Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Εχει καποιος το NOKIA BH-104 (http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Bluetooth-Headsets/Nokia-Bluetooth-Headset-Bh-104-02714H9.htm); Με ενδιαφερει παρα πολυ το πως "καθεται" στο αυτι και κυριως αν η αυτονομια του ειναι περιπου αυτη που αναφερουν δηλαδη 10 ωρες ομιλια και 200 ωρες αναμονη.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μήπως εχει κανενας εντοπίσει φώτο ή video που να καταγράφεται ο τρόπος που γίνετε η αντικατάσταση μπαταρίας στο bt ακουστικό 925 της plantronics?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

επιστροφή στην αναζήτηση bluetooth για το iPhone 3GS::

Ένεκα και λόγω του κράνους μηχανής, καταλήγω στο Plantronics Voyager Pro.

 

Το έχει κάποιος? εντυπώσεις? πού μπορώ να το βρώ στην Ελλάδα? (κατά προτίμηση από online κατάστημα... δεν είμαι του shoppin')

 

και επίσης: ποιά η ακριβής απόσταση/μήκος της απόλειξης του μικρόφωνου από το ακουστικό? (για να εκτιμήσω σε σχέση με το κράνος)

Link to comment
Share on other sites

επιστροφή στην αναζήτηση bluetooth για το iPhone 3GS::

Ένεκα και λόγω του κράνους μηχανής, καταλήγω στο Plantronics Voyager Pro.

 

Το έχει κάποιος? εντυπώσεις? πού μπορώ να το βρώ στην Ελλάδα? (κατά προτίμηση από online κατάστημα... δεν είμαι του shoppin')

 

και επίσης: ποιά η ακριβής απόσταση/μήκος της απόλειξης του μικρόφωνου από το ακουστικό? (για να εκτιμήσω σε σχέση με το κράνος)

 

Γιώργο αν θέλεις για την μηχανή πάρε ένα από τα δύο παρακάτω που σου προτείνω,τα οποία χρησιμοποιώ και εγώ και είμαι πλήρως ικανοποιημένος:)

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Bluetooth-Headsets/Nokia-Bh-215-02707G2.htm

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Bluetooth-Headsets/Nokia-Bluetooth-Headset-BH-608-Stone-02720D9.htm

 

Λόγο του ότι έχουν το μικρόφωνο επάνω στο καλώδιο είναι ότι καλύτερο για την δουλειά που το χρειάζεσαι(και δεν είναι γκουμούτσα όπως το plantronics που σκέφτεσαι να πάρεις) :p

Link to comment
Share on other sites

Εγω που εχω το i Tech clip V ια φορα το εβαλα με το κρανος και το εβγαλα αμεσως γιατι εκτος του οτι με πιεζε πολυ ειχα την αισθηση οτι θα κοπει το καλωδιο αν κανω καποια αποτομη κινηση. Μηπως δεν εχετε σωστο μεγεθος κρανους γιατι δεν ειναι λογικο να μην σας πιεζει το ακουστικο. Το κρανος ειδικα σε αυτα τα σημεια πρεπει να ειναι πολυ σφιχτο.
Link to comment
Share on other sites

Αφού η ψείρα μπαίνει μέσα στο αυτί,τι να μας πιέζει το πολύ λεπτό καλωδιάκι?

Εγώ προσωπικά δεν αισθάνομαι τίποτα όταν φοράω το κράνος αν και το κράνος μου είναι και λίγο σφιχτό.

Link to comment
Share on other sites

το βασικό μου πρόβλημα Δημήτρη είναι το iphone... δεν παίζει σωστά με όλα τα ακουστικά, και ευτυχώς ή δυστυχώς, με τα plantronics παίζει άριστα.

 

για το κράνος, έχω 1 BMW κράνος που στα αυτιά έχει χώρο για εγκατάσταση ακουστικών οπότε no problem. το problem είναι ότι το bluetooth της bmw κάνει κάπου μεταξύ 500-600 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

το βασικό μου πρόβλημα Δημήτρη είναι το iphone... δεν παίζει σωστά με όλα τα ακουστικά, και ευτυχώς ή δυστυχώς, με τα plantronics παίζει άριστα.

 

για το κράνος, έχω 1 BMW κράνος που στα αυτιά έχει χώρο για εγκατάσταση ακουστικών οπότε no problem. το problem είναι ότι το bluetooth της bmw κάνει κάπου μεταξύ 500-600 ευρώ.

 

Τότε κοίτα αυτό που κάνει σίγουρα,το'χει ενας φίλος και το λειτουργεί χωρίς κανένα πρόβλημα με iphone.

Κάνει πραγματικά παπάδες:rolleyes:

 

http://www.gelisound.gr/ViewShopProduct.aspx?Id=276325

Link to comment
Share on other sites

Το SBH-650 Samsung το εχει δοκιμάσει κανείς?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι πραγμα ειναι αυτο με τα bt?πηρα ενα itech κανει αποσυνδεσεις απο το HD πηρε η γυναικα μου για το 5800 νοκια 3 ακουστικα samsung και τα 3 κανουν αποσυνδεσεις!αμαν πια δεν μπορουν να βρουν μια φορμα να λειτουργουν ολα τα ακουστικα σε ολα τα κινητα ελεος πια!και αμα τα αγορασεις και δεν δουλευουν τι τα κανεις μετα!τσαμπα λεφτα!γελιοι!
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα μία βοήθεια από όποιον μπορεί...

Θέλω να αγοράσω Stereo Bluetooth ακουστικά τα οποία να είναι συμβατά με το Νοκια 5320 που έχω τώρα το οποίο θα μετατραπέι σε HTC Wildfire μέσα στο καλοκαίρι. Έχετε να μου προτίνετε κάποια οικονομική λύση μέχρι 50-60 Euros?

--

Nokia 3310 -> Nokia 5300 -> Nokia 5320 -> Nokia C6-00 -> iPhone 3GS -> Samsung Galaxy SIII Neo -> Nokia Lumia 520 -> Xiaomi RN2 -> Xiaomi Mi A1 -> Xiaomi Mi 10 Lite

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι πραγμα ειναι αυτο με τα bt?πηρα ενα itech κανει αποσυνδεσεις απο το HD πηρε η γυναικα μου για το 5800 νοκια 3 ακουστικα samsung και τα 3 κανουν αποσυνδεσεις!αμαν πια δεν μπορουν να βρουν μια φορμα να λειτουργουν ολα τα ακουστικα σε ολα τα κινητα ελεος πια!και αμα τα αγορασεις και δεν δουλευουν τι τα κανεις μετα!τσαμπα λεφτα!γελιοι!

 

το 5800 ειναι γνωστο οτι εχει θεμα συνεργασιας με ολα τα ακουστικα bt

 

Κανε μια αναζητηση στο google να δεις ποσος κοσμος βριζει....απαραδεκτο για κινητο

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά επειδή έχω δοκιμάσει πολλά bt που μένουν στο συρτάρι καταλήγω μόνο σε ένα Plantronics 975 το οποίο έχω, και το 925 που απλά είναι προηγούμενο μοντέλο.
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα μία βοήθεια από όποιον μπορεί...

Θέλω να αγοράσω Stereo Bluetooth ακουστικά τα οποία να είναι συμβατά με το Νοκια 5320 που έχω τώρα το οποίο θα μετατραπέι σε HTC Wildfire μέσα στο καλοκαίρι. Έχετε να μου προτίνετε κάποια οικονομική λύση μέχρι 50-60 Euros?

 

νομίζω μπορείς να δοκιμάσεις το plantronics pulsar 260. είναι stereo και έχει εξαιρετική συμβατότητα.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι πραγμα ειναι αυτο με τα bt?πηρα ενα itech κανει αποσυνδεσεις απο το HD πηρε η γυναικα μου για το 5800 νοκια 3 ακουστικα samsung και τα 3 κανουν αποσυνδεσεις!αμαν πια δεν μπορουν να βρουν μια φορμα να λειτουργουν ολα τα ακουστικα σε ολα τα κινητα ελεος πια!και αμα τα αγορασεις και δεν δουλευουν τι τα κανεις μετα!τσαμπα λεφτα!γελιοι!

 

Αγαπητέ ilka71,

 

Σχετικά με το i.Tech Bluetooth θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν απενεργοποιείται το κινητό σας 3-4 φορές την εβδομάδα; Θα ήταν καλό να κλείνει μιας και έχει Windows Mobile.

Ύστερα αν το κάνετε ή το δοκιμάσετε και το πρόβλημα αποσύνδεσης συνεχιστεί δοκιμάστε να κάνετε factory reset και στο κινητό αλλά και στο ακουστικό σας.

 

Εάν ούτε με αυτό αλλάξει κάτι απευθυνθείτε με την απόδειξη στο κατάστημα αγοράς δίοτι με τη συγκεκριμένη συσκευή έχουν δοκιμαστεί από το τεχνικό μας τμήμα όλα τα i.Tech Bluetooth χωρίς να παρουσιάσουν κάποιο πρόβλημα.

 

Με εκτίμηση,

i.Tech Bluetooth Team

http://www.itech-bluetooth.gr

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι πραγμα ειναι αυτο με τα bt?πηρα ενα itech κανει αποσυνδεσεις απο το HD πηρε η γυναικα μου για το 5800 νοκια 3 ακουστικα samsung και τα 3 κανουν αποσυνδεσεις!αμαν πια δεν μπορουν να βρουν μια φορμα να λειτουργουν ολα τα ακουστικα σε ολα τα κινητα ελεος πια!και αμα τα αγορασεις και δεν δουλευουν τι τα κανεις μετα!τσαμπα λεφτα!γελιοι!

 

Πάρε ενα Jawbone 3 prime. Απλα δεν υπάρχει καλυτερο. Το έχω προσωπικά και μονίμως συνδεδεμένο με iphone 3GS και nokia E52.

Link to comment
Share on other sites

Πάρε ενα Jawbone 3 prime. Απλα δεν υπάρχει καλυτερο. Το έχω προσωπικά και μονίμως συνδεδεμένο με iphone 3GS και nokia E52.

 

Αρκετα ακριβο ομως.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω κι εγώ μια ερώτηση σαν άσχετος στο θέμα του στερεο BT, πάντα ειχα ενα απλό BT για να μιλάω και τη μουσική μου την άκουγα μέσω κλασικών ακουστικών με αποτέλεσμα όταν χτυπάει το τηλ να πρέπει να τα αποσυνδέσω για να μιλάω κανονικά. Αν προμηθευτώ ένα stereo ΒΤ όπως το SE mw600 που σκέφτομαι η ποιότητα του ήχου στα ακουστικά του BT θα είναι η ίδια με τα ακουστικά που χρησιμοποιώ η θα χάνει είτε σε ποιότητα ειτε σε ένταση; έχω το 5800 αν παίζει ρόλο απλά αν ειναι να χάσω σε ένταση ήχου ή σε ποιότητα προτιμώ να μείνω ως έχω.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα BT που θα πάρεις. Υπάρχουν και καλά BT που έχουν καλή ποιότητα για μουσική. Αλλά και πάλι όσο να 'ναι χάνουν σε σχέση με τα ενσύρματα ακουστικά.
Link to comment
Share on other sites

μετά από 10 και BT ακουστικά κατέληξα ότι το καλύτερο είναι το ΕΝΣΥΡΜΑΤΟ, απλά για να το μάθεις πρέπει πρώτα να αγοράσεις κάμποσα BTs :p

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω κι εγώ μια ερώτηση σαν άσχετος στο θέμα του στερεο BT, πάντα ειχα ενα απλό BT για να μιλάω και τη μουσική μου την άκουγα μέσω κλασικών ακουστικών με αποτέλεσμα όταν χτυπάει το τηλ να πρέπει να τα αποσυνδέσω για να μιλάω κανονικά. Αν προμηθευτώ ένα stereo ΒΤ όπως το SE mw600 που σκέφτομαι η ποιότητα του ήχου στα ακουστικά του BT θα είναι η ίδια με τα ακουστικά που χρησιμοποιώ η θα χάνει είτε σε ποιότητα ειτε σε ένταση; έχω το 5800 αν παίζει ρόλο απλά αν ειναι να χάσω σε ένταση ήχου ή σε ποιότητα προτιμώ να μείνω ως έχω.

 

Έχουν σημασία και τα ακουστικά, θα πρότεινα κάποιο με jack υποδοχή για να βάλεις μετά τα ακουστικά που προτιμάς.

Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

Έχουν σημασία και τα ακουστικά, θα πρότεινα κάποιο με jack υποδοχή για να βάλεις μετά τα ακουστικά που προτιμάς.

αυτό εννοείται, μόνο για τέτοιο BT ψάχνω γι΄αυτό σκεφτόμουν για το SE MW600 για να βάλω τα ακουστικά μου. Απλά αν είναι να χάνει στην ένταση κρίμα θα ναι, γιατί και τώρα με τα γνήσια ακουστικά της nokia είναι χάλια ο ήχος με τα δικά μου ακουστικά μια χαρά.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά την ένταση μπορεί να παίζει και πιο δυνατά αν αυξήσεις και την ένταση του BT αλλά η ποιότητα δεν είναι το ίδιο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...