Discord και έτσι;

Μιλάμε για headset ή κάτι άλλο;

Ο ήχος να είναι τυπικός ή θες κρύσταλλο;

Δώσε λίγες πληροφορίες ακόμα.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες team τι εννοείς; Discord και έτσι;

Μιλάμε για headset ή κάτι άλλο;

Ο ήχος να είναι τυπικός ή θες κρύσταλλο;

Δώσε λίγες πληροφορίες ακόμα.

 

 

Μάλλον το Microsoft Teams εννοεί ο φίλος

Link to comment
Share on other sites

Ναι το microsoft teams εννοώ. Με την τηλεργασία τώρα έγιναν αυτά απαραίτητα. Θέλω ασύρματο, καλό ήχο, noise cancellation αλλά και απομόνωση ήχων του περιβάλλοντος αν γίνεται (πχ να μην ακούγονται εύκολα παιδιά που φωνάζουν στο διπλανό δωατιο). Τέλος αν μπορεί να συνδέεται με 2 συσκευές. Ευχαριστώ πολύ παιδιά.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με το Plantronics Voyager 3200 με το BT600 που έχω απ' το 5200 κάνω υποδειγματική συνομιλία μέσω Skype. Από αύριο θα αρχίσω να δοκιμάζω και το 5200 που είναι πιο ξεκούραστο και έχει καλύτερη μείωση θορύβου.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις ποιες είναι οι λεπτομέρειες τώρα.

 

1ο Ακουστικά με NC θα βρεις αρκετά, κανένα όμως με καλό μικρόφωνο και όταν λέμε μικρόφωνο εννοούμε να ακούγεται καθαρά η φωνή σου χωρίς να φιλτράρει τους υπόλοιπους δίπλα σου και να τους κόβει.

Σε αυτή τη κατηγορία θα βρεις κατι οικονομικό οπως τα Sony WH-CH700N και μετά ανεβαίνεις σε κατηγορία πάλι απο Sony - Sennheiser - Bose και παει λέγοντας.

 

Εδώ είσαι σε καλά επίπεδα όσο αφορά το τι θα ακούς εσύ αλλά στο τι θα ακούν οι άλλοι είναι λίγο ντεμι... Μιλάμε πάντα για ασύρματες συνδέσεις. Wireless

 

Τώρα αν θες να έχεις και σοβαρό μικρόφωνο πας σε game headset αλλά εδώ υπάρχουν οι λεπτομέρειες του ήχου, αν θες να διαλέξεις ασύρματη σύνδεση ο ήχος σου θα ακούγεται συμπιεσμένος και καθαρός σε σχέση με ενσύρματη σύνδεση (wired) που θα ακούνε μαγικό ηχο.

Να πούμε πως τα game setup αυτομάτως απομονώνει τους εξωτερικούς ήχους λόγο αρχιτεκτονικής τους οπότε το NC δε το χρειάζεσαι και κερδίζεις σε μικρόφωνο

δλδ τύπου Corsair - HyperX - Razer, όλα αυτά ασύρματα με κάτι περισσότερο απο 20 ώρες αυτονομία.

 

Αν θες wired πας G Pro απο Logitech ή GSP xxx απο Sennheiser.

 

Υπάρχει επίσης και έξτρα μικρόφωνο που κάνει παπάδες και ασύρματο που ακούει στο όνομα ModMic που κολλάει σε οποιαδήποτε ακουστικό και συνδέεται με στικακι σε usb χωρίς να δεσμεύει το BT σου.

 

Αν θες τη γνώμη μου πάρε ενα game set wireless που δε χρειάζεται να χει NC και αν θες και τρελούς ήχους στο mic σου βάζεις και το ModMic.

Αν αποφασίσεις να παίξεις με καλώδιο πας στα G Pro.

 

Δες το παρακάτω βίντεο να ακούσεις και τους ήχους των μικροφώνων

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες 2 μέρες δοκίμαζα τα mtws v2 που σε λίγες μέρες θα κυκλοφορήσουν επίσημα.

Διορθώθηκαν προβλήματα, το ANC τους πραγματικά απίστευτο για το μέγεθος τους, μπαταρία διπλάσια από τα v1, η ποιότητα κλήσης συνεχίζει να είναι σκουπίδι και ποιότητα ήχου πάλι καλύτερη από όλους τους ανταγωνιστές.

Ωστόσο προσωπικά θεωρώ οτι τα v1 έχουν πολύ πιο γεμάτο ήχο στα χαμηλά και καλύτερη διαύγεια, οπότε θα μείνω με αυτά και για αυτό τον χρόνο.

Προφανώς μιλάμε για διαφορές που δεν θα καταλάβει η πλειοψηφία, αλλά υπάρχουν.

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...