Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Παιδιά κανείς με εμπειρία από το Plantronics M70 υπάρχει; Σκεφτόμουν να πάρω ένα in ear στα 30 ευρώ μιας και το παλιό μου M55 χάλασε. Μια επιλογή είναι να πάρω το ίδιο μιας και ήμουν αρκετά ικανοποιημένος. Μήπως όμως το m70 είναι καλύτερο σα νεότερο μοντέλο;

Κανένας με το m70;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλημέρα παίδες , πήρα Bluedio E3 , όλα καλά για τη μέτρια χρήση που το θέλω καλό ήχο , αλλά δεν μπορώ να βρω την εφαρμογή για το κινητο , γνωρίζει κανείς κάτι ?
LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία καλοβλέπω το Sony SBH52 κυρίως λόγω της ανοικτής ακρόασης και του ραδιοφώνου χωρίς ακουστικά. :) Μπορεί να μου πει κάποιος φίλος αν είναι συμβατό με iPhone 5 και iPhone 6? :confused:
Link to comment
Share on other sites

Έχω το sbh50 και το χρησιμοποιώ με iphone 5 και iOS 8.1.2. Κανένα πρόβλημα.

 

 

Οπότε λογικά και το sbh52 το ίδιο θα είναι σωστά; Επίσης ο ήχος κλήσης όταν σε καλούν ακούγεται από το κινητό η μόνο από το Bluetooth?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες , πήρα Bluedio E3 , όλα καλά για τη μέτρια χρήση που το θέλω καλό ήχο , αλλά δεν μπορώ να βρω την εφαρμογή για το κινητο , γνωρίζει κανείς κάτι ?

Επειδή με ενδιαφέρει να αγοράσω ένα Bluetooth της Bluedio .Στο manual δεν έχει κάποιο σύνδεσμο για το κατέβασμα της εφαρμογης?

Link to comment
Share on other sites

Έχω το sbh50 και το χρησιμοποιώ με iphone 5 και iOS 8.1.2. Κανένα πρόβλημα.

Στην οθόνη του sbh50 εμφανίζεται το όνομα ή ο αριθμός του καλούντα;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και χρονια πολλα.

Θα θελα λιγο την βοηθεια σας και αν ειναι δυνατον απο γνωστες του ειδους!:O

Εχω εδω και ενα χρονο το sbh 52 και θα θελα να του κανω μια αναβαθμηση στα ακουστικα

μιας και αυτα που εχει ειναι επιεικως απαραδεκτα.

Θα ηθελα να εχει μπασο και αποδοση.(ειδικα γαι μουσικη)

βλεπω Sennheiser CX 300-II και Sony-MDR-NC31EM ειδικα για το sony θα ηθελα να μου πεις καποιος

που σιγουρα θα το εχουν απο sony z2 πως ακουγεται. Προτασεις αν εχετε δοκιμασει κατι αλλο

ευπροσδεκτες. Ευχαριστω και συγνωμη αν σας κουρασα.:cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε PULMAN, στο συγκεκριμένο σούπερ γκατζετακι έχω βάλει τα xiaomi pistons και υπάρχει πλήρη συμβατότητα στα χειριστήρια αλλά και η απόδοση του ήχου έχει εκτοξευθεί :rolleyes::rolleyes: στο αναφέρω σαν έξτρα πρόταση :)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε PULMAN, στο συγκεκριμένο σούπερ γκατζετακι έχω βάλει τα xiaomi pistons και υπάρχει πλήρη συμβατότητα στα χειριστήρια αλλά και η απόδοση του ήχου έχει εκτοξευθεί :rolleyes::rolleyes: στο αναφέρω σαν έξτρα πρόταση :)

 

Καλησπερα αρχοντα και καλη χρονια!

Σ ευχαριστω πολυ θα τα εχω υποψην!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα αρχοντα και καλη χρονια!

Σ ευχαριστω πολυ θα τα εχω υποψην!!!!!!!

 

 

Σε ευχαριστώ φίλε μου :) καλή χρονιά με υγεία και ότι επιθυμείς :) η αλήθεια είναι ότι τα εργοστασιακά της σονυ είναι απογοήτευση :( τα xiaomi είναι τα ασημένια πρώτης γενιάς και ο ήχος εκπληκτικός με έμφαση στο μπάσο, τώρα τα δεύτερης πιστεύω να δίνουν το κάτι παραπάνω, καλές αγορές :)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε μου :) καλή χρονιά με υγεία και ότι επιθυμείς :) η αλήθεια είναι ότι τα εργοστασιακά της σονυ είναι απογοήτευση :( τα xiaomi είναι τα ασημένια πρώτης γενιάς και ο ήχος εκπληκτικός με έμφαση στο μπάσο, τώρα τα δεύτερης πιστεύω να δίνουν το κάτι παραπάνω, καλές αγορές :)

 

Σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σου.

Τωρα βλεπω την ενοτητα που εχουν ανοιξει τα παιδια στα xiaomi και ενημερωνομαι

Ειμαι καπου στην μεση στο διαβασμα

Αν εχω καποα απορεια θα σου στειλω pm

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και χρονια πολλα.

Θα θελα λιγο την βοηθεια σας και αν ειναι δυνατον απο γνωστες του ειδους!:O

Εχω εδω και ενα χρονο το sbh 52 και θα θελα να του κανω μια αναβαθμηση στα ακουστικα

μιας και αυτα που εχει ειναι επιεικως απαραδεκτα.

Θα ηθελα να εχει μπασο και αποδοση.(ειδικα γαι μουσικη)

βλεπω Sennheiser CX 300-II και Sony-MDR-NC31EM ειδικα για το sony θα ηθελα να μου πεις καποιος

που σιγουρα θα το εχουν απο sony z2 πως ακουγεται. Προτασεις αν εχετε δοκιμασει κατι αλλο

ευπροσδεκτες. Ευχαριστω και συγνωμη αν σας κουρασα.:cry:

Τα Sennheiser CX-300 II είναι εγγύηση, πάρτα και θα με θυμηθείς. Έχω και τα μικρότερα αδερφάκια τους, τα CX-270 και CX-280. Μάλιστα αν μπορείς να ανέβεις πιο πάνω σε τιμή και πας στα CX-400 II, ακόμα καλύτερα. Τα Sony αυτά με το noise cancelling δεν τα έχω δοκιμάσει, αλλά για να εκμεταλλευτείς πλήρως τις δυνατότητές τους, θα πρέπει να έχεις κάποιο Sony Xperia μοντέλο, συγκεκριμένα από Z2 και πάνω. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Τα Sennheiser CX-300 II είναι εγγύηση, πάρτα και θα με θυμηθείς. Έχω και τα μικρότερα αδερφάκια τους, τα CX-270 και CX-280. Μάλιστα αν μπορείς να ανέβεις πιο πάνω σε τιμή και πας στα CX-400 II, ακόμα καλύτερα. Τα Sony αυτά με το noise cancelling δεν τα έχω δοκιμάσει, αλλά για να εκμεταλλευτείς πλήρως τις δυνατότητές τους, θα πρέπει να έχεις κάποιο Sony Xperia μοντέλο, συγκεκριμένα από Z2 και πάνω. ;)

 

Καλημερα Πανο.

Θα τα εχω και τα συγκεκριμενα στα υποψιν.

Σημερα αυριο θα αποφασισω, γιατι δεν παει αλλο με τα δικα του τα παρταλια.:X

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Θα ήθελα να αγοράσω hands free ή bluetooth για να το χρησιμοποιώ στο γήπεδο όταν τρέχω για να ακούω μουσική.Έχω κάτι παλιά samsung handsfree αλλά δε λειτουργεί το μικρόφωνο και είναι πρόβλημα.Θα ήθελα να πάρω το SAMSUNG HS3000, αλλά βλέπω και το Turbo-X Bluetooth Headset PBL-20 επειδή έχουν μανταλάκια.Σκέφτομαι να μανταλώσω το σώμα στο armband μπράτσου Που έχω το κινητό και να πάρω ακουστικά με πιο μακρύ καλώδιο για να φτάνουν μέχρι τα αυτιά μου.Μπορείτε να με βοηθήσετε?Τα λέφτα που θα δώσω δε θα είναι πολλά και το κινητό που χρησιμοποιώ είναι το moto g. :)

:lol:

Τ50, ΜΑΧ100, EL250, XL650V, XT660Z

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Θα ήθελα να αγοράσω hands free ή bluetooth για να το χρησιμοποιώ στο γήπεδο όταν τρέχω για να ακούω μουσική.Έχω κάτι παλιά samsung handsfree αλλά δε λειτουργεί το μικρόφωνο και είναι πρόβλημα.Θα ήθελα να πάρω το SAMSUNG HS3000, αλλά βλέπω και το Turbo-X Bluetooth Headset PBL-20 επειδή έχουν μανταλάκια.Σκέφτομαι να μανταλώσω το σώμα στο armband μπράτσου Που έχω το κινητό και να πάρω ακουστικά με πιο μακρύ καλώδιο για να φτάνουν μέχρι τα αυτιά μου.Μπορείτε να με βοηθήσετε?Τα λέφτα που θα δώσω δε θα είναι πολλά και το κινητό που χρησιμοποιώ είναι το moto g. :)

 

http://www.plaisio.gr/fotografia-video/ixos/akoustika/Turbo-X-Akoustika-me-Mikrofwno-Sporty-Black-BV-HM720.htm

Αυτά είναι ότι πρέπει και πολύ φθηνά! Τα έχω ;)

Link to comment
Share on other sites

http://www.plaisio.gr/fotografia-video/ixos/akoustika/Turbo-X-Akoustika-me-Mikrofwno-Sporty-Black-BV-HM720.htm

Αυτά είναι ότι πρέπει και πολύ φθηνά! Τα έχω ;)

Σε ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά έχουν μαξιλαράκι μεγάλο κι εγώ ιδρώνω πάάάρα πολύ...!Επίσης στο moto g υπάρχει ένα θέμα με τη συνδεσμολογία (αν δε κάνω λάθος χρησιμοποιεί ctia).Αν έχεις κι εσύ moto g σε παρακαλώ βοήθησέ με.

:lol:

Τ50, ΜΑΧ100, EL250, XL650V, XT660Z

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά έχουν μαξιλαράκι μεγάλο κι εγώ ιδρώνω πάάάρα πολύ...!Επίσης στο moto g υπάρχει ένα θέμα με τη συνδεσμολογία (αν δε κάνω λάθος χρησιμοποιεί ctia).Αν έχεις κι εσύ moto g σε παρακαλώ βοήθησέ με.

 

 

Δεν έχουν θέμα με τον ιδρώτα είναι φτιαγμένα για αθλητισμό! ;) Στο iPhone, iPad, Nokia 208 και στο pc μου δουλεύουν άψογα και με πολύ μεγάλη ένταση!!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εγω χρισημοποιώ εδώ και 10 μερες το samsung hm1700 αλλά μου κάνουν παράπονα οτι μικροφωνίζει αρκετά συχνά. Να το πάω service ή κατι δεν κάνω καλά.δεν έχω εμπειρία με bluetooth.

HTC Rooted Desire

rom:<StarBurst 1.3.0....950gb internal memory:lol:

kernel:<2.6.32.15-leedroid_2.2f snq@drone#1

radio:<32.44.00.32U_5.09.05.30_2

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εγω χρισημοποιώ εδώ και 10 μερες το samsung hm1700 αλλά μου κάνουν παράπονα οτι μικροφωνίζει αρκετά συχνά. Να το πάω service ή κατι δεν κάνω καλά.δεν έχω εμπειρία με bluetooth.

 

 

Τα Bluetooth είναι λίγο λαχείο.. Πήγαινε το πίσω και αν μπορείς πάρε άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Τα Bluetooth είναι λίγο λαχείο.. Πήγαινε το πίσω και αν μπορείς πάρε άλλο.

Τελικα δεχονται αλλαγή..για να δω τι διαθετει το καταστημα τωρα..καμια προταση στα 30 ευρω?

 

 

 

Τελικά πήρα το plantronics ML20

Edited by Bibis259

HTC Rooted Desire

rom:<StarBurst 1.3.0....950gb internal memory:lol:

kernel:<2.6.32.15-leedroid_2.2f snq@drone#1

radio:<32.44.00.32U_5.09.05.30_2

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήρα και εγώ το Sony SBH52 :happy:

Το χρησιμοποιώ με iPhone και δεν έχει όλες τις λειτουργίες του android αλλά τα βασικά δουλεύουν άψογα! Μου δείχνει και το όνομα και τον αριθμό αυτού που με καλεί. Το μόνο που λίγο με χάλασε είναι που δεν έχει ανοικτή ακρόαση στο ράδιο. :(

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήρα και εγώ το Sony SBH52 :happy:

Το χρησιμοποιώ με iPhone και δεν έχει όλες τις λειτουργίες του android αλλά τα βασικά δουλεύουν άψογα! Μου δείχνει και το όνομα και τον αριθμό αυτού που με καλεί. Το μόνο που λίγο με χάλασε είναι που δεν έχει ανοικτή ακρόαση στο ράδιο. :(

Από όσο ξέρω, κανένα ράδιο σε κινητό , mp3 ή BT δε λειτουργεί χωρίς να συνδέσεις τα ακουστικά και αυτό γιατί είναι σα να μην έχει κεραία.

Link to comment
Share on other sites

Ποια η γνώμη σας για το Nokia BH-806 J.

Το έχει προσφορά το e-shop και μ'αρεσε ο σχεδιασμός του και η θήκη που έχει.

Το έχει χρησιμοποιήσει κανένας να μας πει εντυπώσεις;

Edited by topo85
Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω, κανένα ράδιο σε κινητό , mp3 ή BT δε λειτουργεί χωρίς να συνδέσεις τα ακουστικά και αυτό γιατί είναι σα να μην έχει κεραία.

 

 

Υπάρχει Νοκια κινητό που παίζει χωρίς ακουστικά αλλά δεν εννοούσα αυτό.

Με τα ακουστικά συνδεδεμένα να είναι, απλά να παίζει απο το μεγάφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...