Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

http://www.wind.com.gr/ConDows/December_bluetooth.pdf

 

Αυτό το έχετε δει?

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μπράβο Nick! Εγώ άλλον δεν το έψαξα και πολύ καλά! lol

 

Βέβαια είναι περίπου 15€ ακριβότερο, αλλά καλό είναι να υπάρχει και αυτό το option.

 

Το είχα βρει στο eBay από καλό πωλητή ο οποίος όμως δεν έχει απαντήσει σε κάποιες ερωτήσεις που του έχω κάνει και, αν δεν απαντήσει και σήμερα, θα κοιτάξω αλλού. Μπορεί και στο mobilefun που προτείνεις κι εσύ.

 

Καλησπέρα,

Είμαι μεταξύ του BlueAnt Z9 και του Plantronics 665.

Μια λέω να πάρω το ένα και μια το άλλο.

 

Τι προτείνετε?

Link to comment
Share on other sites

παίδες help, έχω το SE m600 και θέλω να πάρω ένα stereo bluetooth το οποίο:

-να έχει βύσμα για αλλαγή ακουστικών

-A2DP

-να φορτίζεται (οχι μπαταρία και στο bt έλεος!:p)

-καλό θα είναι να έχει οθόνη αλλά όχι και αναγκαίο αρκεί να είναι λειτουργική η χρήση του

-και βέβαια καλή αναπαραγωγή μουσικής!:lol:

 

με μία γρήγορη ματιά σε ελληνικά eshops είδα αυτά:

I.TECH CLIP IIS

ACC JABRA BT3030

SONY ERICSSON HBH-DS200

 

thanx!:)

Εχω το iTech. Δεν αλλαζει ακουστικα :!:

Αφαιρειται το ενα ακουστικο οποτε θελεις και γινεται μονό (πολυ βολικο για το αυτοκινητο).

Εχει γενικα καλη αποδοση και αυτονομια σε αναμονη. Αν ακους μουσικη, η μπαταρια εξαντλειται πολυ πιο γρηγορα. Ειναι σταθερο στη συνδεση και εχει πληκτρα αυξομειωσης της εντασης, οχι ομως αλλαγης ή διακοπης του τραγουδιου.

Το "μανταλακι" ειναι μεγαλο και σταθερο.

 

Το SE ειναι πολυ πιο ελαφρυ και πιο ομορφο. Αλλαζει ακουστικα, αλλα τα default ειναι λιγο μαπα. Aπο αποδοση ειναι καλο, απο αυτονομια δεν ξερω. Νομιζω φορτιζει με τον φορτιστη των τηλεφωνων SE, οποτε, αφου εχεις το Μ600, στα ταξιδια θα χρειαζεται να παιρνεις εναν μονο φορτιστη. ;)

Εχει πληκτρο διακοπης/εναρξης της μουσικης και μπορεις να αλλαξεις την ενταση, αλλα μονο προς τα πανω μεχρι το μεγιστο και μετα ξανα απο την αρχη :vava:

 

To Jabra δεν το ξερω καθολου, φαινεται ομως πολυ ωραιο... :love:

Link to comment
Share on other sites

Για το Jabra BT8040 ξέρει κανείς αν το multipoint του υποστηρίζει 2 κινητά ή μόνο ένα κινητό και άλλες συσκευές; Φαίνεται αρκετά καλό BT.
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Χάλασε το i-tech μου Clip II που το είχα πάρει στα μέσα Οκτώβρη από e-shop. Εκεί που μιλούσα κανονικά και με φορτισμένη η μπαταρία έκλεισε, έκτοτε δεν αντιδράει.. ούτε όταν το βάζεις για φόρτιση.

Πήρα στην αντιπροσωπεία i-tech μου λένε να το πάω σε e-shop. Θα βγάλω άκρη λέτε - γιατί ακούγονται αρνητικές κριτικές για το service σε e-shop- ή να πάρω κανά καινούργιο?

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

το wep200 ποσες ωρες χρειαζεται φορτιση?γενικα θελει πιο πολυ ωρα απο ενα κινητο?γιατι δεν το χρησιμοποιω συχνα,εκφορτιστηκε πληρως..και μεχρι να γεμισει εκανε σιγουρα 3-4 ωρες..
Link to comment
Share on other sites

http://e-acorn.com/view_product.php?productid=10303&idcat=11&idsubcat=214&idsubsubcat=214&key=51432cac60672f9b724405f61d35d59e&secref=efdc8c6cd28cd0adc7b52e75638eb36f

 

Έχει κάποιος δοκιμάσει ή ακούσει κάτι γι΄αυτό;

(Δεν είναι ακριβώς ακουστικό αλλά μάλλον εδώ είναι το σωστό θέμα για να ρωτήσω)

Link to comment
Share on other sites

http://e-acorn.com/view_product.php?productid=10303&idcat=11&idsubcat=214&idsubsubcat=214&key=51432cac60672f9b724405f61d35d59e&secref=efdc8c6cd28cd0adc7b52e75638eb36f

 

Έχει κάποιος δοκιμάσει ή ακούσει κάτι γι΄αυτό;

(Δεν είναι ακριβώς ακουστικό αλλά μάλλον εδώ είναι το σωστό θέμα για να ρωτήσω)

ΕΓΩ και είναι πολύ καλό ;)

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

θελω ενα ζευγαρι που να εχει δονηση..

να ειναι ενιαιο.. οχι βαση και ακουστικα, υπαρχει κατι;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε.

 

Θα ήθελα να μου προτείνετε ένα handsfree για το LG Chocolate. Δοκίμασα το itech clip v αλλά όταν κάνω αναζήτηση από το κινητό για να το βρει, δεν το βρίσκει, γι'αυτό φοβάμαι μήπως δεν είναι συμβατό με το κινητό μου.

 

Help appreciated !

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε.

 

Θα ήθελα να μου προτείνετε ένα handsfree για το LG Chocolate. Δοκίμασα το itech clip v αλλά όταν κάνω αναζήτηση από το κινητό για να το βρει, δεν το βρίσκει, γι'αυτό φοβάμαι μήπως δεν είναι συμβατό με το κινητό μου.

 

Help appreciated !

 

Εγώ θα σου πρότεινα το LG HMB-730: Είμαι πολύ ευχαριστημένος μέχρι τώρα από την απόδοσή του, σπάνια αποσυνδέεται από το κινητό μου (Siemens M75), έχει πολύ καλό ήχο (ηχείο και μικρόφωνο) και είναι πολύ ελαφρύ.

 

Στα σύν του η πολύ χαμηλή τιμή (€26 στα Mediamarkt - 29 στα Wind Stores) και ο όμορφος σχεδιασμός του. Επιπλέον, πιστεύω ότι δεν θα έχεις πρόβλημα ασυμβατότητας, αφού είναι LG! ;)

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα το LG HMB-730: Είμαι πολύ ευχαριστημένος μέχρι τώρα από την απόδοσή του, σπάνια αποσυνδέεται από το κινητό μου (Siemens M75), έχει πολύ καλό ήχο (ηχείο και μικρόφωνο) και είναι πολύ ελαφρύ.

 

Στα σύν του η πολύ χαμηλή τιμή (€26 στα Mediamarkt - 29 στα Wind Stores) και ο όμορφος σχεδιασμός του. Επιπλέον, πιστεύω ότι δεν θα έχεις πρόβλημα ασυμβατότητας, αφού είναι LG! ;)

 

Εννοείς φαντάζομαι LG HΒΜ -730

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς φαντάζομαι LG HΒΜ -730

 

Σωστά....χτύπησε ο δαίμων του τυπογραφείου!! :p

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

κανενα με δονηση, δεν υπαρχει;..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Σωστά....χτύπησε ο δαίμων του τυπογραφείου!! :p

 

Το αγόρασα, πολύ καλό και βολικό αλλά αρκετές φορές, εκεί που είναι "συνδεδεμένο" (μέσω bluetooth) με το κινητό, ξαφνικά αποσυνδέεται χωρίς να πατήσω τίποτα. Αυτό συμβαίνει ειδικότερα μόλις τελειώσω κάποια κλήση.

 

Να το πάω να το κοιτάξουν λέτε ?

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα, πολύ καλό και βολικό αλλά αρκετές φορές, εκεί που είναι "συνδεδεμένο" (μέσω bluetooth) με το κινητό, ξαφνικά αποσυνδέεται χωρίς να πατήσω τίποτα. Αυτό συμβαίνει ειδικότερα μόλις τελειώσω κάποια κλήση.

 

Να το πάω να το κοιτάξουν λέτε ?

 

Μου φαίνεται παράξενο...εδώ με το δικό μου κινητό που είναι και άλλης μάρκας (όχι LG) και μένει για ώρες συνδεδεμένο χωρίς πρόβλημα. :confused:

 

Καμιά φορά μπορεί να αποσυνδεθεί (σπάνια όμως) αλλά η επανασύνδεση είναι ένα απλό πάτημα του κουμπιού.

 

Θα σου πρότεινα αν έχεις τη δυνατότητα να το δοκιμάσεις και με άλλη συσκευή για να δεις αν όντως φταίει το ακουστικό...

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται παράξενο...εδώ με το δικό μου κινητό που είναι και άλλης μάρκας (όχι LG) και μένει για ώρες συνδεδεμένο χωρίς πρόβλημα. :confused:

 

Καμιά φορά μπορεί να αποσυνδεθεί (σπάνια όμως) αλλά η επανασύνδεση είναι ένα απλό πάτημα του κουμπιού.

 

Θα σου πρότεινα αν έχεις τη δυνατότητα να το δοκιμάσεις και με άλλη συσκευή για να δεις αν όντως φταίει το ακουστικό...

 

Το δοκίμασα με ένα Sharp GX-30i και διεπίστωσα ότι δεν φταίει το ακουστικό (όσο πρόλαβα να το δοκιμάσω βέβαια). Οπότε θα πάει το Chocolate πίσω στην LG για service (να'ναι καλά η διετής εγγύηση). :)

Link to comment
Share on other sites

Χάλασε το i-tech μου Clip II που το είχα πάρει στα μέσα Οκτώβρη από e-shop. Εκεί που μιλούσα κανονικά και με φορτισμένη η μπαταρία έκλεισε, έκτοτε δεν αντιδράει.. ούτε όταν το βάζεις για φόρτιση.

Πήρα στην αντιπροσωπεία i-tech μου λένε να το πάω σε e-shop. Θα βγάλω άκρη λέτε - γιατί ακούγονται αρνητικές κριτικές για το service σε e-shop- ή να πάρω κανά καινούργιο?

 

 

Τελικά το πήγα στο e-shop και το στείλανε για αντικατάσταση, αφού πρώτα έκανα τηλ στην i-tech και μου είπαν ότι είμαι ok με την εγγύηση.

Τώρα περιμένω..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

πηρα το sharp gx34 σημερα και εδινε δωρο ενα ακουστικο bluetooth μαρκας blueone.το γνωριζετε?καλο ειναι ή ειναι ψιλο-μαπα και το δινουν δωρο?

thanks

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος ξέρει τίποτα για το NOKIA BH-902? θέλω να το ζευγαρώσω με το Ν82 που θα πάρω σύντομα..
Link to comment
Share on other sites

πηρα το sharp gx34 σημερα και εδινε δωρο ενα ακουστικο bluetooth μαρκας blueone.το γνωριζετε?καλο ειναι ή ειναι ψιλο-μαπα και το δινουν δωρο?

thanks

 

Το blueone είναι κινέζικη αντιγραφή του samsung wep200 και νομιζω το φέρνει μόνο η vodafone στα 25 ευρώ.

Το είχε πάρει ένας φίλος μου και επειδή τον άκουγα πολύ καλά πήγα και το αγόρασα.

Λειτουργεί τέλεια με το w880 που έχω. Ισως σας φαίνεται παράξενο αλλά μου αρέσει πιο πολυ ακομα και απο το jabra gx10 που κοστίζει μια περιουσία.

Δε ξέρω πόσο θ'αντέξει αλλά στα λεφτά αυτα είναι τέλειο. Κανείς δεν καταλαβαίνει οτι μιλάω απο bluetooth τουλάχιστον σε χώρους με μέτριο θόρυβο!!

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω πόσο θ'αντέξει αλλά στα λεφτά αυτα είναι τέλειο. Κανείς δεν καταλαβαίνει οτι μιλάω απο bluetooth τουλάχιστον σε χώρους με μέτριο θόρυβο!!

 

Άμα το καταφέρνουν αυτό οι κινέζικες απομιμήσεις σε τέτοια τιμή, φαντάσου τι σαβούρα μας πουλάνε οι μεγάλες εταιρείες...

 

Δεν είναι και λίγοι αυτοί που διαμαρτύρονται για παράσιτα, φωνή από το πηγάδι, χαμηλό ακουστικό κλπ σε επώνυμα ακουστικά :mad:

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Motorola H500 και Samsung WEP 200.

To πρώτο έχει απίστευτη αυτονομία , ξεχνάς από πότε το έχεις φορτίσει,αρκετά καλό ήχο.Το δεύτερο όχι και τόσο καλή αυτονομία θα έλεγα αλλά εξαιρετικό ήχο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...