Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Καλησπέρα σας.

 

Μόλις τελείωσα την ανάγνωση όλου του νήματος και, παρ' όλ' αυτά, έχω ακόμα δυνάμεις! :)

 

Anyway, σκέφτομαι ότι επιτέλους έχει έρθει η ώρα, σαν παιδί κι εγώ, να πάρω το πρώτο μου bluetooth. Οι επιλογές είναι σίγουρα πολλές, αλλά, με βάση τη βοήθεια που έχω λάβει από σας ως τώρα, έχω πάρει μια ιδέα.

 

Λοιπόν, εντάξει, δεν έχω και τίποτα φοβερές απαιτήσεις (!!!) - έχω στο νου μου ένα bluetooth με τα παρακάτω χαρακτηριστικά:

1. Θέλω να συνδέεται με δυο συσκευές ταυτόχρονα. Έχω (και θα κρατήσω) το SE K750i και, απ' ότι έχω δει μάλλον, θα πάρω ένα εκ των SE K850i, Samsung G800 ή LG Viewty. Θα πρέπει να είναι συμβατό με αυτές τις συσκευές.

2. Θέλω να έχει πολύ καλή απόδοση ήχου.

3. Καλό θα είναι (όχι όμως απαραίτητο) να μπορώ να ακούω και μουσική από το κινητό. Ξέρω ότι δεν θα παίζει ραδιόφωνο.

4. Θέλω να έχει ικανοποιητική διάρκεια μπαταρίας.

5. Θα προτιμούσα να υπάρχει option για να μπαίνει στ' αυτί και μόνο του αλλά και με το ειδικό πιαστράκι για να δω τι με βολεύει. Να έχει και ανταλλακτικά στη συσκευασία για να ταιριάζει στο αυτί μου.

6. Να μην είναι πολύ μεγάλο.

 

Αυτά μάλλον. ;)

 

Απ' ότι διάβασα παραπάνω πολύ καλά bluetooth είναι τα:

- Plantronics 640 (μάλλον παλιό μοντέλο, ε; )

- Plantronics 650 (μάλλον παλιό μοντέλο αλλά συνδέεται με δυο συσκευές, ε; )

- Plantronics 665 (δεν είναι multi, σωστά; )

- Plantronics 815 (αυτό είναι καινούριο και μάλλον δεν είναι και πολύ δοκιμασμένο, έτσι; )

- Plantronics 885 (αυτό είναι καινούριο και μάλλον δεν είναι και πολύ δοκιμασμένο, έτσι; )

- Plantronics 520

- BlueAnt Z9 (φαίνεται πολύ καλό, το έχει κανείς; )

- Jabra JX10 II (δε μου πολυαρέσει)

- Jawbone (δε θυμάμαι γιατί το σημείωσα αυτό! lol)

 

Κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα σας.

 

Μόλις τελείωσα την ανάγνωση όλου του νήματος και, παρ' όλ' αυτά, έχω ακόμα δυνάμεις! :)

 

Anyway, σκέφτομαι ότι επιτέλους έχει έρθει η ώρα, σαν παιδί κι εγώ, να πάρω το πρώτο μου bluetooth. Οι επιλογές είναι σίγουρα πολλές, αλλά, με βάση τη βοήθεια που έχω λάβει από σας ως τώρα, έχω πάρει μια ιδέα.

 

Λοιπόν, εντάξει, δεν έχω και τίποτα φοβερές απαιτήσεις (!!!) - έχω στο νου μου ένα bluetooth με τα παρακάτω χαρακτηριστικά:

1. Θέλω να συνδέεται με δυο συσκευές ταυτόχρονα. Έχω (και θα κρατήσω) το SE K750i και, απ' ότι έχω δει μάλλον, θα πάρω ένα εκ των SE K850i, Samsung G800 ή LG Viewty. Θα πρέπει να είναι συμβατό με αυτές τις συσκευές.

2. Θέλω να έχει πολύ καλή απόδοση ήχου.

3. Καλό θα είναι (όχι όμως απαραίτητο) να μπορώ να ακούω και μουσική από το κινητό. Ξέρω ότι δεν θα παίζει ραδιόφωνο.

4. Θέλω να έχει ικανοποιητική διάρκεια μπαταρίας.

5. Θα προτιμούσα να υπάρχει option για να μπαίνει στ' αυτί και μόνο του αλλά και με το ειδικό πιαστράκι για να δω τι με βολεύει. Να έχει και ανταλλακτικά στη συσκευασία για να ταιριάζει στο αυτί μου.

6. Να μην είναι πολύ μεγάλο.

 

Αυτά μάλλον. ;)

 

Απ' ότι διάβασα παραπάνω πολύ καλά bluetooth είναι τα:

- Plantronics 640 (μάλλον παλιό μοντέλο, ε; )

- Plantronics 650 (μάλλον παλιό μοντέλο αλλά συνδέεται με δυο συσκευές, ε; )

- Plantronics 665 (δεν είναι multi, σωστά; )

- Plantronics 815 (αυτό είναι καινούριο και μάλλον δεν είναι και πολύ δοκιμασμένο, έτσι; )

- Plantronics 885 (αυτό είναι καινούριο και μάλλον δεν είναι και πολύ δοκιμασμένο, έτσι; )

- Plantronics 520

- BlueAnt Z9 (φαίνεται πολύ καλό, το έχει κανείς; )

- Jabra JX10 II (δε μου πολυαρέσει)

- Jawbone (δε θυμάμαι γιατί το σημείωσα αυτό! lol)

 

Κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Σου προτείνω SE HBH-DS980 ;)

Link to comment
Share on other sites

Σου προτείνω SE HBH-DS980 ;)

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση και την πρότασή σου.

Πράγματι πρόκειται για ένα πολύ καλό bluetooth. :)

Αν δεν κάνω λάθος όμως δεν υποστηρίζει ταυτόχρονη χρήση σε παραπανω από ένα κινητό.

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση και την πρότασή σου.

Πράγματι πρόκειται για ένα πολύ καλό bluetooth. :)

Αν δεν κάνω λάθος όμως δεν υποστηρίζει ταυτόχρονη χρήση σε παραπανω από ένα κινητό.

 

Ναι μπορεί να συνδεθεί ταυτόχρονα με δύο συσσκευές! Δες για περισσότερα εδώ ---> http://www.sonyericsson.com/cws/products/accessories/overview/hbh-ds980?cc=gr&lc=el :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορεί να συνδεθεί ταυτόχρονα με δύο συσσκευές! Δες για περισσότερα εδώ ---> http://www.sonyericsson.com/cws/products/accessories/overview/hbh-ds980?cc=gr&lc=el :rolleyes:

Έχεις απόλυτο δίκιο. Δεν το είδα. Μάλλον γερνάω... ;)

 

Θα το έχω κι αυτό στα υπόψιν μου.

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο πάει αυτό παιδιά??

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Πόσο πάει αυτό παιδιά??

Από 89€ έως 95€ (http://www.skroutz.gr/s/Sony-Ericsson-HBH-DS980/28646?keyphrase=HBH-DS980).

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω εαν σας ενδιαφερει κατι τετοιο το εχω αρκετο καιρο ειμαι ευχαριστημενος και εχει δυνατοτητα ταυτοχρονης συνδεσης με 2 κινητα τηλεφωνα κ.λ.π
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν ακουστικά bluetooth για ν'ακούς ράδιο από το SE K800i? :worry:

Γιατί ζητά πάντα να συνδέσεις ακουστικά ενσύρματα handsfree για κεραία!:blink:

 

 

Ναι, ετσι ειναι.

Δεν γινεται να ακους ραδιοφωνο μεσω BT...

 

Γίνεται να ακούς ράδιο χωρίς καλώδιο, αν το κινητό έχει ενσωματωμένο hands free.

 

Οπότε, αν το K800 έχει ενσωματωμένο hands free, θα μπορείς να ακούς ράδιο και με ασύρματα bluetooth ακουστικά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορεί να συνδεθεί ταυτόχρονα με δύο συσσκευές! Δες για περισσότερα εδώ ---> http://www.sonyericsson.com/cws/products/accessories/overview/hbh-ds980?cc=gr&lc=el :rolleyes:

 

Δεν συνδέεται ταυτόχρονα με δύο κινητά για την πραγματοποίηση κλήσεων αλλά για το άκουσμα μουσικής ;)

Οπότε προσέξτε όλοι πριν το αγοράσετε και μετά χτυπιέστε :cry:

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να ακούς ράδιο χωρίς καλώδιο, αν το κινητό έχει ενσωματωμένο hands free.

 

Οπότε, αν το K800 έχει ενσωματωμένο hands free, θα μπορείς να ακούς ράδιο και με ασύρματα bluetooth ακουστικά.

 

 

Σε κανένα κινητό δεν γίνεται να ακούσεις ραδιόφωνο μέσω ΒΤ ;)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αποφάσισα να πάρω το BlueAnt Z9 από Αμερική με περίπου 55€. Ελπίζω να έκανα καλή επιλογή.

Είναι η πρώτη μου φορά με bluetooth και κάθε πρώτη φορά, ε, είναι δύσκολη! lol

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, βρηκα κατι ξεχασμενα bluetooth ακουστικα Turbo X .Ειναι ευκολο να μου πει καποιος πως τα κανω reset γιατι το manual εχει χαθει? Κ μετα πως θα το αναγνωρισει το τηλ μου? Ευχαριστω.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Φίλε το 650 κ μένα αστέρι μου έχει βγεί.. Άν διαβάσεις τις προηγούμενες σελίδες θα δείς οτι είσαι ο μόνος δυσαρεστημένος..

Δοκίμασέ το κ σε άλλη συσκευή κι αν σου κάνει τα ίδια ίσως πρόκειτε για ελλατωματικό προιόν..

Κι εγώ τη γνώμη των παιδιών εδώ άκουσα κ το πήρα. Απο κει κ πέρα μη ρίχνεις εδώ ευθύνες αφού 10 στους 10 είμαστε απόλυτα ικανοποιημένοι με το 650.

Το αγόρασα σήμερα απο τον Γερμανό στα 49 ευρώ,ηδη του κάνω την πρώτη φόρτιση αντε να δούμε πως θα τα παει και ειδικά με το διάρκεια της μπαταρίας του?>

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αποφάσισα να πάρω το BlueAnt Z9 από Αμερική με περίπου 55€. Ελπίζω να έκανα καλή επιλογή.

Είναι η πρώτη μου φορά με bluetooth και κάθε πρώτη φορά, ε, είναι δύσκολη! lol

δεν υπάρχει Ευρώπη ;

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

παίδες help, έχω το SE m600 και θέλω να πάρω ένα stereo bluetooth το οποίο:

-να έχει βύσμα για αλλαγή ακουστικών

-A2DP

-να φορτίζεται (οχι μπαταρία και στο bt έλεος!:p)

-καλό θα είναι να έχει οθόνη αλλά όχι και αναγκαίο αρκεί να είναι λειτουργική η χρήση του

-και βέβαια καλή αναπαραγωγή μουσικής!:lol:

 

με μία γρήγορη ματιά σε ελληνικά eshops είδα αυτά:

I.TECH CLIP IIS

ACC JABRA BT3030

SONY ERICSSON HBH-DS200

 

thanx!:)

Link to comment
Share on other sites

το κοίταξα ... υπάρχει:

 

http://www.mobilefun.co.uk/product/15147.htm

Μπράβο Nick! Εγώ άλλον δεν το έψαξα και πολύ καλά! lol

 

Βέβαια είναι περίπου 15€ ακριβότερο, αλλά καλό είναι να υπάρχει και αυτό το option.

 

Το είχα βρει στο eBay από καλό πωλητή ο οποίος όμως δεν έχει απαντήσει σε κάποιες ερωτήσεις που του έχω κάνει και, αν δεν απαντήσει και σήμερα, θα κοιτάξω αλλού. Μπορεί και στο mobilefun που προτείνεις κι εσύ.

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

Το samsung wep 200 παρουσιάζει πρόβλημα συμβατότητας με SE κινητά!

Πιο συγκεκριμένα "κολάει" όλο το κινητό όταν σε παίρνουν τηλέφωνο, ενώ λειτουργεί κανονικά όταν παίρνεις εσύ.

 

Δοκιμασαμε 4 διαφορετικά wep200 σε w800,w700,s550,κ700 σε όλα το ίδιο πρόβλημα.

Δεν το κάνει πάντα αλλά αρκετά συχνά.

 

Το w800 το πήγα στη sony για upgrade μήπως κ φτιάξει αλλά τα ίδια.

 

Με πιο καινούρια SE κινητά δε γνωρίζω αν έχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Το samsung wep 200 παρουσιάζει πρόβλημα συμβατότητας με SE κινητά!

Πιο συγκεκριμένα "κολάει" όλο το κινητό όταν σε παίρνουν τηλέφωνο, ενώ λειτουργεί κανονικά όταν παίρνεις εσύ.

 

Αυτό δυστυχώς έχει αναφερθεί ξανά και με τις δοκιμές που έκανες επιβεβαιώνεις το πρόβλημα που υπάρχει.... :(

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας . Εχω to clip d itech Πως μπορω οταν με καλουν να δειχνει ποιος με καλει και οχι να δειχνει το αριθμο μονο?

Υπαρχει αυτη η δυνατοτητα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα!!

Ενδιαφερομαι να παρω αμεσα ενα Ακουστικο Bluetooth και δεν εχω ιδεα ποιο να επιλέξω!!Μπορει κανεις να με βοηθήσει??Εχω το ΝΟΚΙΑ 6120.

Προτιμω να προσαρμοζεται στο αυτι και οχι τυπου ψειρας.Η τιμη αν γινεται να ειναι περιπου στα 50 ευρώ!:O:O:O

Ευχαριστω πολυ και ευχομαι καλες γιορτες σε ολους!!!:):)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...